X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1128

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza34 wrote:
    A bylas juz u tego onkologa czy przeoczylam

    Bylam, ale po godzinie czekania dostałam tylko skierowania na dalsze badanie spadków bety i nam nowy termin konsultacji - 14.05

    A propos bólu pleców - polecam plastry Olfen Patch z diclofenakiem - właśnie sobie przykleiłam na bark/ramię, bo ból nie ustępuje.

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Bylam, ale po godzinie czekania dostałam tylko skierowania na dalsze badanie spadków bety i nam nowy termin konsultacji - 14.05

    A propos bólu pleców - polecam plastry Olfen Patch z diclofenakiem - właśnie sobie przykleiłam na bark/ramię, bo ból nie ustępuje.


    Też polecam te plastry.

    Ja dzisiaj miałam mieć wizytę u endo. W zeszłym tygodniu dzwoniłam, żeby zapytać czy to będzie wizyta w przychodni czy teleporada. Usłyszałam, że jak wolę. Jeżeli mnie nie będzie to lekarz zadzwoni. I co? I nie zadzwonil. A w przychodni nie odbierali telefonu. 😠

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak co za ludzie no...może jutro uda Ci się tam dodzwonić.
    Ja też polecam te plastry 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam te plastry ale byly lekko po terminie (innych wtedy nie mialam w domu), do tego ostry bol i nie jestem w stanie okreslic ich skutecznosci.

    A ja bylam u neurologa, no i ... szkoda mi tej kasy za wizyte i czasu. Rezonans to sie robi jak jest niedowlad nogi przy rwie i trzeba operowac a przy migrenie jak kompletnie juz zyc nie daje. Powiedziala tyle ze mam poprostu klasyczna aure.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Piszczak co za ludzie no...może jutro uda Ci się tam dodzwonić.
    Ja też polecam te plastry 😉

    Zadzwoniła ale dopiero teraz. Wyniki w normie, tylko teraz jak jestem w ciąży to trochę Tsh muszę zbic.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Zadzwoniła ale dopiero teraz. Wyniki w normie, tylko teraz jak jestem w ciąży to trochę Tsh muszę zbic.

    No to dobrze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tam u was dziewczynki poza fatalną pogoda?

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak a to bardzo dobre wiadomosci przyrost i ze udalo sie w koncu dodzwonic do endo. A tsh jakie masz?

    Izato wizyta to za duzo nic nie wniosla.

    Hetake przeszly troche bole?

    Mother a jak przygotowania do powitania maluszka nie wiem czy pisalas imie macie? Synek wybieral?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2021, 11:04

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja po tej wizycie wiedzialam dokladnie tyle co i przed 😤
    Chyba ten osteopata i cwiczenia od niego utrzymają mnie przy zyciu 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2021, 11:30

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhhh dziewczyny powiem Wam, że nawet nie chce mi się pisać, żeby tu nie truć... Mam cały czas silny ból głowy i szczęki...już nie wiem czy to od zatok (z którymi mam wrażenie że lepiej, bo i mniej schodzi już tych glutów) czy to migreny mi wróciły (tego boję się najbardziej, po moich kilku latach leczenia codziennego bólu głowy) czy od leków... generalnie nie mam na nic sił, ochoty, radości w sobie...mam nadzieję, że wkrótce to minie i wrócę do żywych.
    Nadzieja tak, mamy wybrane imię, razem z synkiem wybieraliśmy - będzie Antoś.
    Iza ja robiłam przy migrenach tomografię, ale prywatnie...też kulałam się z bólem przez ponad rok od drzwi jednego lekarza do drugiego, trzeciego itd.az w końcu natrafiłam na wspaniałego neurologa poza moim miastem, który mi pomógł i sprawił, że wszystko minęło i miałam na długie lata spokój.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2021, 11:43

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother ja cie dokladnie rozumiem. Dokladnie tak samo sie czulam jak mnie ta rwa dopadla. A teraz martwie sie o dzieci, Ola nie chce jesc ( dopatrzylam sie ze ida 3 czworki 🤦‍♀️), jej obiad to 4 lyzeczki rosolku i 4 lyzeczki kaszy, wiecej nie bo pluje a z Zuzia musze isc do lekarza bo kaszle od kilku dni i jej nie przechodzi mimo mojego leczenia. Tak wiec ciagle cos.
    A, tesciowa po 1 dniu z dziewczynami woli isc do szykowania jablek niz z nimi siedziec. No jest ciezko. Jak kiedys zmiana pieluchy to byla drama tak teraz koszmarem stalo sie karmienie a pielucha to pikus 🤣. No i ciagle wywalanie z szafek, na stoliku w sypialni juz stoja kartony z rzeczami z dolnych szuflad i szafek 😆

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza kup sobie na magnez zabezpieczenia, bedzie po problemie. Świetnie sie sprawdzają. U nnie szuflady otwierał i kilka razy paluszki przyskrzynił to teraz mamy spokój.

    Mother współczuję ci naprawdę. Mnie z Szymkiem tak głowa bolała. Niech ci to juz przejdzie 😔 dobrze, ze chociaz syn w przedszkolu to mozesz wypoczywac.

    Piszczam pobadaniu często tak miałam. Kiedy teraz wizyta?

    U mnie starsza poszła do koleżanki, maluchy spały. Ucze sie i mąż po co przyszedł mowie do niego bzykamy sie a ten to ide po gumki 😂 tak mi sie śmiać chcę. A mały mi sie odstawił juz całkiem. Jeszcze muszr ściągać bo czuje nabrzmiałe piersi no ale on nie chce wcale. Wiec jakiś popęd we mnie wstąpił 😂

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Iza kup sobie na magnez zabezpieczenia, bedzie po problemie. Świetnie sie sprawdzają. U nnie szuflady otwierał i kilka razy paluszki przyskrzynił to teraz mamy spokój.

    Mother współczuję ci naprawdę. Mnie z Szymkiem tak głowa bolała. Niech ci to juz przejdzie 😔 dobrze, ze chociaz syn w przedszkolu to mozesz wypoczywac.

    Piszczam pobadaniu często tak miałam. Kiedy teraz wizyta?

    U mnie starsza poszła do koleżanki, maluchy spały. Ucze sie i mąż po co przyszedł mowie do niego bzykamy sie a ten to ide po gumki 😂 tak mi sie śmiać chcę. A mały mi sie odstawił juz całkiem. Jeszcze muszr ściągać bo czuje nabrzmiałe piersi no ale on nie chce wcale. Wiec jakiś popęd we mnie wstąpił 😂

    Na magnez? Są takie? Bo przy Zuzi mialam na klej i byly do bani.

    Ha, ha... moj tez przychodzi jak Zuzi nie ma a Ola spi i ciagle mnie namawia 🤣. A ja nieugieta ☹

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.taniomania.pl/s/?search=magnetyczne+zamkni%C4%99cie&criteriaId=kwd-314457750376&adGroupId=6374486449&gclid=Cj0KCQjwyN-DBhCDARIsAFOELTkPWnGgFzTaGShBzWbstE9D6T4Eh2ngNufRH__nrFV73T3u_4d_EHEaAlQaEALw_wcB

    Iza34 lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie wzielam dzisiaj za pieczenie, nie odpuszczę temu robotowi, musze go sprawdzic. w planach byla chalka, rogaliki, szarlotka i biszkopt na tort. I niestety zrezygnowalam w polowie, Ola tak sie darla wiec dokonczylam te drozdzowe i kapitulacja. Nie sposob 1 reka robic. Ale musze przyznac ze przepisy z aniagotuje.pl są super nawet dla takiego laika w pieczeniu jak ja.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniagotuje ma fajne przepisy. Ja też lubię z kwestiasmaku 😉
    aLunia a miałaś już egzamin?
    Iza ja miałam takie zaczepy z Canpol babies i też się sprawdzały 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam rozne z canpola, jedynie trwale i to zostalo po Zuzi to takie "suwaki"na podwojne drzwiczki tylko co z tego jak takich szafek mam tylko 2. Ale chemia w kuchni zabezpieczona.
    A te magnetyczne to zdaly by egzamin przy szafie z przesuwnymi drzwiami?

    Wiecie co, miedzy dziewczynkami jest 7 lat różnicy a tyle zmian nastapilo, tyle nowości sie pojawilo że czasami czuje sie jak dinozaur bez wiedzy. Nawet glupie pieluchomajtki dady teraz a dawniej to niebo a ziemia-kiedys narzekalam ze byly sztywne i nie mozna bylo tego zawinac jak pieluchy po uzyciu, mowie i mam-teraz wszystko jest.

    P.s.ach ta nasza PP. Nie dość ze wieki czekam juz na paczke ktora ostatnio koczuje po 2 doby w tym samym terminalu przeladunkowym to jeszcze dzis listonosz jej nie doniósł i wrocila na poczte. To dla Zuzi i czekamy niecierpliwie a tu takie szopki. Jedna wróciła do Chin, druga paleta sie po Polsce i dojsc nie może a trzecia doszla ekspresem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2021, 19:12

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1128

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, dziękuję - jest ciut lepiej - za to głowa mnie boli- Mother 🤗

    Mam w swoim zespole nowa dziewczynę od dwóch miesięcy i chyba będę musiała jej podziękować 😖 Po 3 tygodniach już wiedziałam, że jest słabo, ale łudziłam się, że może ma późny start etc. Niestety, jak na młodą osobę jest bardzo mało obrotna, zupełnie niezaradna i jak dla mnie zbyt powolna..
    ech🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2021, 19:22

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate tak czasami jest ze ktos nie spelnia naszych oczekiwan. Nic sie nie poradzi.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate wiem o czym mówisz. Mnie teraz nie ma w pracy, a jednej też się będzie kończył okres próbny, i pewnie jej przedłużą, żeby nikogo nie szukać.
    I powiem Wam, że człowiek bardzo się może rozczarować. Po rozmowie kwalifikacyjnej zadowolony, a później się okazuje, że cyfr szuka na klawiaturze 🤦‍♀️

    Tsh mam teraz 2.14. Endo mówiła, że w ciąży powinno być od 0,5 do 2. Więc źle nie jest.
    Kontrola u gina za 3 tygodnie. 04 maja

    Iza ja na szczęście nie miałam problemu z szafkami. Natala jakoś omijała je z daleka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2021, 20:04

‹‹ 2522 2523 2524 2525 2526 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ