X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate no przykra sprawa, bo niby chcesz dać komuś szansę, ale jak się totalnie nie sprawdza to ciągnie potem cały zespół w dół.

    Piszczak a jak się czujesz? Plamienie ustało?

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza też polecam na magnez, idealne. I przy drzwiach przesuwnych też powinny działać tylko trzeba w odpowiedni sposób zamontować 😉

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother bardzo współczuję, mam nadzieję, że jednak przejdzie i odpoczniesz trochę przed porodem ✊🌷
    Hekate bardzo dobrze Cię rozumiem, też pracowałam z takimi ludźmi, chociaż to nie ja byłam szefem 😉

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia moja mała też w podobnym czasie się odstawiła, miała ok. 9mcy😉

    aLunia lubi tę wiadomość

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Hekate no przykra sprawa, bo niby chcesz dać komuś szansę, ale jak się totalnie nie sprawdza to ciągnie potem cały zespół w dół.

    Piszczak a jak się czujesz? Plamienie ustało?

    Odpukać wczoraj wieczorem był ostatni raz. Ogólnie czuje się ok, tylko mogłabym cały czas spać.

    mother84 lubi tę wiadomość

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate ja miałam taką koleżankę w pracy, no potrafiła pol dnia patrzeć w okno. Ja bym z nudów umarła.
    Ale jak już ktos na okresie próbnym sie nie wykaże to chyba juz tylko gorzej będzie...

    Mother a dziękuję, ze pytasz o dziwo poszlo dobrze, miesiac mam jeszcze zajecia i mam rozmowę kwalifikacyjna. W najlepszym razie dostanę prace, w najgorszym certyfikat. Ale przynajmniej będę wiedziała czego sie douczyć i bede startować znowu 😉
    Dawno takiego wyzwania nie miałam...

    Piszczak to dobrze, ze lepiej. No tsh całkiem spoko, bedzie dobrze. Ty jestes na zwolnieniu?

    Iza tez lubię jej przepisy.

    Oo Kasia jakie to dziwne nie, bałam sie ze z Szymkiem bedzie problem a tu proszę. Dwa zęby mu w końcu wyszły. Taki jest marudny i nie chce jesc bo chyba górne sa w natarciu. Plecy i rece tak mnie bola od niego. No facet od urodzenia musi dac matce popalić 🤣 A co u was?

    Patrzyłam na pogode na 10 dni i cały czas deszcz, no to juz jest przesada. Zimowe rzeczy trzeba trzymac na wierzchu cały czas. Mlody juz na styk w kombinezon mi sie mieści. Wiosnooo gdzie jesteś.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na zwolnieniu. Myślałam, że wrócę do pracy od poniedziałku skoro otworzyli żłobki, ale lekarz szybko pozbawił mnie złudzeń.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja sie wieczorem poplakalam bo jestem jedna a dzieci dwoje i każda mnie potrzebuje ale razem we trzy byc nie moglismy bo chodzilo o usypianie, jedna woła mama i druga tez mimo ze duza. Jak zostawilam Ole z mezem i tesciowa to Zuzia zadowolona, Ola plakala a tesciowa rzucala uszczypliwe komentarze, jak poszlam do Oli to Zuzia płakała, Ola jeszcze też a tesciowa nadal komentowala całą sytuacje. Nienawidzę takich sytuacji. I tak mi zle po dzisiejszym dniu 😔

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother tak kontrolnie spytam-mierzysz cisnienie przy takich bolach glowy? Pewnie tak. I cos Ci powiem-tez na koncowce ciazy to jiz bylam wrakiem i bolala mnie glowa itd. Nie ma co owijac w bawelne-starsze panie juz jestesmy i ciaza daje w kosc. Juz niedlugo.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Hekate ja miałam taką koleżankę w pracy, no potrafiła pol dnia patrzeć w okno. Ja bym z nudów umarła.
    Ale jak już ktos na okresie próbnym sie nie wykaże to chyba juz tylko gorzej będzie...

    Mother a dziękuję, ze pytasz o dziwo poszlo dobrze, miesiac mam jeszcze zajecia i mam rozmowę kwalifikacyjna. W najlepszym razie dostanę prace, w najgorszym certyfikat. Ale przynajmniej będę wiedziała czego sie douczyć i bede startować znowu 😉
    Dawno takiego wyzwania nie miałam...

    Piszczak to dobrze, ze lepiej. No tsh całkiem spoko, bedzie dobrze. Ty jestes na zwolnieniu?

    Iza tez lubię jej przepisy.

    Oo Kasia jakie to dziwne nie, bałam sie ze z Szymkiem bedzie problem a tu proszę. Dwa zęby mu w końcu wyszły. Taki jest marudny i nie chce jesc bo chyba górne sa w natarciu. Plecy i rece tak mnie bola od niego. No facet od urodzenia musi dac matce popalić 🤣 A co u was?

    Patrzyłam na pogode na 10 dni i cały czas deszcz, no to juz jest przesada. Zimowe rzeczy trzeba trzymac na wierzchu cały czas. Mlody juz na styk w kombinezon mi sie mieści. Wiosnooo gdzie jesteś.
    Z jednej strony dziwne bo była niezłym ssakiem, ale z drugiej strony młodszy syn odstawił mi taką akcję tylko że miał prawie 11mcy - nagle któregoś dnia nie chciał piersi i koniec, ale to absolutny koniec. Odpychał mnie jak chciałam go przyłożyć i w płacz, a co najważniejsze butelki też nie chciał bo smoczek mu nie pasował, ale kazałam mężowi kupić żółty kauczuk i ten był już ok. 😅
    U nas narazie ok. Dzieci praktycznie zdrowe, czasem coś tam z nosa poleci i któreś zakaszle ale jakoś w miarę i bez inhalacji i lekarzy dajemy radę szybko opanować 🙂 Mała jest kochana, zaczyna sporo gadać, biega coraz szybciej, ale też jest mały czort i potrafi zrobić na złość, szczególnie młodszemu synowi aż ten czasem mnie woła żeby go ratować 😂 młodszy syn już ze 2mce bez pieluch i w nocy też, wczoraj pierwszy raz nasikal na łóżko, ale to chyba moja wina bo zapomniałam wysikać go przed spaniem 🤦‍♀️🙈 a starszy zrobił się kawał chłopa i znowu zaczął szybciej rosnąć 6cm przez pół roku, myślałam że teraz trochę wyhamuje 🙆‍♀️

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny doradzcie. Dzwonilam do przychodni w sprawie Zuzi, oczywiscie teleporada, mowie ze suchy meczacy kaszel od tygodnia, bez kataru, bez goraczki, leczenie nie pomaga. Oczywiście co- antybiotyk w ciemno bez zbadania dziecka. Co robic, godzic sie, podac? Bo sie nie zgodzilam tylko wymusilam wizyte. Ale antybiotyk i tak dostanie. Nie chce go podawac. Czy negocjowac jakies inhalacje ze sterydu czy cokolwiek aby nie antybiotyk czy jak zaczela kaslac w sobote tydzien temu to juz wyjscia nie ma?

    P.s.maz bez zastanowienia zeby podac antybiotyk nawet bez wizyty 😬

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2021, 09:45

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, jak nie gorączkuje i jest w dobrej formie, to ja podałabym sterydy wziewne

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate42 wrote:
    Iza, jak nie gorączkuje i jest w dobrej formie, to ja podałabym sterydy wziewne

    To musze wymusić recepte bo wszystko co mam to po dacie. A pani doktor uparta tylko antybiotyk. Mierze jej temperaturę i tyle dni i zawsze ok. Teraz siedzi na zdalnych i slysze jak "ryczy" w sensie taki kaszel. Nawet na wlasna reke daje od alergii taki na receptę.

  • Kasia 1805 Autorytet
    Postów: 1405 596

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja też bym nie dała narazie antybiotyku jak tylko sam suchy kaszel. Ja ostatnio na taki kaszel podaję Supremin 3 razy dziennie i nam bardzo pomaga. Teraz znowu zimno to i więcej się pali w piecu więc to tylko wzmaga taki kaszel. Moje dzieci też rano jak wstaną to pokaszla i potem spokój, ale nie idę do lekarza. Jak było kilka dni ciepło i nie paliło się w piecu to i kaszlu nie było. Także ja bym narazie się wstrzymała.

    1usa3e5eqfm95ffb.png
    1usaanlixij2wnrc.png
    km5sdf9hddbxde6t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rano to jest jak ci moge, nawet cos sie tam oderwie ale wieczorem to buzia sie nie zamyka, szkoda zeby dalej sie meczyla.
    Ale co- czekamy w przychodni na wynik testu covid. A co jak wyjdzie dodatni? Jestem przerażona.

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2848 2720

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja to mam takie wewnetrzne przeczucie zawsze kiedy potrzeba antybiotyku a kiedy nie. Czesto po dziecku widac chorobe i co sie dzieje, matka zazwyczaj bez problemu rozpozna. Dlatego tez po tym co piszesz wydaje mi sie ze antybiotyk nie bedzie potrzebny. Oczywiscie nie wiem jak tam osluchowo, czy czysto , ale tak na kaszel bez innych objawow to bym bardziej siegnela po cos wziewnego na probe i obserwowac jak dalej sie choroba potoczy. Zagadaj lekarke moze akurat trafisz z argumentami albo zastosuj moj sposob kiedy to mowie " panie doktorze, a kiedys dawalam lek XYZ i fajnie pomagal, nie mam juz, ale moze by bylo warto go podac skoro juz wczesniej pomagal ? " 🤣🤣🤣. Sa lekarze co tego nie lubia ale ja juz leki ogarniam i wiem co dziala na moje dziecko, wiec lekarz chetnie ze mna sie konsultuje ☺️

    Taka pogoda fatalna ze nic tylko spac. W poniedzialek ruszam do pracy, mala do przedszkola. Dobrze sie nam w domu razem siedzialo ale chyba moj podly nastroj sie spotegowal przez to. Zatracilam calkowicie juz radosc z zycia. Wiem ze nie tedy droga i ze tak nie mozna ale po prostu ostatnio non stop pod gorke i nie moge znalezc pozytywow. Wszystkie plany mi sie w zyciu pozmienialy i w sumie nie wiem co dalej robic 🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2021, 12:39

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzieki za odpowiedzi. Test covid negatywny, osluchowo czysto a pani dr nieugieta tylko antybiotyk bo te leki co podaje są dobre a inhalacje sterydowe wg niej bardziej szkodza niz antybiotyk 🤦‍♀️. Jak nie chcialam antubiotyku to kazala mi przyjsc z dzieckiem w poniedzialek do pediatry. Wiec wzielam recepte, nie wykupilam a Zuzia sie wystraszyła tego antybiotyku i powiedziala ze bedzie robic inhalacje ze wstretnego mufluilu (o, to kiedys pomoglo, kupilam w srode ale ni ciorta nie chciala z tego robic). Przynajmniej jestem pewna ze osluchowo czysto. A, i jeszcze mowie ze byly cieple dni, teraz pyla brzozy, topole i deby i moze to a pani dr "drzewa pyla a inne dzieci jakos nie kaszla wiec ten kaszel nie jest normalny". Inne moze nie ale jak moja byla alergiczka to moze cos z tego zostalo bo czesto jest chora wlasnie w tym okresie. Ta nasza sluzba zdrowia.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja bym nie podała antybiotyku, ale nasz miał w życiu tylko raz jak miał zapalenie ucha z wysiękiem. Tak zawsze ratuję się syropami,inhalacjami itp
    Dziwię się,że lekarka tak łatwo daje nie robiąc dalszych badań, choćby crp żeby zobaczyć czy to infekcja wirusową czy bakteryjna.

    Mysza rozumiem Cię naprawdę doskonale, tyle ostatnio na Ciebie spada...nie dziwię się, że najzwyczajniej w świecie masz dość. Jeszcze właśnie ta pogoda dobija... I nie zanosi się by w najbliższych dniach wyszło słońce i było cieplej...może jak ruszysz do pracy, a pogoda się poprawi to będziesz miała w sobie więcej pozytywnej energii.

    Ja też ostatnio mam kiepski nastrój, zamiast się cieszyć z tej ciąży, z końcówki że to już niedługo itp. to przez ten ból głowy naprawdę jestem w średniej formie psychicznej. No, ale dziś miałam wizytę, z małym wszystko ok, kolejna wizyta za 3 tyg i nie zanosi się by szybciej urodzić. Chociaż tutaj dobre wieści. Pap ciśnienie mam ok. W pn chce jeszcze teleporadę z lekarzem poz, w sr dentystę, a w czw laryngologa. Może ktoś coś jeszcze pomoże, albo daj Bóg samo przejdzie... Gin każe łykać paracetamol, ale on praktycznie nic nie pomaga. Do wt mam antybiotyk więc zobaczymy

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother a już wszystko dla maluszka macie? Wózek wybrany? Taaa u mnie też się nie zapowiadało na szybszy poród cały czas szyjka długa i zamknięta. W czw miałam wizytę a w pn wody odeszły także tego .. 😁😅

    Ignas wyrósł mi już ze spacerówki 2w1..😳 kupiliśmy trójkołowy wózek baby jogger. Niebo a ziemia! Więc polecam na przyszłość 😁

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele straszysz Mother? Ale tak na serio lepiej tak jak u ciebie niz jak u mnie- czekalam i czekalam i sie nie doczekalam na akcje porodowa 😟. Ile mnie to stresu kosztowalo, tyle po terminie i brak objawow.

    Dziewczyny ktore zakończyły kp. Macie jeszcze ciut pokarmu jak nacisniecie czy totalna susza?

‹‹ 2523 2524 2525 2526 2527 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ