X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2021, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza sto lat 🎈🎈🎈🎂🎈🎈🎈
    Dobrze ze masz takich ludzi wokół siebie. Ja nie mam 😔.

    Tak, dzis bylo pieknie. Ola odkryla piasek (witaj piasku w butach 🤦‍♀️), tesciowa twierdzi ze już powinna umiec sama babki robic (pogielo kobiete, teraz to jest etap rozwalania tego co ktos zrobi), i tak zmeczona wrocila ze padla niestety z placzem i bez mycia.

    AdelaX to moja kolekcjonuje świeżaki z biedry. Ale nie tylko te co można bylo kupic w sklepie ale i tez te dostepne praktycznie tylko na Aliexpress, a juz w tych malych juniorach to jest zakochana. Zbiera małego do kazdego duzego o ile taki jest. I powiedziala ze kiedyś będzie miala wszystkie. Jak zaczelam liczyć to ze 60 ich jest 🤦‍♀️.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 10 maja 2021, 05:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja myślałam, że tylko mój taki duży, a jeszcze pluszaki lubi 😜 też miał tego dużo, ale podczas remontu ustaliliśmy, że ma zostawić tylko 4 ulubione i jakoś się udało ✌
    Mysza widzę, że super spędziłaś weekend 😊 niech się spełnią wszystkie marzenia, pogoda póki co ma być, więc działaj w tej pracy i niech minie to najgorsze 😉
    A ja spać nie mogę już. Robi się jasno i się budzę i koniec.

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 10 maja 2021, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezuu moja tez za pluszakami tak jest i tylko to ja naprawdę tak cieszy. Na urodziny dostała słuchawki i bardzo sie cieszy. Ja wam powiem ze dla nas wybawienie bo juz te same bajki sie nie podobają wiec były kłótnie. A tak starsza na tablecie ogląda.

    A tak w ogóle ja rozłożyło, ma gorączkę, katar, gardło ja boli. A ja akurat mam ostatni tydzień gorący bo egzamin plus rozmowa 😬

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2021, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuzia poszla do szkoly a ja tak bardzo sie martwie. Ona sobie poradzi tylko ten kaszel, mąż mial rozmawiac z wychowawczynia, jak komus nie bedzie sie podobac to niestety bedzie siedziala w domu. Ja juz nie mam pomyslu na ten kaszel. Teraz sie zrobil taki szczekajacy i meczy głównie wieczorami. Czytalam o zapaleniu krtani ale innych objawow poza kaszlem nie ma.
    My musimy ograniczać wszelkie komórki i tablety. Zdalo by sie i tv zlikwidować bo niestety to bardzo zle wplywa na Zuzie, lekcje nieodrobione, na podworko moglaby nie wychodzić, przytyla. No i z tym przytyciem jest problem bo zaczela sie wstydzic do tego stopnia ze u lekarza nie chce sie rozebrac a wczoraj martwila sie jak ona przebierze sie na wf. I sama do mnie- "co ja poradze jak ciagle jestem głodna".
    I wczoraj mąż znalazl fajna hulajnoge na pompowanych kołach tylko cena 360zl 🤦‍♀️ale moze to ją zwcheci do aktywnosci. Sama juz nie wiem.

    Alunia zdrowia dla corci. A dla ciebie dużo sily.

    Mother juz o 4.30 widno sie robi. Wiem bo o tej godzinie co noc sie budzę.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 10 maja 2021, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza a moze jakieś zajecia tanca albo cos takiego? Meza bratanica tez tak przytyła i sie za nia wzięli, chodzi na tance i juz widac efekty.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2021, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Iza a moze jakieś zajecia tanca albo cos takiego? Meza bratanica tez tak przytyła i sie za nia wzięli, chodzi na tance i juz widac efekty.

    U nas blisko nic takiego nie ma. Przed pandemia byly w szkole. Musze sie jeszcze rozejrzec.
    Ja mysle ze blizej wrzesnia to bedzie wiecej takich zajec. Tylko ja juz dawno mowilam corce żeby poszla na jakieś tance to nie chce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2021, 13:16

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 10 maja 2021, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza jeszcze ja! Jednak spóźniona - życzę Ci dobrego zdrowia, dużo spokoju i spełnienia marzeń 🍾💐

    Iza wiem że masz mało czasu ale może razem wlaczcie yt i coś pocwiczcie... Jeśli wstydzi się rozebrać to tym bardziej w towarzystwie będzie jej trudno. Może zrób tsh? I przegląd diety... Jeśli są słodycze i słodkie napoje to trzeba zrobić limit niestety 😐

    Alunia kurcze akurat teraz? Zdrówka dla córki i sił dla Ciebie!

    U nas Hania dalej kaszle i ma odparzenie którego nie potrafię się pozbyć :/ wyprobowalam już korę dębu, mąka ziemniaczana, kąpiel w krochmalu, sudocrem, na codzień używamy alantan... Chyba czas do pediatry :/

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2021, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa idz do apteki po nadmanganian potasu, w tym wykap, ja jeszcze przemywam w ciagu dnia jak jest bardzo odparzone. Polecaja tez tormentiol ale ten zamiennik bez kwasu bornego (u nas po tym bylo jeszcze gorzej) ale bepanthen dal rade.

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 10 maja 2021, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza dzięki! Wczoraj właśnie zaczęłam smarować bepanthen bo już sama nie wiem czy to wysuszac czy nawilzac... I mam wrażenie jakby było ciut lepiej ale muszę dokupić bo mam tylko małą próbkę. Najdziwniejsze jest to że Hania nigdy w kupie nie leży i jak zobaczyłam to odparzenie to też nie po kupie... Dziwne🤔 kupię jeszcze nadmanganian.

    Mother Ty dziś 38+4, ja w tym dniu urodziłam Hanie 😊 wiecie serio mi smutno że już nie będę w ciąży i w domu nie będzie noworodka... Nawet trudno mi się z ciazowymi ubraniami rozstać 😬

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2021, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa a moze zmienilas pieluchy?
    My tez tak mielismy, w kupie nie byla a odparzenia ze szok. Raz bylo od innych pieluch, a tak to od jedzenia, najbardziej kiszony ogorek odparza.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 10 maja 2021, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkowa nam na takie mega odparzenia czasem pomagał tormentiol. Ale to używałam tylko jak właśnie było bardzo mocno odparzone
    aLunia no widzisz, choroba zawsze sobie wybierze "super" moment... Dużo zdrówka dla córki i sił dla Ciebie😘

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2021, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam tormentiol pogorszyl sprawe. U obu tylko natluszczanie, nawet sudocrem sie nie sprawdzil bo zbyt wysuszal.

    Miskowa odpowiem na pytanie o słodycze. Tak sa słodycze. Ustaliliśmy z mezem ze nie bedziemy kupowac, juz bylo tak ze jak ktos przyjechal to nie mialam co do kawy postawic a on co zrobil ostatnio- zrobil mega zapas ciastek bo twierdzi ze bez slodkiego zyc nie może (wychowany na ciastach), mialam ochote go zastrzelic. Wszyscy sie ciesza bo Ola je (ile razy by nie poszla do tesciow to dostaje) a mnie biala goraczka bierze z tego powodu. Zuzia pije tylko i wylacznie wode wiec chociaz tu mam czyste sumienie.

    Cyba bede musiala zadzwonic do laboratorium gdzie robilam badania Oli. Sa wyniki morfologii i wit.d z crp i żelaza nie ma.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2021, 18:56

  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 10 maja 2021, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaglądam czy mother urodziła a tu dupa 🙄😅

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • AdelaX Autorytet
    Postów: 2633 886

    Wysłany: 10 maja 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Alunia akurat teraz, zdrówka!! I jeszcze raz powodzenia🙂
    Miskowa nam zawsze pomaga bepanthen, często, grubo i naprawdę jest poprawa. Nawet nie mam nic innego w domu na odparzenia.
    Iza, Zuzia może nie chce na te tance bo się wstydzi wlasnie. Może sprobuj ja jakoś zachęcić, niech pójdzie 2-3 razy i się zastanowi. Może jej się spodoba i będzie chciała chodzić. Teraz takie czasy ze za mało czasu z rówieśnikami się spędza i nie wybiega się odpowiednio. Ale to ze poszła do szkoły na pewno dużo da. No i wprowadziłbym słodycze tylko w weekendy jeśli ma nadwagę

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2021, 21:27

    3 lata starań o drugie maleństwo.

    ff3d524ac7.png 5e5a2fd12f.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 11 maja 2021, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Zaglądam czy mother urodziła a tu dupa 🙄😅
    😂😂😂 no dobry żart 😜

    Adele27 lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 11 maja 2021, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adele27 wrote:
    Zaglądam czy mother urodziła a tu dupa 🙄😅

    Jeszcze chwila 😂
    Byłam wczoraj u mojej gin- ovu w trakcie lub dopiero, co była - PJ 21 mm...
    Działaliśmy i przedwczoraj i wczoraj😍 a libido poszybowało w kosmos 😜
    Wczoraj to nawet w pracy miałam mega ochotę 😎dziś już mój T. wyjechał w delegacje.

    Adele27 lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 11 maja 2021, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate no to po takiej akcji i to idealnie wstrzelonej w czasie musi coś z tego być ☺ ogromnie trzymam kciuki ✊✊

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 11 maja 2021, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu Hekate to dobrze że dzialaliscie :D

    Iza żeby nie było ja nie jestem totalnym przeciwnikiem słodyczy bo sama bardzo lubię ale właśnie uważam jak Ty i pewnie większość dziewczyn - wszystko z umiarem. Szczególnie domowe ciasta czy muffiny z mniejszą ilością cukru są super (ja zawsze daję mniej niż w przepisie). Wiem też o czym piszesz bo mój mąż zajada stres i od sierpnia przytyl 20 kg🤦i jak on je to powiedz dziecku że nie może... Klocilismy się o to milion razy... Na szczęście ona też bardzo lubi chrupac marchewki, rzodkiewki, paprykę, jogurt naturalny, musli. Poza tym hulajnoga czy trampolina to fajne pomysły na ruch - moja bardzo lubi :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 11 maja 2021, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od wczoraj myje Hanie w nadmanganianie a dziś jednak umówiłam wizytę na szczęście udało mi się do naszej pediatry więc zobaczymy co powie. Wczoraj poczytalam i wszystko wskazuje na to że jest pieluszkowe zapalenie skóry. Poza tym zapytam o kaszel bo jest co raz gorzej szczególnie w nocy. Ciekawe czy mnie opieprzy bo inna babka zalecila inhalacje z soli i berodualu ale nie dawałam jej tego leku bo nie miała duszności.

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 11 maja 2021, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hi hi Mother u Ciebie pewnie emocje sięgają zenitu :D

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
‹‹ 2540 2541 2542 2543 2544 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ