X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 17 maja 2021, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza ja niestety nie znam takiego lekarza, może w klinikach są jacyś specjaliści od tego? 🤷‍♀ myślę jednak, że taka konsultacja dodatkowo u kogoś innego niż u swojego gina to dobry pomysł. Zawsze usłyszysz czy ktoś myśli tak samo, ma taki sam pomysł na rozwiązanie problemu czy może zaproponuje coś innego. Twoje rozterki są całkiem normalne, wiem, że łatwo pisać, ale postaraj się być dobrej myśli, chociaż wierzę, że czasem jest ciężko i wszystko widzimy w ciemnych barwach, ale ja wierzę, że w końcu każdej z Was się uda! 😘

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • JastrzabKas Debiutantka
    Postów: 10 0

    Wysłany: 17 maja 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta u innego lekarza to bardzo dobry pomysł! Popieram całym sercem! Niestety nie znam nikogo specjalizującego się akurat w tych tematach. Myślę, że możesz się wybrać nawet do 2 różnych i porównać co mówią. W końcu chodzi o zdrowie więc tu nie ma drogi na skróty i trzeba wszystkiego próbować

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 17 maja 2021, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza jak ja miałam laparo to obok mnie była dziewczyna, która miała bardzo zaawansowana endometrioze i usłyszałam jak lekarz do niej przyszedł że nic nie ruszali bo właśnie nie chcieli uszkodzić za bardzo jajników i że dalszy plan przedstawi jek lekarz prowadzący. To było w klinice bo tam gdzie ja się leczylam to lekarze do których chodziło się na wizyty robilo też laparo i inne zabiegi. Moim zdaniem w klinikach są osoby kompetentne - mogę Ci polecić moją ale to drugi koniec Polski. Wybierz się do kliniki w Twoich okolocach - wizyta nie zaszkodzi a co dalej (czy masz do nich zaufanie) zdecydujesz później :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 17 maja 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia fajnie że gdzieś wyskoczycie! Mi się też marzy bo mój mąż jest już nie do życia... Odpoczywajcie :)

    Mother ja mam tak samo z tym spaniem... W sumie mogłabym w dzień (oczywiście kosztem innych obowiązków) ale nie umiem :/ a wieczorem mam kryzys. No cóż jeszcze kilka lat i znowu będę przesypiać noce🤣

    Iza dlatego u mnie suszarka okazała się wybawieniem. Ja też musiałam prac rano żeby szybko wyschlo i jeszcze wieszać tak żeby nie widziała bo była awantura 😲

    mother84, Iza34 lubią tę wiadomość

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 17 maja 2021, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miskowa co do majtasow wyszczuplajacych to ja na okazje zakladam. Wygladzają brzuch i splaszczają-wyglada sie lepiej. Ale firmy zadnej Ci nie podam. Kupilam kiedys przez neta(taaaka reklama byla i sie skusilam) ale dzialają jak kazde inne. Jedyna moja rada to kup sobie wysokie(bo maja splaszczyc) brzuch i cieliste. Ciezko w takich wytrzymac dlugo ale na to pierwsze wejscie warto zalozyc a potem najwyzej zmienic. Ja mam takie grubsze bo te cienkie jak z bazaru to nie utrzymują dobrze ale ja to mam do schowania sadełko a Ty piszesz o wystajacym brzuszku. Ja polecam. Splaszczają to i owo.

    Mother Ty tykajaca bombo :D Dzidzius! Wychodz juz!

    mother84 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2021, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukalam w necie i nie za bardzo znalazlam. Ile mniej więcej powinny przybierac dzieci po 1 r.ż.? Ile wasze przybieraja? Pół kg w 4 mies. to chyba za malo? Znowu mnie dylematy dopadly. No ale nie jestem w stanie tuczyc Oli, gęsią nie jest że rura w gardlo i dawaj do oporu, je ile potrzebuje, jak czegos nie chce to proponuje cos innego, czasami zje, czasami nie.

    Miskowa ten kocyk to Oli przytulanka, z kocykiem wszedzie i kocyk pomocny w kazdym placzu. Juz sie dziury w nim robia. Jeszcze pol biedy że ciemny ale ile mozna nie prac. Akurat ten jeden jedyny. Myslalam że w nocy nie zauwazy jak podloze inny 😂.

    Ide z Olą kwiatki sadzic. Ciekawe ile mi sie uda zrobic. Ostatnio jak sadzilam to mi zawzięcie zasypywala piachem 😆.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2021, 13:57

  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2850 2737

    Wysłany: 17 maja 2021, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za wszystkie dobre slowa, znalazlam lekarza, ktory dosc czesto przewija sie na forach, ma bardzo dobre opinie, tyle tylko ze to wlasnie prywatna klinika- typowo od endometriozy, tak wiec koszty leczenia nie sa male, ale maz mnie naciska zeby sprobowac chociazby na wizyte sie umowic i zobaczyc co powiedza. Problem w tym, ze strasznie ciezko z terminami, dopiero teraz widze jaki to powszechny problem, dostac sie do dobrego specjalisty (prywatnie!) graniczy z cudem 😞. No nic, bede jeszcze szukac moze ktos mi w oko wpadnie.

    Miskowa, Ty mialas zabieg na nfz czy wlasnie prywatnie ? U mnie wlasnie w okolicach nikogo godnego polecenia nie ma wiec szukam po calej Polsce juz w tej chwili. Tak mi to swinstwo zycie utrudnia, ze mam dosyc i chce znalezc w koncu pomoc.

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2021, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza dobrze ze dzialasz. Po co sie meczyc jak moze ktos pomoże.
    A terminy tak są odlegle. Teraz probuje dodzwonic sie do byłej alergolog Zuzi, mąż proponuje spróbować tutaj na miejscu. Kaszel trwa i trwa i coraz bardziej budzi moj niepokoj.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 17 maja 2021, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza no w tych klinikach często są odległe terminy, szczególnie jak się idzie na pierwszą wizytę, ale zapisz się, jeśli nie tam, to do kogoś innego. Co dwie głowy to nie jedna 😉
    Iza terminy do lekarzy to jest jakaś pomyłka. I jak tu czasem się nie leczyć prywatnie? A i prywatnie potrafią nieraz taki termin zaproponować, że człowiek się za głowę łapie.
    Ugotowałam cały gar klopsów jak dla wojska 🙊 chyba będę musiała zamrozić część, bo tak to byśmy przez tydzień jedli 😂 idę teraz pod prysznic. A pogoda dziś u nas nawet nie taka zła, słońca jest co prawda mało, ale dość przyjemnie. Mały po przedszkolu ledwo wrócił to zaraz pobiegł na dwór i lata cały czas.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2021, 17:57

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2021, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas cały dzień leje. I narazie chyba nie zamierza się to zmienić.

    Ja czasem używam majtek modelujących. Jestem dość przy sobie, więc na imprezy pod sukienkę są ok. Najlepsze są wysokie i z paskiem silikonowym, żeby się nie zwijały.

    Jeżeli już mówimy o lekarzach,to właśnie siedzę pod gabinetem i czekam na wizytę. Pani doktor będzie analizować moje wyniki. Crp, mocz, morfologia itd.
    Dobrze, że w pracy mam możliwość zapisać się do pakietu medycznego,bo czasem to naprawdę ułatwia życie.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 17 maja 2021, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak to daj znać po wizycie 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2021, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Mysza no w tych klinikach często są odległe terminy, szczególnie jak się idzie na pierwszą wizytę, ale zapisz się, jeśli nie tam, to do kogoś innego. Co dwie głowy to nie jedna 😉
    Iza terminy do lekarzy to jest jakaś pomyłka. I jak tu czasem się nie leczyć prywatnie? A i prywatnie potrafią nieraz taki termin zaproponować, że człowiek się za głowę łapie.
    Ugotowałam cały gar klopsów jak dla wojska 🙊 chyba będę musiała zamrozić część, bo tak to byśmy przez tydzień jedli 😂 idę teraz pod prysznic. A pogoda dziś u nas nawet nie taka zła, słońca jest co prawda mało, ale dość przyjemnie. Mały po przedszkolu ledwo wrócił to zaraz pobiegł na dwór i lata cały czas.

    No to beda twoje chlopaki jedli klopsy jak pójdziesz rodzić 😂. A moze to znak ze to juz?

    Ja Zuzie zapisalam do alergologa za 2 tyg. Jak pediatra dala 2 serie wziewow i kazala poczekac to terminy byly z dnia na dzień. Jak teraz to juz nie.

    Zazdroszcze wam tych suszarek. Ja zrobilam 3 prania z nadzieją ze sobie na werandzie wyschnie a dzis pogoda jakas tska zawiesista i nie wyschlo 🙁.

    Ja jutro zamierzam iść na badania, ale najpierw wbije sie na wizyte do internisty, może da skierowanie. A jak nie to prywatnie zrobię. W środę kardiolog (to mnie szarpnie po kieszeni 😥).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2021, 19:11

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2021, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę zrobić jeszcze w tym tygodniu badania kontrolne. Crp i morfologia,zeby zobaczyć czy spadło crp czy nie i będzie włączać antybiotyk. Najgorsze jest to, że muszę jeszcze zrobić badania do endokrynologa i do gina. A po ostatniej ciąży i tygodniu w szpitalu po porodzie, jak codziennie mi pobierali krew to teraz mam zazwyczaj problem jak są jakieś mało doświadczone pielęgniarki

  • Miśkowa Autorytet
    Postów: 1739 629

    Wysłany: 17 maja 2021, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza ta klinika ma umowę z nfz i można zrobić tą laparo na nfz właśnie albo prywatnie. Wtedy to był koszt ok 6 tys jeśli dobrze pamiętam bo właśnie ta dziewczyna robiła prywatnie. Wszystko było załatwione w ciągu jednego dnia i jeśli dobrze się czujesz to tego samego dnia późnym wieczorem wypisują do domu. Wiem że na wizytę do mojej lekarki czekało się ok pół roku (prywatnie) a na tą laparo na nfz ok 4 miesiące.

    Mother tak samo pomyślałam jak Iza że podświadomie szykujesz się do porodu :D

    Iza daj spokój z tymi terminami... Nic tylko się modlić o zdrowie bo nawet prywatnie to już jest katastrofa.

    Piszczak a z kropkiem wszystko ok? Mam nadzieje że jednak uda się sprawnie pobrać ta krew. Trzymaj się dzielnie!

    Dziękuję dziewczyny za rady odnośnie majtasow i rajstop - coś poszukam :)

    4 cs o drugiego bobasa - II 03.01; <3 20.01
    Starania o pierwsze dziecko 2 lata (2015-2017)
    Ona: PCOS, AMH 24, niedoczynność tarczycy,
    czerwiec 2017 - laparoskopia, HSG, histeroskopia, usunięcie ognisk endometriozy
    On: oligoasthenoteratozoospermia (01.2017 koncentracja 1,7 mln/ml; morfologia 1%; ruch 10%)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2021, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bosz, ale u nas w domu jest zimno. Nawet mąż to odczuwa, ten co wiecznie twierdzi ze jest cieplo i tak zawinietego w koldre dawno go nie widzialam. Przeciez na zewnatrz nie jest az tak zimno, w dzien jak jest cieplo otwieram okna a wieczorem zębami dzwonie 😭.

  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 18 maja 2021, 05:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak z teściowymi jest ciężko a z matkami jeszcze gorzej. Ja nie mam zamiaru się kopać, olewam temat. Chciałam pogadac to usłyszałam że ze mną nie da się gadać. Jednka ludzie na starość robia się coraz mądrzejsi i uparci

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 18 maja 2021, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale leje u nas... I co lepsze całe tygodnie takie zapowiadają. My jeszcze z rana byliśmy na pobraniu krwi, stwierdzam, że mój syn im starszy tym bardziej panikuje i się boi, no ale jakoś daliśmy radę i poszedł do przedszkola.
    Piszczak a usg wczoraj miałaś czy tylko omówienie wyników?

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2021, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zimno, brzydko ale bez deszczu. Ja czekam do lekarza (spoznia sie) a potem na pobranie.
    Znowu bola mnie plecy. Nie ćwiczę regularnie, niby tylko 2 cwiczenia ale czasami i na to brak czasu i mam za swoje.

    Ale jutro bede miala dzien. Ok.poludnia jechac po wyniki badania, na 18 z Zuzia do lekarza, przywioze ją do domu i spowrotem praktycznie w to samo miejsce do kardiologa (nie moge isc z nia bo godzina wizyty jest nieadekwatna do godziny wejscia do gabinetu, mama mnie ostrzegala ze moge wrocic nawet pozno w nocy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2021, 09:58

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2021, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas leje tak, że masakra. Młoda dostała od pradziadka w sobotę kaloszki, i zadowolona bo dzisiaj poszła w nich do zlobka.
    Myslalam, że zrobię dziś badania do Endo, ale jak przyjechałam pod przychodnie to kolejka jeszcze stała na zewnątrz, więc stwierdziłam, że może jutro no stania przynajmniej na 3 godziny.
    Na wizycie z wynikami byłam u internisty, bo ona zlecała badania. Do gina idę dopiero teraz na umówiona wizytę,31 maja. Plamienie prawie ustało, tylko czasem wieczorem trochę się pojawia. Nic mnie nie boli, więc panikować nie będę, skoro tydzień temu wszystko było ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 maja 2021, 12:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2021, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż napalil w piecu 🤦‍♀️

‹‹ 2546 2547 2548 2549 2550 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ