X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 24 lipca 2021, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza super że Ola lepiej ☺ a Ty teraz sklapciała, bo w końcu pewno osiągnęłaś górny próg zmęczenia i organizm domaga się odpoczynku dlatego fajnie z tym wyjazdem, zawsze to coś innego, no i... bez teściowej 😁

    Ja lecę robić sałatki i chatę ogarnąć, bo u nas dziś upał ma być to w ten żar nie chcę potem latać 😉

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 24 lipca 2021, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak - to fajnie, że Syn- mąż pewnie zadowolony😁
    Mother -upał ma być wszędzie - ja zaraz w drogę powrotną do domu- wspólny tydzień zaliczony -Syn utrzymywał dystans cały czas- nastolatek ma swoje prawa😉

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 24 lipca 2021, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza przez pewien czas organizm jedzie na deficycie snu, ale przychodzi moment że upomina się o swoje 🙃

    Mother udanych spotkań :)

    Hekate poki to dystans a nie otwarta wrogość to nie jest źle ;)

    Jestem już po wizycie, ale w sumie niewiele mi dr powiedział... 🤔 chce zrobić stymulację na nasz "urlopowy" cykl, mam się zgłosić za dwa tygodnie, chyba że @ będzie wcześniej to zadzwonić wcześniej. Dał mi NAC na 3-5 DC następnego i pewnie dołoży coś jeszcze, tylko potem ma chyba urlop, to nie wiem, bez monitoringu by musiało być. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie ;)

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2021, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Iza super że Ola lepiej ☺ a Ty teraz sklapciała, bo w końcu pewno osiągnęłaś górny próg zmęczenia i organizm domaga się odpoczynku dlatego fajnie z tym wyjazdem, zawsze to coś innego, no i... bez teściowej 😁

    Ja lecę robić sałatki i chatę ogarnąć, bo u nas dziś upał ma być to w ten żar nie chcę potem latać 😉

    Myslisz że tesciowa nie bedzie chciala sie wpie..., ona jak smrud- czy ktos chce czy nie wszedzie wlezie. Juz raz nam zmarnowala wyjazd, taka zła bylam. Powiedzialam ze nigdy wiecej wspolnych wyjazdow.
    Bylam dzisiaj w koncu z Ola na spacerze, rzeczywiscie goraco i o 11 wrocilismydo domu. Ola zmeczona, za wczesnie wzielam ją z podlogi i jak sie rozrycza to godzine ją bujalam i przylulalam i tak ostatnio po kilka razy dziennie. Mam wrazenie ze nic nie robie tylko bujam i przytulam Ole. I mimo ze mąż nie raz chce ją wziąć to musze byc ja i jest jeszcze wiekszy placz.

    A ja lykam obiad (dobrze ze byl ugotowany) ide sprzatac lazienke poki Ola spi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lipca 2021, 12:50

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lipca 2021, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy wysypke, tzn.Ola ma.
    Kinga czyżbyś miala racje z tą trzydniowka? 🤔

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 25 lipca 2021, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza no to może to jednak trzydniówka. Tylko mi trzydniówka jak starszy miał za małego to kojarzy sie, że tylko temperatura była przez trzy dni, potem wysypka, a jak wysypka się pokazała to temperatura już wróciła do normy. Nie wymiotował, nie miał innych objawów. A jak dziś? Ps. Ja tam teściowej bym nie brała na wakacje, dawno temu moja teściowa chciała z nami jechać gdzieś, mówiła, że zajmowałaby się dzieckiem itp i naprawdę ja do niej nic nie mam, dogaduję się i ją lubię, ale wspólne wakacje oooo nieeee 🤣

    Mysza jak tam po weselichu? 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2021, 07:31

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2021, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mother to wyglada rzeczywiście na trzydniowke. Zeszla temperatura, pojawila sie wysypka, wczoraj pojedyncze krostki na ciele, dzis rano wysyp. A jak czytalam w opisie to moze byc do tego biegunka i lekko czerwone gardlo (i miala). Wczoraj i dzis juz ok chociaz kupki nadal luzne.
    W zyciu tesciowej nie zabiore na wakacje. Raz i to 1 dzien wystarczy.

  • Jagoda94 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 25 lipca 2021, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Chłopiec. Pani doktor potwierdziła tylko moje przypuszczenia. Zupełnie inaczej się czuje jak przy Natalce.

    To temat dla starających się czy ciężarnych musicie dołować inne które się staraja i tu przyszły na forum jakie są szczęśliwe ze już chłopiec? Inne szukające tu pomocy i wsparcia jej nie dostają nie dostałam żadnej odpowiedzi ma moje posty. Widzę ze to forum tylko dla koleżanek. I dla mam chwalących ze się udało.

  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 25 lipca 2021, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda94 wrote:
    To temat dla starających się czy ciężarnych musicie dołować inne które się staraja i tu przyszły na forum jakie są szczęśliwe ze już chłopiec? Inne szukające tu pomocy i wsparcia jej nie dostają nie dostałam żadnej odpowiedzi ma moje posty. Widzę ze to forum tylko dla koleżanek. I dla mam chwalących ze się udało.
    To chyba zbyt mało nas czytasz skoro takie wnioski wyciągasz... Uważam, że całkowicie nie masz racji i przykre bardzo, że rzucasz w naszym kierunku takie oskarżenia. Poza Twoim ostatnim postem na liczniku masz aż dwa! Więc wiele tutaj jednak się nie wypowiadałaś... A na jeden z nich na pewno ja i kilka dziewczyn odpisało.

    Iza no widzisz, czyli jednak... Oby teraz już było z górki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2021, 10:50

    calanthe, Hekate42, Emrica, Miśkowa lubią tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2848 2720

    Wysłany: 25 lipca 2021, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda, tak to jest watek dla starajacych sie ale gdybys poczytala inne tematy, to bys zobaczyla ze takich jest pelno, gdzie dziewczyny sie zzyly czesto przez kilka lat pisania pomimo zmian (ciazy, urodzenia dziecka) nadal na watku pozostaja, doradzaja, tak samo jest i tutaj i tego zmieniac nie bedziemy bo nikomu z nas ani nowym dziewczynom to nie przeszkadza. Przychodza co i raz nowe i bez problemu sie odnajduja, czasem zostaja, czasem odchodza. Uwierz ze my siedzac tu juz pare ladnych lat nie zazdroscimy sobie pozytywnych wiesci, testow i wydaje mi sie, ze zadnej z nas to nie doluje. Na pewno nie mnie. Zakumplowalysmy sie, sluzymy sobie radami i tak to sie kreci. Bez znaczenia czy ktos sie stara czy juz urodzil to nie ma tu fanatyczek ciazy ktore szlochaja w poduszke bo u kolezanki z forum jest pozytywny test ciazowy- my sie wspolnie cieszymy i wspieramy, podpowiadamy, pomagamy. Dziewczyny co tu dochodza nie maja takiego problemu i sie odnajduja w tematach. Jestes pierwsza na moje ponad 2/3 lata ktore tu jestem, co zarzucila nam takie cos.

    W temacie wesela, nadal dojsc do siebie nie moge. 😅 wrocilismy wczoraj po poludniu do domu, dzis czeka mnie sprzatanie i rozpakowywanie bo taki mamy sajgon. Ogolnie jestesmy baaardzo zadowoleni. Atmosfera byla cudowna, balam sie tego towarzystwa bo znam tych ludzi i wiem kto to jest, wiem co to za liga, ale moje obawy sie nie sprawdzily. Myslalam ze bedzie sztywno, beda krzywe spojrzenia ale wszyscy bawili sie super. Od samego poczatku az do rana. Sala i okolice, cos pieknego. Tego mi bylo trzeba, troche radosci w tym ponurym zyciu, wiele atrakcji nam to wesele zapodalo, wszystko bylo przemyslane i spojne. Zaplanowane na tip top 😁.
    Co ciekawe nie bylo wcale rodziny. Sami liczacy sie znajomi, najblizsi przyjaciele, troche to krzywdzce dla pewnych osob no ale tak zadecydowali 🤷‍♀️ Grunt ze kazdy zadowolony, bedziemy milo wspominac.

    calanthe, mother84, Miśkowa lubią tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 25 lipca 2021, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 21:20

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 25 lipca 2021, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jagoda nie ma co się unoscic ja też dołączyłam na wątku i z mojej perspektywy trzeba chwila czasu żeby poznać dziewczyny wszystkie się "wbić w wątek" podejrzewam że jesteś sfrustrowana staraniami ale bedac tu dłużej to też się zzyjesz i zaprzyjaźnisz. Ja staram się już 3 lata także głową do góry.

    Mysza to przeważnie jest tak jak myślmy ze słabo będzie to udana imprezka super.

    Iza aby po wysypce był już spokój u Oli masz rację nie bierz tesciowej na wakacje.

    Wiera a ten Nac to stymulacje jest może inne leki zadzialaja fajnie jakby był. Monitoring jak to wszystko zadziała sprawdzić. Aby po laparo jest magia i szybko zaskoczylo.

    Dziewczyny miałam nie pisać dziś a co mi tam.... Wspieramy się. Pisałam wam ze ostatnio jestem zmeczonacodzien późno się kładę tyle pracy mam i w ogóle zmęczonie i śpiąca a od dwóch dni brzuch mnie pobolewa na @ i nie wiem kiedy dokładnie była owu. Patrzę w kalendarz do @ jeszcze z 4 dni raczej i zrobiłam test by wychodziło że 10 dpo jestem za dwa dni powtórzę jak coś by był na rzeczy to powinno byc widać. Mężowi nie pokazuje bo to wpatrywanie się w niby coś nie ma sensu.
    c6ebed3f8bdd.jpg

    calanthe, MagdaN, Hekate42, Emrica, mother84, Miśkowa lubią tę wiadomość

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 25 lipca 2021, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 21:20

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 25 lipca 2021, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeju nadzieja aż sie wzruszyłam, kciukasy ogromne✊✊✊✊✊ jak to czasami życie zaskakuje.

    Jagoda pomyśl może bardziej, ze skoro komuś sie udało to może cos doradzi i pomoże. Głowa do góry, tu sa same fajne babki 😉

    Ja to już w ogóle nie miałabym prawa bytu tutaj. Nawet kiedyś myślałam, ze nie wypada ale tak wam kibicuje, ze mnie zżera ciekawość co u kogo słychać 😉

    Mysza oo to super, ze tak sie zaskoczyles pozytywnie i wybawiłaś. Az ci pozytywnie pozazdrościłam😁

    Calanthe co tam u ciebie?

    Kasia tez sie dawno nie odzywała.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • MagdaN Ekspertka
    Postów: 159 265

    Wysłany: 25 lipca 2021, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki! Ja też jestem nowa tutaj, ale nie odebrałam od Was nic złego, wręcz przeciwnie... Widać że znacie się długo i dużo o sobie wiecie, ale co w tym złego 🙂
    Ja sama nie wiem co z moja owu, test tylko wczoraj był pozytywny, dziś rano już nie... A temp. Wskoczyła raptem 0,2 st. Do góry, jak myślicie? Była, jest czy dopiero będzie 😀?

    p19uxzkrqdmj5jif.png
  • MagdaN Ekspertka
    Postów: 159 265

    Wysłany: 25 lipca 2021, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dodam tylko,ze dzisiaj rano delikatnie pobolewa mnie lewy jajnik.

    p19uxzkrqdmj5jif.png
  • MagdaN Ekspertka
    Postów: 159 265

    Wysłany: 25 lipca 2021, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja_86 wrote:
    Jagoda nie ma co się unoscic ja też dołączyłam na wątku i z mojej perspektywy trzeba chwila czasu żeby poznać dziewczyny wszystkie się "wbić w wątek" podejrzewam że jesteś sfrustrowana staraniami ale bedac tu dłużej to też się zzyjesz i zaprzyjaźnisz. Ja staram się już 3 lata także głową do góry.

    Mysza to przeważnie jest tak jak myślmy ze słabo będzie to udana imprezka super.

    Iza aby po wysypce był już spokój u Oli masz rację nie bierz tesciowej na wakacje.

    Wiera a ten Nac to stymulacje jest może inne leki zadzialaja fajnie jakby był. Monitoring jak to wszystko zadziała sprawdzić. Aby po laparo jest magia i szybko zaskoczylo.

    Dziewczyny miałam nie pisać dziś a co mi tam.... Wspieramy się. Pisałam wam ze ostatnio jestem zmeczonacodzien późno się kładę tyle pracy mam i w ogóle zmęczonie i śpiąca a od dwóch dni brzuch mnie pobolewa na @ i nie wiem kiedy dokładnie była owu. Patrzę w kalendarz do @ jeszcze z 4 dni raczej i zrobiłam test by wychodziło że 10 dpo jestem za dwa dni powtórzę jak coś by był na rzeczy to powinno byc widać. Mężowi nie pokazuje bo to wpatrywanie się w niby coś nie ma sensu.
    c6ebed3f8bdd.jpg

    Świetna wiadomość ✊✊

    p19uxzkrqdmj5jif.png
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 25 lipca 2021, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 21:20

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2021, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja i tego mi dzis bylo trzeba, takiego postu i takiego zdjecia. Super.

    MagdaN mierz dalej temperature, dopiero 3 wyzsze pokaza czy jestes po owu. Teraz na dwoje babka wruzyla.

    A ja dzis jestem 😩🤕. Ale ja to ja, co z Ola którą godzine nosilam i uspakajalam tak ryczala a druga godzine bujalam na siedzaco. Nie wiem co dzis bidulce jest. Dobrze ze czopek pomogl. Obsypana nawet na twarzy. A szykowalam sie do kosciola jak zaczela ryczec, najpierw nosilam owinieta w sam recznik bo wyskoczylam z pod prysznica, potem zarzucilam pizame i tak lazilam do 12 w pizamie. I teraz leb mnie boli.

    Dziewczyny ogrodniczki wspomozcie . Jak 2 tyg.temu posialam bratki i nawet 1 szt.nie wzeszla to chyba nie ma co liczyc na cud ze cos z tego bedzie?

    Mysza super ze dobrze sie bawilas. Zazdroszcze odprezenia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2021, 13:35

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 25 lipca 2021, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja, widzę 😍
    Ten sam czas, co u mnie, wiec i kreska słabiutka.
    Kochana - poryczałam się😜

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
‹‹ 2601 2602 2603 2604 2605 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ