X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 31 grudnia 2021, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak współczuję ciężkiej sytuacji, mam nadzieję, że mąż się otrząśnie i masz rację, musi chcieć to zmienić. Choć jeśli przywiązanie do piwa itd. jest głębsze to bez terapii może tego nie ogarnąć sam 😔

    Kinga to niezła zmiana pracy, od zieleni do munduru :) trzymam kciuki za nową pracę:) pech z tymi samochodami, jakby się umówiły ;) Milena mi się bardzo imię podoba, bo kojarzy mi się z moją przyjaciółką z liceum, zresztą nadal mamy kontakt :)

    Nadzieja dobrze Cię rozumiem 🤗 u mnie rezygnacja coraz częściej wygrywa z instynktem macierzyńskim ;) ale zostaje nam liczyć że 2022 rok będzie nasz :)

    Mysza podobno jajowody mogą "przechwytywać" jajca do drożnego jajowodu, natura jest niesamowita.. Bardzo mocno Ci kibicuje, mam nadzieję że operacja się powiedzie i zakończy happy endem i własnym bobasem do poznawania ❤️

    Mother IUI mam mieć w styczniu. 12 stycznia mam pogląd. Jakoś w weekend spodziewam się @ a potem lametta wchodzi. Jeszcze żadnych badań nie mamy zrobionych,.zleciało nie wiem kiedy od listopada 🙈 no i chorzy byliśmy, mam nadzieję że mężowi przez to nie wyjdą badania jakieś złe. 🙄 Gorączkować, nie gorączkował, ale jednak infekcja była. No trudno, przynajmniej będą wiarygodne ;)

    aLunia współczuję bólu, a co wyszło na prześwietleniu?

    Hekate z imionami sama prawda..

    Wszystkiego najlepszego na cały rok dla wszystkich, niech ten 2022 będzie piękny :) 🎉

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja tak projektuje ale w państwowej firmie,nie prywatnej.

    Mysza opisałaś moja córkę wlasnie w 100%. Widzę że jest bardziej zrownowazona i dorosłej się zachowuje niż jej rówieśnicy.
    Nie trac nadziei..może zdajdz grupę prywatna na fb np ,czytalam o takich przypadkach a nawet gorszych i naturalna ciaza z zaskoczenia.

    Wiera trzymam kciuki. Bedzie ci robil ten sam lekarz co zawsze? Ten kolega twojego gina?

    Piszczak...trudna sytuacja. Tesciowa toksyczna , takie zawsze będą za synkami...normalna to by opierdzielila syna co wyprawia . Albo usunęła się w cien i nie wpierdzielala w małżeństwo. Strasznie mi cie szkoda, jestes świeżo po porodzie i takie cyrki..zamiast cie wspierać i pomagać to robia na złość. Jakby maz pokazal ze się zmienil to bym wróciła do niego, ale żeby udowadniał to każdego dnia a nie tylko obiecywał a po kryjomu pil. A jak do tej pory nie zrobił nic i nie teskni za wami ,tylko jest teraz z kolegami to bym go sobie odpuściła...teraz jeszcze mlody ,a z wiekiem bedzie coraz gorszy. Zastanów się czy chcesz dzieciom zapewnić takie życie.

  • calza Autorytet
    Postów: 730 640

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zastanawiam się czy są tu jakieś mamy, które pragną drugiego dziecka, ale mężowie odmawiają współpracy? Niestety to moja sytuacja, jestem okropnie sfrustrowana i wpadam w dołek przy każdym okresie... mój ostatni cykl był mega dziwny, od razu po owulacji miałam dziwne jazdy jak w ciąży, taki mega długi pms i miałam nadzieję, że może los zadecydował. Okresu nie dostałam, zrobiłam test i biel aż raziła. Byłam wtedy w delegacji i to mnie totalnie zdruzgotało, z trudem powstrzymywałam płacz (@ przyszla 3h po teście).

    Nie wiem też co się dzieje z moim organizmem, zaczęłam bardzo skrupulatnie rejestrować wszystko co się dzieje. Nie mierzę temperatury, ale zapisuję swoje objawy, bo przez ostatnie kilka miesięcy bardzo rozregulował mi się cykl (stres w pracy). Ostatnie 3mce miałam poczucie, że chyba jest stabilnie, aż tu nagle Ovufriend stwierdził, że mialam owulacje w 8dc??? Czy to w ogóle możliwe? Zazwyczaj mam cykle 28-29 dni i nie wiem za bardzo czy w ogóle się sugerować aplikacją. Rzeczywiście sluz był wodnisty i libido wystrzeliło w kosmos już 5dc i piersi bolały już od 11dc (skok proga po owulce?). Moja faza lutealna trwa 14-15 dni i szczerze zgłupiałam...

    Może to wszystko przez frystracje z powodu braku ciąży I perspektywy na nią?

    mjvyi09k1yghelay.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, rzadko piszę, al czytam regularnie. Życzę wszystkim szczęśliwego 2022🍀 żeby był spokojny i wolny od trosk.

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga teraz mamy mieć IUI w klinice, u tamtego stwierdziliśmy że już bez sensu to ciągnąć. Za to teraz ile na badania poszło przed...🙈
    Jeszcze do tego chorowaliśmy w drugiej połowie grudnia i tak męża trzymało, nie wiedziałam na kiedy go w ogóle zapisać na to nasienie, no a jak zadzwoniłam dziś to najbliższy termin dzień po mojej wizycie.. swoją też chciałam przełożyć bo mi się poprzestawiało i miałam mieć dziś @, dwa dni temu jakieś mega małe plamienie i nic.. wczoraj już zrobiłam test ciążowy ale biało.. Mąż dwa razy wykorzystany i nadal nic.. Ta moja wizyta 12-stego pewnie będzie bez sensu, ale przełożyć mi chciała dopiero na 17 🙄
    Za to na krew męża wysłałam i też dziś idę przed pracą.
    Edit. Wreszcie jest jakiś plamienie. To jutro się rozkręci. A na wizycie powinien być 9dc. Owulke mam koło 15-16 DC więc akurat od badania do IUI będzie dobrze. Chyba że lekarka się wkurzy, że badania męża nie ma i przełoży na luty 😆

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2022, 11:21

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera dobrze ze wybraliście klinike. A teraz moze wspomóż sie witaminkami, koenzym Q10 na jakosc komórek jajowych, wit D, inofem na wyregulowanie cyklu i zwiekszy szanse ze wystapi owulacja. +Wiesiołek . Swojemu tez dorzuciłam koenzym Q10,ashwagande ,korzeń maca ,inozytol,wit d , prosperm pro bo zawiera wyciag z korkowca amurskiego ,glog i glutation .
    Ja w tym miesiącu zaskoczyłam się owu...niby coś czułam w 12-14 dniu i myslalam ze to było wtedy. Ale bylo sucho. Apka wyznaczyła mi na 19-20dzien i rzeczywiście wtedy mnie zalało kurzym białkiem 😅
    Ale na nic nie liczę bo byly spory między nami.

    Maz ma postanowienie ze zero alko ,zero fajki ..od wczoraj nic... i powiedzial zobaczysz za 3 miesiące jakie będę miał super wyniki i będziesz niedługo w ciazy. Bierze grzecznie witaminy... no zobaczymy ...oby mu się udało.

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej z chęcią dołączę do waszego forum 😊
    W maju urodziłam córeczkę przez CC i teraz myślimy o rodzeństwie 😊

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie maluszki z małym odstępem czasu ? Tym bardziej po CC ? :)

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angelaaaa wrote:
    Hej z chęcią dołączę do waszego forum 😊
    W maju urodziłam córeczkę przez CC i teraz myślimy o rodzeństwie 😊

    A co na to lekarz?

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    A co na to lekarz?
    Dopiero będę szła by się dowiedzieć czy mogę ☺️
    Ale będąc u fizjoginekologa wszystko jest ok

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1169 557

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Ja od 3 lat walczę z męzem o 2 dziecko. Za pare dni mamy pierwszą wizytę w Klinice. U mnie byl monitoring i HSG, wyszlo ok. Mąż od roku bral witaminy i 3 razy robił badanie nasienia i zawsze ma podobne wyniki,byl tez u lekarza,ma jednostronne ŻPN ale małe. Zastanawiam się nad inseminacją i jej sensem z takimi parametrami. Słyszałam ze IUI daje male szanse.

    Objętość 1,50
    Ph 7,70
    HOS test 51%
    Żywe plemniki 50%
    Koncentracja 66,39 mln/ejakulat
    Ruch P+NP 48,62 %
    ruch P 31,81 %
    Ruch Np 16,81 %
    Uplynienie 10
    Morfologia 2 %


    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Ana94 Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, jestem tu nowa. Czytam sobie wasze forum i fajnie tutaj:-) przycupne:-)

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3917 4515

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa wrote:
    Hej dziewczyny. Ja od 3 lat walczę z męzem o 2 dziecko. Za pare dni mamy pierwszą wizytę w Klinice. U mnie byl monitoring i HSG, wyszlo ok. Mąż od roku bral witaminy i 3 razy robił badanie nasienia i zawsze ma podobne wyniki,byl tez u lekarza,ma jednostronne ŻPN ale małe. Zastanawiam się nad inseminacją i jej sensem z takimi parametrami. Słyszałam ze IUI daje male szanse.

    Objętość 1,50
    Ph 7,70
    HOS test 51%
    Żywe plemniki 50%
    Koncentracja 66,39 mln/ejakulat
    Ruch P+NP 48,62 %
    ruch P 31,81 %
    Ruch Np 16,81 %
    Uplynienie 10
    Morfologia 2 %


    Ja co jedynie mogę powiedzieć to moja siostra 5 razy miała inseminacje i nic a invitro się udało.. żałowała że tyle razy próbowali inseminacji zamiast invitro.
    Ale wiadomo każda ma inaczej

    Atopikowa lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 5 stycznia 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe kobietki🙂
    Moj maz tez ma ŻPN ,narazie nie zdecydowani na operacje jestesmy. Jednym pomaga operacja ,innym pogarsza wyniki. Z tego co się ostatnio dowiedziałam, a o czym nie wiedziałam to u facetów mających żylaki ma tez przeciwciala przeciwplwmnikowe.i to zbadamy. I tu inseminacja by pomogła..
    Atopikowa nie wiem w jakim wieku jestes. Badalas amh? Jeżeli z monitoringu wychodzi ze masz owu i wszystko ładnie peka itd... A mialas badany estradiol?

    Atopikowa lubi tę wiadomość

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1169 557

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic wiecej badane nie mialam. Mamy z mężem juz po 36 lat ,wiec czas nas goni niestety...

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga te wszystkie witaminy dają efekt dopiero po kilku miesiącach, bo tyle trwa wytworzenie nowych komórek jajowych, więc od tego cyklu to by było raczej dla lepszego samopoczucia ;) Biorę to już wszystko co prawda od dłuższego czasu, więc powinnam mieć jajca klasy de luxe, ale jakoś tego nie widać w efektach 😐

    Witam nowe dziewczyny :)

    Atopikowa u nas podobnie, trzy lata starań o rodzeństwo i ten sam wiek. My mieliśmy z mężem dwa razy IUI, w tym roku podchodzimy do trzeciego i ostatniego.. Na pewno skuteczność IUI wielka nie jest, bardziej po prostu owulacja jest pod kontrolą, aplikowane podrasowane nasienie, zabieg ma pewne zalety i nie jest tak obciążające dla organizmu jak in vitro.

    Atopikowa lubi tę wiadomość

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1169 557

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera wrote:
    Kinga te wszystkie witaminy dają efekt dopiero po kilku miesiącach, bo tyle trwa wytworzenie nowych komórek jajowych, więc od tego cyklu to by było raczej dla lepszego samopoczucia ;) Biorę to już wszystko co prawda od dłuższego czasu, więc powinnam mieć jajca klasy de luxe, ale jakoś tego nie widać w efektach 😐

    Witam nowe dziewczyny :)

    Atopikowa u nas podobnie, trzy lata starań o rodzeństwo i ten sam wiek. My mieliśmy z mężem dwa razy IUI, w tym roku podchodzimy do trzeciego i ostatniego.. Na pewno skuteczność IUI wielka nie jest, bardziej po prostu owulacja jest pod kontrolą, aplikowane podrasowane nasienie, zabieg ma pewne zalety i nie jest tak obciążające dla organizmu jak in vitro.
    No my tez podejdziemy do IUI o ile nas zakwalifikuja do niego z takimi parametrami nasienia. Narazie moj mąż do in vitro podchodzi raczej sceptycznie

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Ana94 Przyjaciółka
    Postów: 63 26

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moje badania podstawowe plus cytologia usg piersi brzucha jest wszystko ok , natomiast u męża wyszedl podwyzszny alt - 104 (<50) glukoza 131,9 (70-99) cholesterol 6.7 (<5,2)
    Ehh jak zobaczyłam te badania to się teocheeee załamałam:-/

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiera z okreslona liczba komórek jajowych juz sie rodzimy,one sie nie wytwarzają sie przez cały okres naszego życia. Dlatego jest Amh zeby sprawdzić czy mamy ich wystarczająco dużo. Dlatego też bada sie estradiol w okolicach owu lub po niej ,jeżeli jest niski to komórka jajowa byla słabej jakości i nie dojdzie do zapłodnienia. Nawet jeżeli na monitoringu mamy potwierdzenie ze owu byla i pecherzyk pekl,to nie mamy wiadomości jakiej jakości byla komórka jajowa. Możemy je podrasować, tak samo jak u facetów jakosc plemników.
    Atopikowa 2 %prawidłowej budowy w kilkunastu milionach to wcale nie tak mało. Moglo być lepiej,ale masz szanse na naturalna ciążę.U nas moj maz mial 0%,za 2 miesiące bedziemy robic powtórkę,bo nie chce maz wczesniej. Tak jak pisałam wczesniej sprawdź przeciwciala przeciwplemnikowe bo czesto występują z zylakami.
    Ana 94 no to ostra dieta u męża, byl diagnozowany na cukrzycę? Wysoki cukier działa jak kwas na plemniki i je zabija .

    U nas od środy jest juz z nami mały domownik 🙂 jest cudowna i taka pocieszna. Zastępuje mi trochę pustkę drugiego dziecka. Oczywiście moja córka zazdrosna ze Pusie tak pieszczę i caluje.

    Atopikowa lubi tę wiadomość

  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 8 stycznia 2022, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga masz rację, źle napisałam, miałam na myśli dojrzewanie komórek a nie powstawanie 😂
    I że właśnie można podrasować, ale trwa to podobnie jak u facetów dłuższy czas, w sensie trzeba zacząć wcześniej niż w miesiącu z inseminacją ;)
    Małe szczeniaczki są urocze 😊 Ja też jak głaszczę kota i do niego "gugam" to moje dziecko pyta kogo w końcu kocham bardziej, bo chyba jednak kota 🤣

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
‹‹ 2668 2669 2670 2671 2672 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ