X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Jagoda94 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Staramy się z mężem poltora roku o drugiego maluszka. Rok czasu kilku lekarzy każdy mówi co innego jeden ze nie widzi nic co by przeszkadzało. Kolejny widzi żylaki na macicy i początki endometriozy, kolejny przepisał mi na trzy miesiące duphaston który również nie pomógł. Widział owulacje ale nic z tego nie wychodziło. Nie wiem co mam robić :( W święta teraz były dni płodne było przytulanki codziennie przez 8 dni. Pojechałam na betę pierwszy wynik 1,6 mlU/ml kolejna była 2,9 mlU/ml która dała mi jakaś tam nadzieje ze może coś rośnie bo bolał mnie brzuch jajniki i często zaczęłam chodzić do toalety i może coś z tego wyjdzie. Niestety kolejna dała wynik 2,4mlU/ml. Wiem ze wcześnie ale już tak bardzo sie nastawiłam na to ze się uda. Dzisiaj zrobiłam test z moczu o czułości 10 ten z Clearblue dał wynik negatywny. Okres mam dostać dopiero 15 stycznia. Czy jest jeszcze jakaś szansa? Bardzo mi zależy a nie wiem już co mam zrobić :( Lekarze nie widza problemu ale ewidentne coś jest nie tak. Cykle regularne 29-30 dni.

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1176 572

    Wysłany: 9 stycznia 2022, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga2020 wrote:
    Wiera z okreslona liczba komórek jajowych juz sie rodzimy,one sie nie wytwarzają sie przez cały okres naszego życia. Dlatego jest Amh zeby sprawdzić czy mamy ich wystarczająco dużo. Dlatego też bada sie estradiol w okolicach owu lub po niej ,jeżeli jest niski to komórka jajowa byla słabej jakości i nie dojdzie do zapłodnienia. Nawet jeżeli na monitoringu mamy potwierdzenie ze owu byla i pecherzyk pekl,to nie mamy wiadomości jakiej jakości byla komórka jajowa. Możemy je podrasować, tak samo jak u facetów jakosc plemników.
    Atopikowa 2 %prawidłowej budowy w kilkunastu milionach to wcale nie tak mało. Moglo być lepiej,ale masz szanse na naturalna ciążę.U nas moj maz mial 0%,za 2 miesiące bedziemy robic powtórkę,bo nie chce maz wczesniej. Tak jak pisałam wczesniej sprawdź przeciwciala przeciwplemnikowe bo czesto występują z zylakami.
    Ana 94 no to ostra dieta u męża, byl diagnozowany na cukrzycę? Wysoki cukier działa jak kwas na plemniki i je zabija .

    U nas od środy jest juz z nami mały domownik 🙂 jest cudowna i taka pocieszna. Zastępuje mi trochę pustkę drugiego dziecka. Oczywiście moja córka zazdrosna ze Pusie tak pieszczę i caluje.
    Kinga na naturalną ciąże juz nie licze, minely 3 lata i ciazy jak.nie bylo tak nie ma😖

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1198 60

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa wrote:
    Kinga na naturalną ciąże juz nie licze, minely 3 lata i ciazy jak.nie bylo tak nie ma😖

    Nie mów tak. Dziewczyny łapka w górę ktora po 3 latach i więcej zaskoczyła naturalnie?
    🙋‍♀️
    Musisz wierzyć że kiedyś się uda.

    Atopikowa lubi tę wiadomość

  • Giga12 Koleżanka
    Postów: 38 4

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem tu nowa :) mój Bartuś ma za parę dni 2 lata od 3 miesięcy się staramy z mężem ale bez nacisku będzie to będzie nie będzie teraz to może niebawem. Ale w tym miesiącu od owu boli mnie podbrzusze czasami zaćmi głową częściej mnie zgaga dopada tylko nie wiem czy to objaw ciąży czy coś mi się z cyklem stało. Starania były marne w tym miesiącu bo stosunek jedynie w 10 i 11 dc a owu prawdopodobnie 15-16 DC przy cyklach 29 dc.
    Czy któraś z was miała podobną sytuację i ciąża była z takiej sytuacji że po 4 lub 5 dniach od stosunku do owu przetrwały plemniki i doszło do zapłodnienia ?

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1176 572

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Nie mów tak. Dziewczyny łapka w górę ktora po 3 latach i więcej zaskoczyła naturalnie?
    🙋‍♀️
    Musisz wierzyć że kiedyś się uda.
    Naprawdę bardzo chce w to wierzyć 🥴 walczymy dalej u zobaczymy co los przyniesienie. Jutro mam 1 wizytę w Klinice i jestem bardzo zadowolona z tego powodu 😀

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Witam nowe staraczki i życzę wszystkim powodzenia ✊😊

    Wiera ja już trzymam kciuki za iui i Twoją wizytę, bo podgląd już pojutrze ✊ a mąż robił teraz badania nasienia?

    Nadzieja kiedy dokładnie masz wizytę w klinice?

    Calza do tanga trzeba dwojga, jeśli mąż nie chce to przecież go nie zmusisz, to musi być Wasza wspolna decyzja.
    Co do owulacji w 8 dc to jest to możliwe. Mzoe spróbuj z testami owulacyjnymi? Zobaczysz co one Ci pokażą.

    Kinga db, że mąż ładnie zaczął brać witaminy, że zmiania tryb życia. Na pewno nie zaszkodzi, a myślę, że pomoże. Super, że psiak już z Wami ☺

    Atopikowa powinnaś zrobić też amh, tsh, możesz FSH, LH, prolaktynę
    Co do badań męża to zobaczysz co powiedzą Ci w klinice, mój miał też 2%, nawet potem ponizej 1% prawidłowych, ale przy tym 1% to miał 97 mln/ml, a w ejakulacie 235 mln. Mój miał delikatne żylaki powrózka (niewidoczne, nie wyczuwalne, dopiero na USG wyszły) i po wizycie u androloga zdecydował się na operację laparoskopowego usunięcia i u nas wyniki się poprawiły i zaskoczyło coś. Czy to po operacji, czy wpłynęło coś innego (miałam wykryte też mutacje itp masz w moim podpisie) nie wiem, ale udało się po ponad 3 latach, więc można! ☺ trzeba wierzyć do końca, że się uda! Nie takie cuda tu na wątku były 😊

    Giga12 nie wiem, ciężko powiedzieć, u nas raczej takie stare plemniki to miały małe szanse, ale to z racji kiepskiego nasienia. Lepiej dzialać tak co drugi dzień w okolicy owulacji, a jeszcze lepiej się w nią wstrzelić 😁

    Atopikowa lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1176 572

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mother84 wrote:
    Hej dziewczyny!
    Witam nowe staraczki i życzę wszystkim powodzenia ✊😊

    Wiera ja już trzymam kciuki za iui i Twoją wizytę, bo podgląd już pojutrze ✊ a mąż robił teraz badania nasienia?

    Nadzieja kiedy dokładnie masz wizytę w klinice?

    Calza do tanga trzeba dwojga, jeśli mąż nie chce to przecież go nie zmusisz, to musi być Wasza wspolna decyzja.
    Co do owulacji w 8 dc to jest to możliwe. Mzoe spróbuj z testami owulacyjnymi? Zobaczysz co one Ci pokażą.

    Kinga db, że mąż ładnie zaczął brać witaminy, że zmiania tryb życia. Na pewno nie zaszkodzi, a myślę, że pomoże. Super, że psiak już z Wami ☺

    Atopikowa powinnaś zrobić też amh, tsh, możesz FSH, LH, prolaktynę
    Co do badań męża to zobaczysz co powiedzą Ci w klinice, mój miał też 2%, nawet potem ponizej 1% prawidłowych, ale przy tym 1% to miał 97 mln/ml, a w ejakulacie 235 mln. Mój miał delikatne żylaki powrózka (niewidoczne, nie wyczuwalne, dopiero na USG wyszły) i po wizycie u androloga zdecydował się na operację laparoskopowego usunięcia i u nas wyniki się poprawiły i zaskoczyło coś. Czy to po operacji, czy wpłynęło coś innego (miałam wykryte też mutacje itp masz w moim podpisie) nie wiem, ale udało się po ponad 3 latach, więc można! ☺ trzeba wierzyć do końca, że się uda! Nie takie cuda tu na wątku były 😊

    Giga12 nie wiem, ciężko powiedzieć, u nas raczej takie stare plemniki to miały małe szanse, ale to z racji kiepskiego nasienia. Lepiej dzialać tak co drugi dzień w okolicy owulacji, a jeszcze lepiej się w nią wstrzelić 😁
    No dodałaś mi skrzydel i wiekszej motywacji do działania 😍😁😁😁mam nadzieję że i nam sie uda

    mother84 lubi tę wiadomość

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1176 572

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😀 dzis bylam na pierwszej wizycie w klinice. . Przyznam że jestem bardzo mile zaskoczona wizytą. Pani doktor zbadała mnie, podniosła na duchu i powiedziała ze wyniki męża nie są wcale takie złe. Ze ona widzi szanse na naturalną ciążę 😁😁 kazala mi zrobic rozne badania hormonalne i na nastepnej wizycie przedstawi juz jakis plan działania. Także jestem pozytywnie nastawiona💪

    Angelaaaa lubi tę wiadomość

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa widzisz, nie taki diabeł straszny 😁 najważniejsze, żeby trafić na dobrego lekarza, który teraz Wami pokieruje. Trzymam kciuki za badania i powodzenia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2022, 20:17

    Atopikowa lubi tę wiadomość

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa wrote:
    Hej 😀 dzis bylam na pierwszej wizycie w klinice. . Przyznam że jestem bardzo mile zaskoczona wizytą. Pani doktor zbadała mnie, podniosła na duchu i powiedziała ze wyniki męża nie są wcale takie złe. Ze ona widzi szanse na naturalną ciążę 😁😁 kazala mi zrobic rozne badania hormonalne i na nastepnej wizycie przedstawi juz jakis plan działania. Także jestem pozytywnie nastawiona💪


    Super ☺️

    Atopikowa lubi tę wiadomość

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • cuddlemuffin Autorytet
    Postów: 723 1096

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja tu dołącze- nasze szczęście ma juz 3,5roku i ja bym już baaardzo chciała drugie, ale trochę plany pokrzyżowała mi sytuacja zawodowa. Ostatnio nasza sąsiadka urodziła i widząc jak moje dziecko reaguje na dzidziusia, zaglada, tuli, jest cichutko bo dzidzia, delikatnie glaszcze.. no coś we mnie pękło. Muszę jeszcze dla dobra nas wszystkich odczekać ze staraniami kilka miesiecy, przez trn czas chce isc do gina i zaczac brsc kw foliowy i tak od czerwca staramy sie o rodzenstwo.. tylko jak tak Was czytsm to troche mnie strach obleciał ile to może potrwać. Ja zaraz skoncze 35, maz 38, jestesmy raczej zdrowi, ale jednak moze byc trudno. Na pierwsze dziecko czekalismy bodajze 7 cykli i to była męka to czekanie a teraz jak pierworodna chodzi i zaglada do wszystkich wózkow i wola dzidzia jaka słodxiutka, mamusiu mozemu taka miec? to juz w ogole bedzie kosmos

  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za kilka dni będę testować 🤗 jakby się udało to bym mogła wręczyć test mężowi na urodziny i sobie zrobiła prezent we wrześniu rodząc bo mam urodziny 😀😀 ale to pewnie zbyt piękne żeby było prawdziwe 😛

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Angelaaaa Autorytet
    Postów: 3918 4515

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cuddlemuffin wrote:
    To i ja tu dołącze- nasze szczęście ma juz 3,5roku i ja bym już baaardzo chciała drugie, ale trochę plany pokrzyżowała mi sytuacja zawodowa. Ostatnio nasza sąsiadka urodziła i widząc jak moje dziecko reaguje na dzidziusia, zaglada, tuli, jest cichutko bo dzidzia, delikatnie glaszcze.. no coś we mnie pękło. Muszę jeszcze dla dobra nas wszystkich odczekać ze staraniami kilka miesiecy, przez trn czas chce isc do gina i zaczac brsc kw foliowy i tak od czerwca staramy sie o rodzenstwo.. tylko jak tak Was czytsm to troche mnie strach obleciał ile to może potrwać. Ja zaraz skoncze 35, maz 38, jestesmy raczej zdrowi, ale jednak moze byc trudno. Na pierwsze dziecko czekalismy bodajze 7 cykli i to była męka to czekanie a teraz jak pierworodna chodzi i zaglada do wszystkich wózkow i wola dzidzia jaka słodxiutka, mamusiu mozemu taka miec? to juz w ogole bedzie kosmos


    Ja też się stresuje ile to może trwać..🥴🥴
    Przed 1 ciąża to kilka miesięcy się niezabezpieczalismy potem 2 cykle się mocno staraliśmy mierzyłam temperaturę i nic i w sumie w 3 cyklu się udało gdzie był typowy spontan 😊 teraz mi zależy żeby zajść do kwietnia więc boje się że będzie ciężko 😩

    Maja 06.05.21r ❤️

    Alicja 19.11.22r.❤️


  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1176 572

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 1 ciąża byla odrazu w 1 cyklu starań. Nigdy bym nie pomyślała ze na 2dziecko tak dlugo przyjdzie nam czekac...
    Jutro biegnę z rana na 1 badania. I za mc do kliniki z wynikami. Poznam w tedy plan działania.
    Dziękuję dziewczyny za wszystkie cenne rady,informacje i słowa otuchy. Jesteście Wielkie 💪💪💪💪💚

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 11 stycznia 2022, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atopikowa wrote:
    Naprawdę bardzo chce w to wierzyć 🥴 walczymy dalej u zobaczymy co los przyniesienie. Jutro mam 1 wizytę w Klinice i jestem bardzo zadowolona z tego powodu 😀
    Iza ma racje, ja zaskoczyłam po niemal 16 latach przerwy 😂 i to w zaawansowanym wieku😜

    Atopikowa lubi tę wiadomość

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Emrica Autorytet
    Postów: 943 597

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe dziewczyny i życzę powodzenia w szybkim zajściu w ciaze.
    Wiera trzymam kciuki aby IUI byla udana.
    Ja jestem w 🤰w 12 tc. Ja z racji ostatniej sytuacji boje się o tym mówić głośno. Miałam juz usg prenatalne jest ok czekam na wyniki pappy. Chodze do pracy jeszcze nic nie mówiłam. Aczkolwiek przeraża mnie to jak mowia w tv ze zaraz przyjdzie szczyt zachorowań i ten omikron bedzie szalał.

    mother84, Atopikowa, Hekate42, Wiera, calanthe, nadzieja_86, Adele27, Miśkowa lubią tę wiadomość

    iv09gu1rhahn9m8p.png
    nzjdgzu3g71ob4w1.png
  • mother84 Autorytet
    Postów: 5104 1808

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica jeeeeeny to wspaniała wiadomość ☺☺☺ życzę Ci, aby wszystko było dobrze i naprawdę wierzę, że tak będzie 🙏 a wiesz, że coś tak czułam, bo nie odpisywalas mi na moje posty na jakim jesteście etapie teraz starań itp😉 jednak do końca pewna nie byłam 🙃
    Jesteś zaszczepiona? Jeśli tak to bądź dobrej myśli, że korona Cię nie dopadnie, a jeśli już to delikatnie. Trzymam kciuki ✊✊ i pisz co jakiś czas co i jak

    zem33e5egd6wxyy8.png

    atdci09kiuqldke7.png

    Po 6 cs I ciąża (synek 2014 r.)
    Starania o drugie dziecko od maja 2017 roku
    II ciąża 10tc/8tc [*] (20.11.2018)
    cb [*] - grudzień 2019
    mąż: teratozoospermia, ŻPN - styczeń 2020 operacja i po niej poprawa w badaniach nasienia
    Ja: Hashimoto i mutacje: MTHFR C677T i A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) homozygota
    08.09.2020 test ciążowy +
    29.09.2020 ♥️
  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1176 572

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica wrote:
    Witam nowe dziewczyny i życzę powodzenia w szybkim zajściu w ciaze.
    Wiera trzymam kciuki aby IUI byla udana.
    Ja jestem w 🤰w 12 tc. Ja z racji ostatniej sytuacji boje się o tym mówić głośno. Miałam juz usg prenatalne jest ok czekam na wyniki pappy. Chodze do pracy jeszcze nic nie mówiłam. Aczkolwiek przeraża mnie to jak mowia w tv ze zaraz przyjdzie szczyt zachorowań i ten omikron bedzie szalał.
    GRATULUJĘ!!! Cudowna wiadomość. Oby jak najwięcej takich.😍😍😍💪
    Ja po pobieraniu krwi na p /c/p plemnikowe i prolaktyne. Na poczatku cyklu kolejne badania i 7 luty do kliniki .

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica, super.
    Skoro prenatalne wyszło Ok, to i z PAPPA nie powinno być problemu.
    Trzymam kciuki✊

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emrica cudne wieści ❤ gratuluję ❤
    Pewnie strach z radością wymieszantt, wyobrażam sobie co czujesz... Trzeba być dobrej myśli.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
‹‹ 2669 2670 2671 2672 2673 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ