X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Homocysteina Ok estradiol witamy też wszystkie badania mialm w klinice oglądali.
    Dzięki zobaczę co tam piszą.
    Tak miała podobna MTHFR metylowany kwas foliowy ta druga homo to co innego.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej zrobić bialko c, bialko s, poziom antytrombiny i zespół antyfosfolipidowy i z tymi wynikami udać się do hematologa 😊 zespół antyfosfolipidowy, jeśli wyjdzie dodatni (te o ile dobrze pamiętam 6 badań) po 12tygod iach trzeba powtórzyć i udać się do reumatologa.
    Skopiowalam z jednego z forum..moze ci się przydać.
    A ile wynosiła u ciebie homocysteina?

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1142 520

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odebrałam wyniki:
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Robilam w 4dc czy są ok?

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zespół antyfosfolipidowy ujemny Ok. Homocysteina cos na poziomie ok 8 o ile dobrze pamiętam już kilka razy powtarzałam. Dzięki Kinga wiem ze chcesz dobrze miło wymienić się doświadczeniami.
    Wiecie jakie najlepsze lekarstwo chyba napić się przy weekendzie 🍷

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja jestem za🍷.Mialam taka sytuację z moim mężem w okresie jak się poznaliśmy. Był z kolegami na piwku, jeden kolega jego był smakoszem wina, zostawił torbę z owym trunkiem. A że nikt nie chciał z nich go pić, powiedzieli żeby napił się ze mną wieczorem. Mój dał mi to wino i wypiłam z siostrą.. Na drugi dzień potworny kac, ale ze smakowalo bo było słodkie poprosiłam mojego że jak będzie do mnie jechał to wypijemy do filmu lampeczke. Znajoma sklepowa nie chciała mu go sprzedać... Jakie było jego zdziwienie jak mu powiedziała że to wino dla najgorszych żuli za 3 zł.
    Już nie pamiętam ale to chyba było Santorini 🤪
    Atopikowa, wyniki wydają się ok. Tarczyca ok, amh też... Tylko szkoda ze nie zrobiłaś fsh i lh... Jaki jest ich stosunek. E2 też ok, nie powinien przekraczać 60.A podczas owu powinien być wyższy.

    Atopikowa lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzeba się zbierać i walczyć dalej. Dziękuję za Wasze słowa otuchy, chętnie tu z Wami przycupnę :)
    Kinga, na co ACC Optima?

  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 21:26

    Atopikowa lubi tę wiadomość

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    calanthe wrote:
    W ustawieniach klikasz trzecią zakładkę społeczność i na dole masz "Twój podpis na forum". Dodajesz tutaj co chcesz, czy suwak czy inne informacje 🙂

    Ale tylko logując się przez stronę. Korzystając z aplikacji nie ma takiej możliwości. Pamiętam ile ja się tego na szukałam. 😉

    Atopikowa lubi tę wiadomość

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek ma dobry wpływ na pcos, torbiele endometrialne, sluz, jakosc komorek. Jest też stosowana w leczeniu endometriozy. I poza tym jest lekiem, nie suplementem.. Jest zalecany przed transferami. Polecały go bardzo dziewczyny z akademii płodności. To samo ma w składzie miovelia nac...ale ona zawiera bardzo mało w składzie inozytolu który i tak biorę oddzielnie. Jako że zawsze na usg miałam dużo pęcherzyków, i tylko po cło mialam dominujący, więc ratuje się czym mogę. Lekarz wykluczył pco bo nie mam zarostu męskiego, amh 3.
    U mnie tarczyca i insulina jest problemem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2022, 18:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga2020 wrote:
    Blawatek ma dobry wpływ na pcos, torbiele endometrialne, sluz, jakosc komorek. Jest też stosowana w leczeniu endometriozy. I poza tym jest lekiem, nie suplementem.. Jest zalecany przed transferami. Polecały go bardzo dziewczyny z akademii płodności. To samo ma w składzie miovelia nac...ale ona zawiera bardzo mało w składzie inozytolu który i tak biorę oddzielnie. Jako że zawsze na usg miałam dużo pęcherzyków, i tylko po cło mialam dominujący, więc ratuje się czym mogę. Lekarz wykluczył pco bo nie mam zarostu męskiego, amh 3.
    U mnie tarczyca i insulina jest problemem.
    Rozumiem. Od którego DC pijesz Optime? I czy dodatkowo również lykasz wiesiolek?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 stycznia 2022, 20:10

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę go stosowała od nowego cyklu. Od 3do 8 dnia...albo do samej owu. Jeszcze nie wiem... ale są dziewczyny które biorą cały cykl... Ale z innego powodu. Ja potrzebuje na jakość komorek, wyrównuje tez poziom glukozy to też mi się przyda. Stosowany z Clo jeszcze bardziej zwiększa szanse. Nie zaszkodzi a jak może pomóc to spróbuję.
    Maz chory, mówił że w pracy każdy u niego kaszle smarka... I znowu jego badania się odwleka. Córkę gardło drapie i głową boli... Mnie też już któryś dzień z rzędu.. Chyba zatoki.

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga dzięki! Zrobiłaś mi dzień z tym winem no padłam 🤣

    Dziewczyny przykro mi 😟 naprawdę to niesprawiedliwe... Ale też wierzę, że wam sie uda. Doczekacie sie w końcu. Tak wam tego życzę ✊

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 28 stycznia 2022, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALunia z winem to jeszcze nic... Co to było z denaturatem🤪🤣

  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny.
    A mam pytanie jakie badania zrobić planuje naskok na labo a wido to się wiąże z dniem wolnym u to nie chem zmarnować.
    Co proponujecie zbadać wyłapując problem z zagnieżdżeniem? Wyczytałam o p/c p jądrowym i co jeszcze sądzę że to może być problemem.
    Już się 😢 i muszę zebrać swoją szanowan d.... wolę działać bo wiem że róbe wszytsko i tak mi lepiej.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1184 59

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga zauważyłam że jesteś oczytana w necie. A nie trafiłaś moze na jakieś forum/grupę godne uwagi o odchudzaniu i liczeniu kalorii. Bo ja juz zglupialam i nie wiem czym się wzorować, chodzi o liczenie kalorii ugotowanych potraw.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza, podobno aplikacja fitatu jest super do tego co piszesz, ale sama jeszcze nie testowałam.
    Nadzieja, a robiłaś pakiet na trombofilie?
    Ja dzisiaj zakupilam olej z wiesiołka i będę wcinac :)
    Wiera, jak się czujesz?

    Wiera lubi tę wiadomość

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1184 59

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek wrote:
    Iza, podobno aplikacja fitatu jest super do tego co piszesz, ale sama jeszcze nie testowałam.
    Nadzieja, a robiłaś pakiet na trombofilie?
    Ja dzisiaj zakupilam olej z wiesiołka i będę wcinac :)
    Wiera, jak się czujesz?

    Słyszałam o niej ale .... Ja nie cierpię apek. Jednym z powodów jest to że mam wrażenie że nic nie robie tylko siedzę z komórką.
    Bo tak naprawdę chodzi mi o to dlaczego np. jak ja wyliczam kaloryczność np.ugotowanego makaronu to moja wartość jest duuuuzo niższa niż to co podają "gotowce" (a licze dokladnie tsk jak podaja w internecie). Nawet kaloryczność mojej szarlotki jest o połowę mniejszą niż to co podają internety. I mam problem.... 🤔

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Słyszałam o niej ale .... Ja nie cierpię apek. Jednym z powodów jest to że mam wrażenie że nic nie robie tylko siedzę z komórką.
    Bo tak naprawdę chodzi mi o to dlaczego np. jak ja wyliczam kaloryczność np.ugotowanego makaronu to moja wartość jest duuuuzo niższa niż to co podają "gotowce" (a licze dokladnie tsk jak podaja w internecie). Nawet kaloryczność mojej szarlotki jest o połowę mniejszą niż to co podają internety. I mam problem.... 🤔
    To nie znajdziesz takiej, która będzie liczyła Twoje kalorie. Fitatu jest całkiem OK, jeśli uważasz że Twoje potrawy sa mniej kaloryczne, to odejmij od zjedzonej wagi 10% i po kłopocie.

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nadzieja_86 wrote:
    Hej dziewczyny.
    A mam pytanie jakie badania zrobić planuje naskok na labo a wido to się wiąże z dniem wolnym u to nie chem zmarnować.
    Co proponujecie zbadać wyłapując problem z zagnieżdżeniem? Wyczytałam o p/c p jądrowym i co jeszcze sądzę że to może być problemem.
    Już się 😢 i muszę zebrać swoją szanowan d.... wolę działać bo wiem że róbe wszytsko i tak mi lepiej.
    Nadzieja, ja niestety nie pomogę, bo nie z tym miałam problem.
    A lekarz nie podpowie ?

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 29 stycznia 2022, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blawatek robiłam genetyczne mam w stopce na trombofile gorzej mieć homo lub tego leidena czy jakoś tak się pisze.

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
‹‹ 2676 2677 2678 2679 2680 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ