X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2738

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja tez nie wiem jakim cudem zaszlam z corka w ciaze i to w sumie po dluzszej analizie, nie trwalo jakos bardzo dlugo. Fart ? Usmiech losu ? Nie mam pojecia ale jestem praktycznie pewna, ze mialam wtedy juz endometrioze, tylko tyle, ze nie tak rozlegla. Droznosc tez byla na bank duzo lepsza, jakosc komorek, mlodosc 🤣
    Wszyscy znajomi sie bawili w najlepsze i pukali w czolo, ze my juz chcemy rodzine zakladac. Jak widac to byla dobra decyzja bo gdybysmy zwlekali to byc moze wcale dziecka by nie bylo. Trzeba sluchac glosu serca.
    Dlatego jezeli cos Wam mowi zeby brnac w to dalej, badac, grzebac i na wlasna reke szukac to trzeba tak robic. Moze cos w koncu drgnie. Mocno w to wierze.
    Doczekacie sie maluchow, tym bardziej jezeli wszystko gra ! ☺️
    Ja poki co nic nie robie, nie szukam, nie badam aby jak bede miec troche grosza to zrobie na trombofilie test dna. Cala ta immunologie (bo podobno tez moze byc balagan w koncu endo sie zalicza do chorob immunologicznych) i inne takie zostawiam na czas letni, kiedy to ruszymy do kliniki.

    mrsmiki lubi tę wiadomość

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • mrsmiki Autorytet
    Postów: 842 892

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy konflikt, ja mam minus. W pierwszej ciąży dostałam zastrzyk w 28 tyg i po porodzie.
    Mój ginekolog potwierdza, że nie ma przeciwwskazań do drugiej ciąży tylko trzeba stale monitorować przeciwciała. Nie wspomniał nic o lekach.

    Mężatka od 20.06.2020 🥂🕊️
    Hubert 💙
    Sara 🩷
  • nadzieja_86 Autorytet
    Postów: 1986 1159

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny to coś można zbadać. Wiera co robisz ? Ja żeby j zbankrutować to na razie ma pakiet tarczycowy, homocyteine, p/c p jadrowe i łożyskowe. I już ponad 300 zł. Zobaczę czy cos wniosą nowego te badania.
    Jak już @przyjdzie i zejdzie z nas to ciśnienie to i inne myślenie się włącza. Też jestem tego zdania że córka to cud że ja mamy.
    Mysza a kiedy masz operacje?
    Pozostałe starczki cos planujecie dużo badań zrobiliście?
    Mrsmiki ja też mam ale nie dostalam zastrzyku w gole w traczy czy po porodzie córka też ma minus.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 stycznia 2022, 21:58

    Juz pięć lat czekam na Ciebie i czekać bede dalej 🤱 ❤️

    29. 07.2020 HSG są drożne. ✊
    Luty 2020 cb
    Grudzien 2020 7 tc moj 👼
    Luty 2021 hashimoto
    Letrox, metformina, duphaston.
    Sierpień 2021 Mutacje: MTHFR C677T, A1298C heterozygota oraz PAI-1 (4G/5G) heterozygota
    Acard
    TSH 1,31 FT4 1,55 Homocyteina 7,22
    ASA, APA, AOA ujemne
    Zespół antyfosfolipidowy ujemy
    Antykoagulant toczniowy ujemny
    Kariotyp mój i męża prawidlowy
    ANA 2 dodatanie, ANA 3 ujemne
    Cross match 8, allo mlr 28
    Kir Bx z brakującymi 3
    Accofil od Luty 2023
    Mąż wszystko ok

    „Na złym fundamencie nie da się zbudować dobrego domu”
    n59yt5od1y3qj53b.png
  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1176 572

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za tydzień mam wizyte w klinice i dowiem się co z tymi p/z p. Wici plemnika. Ciekawa jestem co lekarz mi na to powie,doradzi,przepisze .... i potem bedziemy myśleć co dalej. My to z męzem sie smiejemy ze nasze pierworodne musialo byc wyjątkowo mocnym plemnikem ze dotarło do celu 😅🤣😂 jakos trzeba sie pocieszac hahaha

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
  • Wiera Autorytet
    Postów: 1068 410

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mrsmiki wrote:
    My mamy konflikt, ja mam minus. W pierwszej ciąży dostałam zastrzyk w 28 tyg i po porodzie.
    Mój ginekolog potwierdza, że nie ma przeciwwskazań do drugiej ciąży tylko trzeba stale monitorować przeciwciała. Nie wspomniał nic o lekach.

    Wiem, że moja siostra jeździła na podawanie immunoglobulin do szpitala ale to już było wieki temu, w sumie pewnie schematy się zmieniły. :) Moja mama ma rh (-), ojciec (+) i połowa dzieci z plusem połowa z minusem wyszła. ;) Siostry z minusem, mnie i bratu się trafił plus, więc i nie przy każdej ciąży musi być konflikt.

    Nadzieja na razie tylko rozmyślam. Co do badań konkretnych jeszcze nie mam typów na razie.

    9f7jgu9r4mx0xbls.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1201 60

    Wysłany: 1 lutego 2022, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja macie konflikt ale corka jak ma rh- to zastrzyk nie był potrzebny. U nas konflikt i obie z rh+ i po każdej ciąży mialam zastrzyk. A czy konflikt ma wpływ na zaplodnienie i zagniezdzenie to nie mam pojęcia.
    My sie śmiejemy że czekalismy tyle czasu aż w koncu trafi swój na swego tzn. plemniki i komórką "identyczne" jak przy Zuzi.

    Wstałam rano przed dziewczynami żeby spokojnie wziąć prysznic, zaspana (ostatnio żeby położyć Ole spac to nie lada wyzwanie), wchodzę pod prysznic i sie myje, zadowolona ze tak fajnie się pieni i ładnie pachnie, i dopiero jak ten zapach poczułam to dotarło do mnie że myje się szampanem do włosów Zuzi 😂😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2022, 08:42

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 2 lutego 2022, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozłożyło mniena amen. Zatoki zawalone, nic nie pomaga.

    Myszą ty przy endometriozie czujesz jakieś bóle? Bo zaobserwowałam ze jak okres zawsze miałam max 4 dni to teraz mam 7 +plamienia. Od jakiegoś czasu gdy w nocy kładę się do łóżka spać pojawia się gniotący ból jakby w macicy i jajnikach. A dziś dodatkowo boli w ciągu dnia...

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1201 60

    Wysłany: 2 lutego 2022, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga A co robisz żeby sobie pomóc na zatoki?

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 2 lutego 2022, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza antybiotyk mam Amotaks, ibuprom zatoki, gripex i do nosa Pronasal

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 2 lutego 2022, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga2020 wrote:
    Iza antybiotyk mam Amotaks, ibuprom zatoki, gripex i do nosa Pronasal
    Ja tez dostałam antybiotyk od mojej gin w związku z zatokami na 8 dni, poza nim żadnych innych syfów mi nie wolno.

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1201 60

    Wysłany: 2 lutego 2022, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też niestety mialam antybiotyk na zatoki. Polecam irigasin i inhalacje parowe z rumianku, bezpieczne w ciąży. A Ty Kinga możesz jeszcze coś na rozrzedzenie flegmy typu flegamina, ja mialam erdomed (lekarz przepisal).

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 2 lutego 2022, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate u ciebie to wiadomo nie możesz większości leków brać.. Bardziej naturalne sposoby.
    O jejku już niedługo u ciebie rozwiązanie.. Jak ten czas szybko mija. Jak się czujesz i jak dzidziuś? Jak z przerwa od pracy?

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 2 lutego 2022, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga2020 wrote:
    Hekate u ciebie to wiadomo nie możesz większości leków brać.. Bardziej naturalne sposoby.
    O jejku już niedługo u ciebie rozwiązanie.. Jak ten czas szybko mija. Jak się czujesz i jak dzidziuś? Jak z przerwa od pracy?
    Właśnie jestem w trakcie poszerzonej diagnostyki na cytomegalię, bo niestety chyba posiadam 😥
    Krew na awidnosc pobrana i mocz na CMV PCR DNA tez oddałam.
    Teraz tylko czekanie pozostało 🤦‍♀️
    Jak będzie coś nie tak, to na konsultacje do zakaźnego.
    No i w związku z tym i z moją choroba moja gin uparła się na L4 ( od wczoraj jestem przez 3 tygodnie).
    Zobaczymy, co będzie dalej, choć martwię się oczywiście. Na ostatnim USG ( we wtorek) z małym wszystko było dobrze, zgodnie z normą, waży już 2200g.
    Co do mnie - słabo sypiam, to przewracanie się z boku na bok mnie wykańcza😉

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • Mysza123 Autorytet
    Postów: 2851 2738

    Wysłany: 2 lutego 2022, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga ja mialam zawsze bolesne, dlugie i mocne miesiaczki. Od pierwszej w zyciu. Takie tez miala moja mama, wiec jako mloda dziewczyna myslalam ze to ok. Lekarze ignorowali ze taka moja uroda. Rok temu poszlam do gina na wizyte i wyszlo ze sa torbiele. Potem dopiero specjalisci od endometriozy na usg wypatrzyli zrosty w roznych miejscach, podobno te zrosty bola najbardziej bo caly czas daja stan zapalny. Zwykly gin tego nie wypatrzy, ba nawet czasem na usg nie widac dopiedo na usg z wlewkami czy na rezonansie bywa ze sie pokazuja. Od torbieli czulam takie ciagniecie w jajnikach, jakby ciezar zwlaszcza gdy lezalam na wznak (nadal czuje). Tak to bylo ok, aby miesiaczki i owulacje bolesne.
    Teraz odczuwam rozne bole, ale to glownie przez leki ktore biore na endo, hormony itp.
    To taka podstepna choroba, lekarze od endometriozy maja grafiki na wiele miesiecy zajete bo jest totalny boom pod wzgledem chorych na to kobiet. Podobno nawet co 10 to ma tylko mijaja lata zanim sie uaktywni lub dostanie diagnoze.
    Moja operacja coraz blizej bo juz w kwietniu, wiec sie ciesze, bo moze odzyskam wiecej sil po niej jak sie uwolnie chocby czesciowo od bolu ☺️

    🐭 27
    10.2016- córka 👧🏼
    04.2022- operacja endometrioza IV stopnia/ POF

    Reprofit Ostrava
    11.2022- ET- cb 🤍
    02.2023- FET- 🧡✨
    10.2023r- 37tc- 2770g, 51 cm 🧸🎀🦋

    age.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 2 lutego 2022, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate oj tak końcówka ciąży jest męcząca, ile to trzeba się nagimnastykować żeby w miarę dobra pozycje dobrać.
    Oj to nie ciekawie z tą cytomegalia.. Ale teraz czytam że 90%spoleczenstwa to ma. A przeciwciała igg i te inne zrobiłaś czy to świeża sprawa tej cytomegalii? Miejmy nadzieję że jednak jesteś zdrowa i lekarz wykluczy tego wirusa.
    Iza dobrze ze przypomniałaś, przeciez mam irigasin...a ja się tak mecze. Już mam rany wokół ust i dziurek nosa.
    Myszą życzę Ci tego żebyś w końcu zaczęła żyć nowym życiem.. Bez bólu. Miejmy nadzieję że ta operacja odmieni twoje życie.
    Nie wiem czy to ma związek ale to mój 20dc.. Czy to przez niego tak boli.. Właśnie mam takie uczucie ciężkości i rozpierania jak się położę. Lekarz kiedyś mówił że mogę mieć zrosty po cc. A okres boli tylko w pierwszy dzień, tak na maksa.. Resztę dni już nie.

  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 2 lutego 2022, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie na jakie określenie okresu trafiłam? Okres to łzy macicy pragnącej doświadczyć macierzyństwa.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1201 60

    Wysłany: 3 lutego 2022, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga i jak, lepiej? Bo mi antybiotyk bardzo szybko pomógł.

  • Hekate42 Autorytet
    Postów: 2100 1129

    Wysłany: 3 lutego 2022, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga, mam IGg wysokie u IGm ponad 1.
    Wyników wciąż nie ma.

    „Trudności, z którymi zmagasz się dzisiaj, przechodzą w siłę, której potrzebujesz na jutro. Tylko się nie poddawaj !”
    😇11.02.2021 r.
    ❤️10.03.2022 r. - witaj mój Cudzie❤️
  • calanthe Autorytet
    Postów: 2834 2859

    Wysłany: 3 lutego 2022, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 21:26

    Kjnfp1.png
    jyXOp2.png
  • Kinga2020 Ekspertka
    Postów: 550 71

    Wysłany: 3 lutego 2022, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate to jak wysokie to musiałaś zachorować przed ciąża.. Duże skupiska ludzi, korzystanie z tej samej toalety.. Pracujesz w biurze więc było od kogo się zarazić. Lekarz nie planuje wcześniejszego rozwiązania? Oby maluszek był zdrowy. Ale za wczas nie trzeba się martwić... Nie wiadomo co lekarz na wizycie o tym powie, może wdroży leczenie.
    Ja w ciąży miałam tylko GBS dodatni. Jeden mnie straszył że dziecko ma coś z jelitami, drugi wykluczył ale powiedział że coś z nerkami. Trzeci że przez Tsh 10 które nie spadało dziecko będzie miało wady.. W końcu nic się nie sprawdziło i była cała i zdrowa.
    Iza troszkę dziś się już polepszyło, już tak z nosa nie cieknie. A jak tam z twoim kregoslupem?

‹‹ 2678 2679 2680 2681 2682 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ