X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka dobrze zrobiłaś że zadzwoniłaś i porozmawialyscie. I że wszystko jasne.

    My też w rodzinie mamy temat tabu- moja siostra rozwodzi się z mężem, on się nie zgadza, ona ma już dość, wiemy my i jego najbliższą rodzina. Ale w święta przyjechali jeszcze razem i dobrze potrafią udawać że wszystko jest ok.

    Wyskoczyłam dziś z motyka w truskawki i się poddałam 🤦. Tak mi zarosły że szybciej, taniej i mniej roboty wyjąć sadzonki (sądziłam w sierpniu), uprawiać ziemię i zasadzić od nowa.

    A, Ola oddaje to co trzymała 5 dni 🕺🕺🕺. W końcu.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yupii ! Mały sukcesik, oby teraz już poszło z górki. I nie trzymała tego w sobie wszystkiego.

    Czyli wyjąć zaorać i wsadzić spowrotem. O materedeju ile to roboty. Ale fakt pielenie też schodzi.. a ja kurde mialam tyle planów i zasnęłam.. 🤦🏻‍♀️ale dwie godziny w nocy nie spałam.

    No z siostra męża pogadane, ale teściowie, dalej nie wiadomo. Mąż dzis z teściem rozmawiał, bo składał mu życzenie urodzinowe i nic tesci nie zapytał nie skomentował. Ale w sumie usiedliśmy razem i stwierdziliśmy, chcieliśmy, aby z nas 'zeszli'' i nie układali nam życia i nie komentowali na każdym kroku, więc teraz mamy, przykro trochę że wszystkie złe rzeczy to potrafia wydzwaniać. A tutaj z taką radosną nowiną cisza. Ale mamy co chcieliśmy. Zobaczymy na jak długo. Pewnie co do komentowania negatywnego to długo nie będziemy czekać 😛

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 11 kwietnia 2023, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sukcesik tylko że wróciła do pieluch 😞, bo wie że w każdej chwili może zrobić kupę.

    No dobra, nie wtrącanie się w życie dzieci to jedno ale zwykła ludzka zyczliwosc, chociaż lekka radość, to przeciez taka wielka nowina. A oni jak głazy.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bosz, jaka ja zdenerwowana i zestresowana się obudziłam. I tak mnie trzyma. Spać nie mogłam, jak już to głupoty się śniły. Jadę dziś z Ola do lekarza bo paskudnie kaszle.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przez te głupoty?

    A ja dziś na badaniach krwi od rana. Na krzywej cukrowej. Już mi się spać chce tutaj... Obejrzałam trochę filmu na tel. Ale nie mogę sie skupić. Bo jest taka babka śmierdząca, przepraszam ale na prawdę ona śmierdzi.. od 12 lekarz przyjmuje a ona od 8:15 już czeka na niego.. no mój węch jest wyczulony teraz i tragedia...

    Ale wiesz lepiej że w pieluszkę zrobi niż ma sie tak męczyć. A pieluche zgubi w końcu jak unormuje sie jej brzuszek. .

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka a nie mdli Cię od glukozy? Mnie w drugim trymestrze po wypiciu tak zemdlilo, że dosłownie pół podłogi w poczekalni obrzygałam i swoje buty 🙊 ale akcja była, na szczęście nikt nie widział, udało mi się szybko posprzątać. 🙈

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam budzik na 2 w nocy żeby Oli temperaturę zmierzyć, musiałam zapalić światło żeby ją przebrać bo cała mokra była a potem różne myśli mi napływały i spać nie mogłam.

    Kropka wiem że są "śmierdzące" baby. Naprawdę nic przyjemnego.
    Mi bez tej glukozy spać się chce. A muszę się rozbudzić żeby jechać. Mąż chciał nas zawieźć ale przecież mam prawo jazdy i mogę sama jechać, tym bardziej że wiem że u tej pani dr Ola nie płacze.

  • molisia Autorytet
    Postów: 982 564

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamcie , w poniedziałek zapodany rano ovitrelle
    Tego samego dnia ❤️ I kolejnego tez
    Myślicie ze wystarczy , czy jeszcze raz dzisiaj
    Bo już nie mam sił :p

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08


    28.5 drugie połówkowe

    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia chyba wystarczy, ale ja bym pewnie poprawiła 🙈

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia też bym poprawiła 😛😛 tak dla pewności 😉 to za dwa tygodnie około testownie 😛

    Nie mnie nie mdli po glukozie. W ogóle na luzie. Ale za to wróciłam i poszłam spać... I spałam do 14 🫣

    Iza i co z małą? I sama jechałaś? Powiem Ci jak ja z małą jadę, to tez czasem lubie jak mąż mnie zawozi 😉

    Edith. Teściowie nadal milczą 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2023, 15:32

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia też bym poprawiła.

    Kropka, tak byłam sama z Ola ( i nocnikiem 🤣). Bo dziś nie było kupy to chodzi w majtkach, jak robiła rano tak nie chciała przed wyjściem więc wyjścia nie było, zabrałam nocnik. Osłuchowo ok, crp 19, narazie bez antybiotyku. Ale dziś żadnych leków nie chcę brać, i weź ją lecz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza rozwalilaś mnie tą wyprawą z nocnikiem 🤣

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 12 kwietnia 2023, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril, u nas zaczął powoli się etap 'mama siusi nocik'. I też myślę co to będzie jak całkowicie zdejmiemy pieluszkę i też myślałam o przenośnych/podróżnych nocnikach 🫣

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Iza rozwalilaś mnie tą wyprawą z nocnikiem 🤣

    Nie miałam wyjścia jak boi się sedesu 😱

    Nie zwyczajna jestem takiej pracy i wszystko mnie boli, każdy mięsień, każda kosteczka. Ale wczoraj aż motykę połamałam 🤣, tak to jest jak się używa niezgodnie z przeznaczeniem.
    Wczoraj Ola miała 40st.goraczki. Masakra.

    Molisia i jak, poprawione? Teraz tylko czekac na efekty.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ją złapał wirus.. biedulka jak nie kupa to choroba. ..

    Bo Iza Ty potrzebujesz wakacji a nie motyki 😛😛

    A ja wróciłam ze żłobka odebrałam wyniki. I siedze na lawce przed domem i obserwuje wiewiórki jak skaczą i nie mam siły doczłapać się do domu 🤦🏻‍♀️ bo niosłam jeszcze rowerek. Kask i zakupy 🤣
    Zaraz obczaje wyniki 😉

    Edith.: Chyba mam cukrzyce . Na czczo w normie. Godzinę po w normie. Po 2 godzinach podwyższona.. norma jest miedzy 70 a 140. A ja mam 146. Wiec czeka mnie dieta. ..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2023, 09:44

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja potrzebuję niani dla Oli a nie wakacji. Ten system czekania aż teściowa raczy przyjść mnie wykończy. A potem robię w pocie czoła żeby wszystko obrobić. Mamy teraz tyle pracy że nie wiemy co robić 🤔 w sensie w jakiej kolejności żeby wszystko było zrobione.

    Kropka to kiepsko z tą cukrzyca. Ale to wszystko dla twojego i dziecka dobra.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka w cukrzycy ciążowej normy są przy krzywej takie:
    Na czczo do 92
    Po 1h do 180
    Po 2h do 153

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1216 65

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Kropka w cukrzycy ciążowej normy są przy krzywej takie:
    Na czczo do 92
    Po 1h do 180
    Po 2h do 153

    Coś mi się teraz przypomina że ja miałam 144, norma obok do 140 a i lekarz i położna że nie ma cukrzycy.

    Piszczak ty chyba wszystko wiesz na temat cukrzycy.

    Właśnie się dowiedziałam że mieliśmy kontakt z nosicielem ospy (w tej chwili są już krosty). Tak więc pewnie i nas nie ominie.

    Piszczak a jak Kamilek? Zdrowy już?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 kwietnia 2023, 12:56

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka a wybierasz się do diabetologa?

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1227

    Wysłany: 13 kwietnia 2023, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Kropka w cukrzycy ciążowej normy są przy krzywej takie:
    Na czczo do 92
    Po 1h do 180
    Po 2h do 153

    O to może jest nadzieja 😛 no ale dietka zdrowa i tak nigdy nie zaszkodzi. Tzn i tam staramy sie w domu zdrowo odżywiać. Sama gotuje. Ale co prawda to prawda w tej ciąży jem słodycze i poje dużo soków owocowych.

    Iza, ale niania do skoku czy nawet na etat to majątek 🙈 trochę nie po drodze matkom w naszym kraju do pracowania i wychowywania dzieci..

    A i apropos ospy. To może Ola tą gorączkę ma z ospy. Bo nie musi mieć koniecznie wysypki. Albo jedną gdzieś ukrytą..

    Tiril nie. Zobaczymy co mój ginekolog powie. A jak coś mam znajoma dobrą dietetyczkę.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
‹‹ 2793 2794 2795 2796 2797 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ