X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka oj zajączki przynoszą prezenty. Ja dwa lata temu przed samymi świętami dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Robiłam nocki w pracy bo młoda była chora i nie chciałam iść na L4. I cały czas mnie muliło w robocie. No i zrobiłam test przed świętami i niespodzianka była.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam dwa lata temu prezent od zajączków 😁 w święta miałam dostać okres. Byliśmy u rodziców w pierwszy dzień świąt, tata zrobił mi drinka. Wypiłam ze dwa łyki i tak mnie tknęło, że chyba w ciąży jestem 🙈 i odstawiłam. Test kupiłam dopiero we wtorek po świętach (u nas na wsi nie ma całodobowych aptek itp.) I piękne dwie krechy wyszły 😁

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2901 1212

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Splider Woman, no to w takim razie może na majówkę 😛

    Tiril, a jaka u Ciebie faza? Może i w tym roku bedzie niespodzianka? 😉

    To widzę, że wiecej zajaczkow było 😉
    No my wreszcie powiemy dziadkom. Oczywiście chociaż ja sie stresuje czy wszystko wporządku. Ale już nadszedl ten czas, że i oni będą mieli zajączki 😛 matko aż sie boje teściów reakcji, że zamiast sie cieszyć, to będzie. Jak to 4 miesiąc i dopiero teraz mówicie? 😛

    Solider Woman, o kurcze to przeszliscie swoje z Kupą.. i skąd sie u takich maluchów to wszystko bierze 🤷🏻‍♀️
    Iza a kompot ze śliwek? Też podobno pomaga, tak mi teraz kolezanka podpowiedziała.bo pytałam co oni robili na zaparcia u swojej córki.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 61

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam Mikołaja z dwiema kreskami 🤣

    Tak się teraz porobiło że Ola niewiele chce jeść. Kiedyś były owoce, śliwki suszone, orzechy, zupy. Teraz dosłownie wikt glodowy ☹️, je ale mało wartościowe rzeczy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza to widzę że masz to samo co ja z Natala. Do pewnego czasu jadła wszystko a od ponad roku nic nie lubi. Tzn w domu nic nie lubi, bo w przedszkolu ponoć je prawie wszystko

  • SzuumFal Ekspertka
    Postów: 227 325

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam już dwa razy Mikołaja z niespodzianką:))
    Teraz na Zajączka nawet nie liczę bo nadal nie wiem co z tym moim cyklem😒😒
    I trochę mnie to denerwuje

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2901 1212

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cóż ja mogę powiedzieć. Cierpliwości.. moje cykle jak zdążyły sie ustabilizować po ponad 1.5 roku po porodzie, to wyszły 2 kreski 😉

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 61

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba do wszystkiego potrzeba cierpliwości....

    Moja Zuzia z antybiotykiem ☹️. Zapalenie oskrzeli. Chyba dobrze że dostała bo widać po niej że coraz gorzej się czuje.

    A ja dziś latam jak kot z pęcherzem. Ale mam to- posialiśmy dzisiaj fasolkę w tunelu 🕺.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2901 1212

    Wysłany: 7 kwietnia 2023, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tesciowa się nie burzyła, że w Wielki Piątek takie prace? 😉

    No przy zapaleniu oskrzeli, to już raczej wskazany antybiotyk.. ale dobrze, bo po świętach możemy byłoby gorzej z nią..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 61

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    A tesciowa się nie burzyła, że w Wielki Piątek takie prace? 😉

    No przy zapaleniu oskrzeli, to już raczej wskazany antybiotyk.. ale dobrze, bo po świętach możemy byłoby gorzej z nią..

    A pewnie że się burzyła. Tylko nie wiem bardziej o co- o to że to Wielki piątek czy o to że z dziećmi musiała zostać. A jeszcze większy raban podniosła jak powiedziałam że w takim razie posiejemy we wtorek po świętach 🤦
    A jaki ma problem bo moich rodziców zaprosiłam na obiad na niedzielę. Aż mi przykro. Nie zaprosiłam do niej tylko do siebie a ta wydziwia bo do kościoła się nie pójdzie jak goście będą, bo kiedy wszystko naszykowac, bo jak moja mama jest przeziębiona to zaraz nas pozaraza itp. itd. Już miałam na końcu języka że jak się nie podoba to może na ten obiad do mnie nie przychodzić i powiedziałam że równie dobrze może zarazić się od Zuzi. A ja jestem przekonana że jedno z drugim nie koliduje i wszystko idzie pogodzić i zrobić.

    Ja już byłam poświęcić koszyczek, zakupy zrobiłam i na cmentarzu byłam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza tak wczas z koszyczkiem? U nas zawsze od 12 do 17 święcą. Ja się biorę za robotę. Bo sobie tyle rzeczy założyłam że zrobię i nie wiem kiedy. A teściowa nic nie robi. Przynajmniej nikt nie będzie mi się w kuchni plątał

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 61

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Iza tak wczas z koszyczkiem? U nas zawsze od 12 do 17 święcą. Ja się biorę za robotę. Bo sobie tyle rzeczy założyłam że zrobię i nie wiem kiedy. A teściowa nic nie robi. Przynajmniej nikt nie będzie mi się w kuchni plątał

    O 7 rano byłam w kościele 😀. I jeszcze umoralniajacej gadki księdza z samego rana wysłuchałam, nie ma to jak "dobrze" zacząć Wielka sobotę.

    Ja też mam masę roboty.
    Zrobiłam ciasto pijak bez alkoholu. Śmiejemy się że to abstynent a nie pijak albo ciasto AA 🤣

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2901 1212

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja o 9 byłam z koszyczkiem i teraz w drodze do moich rodziców. Matko rok nie byłam w tym kościele . No taka jestem kosciółkowa... Piszczak u nas o 9 do 12 świecenie jest.

    Iza tej kobiecie nic nie pasuje ,🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ przecież to Ty szukujesz. To ona może do kościoła iść bez problemu. Po za tym nie wiem w czym problem. U mnie w domu jak jeszcze chodziliśmy regularnie do kościoła, i goście mieli być, to udawało sie iść do kościoła i przygotować wszystko 🤷🏻‍♀️

    A ja nie wiem, w nocy córka mi powiedziała że ją brzuszek boli. Później nic nie mówiła, ale spała niespokojnie. I teraz przed samum wyjazdem taka wodnista kupę zrobiła... Że juz sie martwie czy coś zaszkodzilo. Czy jakas jelitowa..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2901 1212

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko masakra, tak ją dupka boli, płacz i czerwona na maksa, nie wiem czy dupka w podróży się czasem nie odparzyla, że zrobiła w samochodzie i nie zauważyliśmy. No nie jest nawet stanie usiąść,bo boli. Jak przyjechaliśmy, to 5 razy zarobiła takie kleksy. Ale dupalek boli.. już nie wiemy jak pomóc. Byliśmy u znajomej po probiotyk. Ale na dupke nic nie mamy. I nie daje w ogóle dotknąć. Nawet mąka zasypać. Czy witaminową maścią.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka jejku, biedna mała 😔 najgorsze te kupy biegunkowe. Kwaśne, szybko i paskudnie odparzają. Umęczy się bidula. A dalej robi?

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2901 1212

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiła po jedzeniu kolacji teraz. Bo od jakos 15 juz nic nie było. W ogóle o 19 leżała z dupka gołą w gorze bo już nie miała jak.. no a teraz niedawno jak zrobiła, to była rzeźnia. Bo oczywiście bez pieluszkj była i na podłogę i po nogach wszystko poleciało. Niby dużo nie było. Ale rzeźnia żeby ja jakos umyć. Darcie jakbysmy ja ze skóry obdzierali. Do wanny nie dała sie wsadzić. Chusteczkami tez nie. Do zlewu. W końcu w jakąś miske wody i na siła trzymałam przez kolano na środku pokoju i polewalusmy po nogach i pupie. Teraz łóżko kocami u ręcznikami obłożone i śpi bez pieluszki i spodenek...

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 61

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Matko masakra, tak ją dupka boli, płacz i czerwona na maksa, nie wiem czy dupka w podróży się czasem nie odparzyla, że zrobiła w samochodzie i nie zauważyliśmy. No nie jest nawet stanie usiąść,bo boli. Jak przyjechaliśmy, to 5 razy zarobiła takie kleksy. Ale dupalek boli.. już nie wiemy jak pomóc. Byliśmy u znajomej po probiotyk. Ale na dupke nic nie mamy. I nie daje w ogóle dotknąć. Nawet mąka zasypać. Czy witaminową maścią.

    O rany. Chyba gorzej niż nasze zaparcia. A nie macie gdzieś blisko apteki z dyżurem nocnym? Żeby kupić jakąś maść i nadmanganian potasu do kąpieli. Albo wykąpać w krochmalu. Może spróbuj zasypać mąka ziemniaczana jak śpi, ja teraz tak robię jak nie da się dotknąć, ryzykuje wybudzeniem i płaczem ale często się udaje.

    Teraz Ola też nie daje pupy dotknąć więc wiem o czym mowisz. Tu trzeba podetrzeć czy wręcz umyć i jest darcie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2023, 21:33

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 61

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimo problemów...
    Dziewczyny z okazji świąt życzę wam zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych 🐣🐰. Oby zajączek przyniósł same dobre rzeczy.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 61

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się obrobiłam z robota, gotowaniem i sprzątaniem jak nigdy. Idę się umyć i siadam przed tv.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2901 1212

    Wysłany: 8 kwietnia 2023, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny również Zdrowych przede wszystkim Tych Świąt wielkanocnych, spędzonych w rodzinnym gronie bez kłótni i smacznego jajeczka! 🐣

    A powiedzieliśmy moim rodzicom. Daliśmy kartke swiateczna z zajączkiem a po drugiej stronie usg. I .. sie nie skapneli 🙈😛 musieliśmy tłumaczyć 😛

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
‹‹ 2791 2792 2793 2794 2795 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ