X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 60

    Wysłany: 4 kwietnia 2023, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak i jak dzisiaj? Jak malutki? Spałaś trochę?

    Ja też zmęczona. Bo zamiast się cieszyć bo mam z czego, naprawdę jest powód do radosci to ja się martwię. Kurcze, napisze, może nie zapesze. Ola się odpieluchowala, sama 👏😁. Ale jest poważny problem z 💩, boje się o zaparcia nawykowe. Dziś do tego stopnia że siku nie chce robic. Wczorajszy dzień mnie tak zdołował i zmęczył że wieczorem padłam, ciągły krzyk że chce kupę i pieluchę, więc ja zakładałam pieluchę a potem znów ryk że kupy zrobić nie może. I tak cały dzień ☹️.

    Kropka jakby teściowa wyglądała choroby...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 kwietnia 2023, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj Iza to lepiej zacząć wcześniej działać. Syn mojego kuzyna, to potrafi 10 dni nie robić kupy, bo tak się zrazil jak zaczynali odpieluchowanie. I nic nie pomaga. Już chyba wszystkiego próbowali.

    Mały trochę lepiej. Dzisiaj byliśmy na wizycie kontrolnej, i na języku widać juz blizny po tych pęcherzykach. Niestety na brodzie nie goi się narazie, a jego slinotok pewnie w tym nie pomaga

  • Soldier-Woman Przyjaciółka
    Postów: 125 45

    Wysłany: 4 kwietnia 2023, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piszczak wrote:
    Oj Iza to lepiej zacząć wcześniej działać. Syn mojego kuzyna, to potrafi 10 dni nie robić kupy, bo tak się zrazil jak zaczynali odpieluchowanie. I nic nie pomaga. Już chyba wszystkiego próbowali.

    Mały trochę lepiej. Dzisiaj byliśmy na wizycie kontrolnej, i na języku widać juz blizny po tych pęcherzykach. Niestety na brodzie nie goi się narazie, a jego slinotok pewnie w tym nie pomaga
    Jak moj mial problem to dawalam mu dicopeg do picia, pomogla… mielismy taki problem ze az 2 razy wyszla nam sluzowka z odbytnicy🙈

    11.2018 Synek Eliasz 👶. 03.2023 - zaczynamy starania o drugiego dzidziusia👶👶
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 60

    Wysłany: 4 kwietnia 2023, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soldier-Woman wrote:
    Jak moj mial problem to dawalam mu dicopeg do picia, pomogla… mielismy taki problem ze az 2 razy wyszla nam sluzowka z odbytnicy🙈

    Czy ten dicopeg jest bez recepty?

    Ja nie wiem co mam robić, jak pomóc dziecku. Nigdy nie mieliśmy takiego problemu.

    P.s. już doczytałam -bez recepty. Jutro kupię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 kwietnia 2023, 21:38

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 60

    Wysłany: 4 kwietnia 2023, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem totalnie rozwalona. Radość że w końcu moje dziecko (dla świeżych dziewczyn córcia ma 3 lata i 4 mięs.,) dojrzała żeby pozbyć się pieluchy, że majteczki są fajne a nocnik nie gryzie zmieniła się w strach o każdy dzień czy nie wrócimy do pieluch, czy zrobi kupę, czy dzień będzie bez płaczu bo jej się chce a nie chcę wyjść. Mówię wam jestem totalnie zaskoczona i zachwycona zachowaniem i postawą Oli, z dnia na dzień bez pieluchy. Tylko ta nieszczęsna 💩.

  • Soldier-Woman Przyjaciółka
    Postów: 125 45

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 00:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Czy ten dicopeg jest bez recepty?

    Ja nie wiem co mam robić, jak pomóc dziecku. Nigdy nie mieliśmy takiego problemu.

    P.s. już doczytałam -bez recepty. Jutro kupię.
    Dwa razy dziennie podawałam, rano i wieczorem do picia, odrazu bylo lepiej. Po 2 miesiacach zeszlam na raz dziennie i tak ponad miesiac, teraz jest regularnie. Lekarz mi powiedziala aby wyeliminowac banany, jablka z diety, ograniczyc nabiał i powinien wypijac 1,5 l wody dziennie - 3 latek 🙈 abstrakcja.

    11.2018 Synek Eliasz 👶. 03.2023 - zaczynamy starania o drugiego dzidziusia👶👶
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 60

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kupiłam ten lek pod inną nazwą a Ola nie chce tego pić ☹️.

  • Soldier-Woman Przyjaciółka
    Postów: 125 45

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Kupiłam ten lek pod inną nazwą a Ola nie chce tego pić ☹️.
    Ja dodawalam do picia sok, czasem wiecej picia ale pilnowalam aby wypil

    11.2018 Synek Eliasz 👶. 03.2023 - zaczynamy starania o drugiego dzidziusia👶👶
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 60

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soldier-Woman wrote:
    Ja dodawalam do picia sok, czasem wiecej picia ale pilnowalam aby wypil

    "Rozcieńczylam" z sokiem malinowym 1:1, myślała że to zwykły syrop i w końcu wypiła. Ale nie będzie dobrze bo mało pije, zachęcam ale nie chce.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2900 1210

    Wysłany: 5 kwietnia 2023, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza biedna Twoja mała.. no i Wy. Z jednej strony radość bo siku ogarniete, ale z drugiej strony jakby powiedzieć 'dupa'.. (😉 to tak dla rozweselenia).
    Wiesz wydaje mi się, że szybko wdrazasz 'leczenie' więc myślę, że i to szybko Ola ogarnie. To mądra dziewczynka z tego co opowiadasz. A że siku już załapała, to zaraz i kupę też ogarnie, tylko musi teraz brzuszek trochę uregulować.

    A ja myślałam że już zaczynam sie super czuć, a tutaj dziś takie mdłości mnie wzięły, że nad kibelkiem już sie pochylalam.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 60

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka ja aż się wczoraj popłakałam z bezsilności bo nie wiedziałam jak pomoc. Bo widać że dziecku się chce, popuszcza po trochu a resztę wstrzymuje. W końcu zrobiła 2 razy jak już spała, nie sądziłam że takie "kamienie" mogą wyjść z człowieka jak śpi. Oczywiście nie obyło się bez płaczu bo zrywała się i w ryk że kupę zrobiła. A potem ja już całą noc spałam jak zająć pod krzaczkiem bo co Ola się poruszyła to ja już czy znów akcji nie będzie.
    Wogole nie sądziłam że będę dziecku tłumaczyć i przekonywać że zrobienie siku na podłogę czy kupy w majtki to nic strasznego. No bo stwierdziłam że może za długo trwa założenie pieluchy i może stąd te problemy. Zuzia bez skrępowania robiła jak leci wszystko w majtki, Ola jest całkowicie innym dzieckiem, aby tylko nie w majtki.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2900 1210

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza a ile Zuzia miała jak odpieluchowana była? Bo Ola może jest bardziej już 'kumata' i wie że w majtki to be. Nie wiem może babcia jej tak nagadała.. ? I że to jest wstyd .. no nie wiem już zastanawiam się nad wszystkim u Was.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja też pomyślałam właśnie tak jak Kropka, że może babcia albo ktoś jej coś nagadał i teraz się boi. Ale dobrze, że zauważyłaś problem od razu.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 60

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam pojęcia co babcia mówi Oli. Ale wiem że ma parcie na nocnik i chce sadzać Olę na siłę jak ta chce kupę. Jeszcze jakiś czad temu jej mówiłam że nic na siłę bo się dziecko zrazi i wogole nie będzie chciało kupy robić (jestem jasnowidzem?). I ja mówię, tłumacze a ta nie, tylko poszła do pokoju gdzie Ola robiła w pieluchę i że na nocnik, że ona spróbuje posadzić, dziecko się drze a teściowa swoje.
    Zuzia miała niecałe 3 lata jak zdjęłam pieluchę. Ni w ząb nie kumaka o co chodzi, codziennie sterta prania aż w końcu zaskoczyła.
    Właśnie że przegapiłam problem 😳 bo już twarde 💩 były jak jeszcze w pieluszce chodziła ale były codziennie a teraz co 3 dni.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza a je kiwi? Może zwykle domowe sposoby wystarcza. Zje jedno i nie powinno być problemu

    U małego w końcu chyba się goi, bo zaczął jeść. Ale tak delikatnie wszystko gryzie, żeby się nie urazić. Bidulek mój, aż musiałam wrócić do sloiczkow

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2023, 14:48

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2900 1210

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza chyba śliwki też są na zaparcia ? 🤔 Kurcze nie wiem dlaczego ale jakoś mi sie wydaje że to przez babcię.. może juz zafiksowałam na temat Twojej teściowej.. ale jak mi sie przypominaja początku tutaj jak przed wakacjami chciałaś odpieluchowac, to pisałaś że jak zostawała z babcia to nagle Ola cały dzien w jednej pieluszcze niemalże chodziła. Bo babci sie sprzątać nie chciało. I jej zakładała, żeby nie mieć zabawy z siuskami..

    Piszczak., To dobrze, że już coś je. Ważne że je, a że słoiczki.. trudno one też są do jedzenia przecież 😉

    Hej reszta dziewczyn staraczek? Jak tam ? Jakies wielkanoce testowanko się szykuje? Może którejś kroliczek wielkanocny przyniesie prezent, one podobno istnieją 😛

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 60

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmęczyłam się. Piekłam z dziewczynami ciasta. Gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść 🤣.

    Tak naprawdę teraz teściowa praktycznie wcale nie zostaje z Olą więc nawet nie ma kiedy "robić po swojemu". Aż się boje co to będzie jutro jak mnie nie będzie.
    Właśnie ostatnio Ola za bardzo nie chce jeść owoców.

  • Soldier-Woman Przyjaciółka
    Postów: 125 45

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie okres…. Wiec kolejny cykl… A co do kupy. Mielismy problem przez rok jak byla pielucha jeszcze, maly miał okolo roku… kilka dni nie robil i wstrzymywal, a jak juz nie mogl to szlo.. ale tak cisnał ze caly mokry i bordowy byl… musialam siedziec przy nim i za pieluchę trzymac… koszmar. Pozniej bylo dobrze i znow po okolo 2 latach…. Trzymal, nie robil, masa kalowa sie zbierala i duza ilosc naciskala na odbyt i wtedy ta sluzowka wychodzila, on czul ze cos jest myslal ze to kupa i dalej cisnal… ja nie widzialam bo na nocniku siedzial. Bylam przerazona….. musialam to wlozyc do srodka, dopiero ten dicopeg pomogl, zdarzalo sie ze w nicy sie budzil i mowil ze pupa go boli… 😭😭😭😭 syropy leki itp. Jak trzeba to daje „siłą” bo wiem
    Ze musi i wiem ze mu pomoze. Syropów nie chcial pic to zatykalam nos, strzykawka z boku za zebami i musial polknac…. Juz jest wszystko dobrze, ale ma juz 4,5 roku.

    11.2018 Synek Eliasz 👶. 03.2023 - zaczynamy starania o drugiego dzidziusia👶👶
  • Soldier-Woman Przyjaciółka
    Postów: 125 45

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Iza chyba śliwki też są na zaparcia ? 🤔 Kurcze nie wiem dlaczego ale jakoś mi sie wydaje że to przez babcię.. może juz zafiksowałam na temat Twojej teściowej.. ale jak mi sie przypominaja początku tutaj jak przed wakacjami chciałaś odpieluchowac, to pisałaś że jak zostawała z babcia to nagle Ola cały dzien w jednej pieluszcze niemalże chodziła. Bo babci sie sprzątać nie chciało. I jej zakładała, żeby nie mieć zabawy z siuskami..

    Piszczak., To dobrze, że już coś je. Ważne że je, a że słoiczki.. trudno one też są do jedzenia przecież 😉

    Hej reszta dziewczyn staraczek? Jak tam ? Jakies wielkanoce testowanko się szykuje? Może którejś kroliczek wielkanocny przyniesie prezent, one podobno istnieją 😛
    Tak sliwki sa na zaparcia:) siemie lniane, jogurt avtivia z kulturami balterii moga
    Pomoc

    11.2018 Synek Eliasz 👶. 03.2023 - zaczynamy starania o drugiego dzidziusia👶👶
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1202 60

    Wysłany: 6 kwietnia 2023, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soldier-Woman wrote:
    U mnie okres…. Wiec kolejny cykl… A co do kupy. Mielismy problem przez rok jak byla pielucha jeszcze, maly miał okolo roku… kilka dni nie robil i wstrzymywal, a jak juz nie mogl to szlo.. ale tak cisnał ze caly mokry i bordowy byl… musialam siedziec przy nim i za pieluchę trzymac… koszmar. Pozniej bylo dobrze i znow po okolo 2 latach…. Trzymal, nie robil, masa kalowa sie zbierala i duza ilosc naciskala na odbyt i wtedy ta sluzowka wychodzila, on czul ze cos jest myslal ze to kupa i dalej cisnal… ja nie widzialam bo na nocniku siedzial. Bylam przerazona….. musialam to wlozyc do srodka, dopiero ten dicopeg pomogl, zdarzalo sie ze w nicy sie budzil i mowil ze pupa go boli… 😭😭😭😭 syropy leki itp. Jak trzeba to daje „siłą” bo wiem
    Ze musi i wiem ze mu pomoze. Syropów nie chcial pic to zatykalam nos, strzykawka z boku za zebami i musial polknac…. Juz jest wszystko dobrze, ale ma juz 4,5 roku.

    Biedne te dzieci. To musiało być straszne.

    Ja jeszcze jutro podjadę ze starsza córka do lekarza bo kaszle od tygodnia a dziś pojawił się katar. Nie chce jej tak zostawiać na święta bo nic nie lepiej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2023, 21:30

‹‹ 2790 2791 2792 2793 2794 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ