X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2910 1216

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril, to ja tylko też robiłam po jeden becie, nigdy nie powtarzałam, nie sprawdzałam przyrostów 😛 ale bete jedną zawsze robiłam.
    To wychodzi roznica wieku 2 lata i 2 miesiące ? To córa starsza już taka fajna będzie jak moja teraz.

    Dobra, to teraz trzymamy kciuki. Żeby kropeczek/kropeczka dobrze sie tam zagnieżdżał 🥰🥰🤩

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • molisia Autorytet
    Postów: 970 556

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro powinnam dostać , dzisiaj zrobiłam test
    Biało jak szlak
    :/ 13dpo
    Lipa znowu , brzuch rwie jak na okres :(
    Jakoś mi strasznie przykro 5 cykl leci ....
    Jeszcze nie każda owulacja przez przebyta CP daje nam zielone światło
    Kurde smutno mi , bo czuję że ciężko będzie szybko zajść druga ciaze.

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08


    28.5 drugie połówkowe

    preg.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1205 61

    Wysłany: 13 czerwca 2023, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril poprostu wszystko było pod górkę. Ale było minelo. A najgorsze że mocno odczuwam brak swojego samochodu. No ile można szukać co mu jest?

    Molisia też przy piątym cyklu miałam załamke ale zaraz się udalo- pierwsza ciąża. Tak więc żeby przeczucie cię myliło.
    Bo starania o druga ciążę - koszmar.

    Ja dzisiaj o 4 rano zaliczyłam z Ola oglądanie bajek i kakao 🤦. Potem się położyliśmy na kanapie i co przysnelam to Ola coś chciała i musiałam wstawać. A tak potrzebuje snu.

    Mam za dużo pracy albo doba jest za krótka 😭. Nie wyrabiam. Wracam z roboty 20-21, często wstaje ok. 5 i bez śniadania idę do pracy a i tak nie ogarniam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2023, 22:22

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2910 1216

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia i jak?

    Bo tak na prawdę, to człowiek przy 5 cyklu zaczyna zdawać sobie sprawę że to pół roku już mija. Bo pierwszy cykl, a komu sie udaje za pierwszym razem, drugi a no zdążyło się, 3- no za 4 już sie uda i nagle 5 cykl. Zależy kto ma jakiej długości cykl i człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę kurcze to już pół roku trwa..

    Ale nie wolno tracić wiary, będzie dobrze, zobacz ile tutaj jest opowieści ja rok temu byłam na ogólnych wątkach i tam dziewczyn były które po kilka lat sie starały i mówiło się o nie weteranki, a teraz mają 2-4 miesięczne bobaski! Ja sama odkąd zapadła decyzja staramy sie o drugie, minęło ponad rok. A około 9 miesiący od powrotu miesiączki. Także kciuki trzymamy!
    Tiril też już jakis czas z nami jest a teraz 2 kreski się pojawiły 😀

    Iza, aż chce sie powiedzieć, za dużo pracujesz za mało odpoczynku... Ale jak pracownik nie chce pracować tylko gada... 🤷🏻‍♀️
    A Ola widzę ranny ptaszek. Moja tez nie wjem raz śpi do 7:30, a rax 6 a nawet przed wstaje.. dziś miałam na krzywą cukrową tą obowiązkowa miedzy 24 a 26 tygodniem. Przychodnia od 7:30. Wiec żeby nie być za długo naczczo, nastawiałam budzik na 6:15. Tak żeby akurat ubrac sie. Mała ogarnąć i samochodem mąż do żłobka i przychodni podwiezie. To ten mały gad o 5 wstal 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️ i do 7:40 bez jedzenia... To na tą glukoze doczekać się już nie mogłam 😛

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1205 61

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia Kropka dobrze pisze. Nie trać nadziei. Co prawda ja straciłam nadzieję i dopiero pyknelo ale to po 4 latach starań.

    Kropka nie mam wyjścia z pracą. A pracownicy chyba chcą odejść i szukają dziury w calym.
    Dziś odbieram samochód od mechanika 🕺.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2023, 17:06

  • M0210 Koleżanka
    Postów: 35 2

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    Jestem 3 miesiące po porodzie, brałam miesiąc tabsy, ale od miesiąca nie stosuje. Wrocil mi 1 naturalny okres, ale jestem w 10dc i mam testy negatywne, a symptomy zbliżającej się owulacji są... sluz rozciagliwy, bol brzucha itp. Martwi mnie tylko to, że sluz wciąż jest lekko brazowy- miałam pierwszy naturalny okres dość długi 5 dni... jak u Was z owulacja po porodzie? Szybko wróciła? Wychodziła na testach?

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1205 61

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M0210 ja nie pomogę.
    Tak szybko staracie się o druga dzidzię?

    Odebrałam samochód od mechanika i zostawiłam mu wczorajszy utarg z truskawek 😭

  • M0210 Koleżanka
    Postów: 35 2

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    M0210 ja nie pomogę.
    Tak szybko staracie się o druga dzidzię?

    Odebrałam samochód od mechanika i zostawiłam mu wczorajszy utarg z truskawek 😭


    To 3 dziecko, jestem już przed 40tka. Jak nie od razu to pewnie już nigdy :(

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1205 61

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M0210 wrote:
    To 3 dziecko, jestem już przed 40tka. Jak nie od razu to pewnie już nigdy :(

    Spokojnie, znam panie grubo po 40- stce co rodzą dzieci.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M0210 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Jestem 3 miesiące po porodzie, brałam miesiąc tabsy, ale od miesiąca nie stosuje. Wrocil mi 1 naturalny okres, ale jestem w 10dc i mam testy negatywne, a symptomy zbliżającej się owulacji są... sluz rozciagliwy, bol brzucha itp. Martwi mnie tylko to, że sluz wciąż jest lekko brazowy- miałam pierwszy naturalny okres dość długi 5 dni... jak u Was z owulacja po porodzie? Szybko wróciła? Wychodziła na testach?

    Ja pierwszy okres po porodzie dostałam dopiero po 10 miesiącu. I ogólnie pierwsze okresy trwały u mnie po 5-7 dni ( że cztery dni krwawienia a potem 1-3 dni śluzu brązowego). Nie monitorowalam owulacji więc nie wiem czy była

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2910 1216

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M0210 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Jestem 3 miesiące po porodzie, brałam miesiąc tabsy, ale od miesiąca nie stosuje. Wrocil mi 1 naturalny okres, ale jestem w 10dc i mam testy negatywne, a symptomy zbliżającej się owulacji są... sluz rozciagliwy, bol brzucha itp. Martwi mnie tylko to, że sluz wciąż jest lekko brazowy- miałam pierwszy naturalny okres dość długi 5 dni... jak u Was z owulacja po porodzie? Szybko wróciła? Wychodziła na testach?

    Ogólnie połóg trwa do 6tygodni nawet jeśli kobieta nie krwawi już. Czyli to jest 1.5 miesiąca. Więc jeśli miałaś pierwszy okres i teraz niby płodne, to może być tak że ze sluzem jeszcze Ci sie coś oczyszcza, bo to raptem 3 miesiące czyli w sumie 1.5 od zakonczenia połogu. Sa przypadki, że oczywiście od razu jest płodność, następuje owulacja i kobiety zachodzą w ciążę, znam takie osobiście przynajmniej 2. Ale trzeba pamiętać, że ten organizm sie jeszcze może oczyszczać. Jeśli mówisz, że 'czas Was goni', to chyba najlepiej skontrolować u lekarza, czy ta owulacja jest. Bo testy też nie zawsze dadzą miarodajny wynik, szczególnie tak szybko po porodzie.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1205 61

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Między mną a bratem jest rowniutki rok różnicy czyli to bo pisze Kropka- mojej mamie bardzo szybko powróciła płodność. A sąsiadka miała takie szczęście że ma dwoje dzieci z tego samego roku - jedno ze stycznia a drugie z grudnia.

    Co ja dziś zrobiłam 🤦. Pojechałam sama na targ z truskawkami, kawał niezbyt znanej mi drogi, oczywiście nie omieszkałam się tak "zgubić" że już myślałam że do stolicy dojadę a nie targ (weź zjedz z trasy szybkiego ruchu i wróć spowrotem 🙆). Na targu kocioł, nawet nie było jak iść do WC, samochód z towarem daleko, nosiłam po 8 pełnych łubianek na raz, międzyczasie łeb rozbolal. No ale najważniejsze że sprzedałam i dałam sama radę 🕺. Tylko wróciłam tak zmęczona że nawet jak się polozylam to nie mogłam spać bo mi wszystko we łbie siedziało, chyba adrenalina trzymała że porwalam się na coś takiego 🤣.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2910 1216

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza37 wrote:
    Między mną a bratem jest rowniutki rok różnicy czyli to bo pisze Kropka- mojej mamie bardzo szybko powróciła płodność. A sąsiadka miała takie szczęście że ma dwoje dzieci z tego samego roku - jedno ze stycznia a drugie z grudnia.

    Co ja dziś zrobiłam 🤦. Pojechałam sama na targ z truskawkami, kawał niezbyt znanej mi drogi, oczywiście nie omieszkałam się tak "zgubić" że już myślałam że do stolicy dojadę a nie targ (weź zjedz z trasy szybkiego ruchu i wróć spowrotem 🙆). Na targu kocioł, nawet nie było jak iść do WC, samochód z towarem daleko, nosiłam po 8 pełnych łubianek na raz, międzyczasie łeb rozbolal. No ale najważniejsze że sprzedałam i dałam sama radę 🕺. Tylko wróciłam tak zmęczona że nawet jak się polozylam to nie mogłam spać bo mi wszystko we łbie siedziało, chyba adrenalina trzymała że porwalam się na coś takiego 🤣.

    A to znam 3 przypadki jednak, przypomniało mi się, ze do szkoły chodziły dziewczuny, które byłam przekonana że blizniaczki. A okazało sie, ze nie, bo jedna ze stycznia a druga grudnia tego samego roku 😛 ale to myślę że w tamtych czasach raczej nie planowane bylo , a jeśli nawet planowae to nie bez monitoringu itp.
    Tutaj na naszym wątku to raczej u nas płodność wracała późno przez karmienie. Ale na ogólnych wątkach może ktos coś więcej sie rozpisze.

    Ja osobiście chyba bym spróbowała sprawdzić u lekarza, bo jednak hormony mogą buzować. A głowa będzie spokojniejsza.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2910 1216

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ale ważne sprzedane jest 😉 a bo ta autostradą w stronę Warszawy jechałaś? No tam jak sie w nieodpowiednim momencie skreci, to można jechać i jechac 😛

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1205 61

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Iza ale ważne sprzedane jest 😉 a bo ta autostradą w stronę Warszawy jechałaś? No tam jak sie w nieodpowiednim momencie skreci, to można jechać i jechac 😛

    Nie, źle zjechałam na rondzie 🤦. Tam rondo rondem pogania i można się pogubić zwłaszcza że zwykle jedzialam jako pasażer to inaczej zwraca się uwagę gdzie skręcić.

  • Nikakb Koleżanka
    Postów: 47 103

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 00:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    M0210 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    Jestem 3 miesiące po porodzie, brałam miesiąc tabsy, ale od miesiąca nie stosuje. Wrocil mi 1 naturalny okres, ale jestem w 10dc i mam testy negatywne, a symptomy zbliżającej się owulacji są... sluz rozciagliwy, bol brzucha itp. Martwi mnie tylko to, że sluz wciąż jest lekko brazowy- miałam pierwszy naturalny okres dość długi 5 dni... jak u Was z owulacja po porodzie? Szybko wróciła? Wychodziła na testach?



    Pierwsza owulacja wróciła 2 miesiące po porodzie, ale jej nie wyłapałam testami tylko ginekolog mi o tym powiedział. Później już mi się udawało. Chociaż mi bardzo cykle się wydłużyły ostatni trwał 33 dni. Udało się 5 miesięcy po porodzie

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2910 1216

    Wysłany: 18 czerwca 2023, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril jak się czujesz? Jaka reakacja męża? 😀

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1205 61

    Wysłany: 18 czerwca 2023, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka a ty jak się czujesz w te pogody? Jeszcze nie jest aż tak gorąco.

    Ja na ryjek padnę. Śpię po 3-4 godziny na dobę i łapie się na tym że mi głowa leci nawet jak jestem w wc 🤣. Nawet dziś zero odpoczynku.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2023, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza rany zajedziesz się kobieto 😳

    Kropka reakcja mojego męża, hm... Staramy się od kilku miesięcy więc nie było jakiegoś zaskoczenia. Ucieszył się że się w końcu udało 😉 i już zaczął się martwić gdzie wciśniemy drugie łóżeczko. Przeprowadzamy się niedługo i sypialnie mamy już rozplanowaną... Tak że trzeba zmienić koncepcję za kilka miesięcy 😜
    A czuje się ok, tylko zaczynam w ciągu dnia odczuwać większe zmęczenie. Jutro dzwonię umówić się do lekarza na pierwszą wizytę.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2910 1216

    Wysłany: 18 czerwca 2023, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza... Wiem że łatwo powiedzieć,.ale chociaż w niedzielę zrób sobie mały odpoczynek.. bo tak długo nie pociągniesz.

    Tiril, to zawsze są dylematy 😀 ale łóżeczko w sypialni, to raczej przejściowy stan 😀 ?.

    A ja dziś jak n 6 miesiąc ciąży, zrobiłam 6 kilometrów na rowerze 😀

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
‹‹ 2808 2809 2810 2811 2812 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ