X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2023, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka nie boisz się na rowerze w ciąży jeździć? Ja się cykałam że wypiernicze albo ktoś we mnie wjedzie czy coś 🙈
    Co do łóżeczka w sypialni...no mamy narazie możliwość w sypialni albo w salonie. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie 😜

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 18 czerwca 2023, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril wrote:
    Kropka nie boisz się na rowerze w ciąży jeździć? Ja się cykałam że wypiernicze albo ktoś we mnie wjedzie czy coś 🙈
    Co do łóżeczka w sypialni...no mamy narazie możliwość w sypialni albo w salonie. Zobaczymy jak się sytuacja rozwinie 😜

    Szczerze? To bardziej boję sie wywalić pod prysznicem niz na rowerze.. bo jest mały. W drzwiczkach już się ledwo mieszczę, a na dodatek nie wiem już jak mam stopy sobie umyć w nim .. albo na schodach, bo mamy bardzooo strome. I ganiam za córka po kilka razy na dzień jak nie naście.. A jeździliśmy po takich drogach, że raz nas mijał samochód 🤷🏻‍♀️ bardzo dziś chciałam sie wybrać na rower, a nic mi nie doskwierało to w drogę 😉

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1218 66

    Wysłany: 19 czerwca 2023, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie dziewczyny. Organizm sam się upomina. wczoraj padłam ok.18 zaraz po Oli, nie zdążyłam ani zjeść kolacji ani sie umyc😞, od wczorajszego obiadu jem dopiero teraz śniadanie, wstałam o 4 i pobiegłam w truskawki, mąż sam dziś pojechał na targ więc mam dzień "wolny". Wczoraj u nas tak zlało że masakra, teraz już truskawki będą gnić na potęgę, nasze już drobne więc niedługo będzie koniec jednej odmiany.

  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 19 czerwca 2023, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dawno nie wchodziłam na forum. Musiałam się zresetować. Przeczytałam po łebkach i patrzę Tiril piękne kreseczki. Gratulacje udało się ♥️

    M0210 ja w 10 miesiącu po porodzie. Ale to kwestia indywidualna. Czy karmisz piersią jak często. Niektóre karmią tylko piersią i mają okres po 2 miesiącach niektóre po odstawieniu.

    Ja okresu dalej brak póki co. 59 dzień. Byłam w sumie u dwóch ginekologów ostatnio bo chciałam się przebadać i dwa zupełnie inne podejścia. Jeden zlecił badanie progesteronu, progesteron 0,21 ng/ml (norma faza folikularna 0,2 - 1,5) dostałam receptę na progesteron na wywołanie okresu i później mam brać od 16 do 25 dnia cyklu. Nie byłam pewna i poszłam do drugiego ginekologa, który stwierdził,że lewy jajnik wygląda na policystyczny i jeśli karmię piersią to nic na obecną chwilę nie zaleca brać. Zrobiłam wyniki hormonów na własną rękę.
    https://zapodaj.net/plik-0TQrFmvjGU
    Podbrzusze boli i kłuje już dłuższy czas. Przed ciążą i porodem zawsze miałam dobre wyniki hormonów, raz tylko progesteron był za niski to brałam, ale nie miałam stwierdzonego PCOS. Nie wiem czy nic z tym nie robić czy jednak się dokładniej pobadać i leczyć jeśli chcemy mieć dzidzię jeszcze w najbliższej przyszłości.

    Tiril lubi tę wiadomość

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 19 czerwca 2023, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Margo, kurcze ja się w ogóle nie znam na PCOS, ale jeśli Cię to bardzo nurtuje. I masz dwie różne opinie od lekarza, po za tym jakies tam objawy masz, brak miesiączki i bolesność, a i chęć posiadania większej ilości dzieci, to ja na Twoim miejscu bym jednak sie przebadała. Sprawdzić czy wszystko tam ok.
    A to że przed ciążą nic nie było nie oznacza, że coś sie pozmieniało. Bo jednak to była mega bomba homronalna. A może jedynie lekarz Cie nastraszył.. no nie wiadomo.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1218 66

    Wysłany: 20 czerwca 2023, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka ty to kradniesz te tygodnie ciąży czy ja coś przesypiam albo mi czas ucieka? Co spojrzę na twój suwaczek to dalej i dalej, niedawno był 20 TC a tu już 25 🙆.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 czerwca 2023, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza Ty po prostu żyjesz teraz w innej czasoprzestrzeni 🤣 a tak na serio to faktycznie strasznie ten czas zapiernicza, na codzien się tego tak nie odczuwa. A poza tym wiadomo, cudza ciąża leci szybciej 😉

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 20 czerwca 2023, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O nie tylko cudza.. ta ciąża też mi tak leci szybko. Ostatnio złapałam się na tym, że patrze n brzuch i myślę o matko jaki mam ogromny, a przecież to początek ciąży, jak on i kiedy mi urósł, a później licze tygodnie przeliczam na miesiace i nagle o materdeju to już bliżej końca niz początku 🤣🤣

    Ale dzis powiem Wam że dzien dla mnie był ciężki.. przez tą pogodę. Jeszcze zachciało mi sie lepić pierogów 🤦🏻‍♀️

    Zgadzam się z Tiril. Iza żyjesz w innej czasoprzestrzeni 🤣

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1218 66

    Wysłany: 20 czerwca 2023, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wogole żyje?

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 03:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No przez chwilę jak nic nie pisałaś, to się zastanawiałam 🤣

    Ale Twoja alternatywna czasoprzestrzeń daje znać o sobie 😉 może zoombie istnieją jednak 🤔🤣 albo jakieś uniwersum...

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1218 66

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 03:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    No przez chwilę jak nic nie pisałaś, to się zastanawiałam 🤣

    Ale Twoja alternatywna czasoprzestrzeń daje znać o sobie 😉 może zoombie istnieją jednak 🤔🤣 albo jakieś uniwersum...

    Tak, zombie istnieją. Spać nie moge przez nerwy i nadmiar roboty.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To że ja o 3 w nocy pisze to normlane 🤣 bo mała sie budzi czasem, albo po prostu bezsenność ciążowa, ale Ty 😱 spać mi i to już 😛

    Swoją drogą ktoś mi się dziś wcisnął do łóżka i męża spychał 😛 mieliśmy podwoją bariere anty przytulaniową. Mój brzuch i starsza córka 🤣

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1218 66

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka ja o 3 wstaje i jadę na targ z truskawkami. A tak bardzo źle się dziś czuje, głowa boli, zmęczona, niewyspana i zła bo na targu cena do d... Nie daje sobie ostatnio rady ze wszystkim, za dużo jak na mnie 😞

    Spoko, my też mamy mała antykoncepcję w łóżku, nie da się wyrzucić a czasami nawet we dwie się wpakują.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iza ja Cię podziwiam dziewczyno! Ja mam mały warzywniak, trochę malin, truskawek i poziomek...i ledwo ogarniam 🙈 pielę po trochę jak mam czas a i tak ciągle jakieś chwasty są 🤷 do podlewania muszę nosić wodę więc też trochę schodzi codziennie ale nawet spoko. Teraz dopiero zaczynają mi dojrzewać truskawki (mamy trochę, tyle co dla siebie do zjedzenia/zamrożenia) i są piękne duże i słodkie 🤤 więc jakaś nagroda w zamian za robotę jest 😁
    Nie wiem jak Ty ogarniasz tyle upraw. Ja się cieszę, że mnie nie poniosło i nie zrobiłam więcej grządek. Gdzieś tam w głowie mi siedziało, że jeśli uda mi się zajść w ciążę to nie ogarnę tego wszystkiego... no i przewidziałam chyba 😂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka moja córa też się pcha do łóżka do nas. Niby ją przekładam do łóżeczka jak uśnie ale nad ranem już często zostaje i śpi z nami. Też się często budzę w nocy, a raczej jestem budzona, na karmienie. Ale na szczęście nie mam problemu z bezsennością, przynajmniej póki co 😉

  • molisia Autorytet
    Postów: 982 564

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane w tym miesiącu wyłapałam biochemie , jak myślicie czy mogę się starać odrazu czy odpuścić?
    Tak mi cholernie przykro
    :(
    Zobaczyłam dwie kreski i mówię
    Wow wkoncu , tego samego dnia zaczęłam plamić i za dwa dni bang przyszła małpa l.

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08


    28.5 drugie połówkowe

    preg.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Molisia jak mi przykro.. 😔 na pocieszenie powiem, że znaczy coś już zaczyna się dziać.
    Przy biochemie jak najbardziej można przy najbliższej owulacji się starać. W sumie to i przy samoistnych poronieniach. Jedynie jeśli był zabieg łyżeczkowania, to z reguły lekarze zalecają kilka cykli odczekać. Tak mi mój ginekolog mówiła po stracie.
    Także bardzo przytulam, ale za razam trzymam kciuki, żeby poszło teraz już w dobrym kierunku. Żebyś dołączyła do Tiril ❤️

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 2931 1229

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril, ogólnie u nas córka już od pół roku śpi w swoim pokoju i początki wyglądały tak, że przychodziła po 2/3 godzinach. tzn ją ja przynosiłam. A później z czasem mniej się budziła. I zaczęła całe noce przesypiać u siebie. Chyba po miesiącu, ale za to ja dużo u niej leżałam i spałam. Teraz sporadycznie u niej śpię. W sumie w ogóle. A jeśli przychodzi, to okolo 5 rano. Ale wczoraj był wyjatek jakis i o 3 już przydreptała ❤️

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia jeśli psychicznie czujesz się na siłach działać od razu, to się starajcie. Szkoda cyklu. Może po tym biochemie akurat zaskoczy.

  • Iza37 Ekspertka
    Postów: 1218 66

    Wysłany: 21 czerwca 2023, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Molisia bardzo mi przykro 😞. Starajcie się od razu.

    Podejrzewam że Ola ma owsiki. Jutro kupię coś w aptece. Ale może któraś wie jakie są zasady higieny wokół tzn. co obowiązkowo wyprać, w jakiej temperaturze i co jeszcze trzeba żeby kuracja była skuteczna.

‹‹ 2809 2810 2811 2812 2813 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ