X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 20 września 2023, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    received-1258691318172729.jpg

    Iza co do chorób, to tak u nas znajomych coreczka ma zapalenie oskrzeli i to takie mało objawowe. Bo zero temperatury i kataru. Tylko zaczęło sie taki pokazywaniem aż nagle zaczela az się krztusić i poszli do lekarza a on zapalenie oskrzeli. Więc chuba coś wisi w powietrzu..
    A ja bije sie z myślami.bo Marcelina miała zostać w domu ten tydzień.. ale ona strasznie z nami sie nudzi i ciągle chciałaby bajki.. i ogólnie mowi że chciałaby do żłobka i czy w sumie jej nie puścić. Bo mam wrażenie że z nami się meczy lekko..

    Margo2023 lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 20 września 2023, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i chyba wszystko opisałam 😛

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 września 2023, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko Iza, kolejny tunel 😱😱😱 Ty to masz zachcianki 🤣
    Teściowa zernkeła na tę truskawki przed chwilą... Moja zaraza to sarny 🙈 serio myślałam że szlag je trafia albo robale jakieś a to sarny mi te truskawki poobgryzaly. Tyle roboty przy sadzeniu i pieleniu i dupa 😭 ale nie obzarly wszystkiego więc myślę że się odratuja do wiosny. Muszę naprawić moje prowizoryczne ogrodzenie 🤦

  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 20 września 2023, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wenka weszłam na tą grupę i już napisałam post i trochę się uspokoiłam.

    Kropka cudowne zdjęcie ♥️. Fajnie, że już w domu jesteście. A fizjoterapeuta po porodzie to jest zbawienie. Też chodziłam.

    Zapomniałam napisać,że byłam na wizycie na NFZ u innego lekarza, bliżej mojej miejscowości bo martwiło mnie czy nie mam infekcji. Wizyta porażka, nawet nie chciało mu się zrobić USG przezpochwowego, zrobił przez brzuch, gdzie to jest za wcześnie na robienie przez brzuch. Widać było pęcherzyk ciążowy. Wypisał skierowanie na badania krwi i mocz i w ciemno dał coś na infekcje, nie pobrał wymazu, ani nawet nie sprawdził po śluzie. Nic. A jak zaczynałam zadawać pytania to powiedział,że musi wyjść na chwilę i zostałam z sekretarko-położną, która wypisała mi receptę. Nawet nie zapytałam o wszystko o co chciałam, ani o to czy mogę ten lek przy KP. Porażka.

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 20 września 2023, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo, co za dziwna wizyta... Współczuję, bo w sumie tylko czas straciłaś.. co za gbur.. i jak tu zachodzić w ciążę na NFZ... przecież przez brzuch to 💩 widać na tym etapie .. dobrze że wypatrzył pęcherzyk, bo rownie dobrze mógłby nic nie zobaczyć i jeszcze Ci stresu dołożyć.. nie wiem jeśli chodzi o położnictwo i ginekologie, jestem za wizytami prywatnymi niestety.. bo opieka niektórych lekarzy jest fatalna..

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 20 września 2023, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    Margo, co za dziwna wizyta... Współczuję, bo w sumie tylko czas straciłaś.. co za gbur.. i jak tu zachodzić w ciążę na NFZ... przecież przez brzuch to 💩 widać na tym etapie .. dobrze że wypatrzył pęcherzyk, bo rownie dobrze mógłby nic nie zobaczyć i jeszcze Ci stresu dołożyć.. nie wiem jeśli chodzi o położnictwo i ginekologie, jestem za wizytami prywatnymi niestety.. bo opieka niektórych lekarzy jest fatalna..

    Też prywatnie chodziłaś?

    A jak w domu? Doczekać się nie mogłaś co? Jednak co w domu to w domu. Swoje łóżko, swoja łazienka. Nikt obcy nie łazi.

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 21 września 2023, 03:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, jeśli chodzi o prowadzenie ciąży i w ogóle wizyty ginekologiczne badania co jakiś czas chodze prywatnie. Bo jestem właśnie zrażona poziomem wizyt niektórych. Że zglasza się że coś boli, a nawet nie sprawdzą. Tak miałam w przypadku pierszej ciąży, która straciłam.

    Oj w domu intesnwyne te początki. Bo od razu wizyta położonej. A to moja wizyta. Ale ogólnie to nie ma jak własne łóżko. Wlasna lazienka przede wszystkim w czasie połogu. I jedzenie. No komfort psychiczny i fizyczny nie do opisania. Co prawda, mi jakoś az tak bardzo nie przeszkadzało. Tylko bardzo za starszą córka tęskniłam. A teraz mam ją przy sobie 🥰 taka mała mądrala jest, w locie czegoś sie nowegk uczy.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2023, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka super że w końcu w domku 😉 zdjęcie piękne, mąż pewnie dumny ze swoich dziewczyn 😁

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 21 września 2023, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tiril, tak 😍 ogólnie obydwoje sie śmiejemy, że nam co jak co, ale córki to wyszły 😛 wiadomo każdy rodzić wychwala swojw dziecko. Ale to chyba nic złego 😉 w ogóle Marcelinka blondyneczka, a Michalinka brunetka 😍
    A dziś w ogóle dziwna noc, bo mąż spał w łóżku córki z córką chhba od 3:30. A ja trochę na naszym tylko w poprzek z malutką. A to na ręku mi spała. A to trochę w łóżeczku spała. A ja miałam całe łóżko 😛 a u starszej też z jakies 15 minut spałam

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 21 września 2023, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka piękne z was kobiety. Pozdrawiam.

    Tiril serio sarny? Jak nie zjadły serca truskawek to na wiosnę odbija. Lepsze to niż opuchlak 🤪
    Mi z kolei fasolkę zając zjadał ale to tak że zostawiał jeden badyl, no i po fasolce. I jak nie zając to nornice podkopywaly. Czasami zostało jakieś oczko i naprawdę jestem pod wrażeniem jaką rośliny mają wolę życia, fasolka 10 cm wysokości, 2 listki na krzyż a kwitła i strąki były.
    A tunel- to mąż ma takie pomysły. W tym roku drugi a za rok trzeci. Nie będę już wylewać żali na polskie sadownictwo ale jakoś i z czegoś trzeba żyć bo pójdziemy z torbami. A tak to trochę "dorobimy" (oczywiście jak inwestycja się zwróci). Teściom, zwłaszcza teściowej nasze pomysły się nie podobają. Moim pracownikom też nie ale im trochę na wyrost powiedziałam 🤣, już zaczęli się burzyć że nie damy rady i że plecy bolą.

  • Wenka Autorytet
    Postów: 582 1022

    Wysłany: 21 września 2023, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo co to za lekarz!? Tylko strata czasu...
    Ja też w pierwszej ciąży wszystko robiłam prywatnie, szkoda się niepotrzebnie stresować, bo na NFZ niestety różnie to bywa.
    Kropka w domu najlepiej ❤️ powodzenia 😊
    U Was sarny i zające a mi truskawki wykopał pies, na szczęście udało się część uratować, ale musiałam zrobić prowizoryczne ogrodzenie...

    Mama kp
    💙 lipiec 2022
    ⏸️ 19.12.2023
    preg.png
  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 21 września 2023, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dopiero na wiosnę ruszę z ogródkiem. Ale to tylko grządki wyniesione, bo tam nic nie da rady urosnąć. Wiec na razie mi mój las nie wyrządza szkód 😛 bo ja tak na prawdę sie nigdy nie chwaliłam, ten dom służbowy, to leśniczówka. Mieszkamy w lesie 😉 także grzyby, choinki i inne iglaki u nas rosną. A reszta słabiutko. O trawę mąż bardzo mocno sie stara. Ale też tylko kawałkiem rośnie trawnik. A tak to piach . Co mnie denerwuje i jego też 😛

    Iza teściowa nie ma co sie przejmować. Ona ma stare podejście do tematu rolnictwa a teraz wszystko sie zmienia. Musicie się wy dostosowywać. Cały czas modernizować profil rolniczy tak żeby pieniądze były i przetrwać tak zwany 'przednowek' swoja drogą u Ciebie taka nazwa funkcjonuje?. Bo ja pamiętam że to zawsze najgorszy czas dla rolników jeśli chodzi o pieniądze i ogólnie wszystko. Bo sie wteyd kończa zapasy i pieniądze zgromadzone w sezonie, a trzeba inwestowac na wiosenne sianie itp.

    Margo2023 lubi tę wiadomość

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 22 września 2023, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropka6 wrote:
    A ja dopiero na wiosnę ruszę z ogródkiem. Ale to tylko grządki wyniesione, bo tam nic nie da rady urosnąć. Wiec na razie mi mój las nie wyrządza szkód 😛 bo ja tak na prawdę sie nigdy nie chwaliłam, ten dom służbowy, to leśniczówka. Mieszkamy w lesie 😉 także grzyby, choinki i inne iglaki u nas rosną. A reszta słabiutko. O trawę mąż bardzo mocno sie stara. Ale też tylko kawałkiem rośnie trawnik. A tak to piach . Co mnie denerwuje i jego też 😛

    Iza teściowa nie ma co sie przejmować. Ona ma stare podejście do tematu rolnictwa a teraz wszystko sie zmienia. Musicie się wy dostosowywać. Cały czas modernizować profil rolniczy tak żeby pieniądze były i przetrwać tak zwany 'przednowek' swoja drogą u Ciebie taka nazwa funkcjonuje?. Bo ja pamiętam że to zawsze najgorszy czas dla rolników jeśli chodzi o pieniądze i ogólnie wszystko. Bo sie wteyd kończa zapasy i pieniądze zgromadzone w sezonie, a trzeba inwestowac na wiosenne sianie itp.
    Tak obstawiałam,że mieszkacie w leśniczówce i miałam nawet zapytać , ale zapomniałam 🙈.

    Iza w biznesie tak już jest,że trzeba ryzykować i inwestować. Trzymam kciuki żeby Wam się powiodło 🤞. A teściowej to nie ma co słuchać.

    Tiril a wiesz już może jaka płeć? Nie pamiętam czy pisałaś. Poza tym jak się czujesz?

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • Iza37 Autorytet
    Postów: 1364 110

    Wysłany: 22 września 2023, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Załamka. I nie wiem co jest najgorsze. Raz- myślałam że przegoniłam przeziębienie wraz z bólem gardła a od dziś mam katar i oby nie skończyło się na zapaleniu zatok. dwa- podejrzewam że mam zapalenie piersi, ja która od 3 lat nie karmi i nie ściąga pokarmu, wszystko na to wskazuje. A trzy- nie mam wystarczająco ludzi do pracy, tych dwoje co mamy i ja z mężem to do grudnia będziemy rwać/zbierać jabłka 7 ha sadu. W tamtym sezonie byłam przerażona jak zobaczyłam że ludzie 6 stycznia jabłka spod liści zbierali, w tym roku my tak będziemy 😭.

  • Kropka6 Autorytet
    Postów: 3184 1346

    Wysłany: 23 września 2023, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo. Tak mąż jest leśniczym. Więc żyjemy sobie w lesie. I dostaliśmy ta leśniczówkę przydział na mieszkanie i w sumie z obowiązkiem mieszkania tam. Tylko że to stary dom. I obiecali nam wyremontować. I tak od stycznia 2022 czekaliśmy do tej pory 🙈

    I starsza jak się uczyła mówić. To nie jak każde dziecko peirwsze zwierzatka to pies kot. Tylko jeleń. Łoś. Dzik. Jeż 🤣 ona nie potrafiła powiedzieć, kot, ale sarne od jelenia i od łosia idealnie odróżniała i wymawiała 😃

    Iza, współczuję chorób. Kurcze a może to coś innego z tym zapaleniem? Co prawda mojej kuzynce po 6 latach jakies ropnie w piersi sie porobily.. i nie wiadomo skąd.

    33 lata
    19.02.2019 💔 11 tyg
    03.2021 👧🏼
    13.09.2023 2760 g, 52cm 💣
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 września 2023, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margo2023 wrote:

    Tiril a wiesz już może jaka płeć? Nie pamiętam czy pisałaś. Poza tym jak się czujesz?

    Jeszcze nie wiem 🙈 3 października mam usg połówkowe, mam nadzieję że się wtedy dowiem. Jakoś mi obojętnie co będzie 😜 ale chciałabym już wiedzieć

  • KarolinaK Autorytet
    Postów: 810 574

    Wysłany: 24 września 2023, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny Drogie,
    Wybaczcie że tak wpadam nagle, ale chyba coś się dzieje 🙈
    https://zapodaj.net/plik-11lP7GnKRQ

    Margo2023, Kropka6, Czarna_porzeczka, Atopikowa lubią tę wiadomość

    08.2021 - synek 💙

    preg.png
  • Margo2023 Autorytet
    Postów: 281 179

    Wysłany: 24 września 2023, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolinaK wrote:
    Dziewczyny Drogie,
    Wybaczcie że tak wpadam nagle, ale chyba coś się dzieje 🙈
    https://zapodaj.net/plik-11lP7GnKRQ
    Pięknie ♥️. Wrzesień jest nasz ♥️

    Mama KP
    Starania od 03.2023
    Długie cykle spowodowane KP
    06.09.2023 - beta HCG 19 miu prog 9,51 ng/ml
    11.09.2023 - beta HCG 438 miu prog 12,7 ng/ml
    29.09.2023 - pierwsza wizyta ♥️
  • Wenka Autorytet
    Postów: 582 1022

    Wysłany: 24 września 2023, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeej, Karolina trzymam kciuki żeby to było to 🥰
    Idziesz na betę?

    Mama kp
    💙 lipiec 2022
    ⏸️ 19.12.2023
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 września 2023, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina- no dzieje się, dzieje 😁✊✊

‹‹ 2836 2837 2838 2839 2840 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ