X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o drugiego maluszka
Odpowiedz

Starania o drugiego maluszka

Oceń ten wątek:
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 15 września 2016, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zFolwarku uda się, uda :) a może potem lekka pomoc lekarska , 2 cykle i już? :)

    u mnie widzisz, wiek gra na korzysć... ale fakt endo, 3 letnich starań i wcześniejszych poronień, nie wróży nic optymistycznego

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • zFolwarku Autorytet
    Postów: 988 641

    Wysłany: 15 września 2016, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka wrote:
    zFolwarku uda się, uda :) a może potem lekka pomoc lekarska , 2 cykle i już? :)

    u mnie widzisz, wiek gra na korzysć... ale fakt endo, 3 letnich starań i wcześniejszych poronień, nie wróży nic optymistycznego

    Nigdy nie wiesz. Teraz po porodzie maszyna ruszyla i moze pojsc Ci bardzo szybko i zgrabnie.

    zpbny2v462noyt78.png
    gg64krhmfrbcubj1.png
  • Magdziunia12 Przyjaciółka
    Postów: 96 51

    Wysłany: 15 września 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zFolwarku uda się napewno... musi się udać. Ja na dziś miałam termin @ ale nie pojawiła się wciąż.... mimo wszystko nie czuje żebym była w ciąży. Pewnie jutro się pojawi.
    Zrobiłam sobie wieczór dobroci, maseczki, peeling, golenie, balsamy itd. Czuję się jak nowo narodzona i chwilę nie myślałam co dalej? Co dalej? Co dalej....?

    f2w3rjjgaua4gbje.png

    74di9vvjgrdnsmro.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 15 września 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziunia, testujesz rano? :D

    zFolwarku, lekarz twierdzi tak samo, że powinno pójść szybko. dlatego próbujemy teraz

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Magdziunia12 Przyjaciółka
    Postów: 96 51

    Wysłany: 15 września 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pianistka chyba jeszcze nie... boję się jednej kreski. Mdłości mam na samą myśl... Parę dni bolało mnie podbrzusze jak na okres i wogole źle się czułam ale dziś wszystko ok. Czuję się dobrze nic nie boli
    . Aż dziwnie jakos

    f2w3rjjgaua4gbje.png

    74di9vvjgrdnsmro.png
  • Malinka181216 Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 15 września 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdziunia miałam identycznie w tym cyklu wszystko objawy na @wzorowe wręcz. Przyszedł ten dzień i wszystko minęło faktycznie dziwnie się czułam a teraz ta blada kreska i @nadal brak

  • Malinka181216 Koleżanka
    Postów: 52 19

    Wysłany: 15 września 2016, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może i Tobie szczęście dopisało tym razem. trzyma kciuki.

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 15 września 2016, 23:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tez tak dziwnie, brzuch ćmi i muli, a potem przestaje i jest ok. Bije się z myślami czy jutro testować (27 dc, cykle 28 - 29 d).

    Dziewczyny, powiedzcie, czy Wy coś lykacie, jakieś witaminy?

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Adele27 Autorytet
    Postów: 5986 1512

    Wysłany: 15 września 2016, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lykam kwas foliowy , magnez + B6 i kompleks witamin.

    DZIEWCZYNY TRZYMAM KCIUKI ZA 2 TLUSTE KRECHY ! :D

    Syn 10.2011 ♥️
    Starania od luty 2016
    25.07.19 - II kreski ♥️
    (wakacje+lametta :))

    mhsv2n0as8v3ms2c.png
  • Magdziunia12 Przyjaciółka
    Postów: 96 51

    Wysłany: 16 września 2016, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie poczekam do hmmm poniedziałku?

    f2w3rjjgaua4gbje.png

    74di9vvjgrdnsmro.png
  • Magdziunia12 Przyjaciółka
    Postów: 96 51

    Wysłany: 16 września 2016, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka udało się?

    f2w3rjjgaua4gbje.png

    74di9vvjgrdnsmro.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 16 września 2016, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny trzymam kciuki! Ale trzymacie w niepewności :)

    Co do łykania to łykam na przemian kwas foliowy i witaminy dla kobiet karmiących (to te same co dla pierwszego trym i one też maja kwas foliowy w składzie) Ale łykam witaminy bardziej ze względu na kp niż starania bo jak nie łykałam to od razu jakaś infekcja, dziwne plamy na skórze a tak jest ok. Przed pierwszą ciazą łykałam tylko kwas foliowy i tu zaznacze ze jest to bardzo ważne zeby zaczać juz w czasie starań bo jak dowiadujemy się juz o ciaży to tak na prawde juz jest za późno na kwas foliowy. Cewa nerwowa zamyka sie w pierwszych tygodniach ciazy i niedobór kwasu foliowego na tym etapie moze powodować niezamkniecie się jej co skutkuje przepukliną oponowo rdzeniową u dziecka i skazuje je na niepełnosprawność. Wiec drogie przyszłe mamy kwas foliowy w dłon i do buzi :)

    Pianistka lubi tę wiadomość

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 16 września 2016, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i jak dziewczyny? :D

    ja biorę wit prenatalne, kwas foliowy, magnez i wit D

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 16 września 2016, 07:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    StyczniowaNadzieja wrote:
    Dziewczyny trzymam kciuki! Ale trzymacie w niepewności :)

    Co do łykania to łykam na przemian kwas foliowy i witaminy dla kobiet karmiących (to te same co dla pierwszego trym i one też maja kwas foliowy w składzie) Ale łykam witaminy bardziej ze względu na kp niż starania bo jak nie łykałam to od razu jakaś infekcja, dziwne plamy na skórze a tak jest ok. Przed pierwszą ciazą łykałam tylko kwas foliowy i tu zaznacze ze jest to bardzo ważne zeby zaczać juz w czasie starań bo jak dowiadujemy się juz o ciaży to tak na prawde juz jest za późno na kwas foliowy. Cewa nerwowa zamyka sie w pierwszych tygodniach ciazy i niedobór kwasu foliowego na tym etapie moze powodować niezamkniecie się jej co skutkuje przepukliną oponowo rdzeniową u dziecka i skazuje je na niepełnosprawność. Wiec drogie przyszłe mamy kwas foliowy w dłon i do buzi :)

    dobrze pisze, polać jej! picollo ;)

    a wiesz, do tej pory myślałam, że chyba wszystkie kobiety są uświadomione, jak ważne jest przyjmowanie kwasu foliowego... aż tu pewna znajoma wyskoczyła do mnie z mordą dumna, że ona nic nie łykała i dzieci ma zdrowe... :o no to ok, ma szczęście... i więcej nie powinna ryzykować :/

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • StyczniowaNadzieja Autorytet
    Postów: 954 869

    Wysłany: 16 września 2016, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na studiach na zajeciach z ginekologi facet jasno powiedział ze kobieta przez cały czas swej potencjalnej płodnosci (nawet jak sie zabiezpiecza i nie stara o potomstwo) powinna suplementować kwas foliowy. Koszt jest niewielki a mozna w razie nieplanowanej ciazy uniknąć poważnych konsekwencji. I ja sie tego trzymam. Jedynie pierwsze 3 moesiace po porodzie nie brałam kwasu foliowego a tak to zabierzam brac aż do menopauzy.

    I wierz mi ze jest mnóstwo osob które nie wiedzą jakie to ma znaczenie albo właśnie myślą ze wystarczy zacząć brać jak juz sie okarze ze jest sie w ciazy a niestety jest juz zapuźno. Jedna tabletką nie nadrobi sie też niedoborów trzeba minimum 3 miesiące suplementacji.

    Ja jeszcze w tej fazie cyklu ze i coś % moge chlapnąć ;)

    caur359.png
    3ro1ov5.png
  • nitta32 Ekspertka
    Postów: 268 67

    Wysłany: 16 września 2016, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lilirose wrote:
    U mnie tez tak dziwnie, brzuch ćmi i muli, a potem przestaje i jest ok. Bije się z myślami czy jutro testować (27 dc, cykle 28 - 29 d).



    masz krotka faze lutelana? Czytałam ze Twoja owu byla 17-18 wiec lutealna ma okoo 11dni tak? Ja tez mam taka krotka i zastanawiam sie czy to nie jest niekorzystne dla zagniezdzebnia....

    zem3x1hpkw9psn8g.png
    18cs
    r904m5w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 września 2016, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć

    ja łykam Ovarin- tam m.in. jest kwas foliowy, wit B, wit D , do tego magnez z B6

  • lilirose Autorytet
    Postów: 1282 547

    Wysłany: 16 września 2016, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lykam obowiazkowo kwas foliowy, Magne B6, witaminę D, jod i żelazo. No i na tarczycę Euthyrox.

    Nitta, tak mi pokazuje program w komórce, wg statystyk śluzu (prowadzenia go od 2010 r.). A jak mierzyłam tempkę w pierwszej ciąży to pokazało mi, że owu byla 17 dc. To wychodziłoby, że dziś jest 10 dpo (jeśli też była 17). Jak na cykle 28 - 29 to krótka ta faza :(

    Ne testowałam, bo mąż wyszedł do pracy a chciałam żeby był w domu jak będę testować.

    Szczęśliwy 3 cs, maluszku zostań z nami ♥
    p19uyx8dp2cbt5uf.png
  • Kasiula09 Autorytet
    Postów: 2497 1837

    Wysłany: 16 września 2016, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja łykam tylko kwas foliowy, a przy staraniach o córcie moja ginka mówiła żeby i mój mąż też łykał że też ma na niego jakiś tam wpływ, więc sobie łykaliśmy a teraz tylko ja

    3jgx43r8irebp29g.png
    iv09ej28dcmqad95.png
  • She86 Autorytet
    Postów: 825 858

    Wysłany: 16 września 2016, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biore witaminy prenatalne falvit, kwas foliowy, magnez, wit B6, witaminy na włosy MERZ, siemie lniane, kwas omega ale skończył mi się właśnie, a mąż łyka androvit plus :)

    Natalia <3 27.03.2016
    3i49krhmwfp2unuq.png
    ckaiqqmzo2wel1fv.png

‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ