X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...
Odpowiedz

Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...

Oceń ten wątek:
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 29 września 2016, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelina nasz obecny cykl jest rocznicowy a jak się zakończy okaże się za tydzień :) nie wiem dlaczego ale lekarz mi zlecilpowstrzymywac sie od sexu do min.10 dc czasami się nie udaje tyle wytrzymac :)

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 29 września 2016, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Jak sie chorowało w dzieciństwie to trzeba zrobić i tak?
    Ja chorowałam a i tak musiałam :/

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Komcia Autorytet
    Postów: 327 156

    Wysłany: 29 września 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusia - mi dwie lekarki (moja gin i moja ciocia też gin ^^) mówiły że prolaktyne mam robic w srodku cyklu, ale nie wszystkie badania tak się robi. Np. w pracy mamy taki pakiet "badań dla kobiet" i go zrobiłam przed wizytą. Estradiol - E2, Hormon folikulotropowy - FSH, Hormon luteinotropowy - LH, Hormon tyreotropowy - TSH, Progesteron - P, Prolaktyna - PRL. I obie gin były zaskoczone tą kompozycją bo ponoć nie ma sensu wykonywać ich w jednym czasie - ktoś mało kompetentny go układał. Zmierzam do tego, że moze przed badaniami warto się jakiegoś specjalisty dopytac aby na darmo nir robić.

    Agnieszka- z tego co czytam to byłyśmy "na równi" ja dzisiaj zrobiłam i jutro juz jestem umówiona na Bete ;)

    Viola - trzeba się poświęcać dla dobra sprawy. ;p

    Aaa jutro lece na tę Betę i jak wyjdzie pozytywna to będzie najpiekniejszy prezent urodzinowy ;)

    Agnieszka93 lubi tę wiadomość

    gyxwroeqzjnzrj19.png
    piu3dqk3ljlr8vpa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2017, 19:39

  • Lili91 Autorytet
    Postów: 497 724

    Wysłany: 29 września 2016, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie chorowałam ale niestety szczepiona w dzieciństwie tez nie byłam i przeciwciała ujemne. Teraz podobno trzeba robić jesli sie chorowało lub było szczepionym wcześniej niż 10 lat temu. Tylko wkurzam sie ze pierwsza ginekolog mi o tym nie powiedziała jak jej powiedziałam ze za jakis czas sie będziemy starać bo juz bym to miała dawno z głowy. A tak to trzeba przerwać starania na miesiąc :(

    Kuchcinka a ten concieve plus kupiłaś zwykły w tubce czy te kapsułki jednorazowe z dozownikiem? Bo czytałam ze te drugie podobno moga bardzo pomoc plemnikom wlasnie, bo sie je aplikuje bezpośrednio do szyjki i pomagają sie in dostać gdzie trzeba :)

    O nogach w gorze słyszałam i o pozycji od tył tez, ale ile w tym prawdy nie wiadomo :D jak powiem koleżankom z dziećmi ile sie starałam jak juz mi sie uda to pewnie bedą sie śmiały jakiego życie złośliwe, bo wszystkie trzy wpadki zaliczyły...

    Aniołek 29.12.16

    hchy3e3ka4wry07j.png
  • Komcia Autorytet
    Postów: 327 156

    Wysłany: 29 września 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A propo badań na ospę i różyczkę to pierwsze słyszę, a przez ostatnie 2/3 wizyty jak byłam u lekarki marudząc o ciąży, to nawet się nie zająknęła w tym temacie. Zresztą wcześniej chodziłam do innej i też jej mówiłam ze po ślubie będę się starać i też nic nie wspomniała... I bądź tu mądry...

    gyxwroeqzjnzrj19.png
    piu3dqk3ljlr8vpa.png
  • Lili91 Autorytet
    Postów: 497 724

    Wysłany: 29 września 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Komcia wlasnie szkoda ze za bardzo o tym nie mówią bo jak sie poczyta jakie jest zagrożenie jak sie zachoruje na któraś z tych chorób w ciąży to sie mozna przerazić... Ja wlasnie nie byłam zadowolona z tek poprzedniej ginekolog i znalazłam na dobry lekarz taka która miała najlepsze opinie we Wrocławiu. Poszłam do niej i różnica ogromna, poradziła te przeciwciała zrobic i całe szczęście, kwas foliowy tez podobno jeden drugiemu nierówny i mi kazała brać w tej aktywnej formie bo lepiej przyswajalny. Dużo wytłumaczyła, świetne podejscie do pacjenta, generalnie niebo a ziemia do tej poprzedniej.

    Aniołek 29.12.16

    hchy3e3ka4wry07j.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 29 września 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili fakt, ja tez biorę acti-folin po zaleceniu lekarki, podobno bardzo duzo kobiet nie przyswaja normalnego kwasu foliowego i nawet o tym nie wie.

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 19:33

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2016, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 19:34

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2016, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka93 wrote:
    Dziewczyny myslicie ze u mnie (32 dc ) mogłobyć za wczesnie na testy ciazowe ? bo juz nie wiem co o tym myslec ...
    Jak juz tutaj ktos radzil, ja rowniez poczekalabym ze dwa dni i wtedy poszla na bete. :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2016, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2017, 19:39

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2016, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka93 wrote:
    Oj nie wiem czy wytrzymam a zresztą moj juz mnie tam siłą zaci,ągnie jutro bo też sie nie moze doczekac :P Mam nadzieje ze się nie rozczaruje.....
    Wlasnie dlatego lepiej jednak poczekac, zeby sie nie rozczarowac :-) chociaz wiem, ze ciezko wytrzymac :-(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2016, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 19:34

  • Lili91 Autorytet
    Postów: 497 724

    Wysłany: 29 września 2016, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcika ja tez acti folin wlasnie, jak ma sie lepiej przyswajać to czemu nie :)
    A teraz jeszcze chyba mojemu kupie ten fertil Man, ja biorę kwas foliowy, lek na tsh za wysokie plus ta różyczkę teraz to on tez niech sie przygotuje troche :D
    A czy któraś z was ma moze spora różnice wieku w związku? :)

    Aniołek 29.12.16

    hchy3e3ka4wry07j.png
  • Lili91 Autorytet
    Postów: 497 724

    Wysłany: 29 września 2016, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam sie z Toba Martynka ze zwłaszcza na początku starań warto pójść na żywioł i po prostu kochać sie codziennie jesli ma sie ochotę. Ja zwłaszcza podczas dni płodnych mam taka ochotę ze nie zamierzam sobie odmawiać Hihi :D
    Ale moze jak ktoś tak robi a mu przez dłuższy czas nie wychodzi to warto spróbować inaczej.

    Aniołek 29.12.16

    hchy3e3ka4wry07j.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2016, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 19:34

  • Lili91 Autorytet
    Postów: 497 724

    Wysłany: 30 września 2016, 01:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka zobacz sobie na strone przedciaza.pl, ja tam wlasnie zamawiam fertil Man, ten żel concieve plus i nad maca tez sie zadtanawialam. O niej słyszałam mnóstwo dobrego nie tylko odnośnie płodności ale ogólne jako jedno z "super food" które sa super dla organizmu. Wiec na pewno nie zaszkodzi, a ja jestem zdecydowanie zwolenniczka takich naturalnych metod :)

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    Aniołek 29.12.16

    hchy3e3ka4wry07j.png
  • Różowy_Kordonek Autorytet
    Postów: 1156 1695

    Wysłany: 30 września 2016, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany Boskie, to my wszystko zrobilismy nie tak! :D

    Seks w szczesliwym cyklu byl tylko 2 razy, nie bylo nog w gorze ani pozycji od tylu. Do tego zel, ktory jak czytam ma niekorzystny wplyw na plemniki..

    Mysle wiec, ze kluczowa sprawa jest wstrzelic sie w owulacje. Nie ma potrzeby stosunku co dzien bo w plodnym sluzie plemniki przetrwaja te 3 dni, no chyba, ze macie ochote za co podziwiam :D Dla mnie seks nawet co 3dni to stanowczo za duzo! Musze porzadnie zglodniec ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 września 2016, 07:17

    caroline29 lubi tę wiadomość

    Najbliższa wizyta 15.03
    34bwvfxmgztsg1gb.png
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 30 września 2016, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tusia masz racje zglos się do lekarza i powtórz badania jak się uda to NFz zawsze pare gr zostanie w portfelu.
    Ania jak u ciebie? Zgoda juz?
    Kordonek masz racje najważniejsze aby się wstrzelić w owulacje i jak jest wszystko dobrze to się uda choc by i za pierwszym razem :) nóg w górze nie trzymalas hehe ja tez nie unoszę ich do góry :)

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
‹‹ 134 135 136 137 138 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ