X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...
Odpowiedz

Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...

Oceń ten wątek:
  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 11 marca 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poza tym ciekawe, jakbyś się Martynka starała powiedzmy przez rok, czy nie mierzyłabyś sobie temp, i nie robiła innych rzeczy. Przypuszczam, ze większość z nas mierzy sobie temp. i czasem zrobi test owulacyjny, czy też pójdzie dla sprawdzenia na monitoring.

    Marlena24 lubi tę wiadomość

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 11 marca 2017, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To powiedzcie mi, kiedy mam działać, mąż w weekendy studiuje, w tygodniu wraca do domu koło północy, kiedy teraz mieliśmy działać? Aaa, a teraz oczywiście pojechał na studia (ma poprawkę) ;)
    Dobra, koniec tematu, czekam na owu i przypuszczam, ze ovu źle mi wyznaczył owulkę, tyle :) Lecę się szykować, miłego dnia laski :* :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2017, 10:44

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 11 marca 2017, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olciaa wrote:
    Tak! Tak! Tak! Zrozumcie to! Testy owu negatywne, są negatywne. Kolor kreski nie ma znaczenia jeśli jest jaśniejszy od kontrolnej. Ma być taki sam albo ciemniejszy! Koniec kropka! Co ciekawe :) nawet jak wyjdzie pozytywny to nie znaczy ze do owu dojdzie.
    No niestety, pozytywne testy owu nie dają gwarancji, że do owu dojdzie, ale porównując z temp. już można wyciągnąć jakieś wnioski. U mnie np. czasem po owu jeden dzień, dwa wychodzą jeszcze blade testy owu, ale potem już nie. Raz sprawdzałam w każdym razie testami z allegro i tak było.
    Olcia a Ty w tym cyklu startujesz z ziołami, czy jednak nie?

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 11 marca 2017, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viola999 wrote:
    Nie naerwujta się:)
    Kochanie bierz g przed studiami, przed pracą, na śpiocha po pracy minimum od 9 dc do 20:) i takie terminy beda bezpieczne. Kochanie ja starałam się rok i uwierz ze na pocztaku tempke mierzyłam a pózniej olałam to;) bo ile mozna się nakrecać.. i jak olałam bach..
    Tak jak nasza Kuchcinka :)
    No czekam na mojego męża i czekam :D
    Aa, pokazywałam mojemu mężowi wykres jakiejś dziewczyny spoza forum i ona chyba codziennie się kochała po 2 razy bardzo często od @ i jeszcze długo po owulce, i wiecie jaki był komentarz mojego męża? :D
    Po kiedo ch... ona zaznacza, że współżyje po owulacji? Chce się pochwalić komuś czy co?
    Także ja już nie zaznaczam aż tak daleko po owulce, bo mnie opierdzieli, haha :D

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • Viola999 Autorytet
    Postów: 3152 2673

    Wysłany: 11 marca 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I bardzo dobrze trzeba działać, działać działać i przy okazji starać się jak móc by zbyt czesto się nie nakrecac

  • Zuza33 Autorytet
    Postów: 2311 3079

    Wysłany: 11 marca 2017, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka2 wrote:
    Napisalam w okolo 14 dniu :) 12 dzien to okolo :)

    A 16 to też w około? ;)
    Też Cię Kocham <3

  • Zuza33 Autorytet
    Postów: 2311 3079

    Wysłany: 11 marca 2017, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sheerah24 wrote:
    Tak jak nasza Kuchcinka :)
    No czekam na mojego męża i czekam :D
    Aa, pokazywałam mojemu mężowi wykres jakiejś dziewczyny spoza forum i ona chyba codziennie się kochała po 2 razy bardzo często od @ i jeszcze długo po owulce, i wiecie jaki był komentarz mojego męża? :D
    Po kiedo ch... ona zaznacza, że współżyje po owulacji? Chce się pochwalić komuś czy co?
    Także ja już nie zaznaczam aż tak daleko po owulce, bo mnie opierdzieli, haha :D

    Nie tam żebym się chwaliła.... Ale ja zauważyłam, że my od kiedy się staramy to bzykamy się jak króliki ;)
    Kurde i po owulacji też ale możesz pokazać mój wykres dla męża bo ja się nie chwale i nie zaznaczam :)

    olciaa lubi tę wiadomość

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 11 marca 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justi:: Nie wychowałaś córki źle. Ja też zaczynałam współżycie dopiero w wieku 19 lat, ale dzisiejsza młodzież szybciej dorasta i to jest jak najbardziej normalne. Nie mam dzieci, ale interesuję się psychologią i czytałam kiedyś, że trzeba zaakceptować to, że teraz są inne czasy niż kiedyś. Nie można mówić do dziecka „ja w twoim wieku” albo „ za moich czasów”, bo to absolutnie nie ma znaczenia. Czasy się zmieniają i są inne a dzieci nie mogą w nich funkcjonować jak my 20 lat temu, muszą się do nich dopasować i ja nie mówię tylko o seksie.
    Każda z nas nie lubiła jak nasze mamy mówiły nam „ja w twoim wieku”. Jak nasze mamy dorastały to dla nas było średniowiecze i takich rad absolutnie nie bierze się na poważnie.
    Nie można też mówić, że faceci to zło, bo dziewczyna może mieć przez to uraz do facetów i trudności w nawiązywaniu relacji i bliskości już do końca życia, nie tylko w wieku 15 lat, a z tym się naprawdę ciężko życie układa.
    Metodę antykoncepcji trzeba dopasować indywidualnie. Ja nie mam nic przeciwko tabletkom, brałam je długo i nie miałam nigdy żadnych problemów. Straszyli, że po odstawieniu cykle są nieregularne i że w ogóle powodują bezpłodność. Tymczasem u mnie były od razu bardzo regularne a w ciążę zaszłam w 6 cyklu po odstawieniu.
    Trzeba jednak pomyśleć też nie tylko o zabezpieczeniu przed ciążą ale też o zabezpieczeniu przed chorobami wenerycznymi, przed czym tabletki nie chronią.
    Jak jej o tym wszystkim opowiesz to przecież nie znaczy, że ona już musi wskakiwać chłopakowi do łóżka, ale będzie wiedziała co zrobić jak już się na to zdecyduje. A Ty zyskasz w jej oczach szacunek i prawdopodobnie nie stracisz z nią kontaktu.
    sheerah24 wrote:
    Zrobiłam test owu, TERAZ, RANO, z drugiego moczu.

    Kreska wyraźniejsza niż wczoraj :D Mam nadzieję, że ovufriend się pomylił.
    OF potrafi kilka razy zmieniać owulację w zależności od temperatur jakie będziesz wpisywać. Tym bardziej, że masz wyznaczoną przerywaną linią, czyli niepotwierdzoną.
    Jesteś pewna, że śluz, który miałaś to kremowy? Taki zazwyczaj występuje w II fazie cyklu już po owulacji.
    Twoje testy na razie nie zapowiadają owu, ale rób dalej, może jeszcze do niej kilka dni.
    Apropo zaznaczania serduszek po owu to ja jestem jak najbardziej za. Wiele dziewczyn analizuje wykresy ciążowe wielokrotnie i jak ktoś nie zaznacza tam całej prawdy to potem wynika, że np. przytulanie było tylko raz w całym cyklu i ciąża. Warto pokazać innym, że np. kochało się co drugi dzień w całym cyklu a nie tylko np. dwa serduszka w płodne i tyle.

    Dombrusia. Ja bardzo dużo czytałam w necie o której godzinie wykonać test owu. Większość artykułów mówiła, ze najlepiej 10-20 (łącznie z instrukcjami do testów) tylko jeden mówił, że najlepiej o 22. Ze swojego doświadczenia powiem, że raz robiłam test o 13:00 i był pozytyw a tego samego o 21:00 już negatyw, więc ja nie polecam robienia po godzinie 20:00, chociaż wiem, ze niektórym dziewczynom wtedy wychodzą.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 11 marca 2017, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 13:11

    Natka2, Bajkaaa, Zuza33 lubią tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2017, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    justi:: Nie wychowałaś córki źle. Ja też zaczynałam współżycie dopiero w wieku 19 lat, ale dzisiejsza młodzież szybciej dorasta i to jest jak najbardziej normalne. Nie mam dzieci, ale interesuję się psychologią i czytałam kiedyś, że trzeba zaakceptować to, że teraz są inne czasy niż kiedyś. Nie można mówić do dziecka „ja w twoim wieku” albo „ za moich czasów”, bo to absolutnie nie ma znaczenia. Czasy się zmieniają i są inne a dzieci nie mogą w nich funkcjonować jak my 20 lat temu, muszą się do nich dopasować i ja nie mówię tylko o seksie.
    Każda z nas nie lubiła jak nasze mamy mówiły nam „ja w twoim wieku”. Jak nasze mamy dorastały to dla nas było średniowiecze i takich rad absolutnie nie bierze się na poważnie.
    Nie można też mówić, że faceci to zło, bo dziewczyna może mieć przez to uraz do facetów i trudności w nawiązywaniu relacji i bliskości już do końca życia, nie tylko w wieku 15 lat, a z tym się naprawdę ciężko życie układa.
    Metodę antykoncepcji trzeba dopasować indywidualnie. Ja nie mam nic przeciwko tabletkom, brałam je długo i nie miałam nigdy żadnych problemów. Straszyli, że po odstawieniu cykle są nieregularne i że w ogóle powodują bezpłodność. Tymczasem u mnie były od razu bardzo regularne a w ciążę zaszłam w 6 cyklu po odstawieniu.
    Trzeba jednak pomyśleć też nie tylko o zabezpieczeniu przed ciążą ale też o zabezpieczeniu przed chorobami wenerycznymi, przed czym tabletki nie chronią.
    Jak jej o tym wszystkim opowiesz to przecież nie znaczy, że ona już musi wskakiwać chłopakowi do łóżka, ale będzie wiedziała co zrobić jak już się na to zdecyduje. A Ty zyskasz w jej oczach szacunek i prawdopodobnie nie stracisz z nią kontaktu.


    OF potrafi kilka razy zmieniać owulację w zależności od temperatur jakie będziesz wpisywać. Tym bardziej, że masz wyznaczoną przerywaną linią, czyli niepotwierdzoną.
    Jesteś pewna, że śluz, który miałaś to kremowy? Taki zazwyczaj występuje w II fazie cyklu już po owulacji.
    Twoje testy na razie nie zapowiadają owu, ale rób dalej, może jeszcze do niej kilka dni.
    Apropo zaznaczania serduszek po owu to ja jestem jak najbardziej za. Wiele dziewczyn analizuje wykresy ciążowe wielokrotnie i jak ktoś nie zaznacza tam całej prawdy to potem wynika, że np. przytulanie było tylko raz w całym cyklu i ciąża. Warto pokazać innym, że np. kochało się co drugi dzień w całym cyklu a nie tylko np. dwa serduszka w płodne i tyle.

    Dombrusia. Ja bardzo dużo czytałam w necie o której godzinie wykonać test owu. Większość artykułów mówiła, ze najlepiej 10-20 (łącznie z instrukcjami do testów) tylko jeden mówił, że najlepiej o 22. Ze swojego doświadczenia powiem, że raz robiłam test o 13:00 i był pozytyw a tego samego o 21:00 już negatyw, więc ja nie polecam robienia po godzinie 20:00, chociaż wiem, ze niektórym dziewczynom wtedy wychodzą.
    No to i ja zrobię test owu za godzinę i zobaczymy czy te bóle są na owulke czy już po :-D

  • isi_87 Przyjaciółka
    Postów: 92 50

    Wysłany: 11 marca 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sheerah24 wrote:
    To powiedzcie mi, kiedy mam działać, mąż w weekendy studiuje, w tygodniu wraca do domu koło północy, kiedy teraz mieliśmy działać? Aaa, a teraz oczywiście pojechał na studia (ma poprawkę) ;)
    Dobra, koniec tematu, czekam na owu i przypuszczam, ze ovu źle mi wyznaczył owulkę, tyle :) Lecę się szykować, miłego dnia laski :* :D
    "Działać"? wybacz ale nie rozumiem Twojego podejścia trochę.. po dwóch tygodniach przerwy od seksu po prostu chciałabym kochać się ze swoim mężem i cieszyć wspólnie spędzanym czasem bez względu na to czy mam owulację czy nie..a to "działanie" jednoznaczne jest dla mnie z uprawianiem seksu bo "teraz jest czas" i największe szanse na dziecko. Jeśli się mylę to wybacz ale ja to tak rozumiem.

    l8kdxuunma1nuf2r.png
  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 11 marca 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isi_87 wrote:
    "Działać"? wybacz ale nie rozumiem Twojego podejścia trochę.. po dwóch tygodniach przerwy od seksu po prostu chciałabym kochać się ze swoim mężem i cieszyć wspólnie spędzanym czasem bez względu na to czy mam owulację czy nie..a to "działanie" jednoznaczne jest dla mnie z uprawianiem seksu bo "teraz jest czas" i największe szanse na dziecko. Jeśli się mylę to wybacz ale ja to tak rozumiem.
    Maażesz, jasne, że brakuje mi tego i gdyby nie jego praca, nasze życie wyglądałoby normalnie :D To było akurat napisane zartobliwie, nie traktuje mojego męża jak reproduktora ;)

    Czy wy naprawdę uważacie, że ja kocham się z mężem tylko w moje dni płodne, kiedy test owu wyjdzie pozytywny i temp. na to wskaże, serio? Kiedy ja tak napisałam? :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2017, 12:01

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • Zuza33 Autorytet
    Postów: 2311 3079

    Wysłany: 11 marca 2017, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pytanie z innej beczki. Jak biorę tą luteinę dopochwowo ( po której czuje jak bym sperme w cipce miała) to czy okres przychodzi normalnie u Was czy później?

  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 11 marca 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza33 wrote:
    Dziewczyny pytanie z innej beczki. Jak biorę tą luteinę dopochwowo ( po której czuje jak bym sperme w cipce miała) to czy okres przychodzi normalnie u Was czy później?
    ja nigdy nie stosowałam :(

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 marca 2017, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza33 wrote:
    Dziewczyny pytanie z innej beczki. Jak biorę tą luteinę dopochwowo ( po której czuje jak bym sperme w cipce miała) to czy okres przychodzi normalnie u Was czy później?
    Ja stosowałam dopochwowa luteine właśnie na wywołanie okresu więc powinien przyjść wydaje mi się że normalnie od którego do którego dnia cyklu bierzesz? Przeważnie po odstawieniu okres przychodził do tygodnia czasu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2017, 12:04

  • Effy Autorytet
    Postów: 1968 1814

    Wysłany: 11 marca 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie ale wtopa wchodzę do tej stodoły co dziś ma być wesele zbiega ze schodów dziewczynka z bratem Taka 12 letnia w długich włosach i pyta czy wiem gdzie jest toaleta. A ja mowię czy jesteś siostrą Zosi po czym ten brat do tej dziewczynki cho Antek tam jest. Czy zniszczyłam chłopakowi życie :D? Nie przyjrzałam sie... :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2017, 12:07

    Zuza33, Natka2, Wojcinka, Bluebell1984, kania901 lubią tę wiadomość

    ckai3e3kx36ebscz.png
  • sheerah24 Autorytet
    Postów: 1239 880

    Wysłany: 11 marca 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobra poważnie lece, mąz zaraz będzie, a ja jestem w czarnej d..., wlosy mam mokre a będę je suszyć godzinę... będzie wściekły.
    Nie wiem czy się pojawię przed poniedziałkiem, bo cały weekend mamy w końcu dla siebie no i jutro jedziemy do rodziny i dzisiaj, także żegnam się z wami na weekend, do poniedziałku :*

    klz9df9hm3p6vj95.png
  • Zuza33 Autorytet
    Postów: 2311 3079

    Wysłany: 11 marca 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    Ja stosowałam dopochwowa luteine właśnie na wywołanie okresu więc powinien przyjść wydaje mi się że normalnie od którego do którego dnia cyklu bierzesz? Przeważnie po odstawieniu okres przychodził do tygodnia czasu

    Biorę przez 10 dni od 16 dc

  • Zuza33 Autorytet
    Postów: 2311 3079

    Wysłany: 11 marca 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Effy wrote:
    Słuchajcie ale wtopa wchodzę do tej stodoły co dziś ma być wesele zbiega ze schodów dziewczynka z bratem Taka 12 letnia w długich włosach i pyta czy wiem gdzie jest toaleta. A ja mowię czy jesteś siostrą Zosi po czym ten brat do tej dziewczynki cho Antek tam jest. Czy zniszczyłam chłopakowi życie :D? Nie przyjrzałam sie... :P

    Haha następnym razem pytaj damska czy męska :)

    Effy, Bluebell1984 lubią tę wiadomość

  • Zuza33 Autorytet
    Postów: 2311 3079

    Wysłany: 11 marca 2017, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sheerah24 wrote:
    Dobra poważnie lece, mąz zaraz będzie, a ja jestem w czarnej d..., wlosy mam mokre a będę je suszyć godzinę... będzie wściekły.
    Nie wiem czy się pojawię przed poniedziałkiem, bo cały weekend mamy w końcu dla siebie no i jutro jedziemy do rodziny i dzisiaj, także żegnam się z wami na weekend, do poniedziałku :*

    Nie susz włosów. Zawolaj go do domu i bzyknij bo biedny wybuchnie ;)

    Bluebell1984 lubi tę wiadomość

‹‹ 2133 2134 2135 2136 2137 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ