X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...
Odpowiedz

Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...

Oceń ten wątek:
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pewno dalej są usuwane wpisy bo strony dalej znikają

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez swiruje forum i uciekają strony:)

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • Bluebell1984 Autorytet
    Postów: 1808 2095

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze usuwam, bo wczoraj nie wszystko dałam radę :) ale jestem na bierząco z Wami :)

    uwo93e3kugumthmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluebell1984 wrote:
    Ja jeszcze usuwam, bo wczoraj nie wszystko dałam radę :) ale jestem na bierząco z Wami :)
    Ale co cię skłoniło do usuwania bo nie rozumiem...bezpieczeństwo dobra swoją drogą ale jakoś mi to pachnie jeszcze czymś poza tym bezpieczeństwem

    Bluebell co jeść na śniadanie żeby mieć choć trochę energii czy wystarczy dwa tosty z dzemem i kawa zbożowa?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajkaaa wrote:
    Aha no ale zrobię sobie badanie kortyzolu i aldosteronu :)
    P.s. Ciekawe co moja gin na to powie :)
    Ja też JE zrobię wiesz dla mojego endo ciekawe co on na to bo jako tako ani kortyzolu ani aldosteronu robionego nie miałam. Tylko pisze że kortyzolu najlepiej chyba w ciągu jednego dnia ze trzy zrobić jak się ten poziom zmienia ale wiadome że nie ma szans na to że względu choćby nawet na to,że laboratoria czynne są najdłużej do 17 a próbki pobierają wcześniej no ale nie wiem przynajmniej tak jest u mnie w mieście

  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    Ja też JE zrobię wiesz dla mojego endo ciekawe co on na to bo jako tako ani kortyzolu ani aldosteronu robionego nie miałam. Tylko pisze że kortyzolu najlepiej chyba w ciągu jednego dnia ze trzy zrobić jak się ten poziom zmienia ale wiadome że nie ma szans na to że względu choćby nawet na to,że laboratoria czynne są najdłużej do 17 a próbki pobierają wcześniej no ale nie wiem przynajmniej tak jest u mnie w mieście

    U mnie w sumie niby od 7.30 do 19 ale jak to w praktyce wychodzi to nie wiem, ja muszę mieć 3 skierowania żeby zrobić w ciągu dnia tyle razy ale pewnie gin każe przestać rozkładać na czynniki pierwsze wszystko i spokojnie czekać aż będę mogła dalej się starać, no ale to okaże się we wtorek

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szygas wrote:
    chcecie mnie zajeździć??? :D
    Oj tam oj tam :-D. Nadmiar nie zaszkodzi :-)

  • Bluebell1984 Autorytet
    Postów: 1808 2095

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    Ale co cię skłoniło do usuwania bo nie rozumiem...bezpieczeństwo dobra swoją drogą ale jakoś mi to pachnie jeszcze czymś poza tym bezpieczeństwem

    Bluebell co jeść na śniadanie żeby mieć choć trochę energii czy wystarczy dwa tosty z dzemem i kawa zbożowa?

    Bezpieczeństwo Kochana - tylko i wyłącznie :)

    Nieee, słabe takie śniadanko. Tosty z dżemem to tylko węglowodany, najesz się na chwilę, poziom cukru wzrośnie szybko, a później gwałtownie spadnie - i będziesz się czuła bez energii i znowu głodna.

    Jeśli chcesz, żeby dłużej Cię trzymało, to musisz połączyć węglowodany z białkiem. Możesz zjeść np.
    - serek wiejski z płatkami owsianymi (ja jeszcze dodaję orzechy, suszoną żurawinę i miód)
    - tosty z serem żółtym i jajkiem
    - jajecznicę (ze szczypiorkiem i pomidorkiem) + pieczywko z masłem
    - kanapkę z twarogiem (np. ze szczypiorkiem i rzodkiewką)
    - kanapkę z pastą jajeczną (taką własnej roboty)
    - sałata lodowa, pomidor, avokado i do tego sos z jogurtu naturalnego i sezamu

    Do tego maślanka plus kefir, ewentualnie na drugie śniadanie: banan i kefir.

    Najlepiej oczywiście ciemne lub razowe pieczywko jeść, ale ja za bardzo lubię zwykłe pszenne bułki ;)

    Nie wiem dlaczego pijesz kawę zbożową, jeśli lubisz to ok. Ale jeśli chcesz, to możesz pić normalną kawę (tylko mieloną, nie rozpuszczalną), bo ona podkręca metabolizm :)

    uwo93e3kugumthmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajkaaa wrote:
    U mnie w sumie niby od 7.30 do 19 ale jak to w praktyce wychodzi to nie wiem, ja muszę mieć 3 skierowania żeby zrobić w ciągu dnia tyle razy ale pewnie gin każe przestać rozkładać na czynniki pierwsze wszystko i spokojnie czekać aż będę mogła dalej się starać, no ale to okaże się we wtorek
    U mnie natomiast stres wynika z pracy atmosfera jest fatalna dlatego też jak słyszę od gin czy lekarza pierwszego kontaktu mniej się stresować to mi się śmiać chce pracy póki co nie zmienię bo jest dobra kasą a bez wyższego wykształcenia mogę pomarzyć o spokojnej biurowej pracy . Może faktycznie hormon stresu nie pozwala mi na zajęcie w ciążę bo nie dopuszcza mojego organizmu do tego by odpocząć i zacząć czerpać radość może kortyzol tak zdominował mój organizm że tylko stres wyzwala emocje ? No nie wiem muszę więcej poczytać o tych nadnerczach doedukowac się :-D

  • Bluebell1984 Autorytet
    Postów: 1808 2095

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajkaaa wrote:
    Aha no ale zrobię sobie badanie kortyzolu i aldosteronu :)
    P.s. Ciekawe co moja gin na to powie :)

    Kiedy idziesz do gina?

    uwo93e3kugumthmw.png
  • Bluebell1984 Autorytet
    Postów: 1808 2095

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dombrusia wrote:
    U mnie natomiast stres wynika z pracy atmosfera jest fatalna dlatego też jak słyszę od gin czy lekarza pierwszego kontaktu mniej się stresować to mi się śmiać chce pracy póki co nie zmienię bo jest dobra kasą a bez wyższego wykształcenia mogę pomarzyć o spokojnej biurowej pracy . Może faktycznie hormon stresu nie pozwala mi na zajęcie w ciążę bo nie dopuszcza mojego organizmu do tego by odpocząć i zacząć czerpać radość może kortyzol tak zdominował mój organizm że tylko stres wyzwala emocje ? No nie wiem muszę więcej poczytać o tych nadnerczach doedukowac się :-D

    Jeśli robiłaś prolaktynę z obciążeniem i wynik był ok - to znaczy, że organizm dobrze sobie radzi ze stresem :)

    uwo93e3kugumthmw.png
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluebell1984 wrote:
    Kiedy idziesz do gina?
    We wtorek wiem że szybko ale najwyżej mnie nie,zbada ale muszę wiedzieć co mogę robić bo tak szczerze mówiąc mam taką ochotę a nie wiem czy mogę no i chce wiedzieć ogólnie co ona o tym sądzi wszystkim

    Bluebell1984 lubi tę wiadomość

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluebell1984 wrote:
    Bezpieczeństwo Kochana - tylko i wyłącznie :)

    Nieee, słabe takie śniadanko. Tosty z dżemem to tylko węglowodany, najesz się na chwilę, poziom cukru wzrośnie szybko, a później gwałtownie spadnie - i będziesz się czuła bez energii i znowu głodna.

    Jeśli chcesz, żeby dłużej Cię trzymało, to musisz połączyć węglowodany z białkiem. Możesz zjeść np.
    - serek wiejski z płatkami owsianymi (ja jeszcze dodaję orzechy, suszoną żurawinę i miód)
    - tosty z serem żółtym i jajkiem
    - jajecznicę (ze szczypiorkiem i pomidorkiem) + pieczywko z masłem
    - kanapkę z twarogiem (np. ze szczypiorkiem i rzodkiewką)
    - kanapkę z pastą jajeczną (taką własnej roboty)
    - sałata lodowa, pomidor, avokado i do tego sos z jogurtu naturalnego i sezamu

    Do tego maślanka plus kefir, ewentualnie na drugie śniadanie: banan i kefir.

    Najlepiej oczywiście ciemne lub razowe pieczywko jeść, ale ja za bardzo lubię zwykłe pszenne bułki ;)

    Nie wiem dlaczego pijesz kawę zbożową, jeśli lubisz to ok. Ale jeśli chcesz, to możesz pić normalną kawę (tylko mieloną, nie rozpuszczalną), bo ona podkręca metabolizm :)
    Właśnie chodzi mi o zwolnienie metabolizmu i odkladanie tluszczu ( odwrotnie jak przy odchudzaniu) potrzebuje zwiększenia tkanki tłuszczowej nie zmieniając jej na tkankę miesniowa . Słodycze odpadają z prostej przyczyny ( za dużo cukru=problemy z pęcherzem). No i co mam zjeść jeżeli np. Tak jak rzucając palenie zwalnia przemiana i nagle czuję gniecenie po lewej lub prawej stronie zawsze towarzyszy temu zaparcie. Włączyć błonnik? Mianowicie czy np zjadajac płatki lub wypijajac kakao z lnem czy to wystarczy ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 kwietnia 2017, 09:55

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z opcji które podałaś podejdzie tylko albo jajecznica bez pomidorów i szczypiorku...nie mam jakoś przekonania lub kanapką z jajem i serkiem lub twarożkiem sałaty i surowej kapusty nienawidzę i nigdy nie jem bo mi po prostu nie smakuje
    A co do pracy żeby się najeść i jakoś przetrwać te 3 godziny między jedną a drugą przerwa?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bluebell1984 wrote:
    Jeśli robiłaś prolaktynę z obciążeniem i wynik był ok - to znaczy, że organizm dobrze sobie radzi ze stresem :)
    Właśnie nie miałam z obciążeniem bo się nie mogę doprosić o tabletkę może teraz przy wizycie poproszę aczkolwiek sądzę że endo stwierdzi że skoro tu jest ok to po co to robic

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do kawy to ja pije tylko i wyłącznie fusiare która uwielbiam natomiast rozpuszczalki się nie chyce bo mnie po niej mdli

  • 19ina90 Autorytet
    Postów: 1453 1233

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogole nie rozumiem co sie tu dzieje:(

    27 lat, pierwsza fasolka :)
    Kolejna wizyta 27.04.2017 godz. 17:30
    rg50skjo5rku753a.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szygas wrote:
    nie mam innego wyjścia, moja kochana zona nie jest wiatropylna :D
    kuchci....
    natka..
    usunęły mnie
    Nie beierz tego osobiście, usunęłam praktycznie wszystkich :) mam swoje powody

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Wojcinka Autorytet
    Postów: 1155 1849

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lili GRATULACJE!!!!! Trzymam kciuki z całego serca kochana żeby wszystko szło dobrze i spokojnie :) żeby ciąża była zdrowa i żebyś Ty się czuła piękna i zdrowa przez kolejne 8miesiecy dźwigania pod sercem swojego maleństwa ♥️♥️♥️

    Lili91 lubi tę wiadomość

    Ona 32l 👩‍❤️‍👨 29l On
    Życie na pustyni📍Abu Dhabi

    QsZNp4.png
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 2 kwietnia 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchcinka a vo u ciebie cis mało tu się ostatnio udzielasz a ja na fioletowa mało wchodzę. Jakoś jeszcze mi ciężko... Więc ładnie proszę mi tu popisać co u ciebie :)

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
‹‹ 2253 2254 2255 2256 2257 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ