X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...
Odpowiedz

Starania o dziecko 2016 - 2017 cd KAFE...

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2016, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 18:32

    Wojcinka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2016, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 18:32

  • caroline29 Autorytet
    Postów: 2617 1153

    Wysłany: 10 września 2016, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wioloochna to dzis nie testowalas? Hmm czyżby te ranne mdlosci cos sugerowaly?

    Staś ur.29.04.17 (21.40) 1900,46cm ❤❤❤
    Nasz synek - nasza mala wielka miłość
  • wioloochna Przyjaciółka
    Postów: 146 22

    Wysłany: 10 września 2016, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caroline czekam do jutra ;) ale coś mam przeczucie.. ;)

    caroline29 lubi tę wiadomość

    k0kdwn15lpuqv47u.png

    6qw2egz2ziqpqpau.png
  • wioloochna Przyjaciółka
    Postów: 146 22

    Wysłany: 10 września 2016, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulalam misia już kilka razy. Kawa nie smakuje.. Palic sie też nie chce

    caroline29 lubi tę wiadomość

    k0kdwn15lpuqv47u.png

    6qw2egz2ziqpqpau.png
  • Różowy_Kordonek Autorytet
    Postów: 1156 1695

    Wysłany: 10 września 2016, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynka - dziekuje :)

    A moze zamiast tabelki lepiej zeby kazda w stopce napisala wiek i termin spodziewanej miesiaczki? Nie trzeba wtedy grzebac po calym watku zeby znalezc najbardziej aktualna tabelke :)

    Wojcinka lubi tę wiadomość

    Najbliższa wizyta 15.03
    34bwvfxmgztsg1gb.png
  • wioloochna Przyjaciółka
    Postów: 146 22

    Wysłany: 10 września 2016, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey testowalam.. nie wytrzymałam Bo tak się zle czuje.. od razu wyszedł cień cienia.. zaznaczę że nie z pierwszego moczu.. @ teoretycznie dziś lub jutro

    k0kdwn15lpuqv47u.png

    6qw2egz2ziqpqpau.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 10 września 2016, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wioloochna wrote:
    Hey testowalam.. nie wytrzymałam Bo tak się zle czuje.. od razu wyszedł cień cienia.. zaznaczę że nie z pierwszego moczu.. @ teoretycznie dziś lub jutro

    Może jakaś fotka, przed granulacjami :). Przepraszam, za mój sceptycyzm, ale już nie raz tak było że wyszedł cień cienia, a ciąży nie było:(.
    Szkoda, że to nie były pierwsze siuśki, tak to by pewnie widac było wiecej. Trzymam mocno kciuki by jutro była bardziej widoczna 2 kreska :) Bardzo się cieszę!

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 10 września 2016, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny. Na ovu jestem od listopada 2015 r. natomiast z mężem staramy się o dziecko od maja 2015 r., a więc już praktycznie 1,5 roku. Wcześniej nie udzielałam się na forum, ale stwierdziłam, że może potrzebuję jednak rady innych osób w podobnej sytuacji.
    Początkowo do starań podchodziliśmy na luzie, ale kiedy nic z tego nie wyszło zaczęliśmy starać się "mocniej". Ja dużo zmieniłam w moim trybie życia, rzuciłam palenie (nigdy nie paliłam dużo ale czasami popalałam), zmieniłam dietę na "zdrowszą", zaczęłam uprawiać sport, oczywiście wdrożyłam wszystkie suplementacje typu kwas foliowy itd. Zaczęliśmy również mierzyć temperaturę, prowadzić dokładne obserwacje zgodnie z wytycznymi na ovu... no ale nic z tego. Wyczytaliśmy więc, że trzeba wyluzować, nie patrzeć na śluz, tempke itd. i przez kilka miesięcy daliśmy sobie spokój i próbowaliśmy "na spontana". Niestety również nic. Teraz chyba wrócę znów do regularnego mierzenia temperatury.
    Oboje z mężem mamy zrobione podstawowe badania (monitoring owulacji, badania nasienia) - niby wszystko jest ok... Na wykresach ovu również owulacja jest wykrywana (wyraźny skok temperatury). Niedługo wybieramy się znów do lekarza na dodatkowe badania, ale zanim to nastąpi może macie dla mnie jakieś rady, może jest coś o czym zapomnieliśmy...? A może po prostu trzeba czekać dalej...?
    Wiem, że są tu dziewczyny, które starają się od kilku lat. U mnie to "dopiero" 1,5 roku, ale szczerze mówiąc, ja już jestem załamana tym staraniem. Kiedy widzę w sklepie kobietę w ciąży albo z wózkiem to chce mi się płakać. To chyba okropne bo raczej powinniśmy cieszyć się szczęściem innych, ale w tej sytuacji, na tym etapie dla mnie to niemożliwe:/
    Ściskam mocno wszystkie Staraczki!

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calineczka, o jakich podstawowych badaniach mowisz? Jakie robilas? Napewno zrob tsh, ft4, prolaktyne z obciazeniem, progesteron, po prostu wszystkie hormony. Nie masz stwierdzonych zadnych torbieli ani nic? Jesli hormony sa ok, to chyba musi byc jakas blokada psychiczna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 18:32

  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 10 września 2016, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj calineczka88. Bardzo dobrze Cię rozumiem. Niby wszytko ok, tylko ciąży nie ma :(. Eh...nie wierzę wpadki za pierwszym razem.
    A miałaś badana drożność? może tu tkwi problem?
    Temperatura to nie wszytko, śluz też jest ważny. Może właśnie tego dobrego płodnego śluzu jest za mało??
    Za częste stosunki też nie są dobre. Najlepiej tak co dwa dni w dni płodne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2016, 09:58

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2016, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wioloochna super!!! Calineczka musi w końcu się udać. Dobrze ze masz cierpliwość bardzo współczuję tak długiego okresu starań

  • wioloochna Przyjaciółka
    Postów: 146 22

    Wysłany: 10 września 2016, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia nie mam siły się podnieść z łóżka.. ledwo się wykapalam bo na 13 do pracy.. Pobolewa mnie brzuch a poza tym łamie mnie w kościach i mam 37.6 :( ledwo zyje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 września 2016, 10:01

    k0kdwn15lpuqv47u.png

    6qw2egz2ziqpqpau.png
  • wioloochna Przyjaciółka
    Postów: 146 22

    Wysłany: 10 września 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toska czuje się jak by mnie ktoś zjadł przerzul i wyplul...

    k0kdwn15lpuqv47u.png

    6qw2egz2ziqpqpau.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 10 września 2016, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wioloochna wrote:
    Olcia nie mam siły się podnieść z łóżka.. ledwo się wykapalam bo na 13 do pracy.. Pobolewa mnie brzuch a poza tym łamie mnie w kościach i mam 37.6 :( ledwo zyje

    Nie idź do pracy! Zostań w domu. Weź l4 albo urlop na żądanie. Na dolegliwosci ciążowe pewnie za wcześnie...ale to może być grypa żołądkowa i uwierz Twoja wydajność w pracy będzie -100. Natomiast kiedyś przeczytałam ze w pierwszych dniach organizm kobiety na ciąże może zareagować jak na chorobę.

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • wioloochna Przyjaciółka
    Postów: 146 22

    Wysłany: 10 września 2016, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia moj limit L4 troche się wyczerpał.. młody chorował ostatnio ja również również jutro mam wolne więc dam jakoś rade

    k0kdwn15lpuqv47u.png

    6qw2egz2ziqpqpau.png
  • calineczka88 Autorytet
    Postów: 813 463

    Wysłany: 10 września 2016, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynka1234 rzeczywiście badań hormonalnych jeszcze nie miałam, więc chyba teraz od tego zacznę, bardzo Ci dziękuję za radę! Miałam stwierdzoną torbiel w sierpniu 2015 r., dostałam na to duphaston i po miesiącu torbiel pękła, później już było ok i nie było wykrytych żadnych więcej nieprawidłowości podczas usg.
    Olciaa śluz również obserwuję wg wytycznych na ovu, na pierwszy rzut oka wydaje się być wszystko ok, bo występowanie śluzu płodnego w 90% zbiega się ze skokiem temperatury... być może jest go za mało, ale ciężko mi to samej ocenić, w każdym razie mogę go zaobserwować na bieliźnie.
    Dzięki za rady Dziewczyny, wynika z tego że pora na dodatkowe badania hormonalne, i tak też teraz zrobię!

    31 lat, starania od 05.2015, PCOS + LUF, AMH = 6,16
    fpsl35p.png
    rl9w44r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 września 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wioloochna ważne że wyplul w dwupaku:-)

  • ania122 Przyjaciółka
    Postów: 250 36

    Wysłany: 10 września 2016, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calineczka podziwiwam Cię za taka zawzietosc i cierpliwość. Może powinnas rozszerzyć zakres badan?
    Wioloochna testujesz drugi raz albo idziesz na bete? Zostań w domku, odpocznij :* Na pewno będzie Ci lepiej...
    Różowy Kordonek gratuluje raz jeszcze :)

‹‹ 30 31 32 33 34 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ