X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..
Odpowiedz

Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..

Oceń ten wątek:
  • KLM89 Autorytet
    Postów: 320 201

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kondziomama wrote:
    Nie sprawdzałam wcześniej MRL. Bardzo często jest tak ze autoimmunologia szwankuje po 1 ciąży. Niestety mało lekarzy w Pl się tym zajmuje. W GB takie badania są na porządku dziennym. Znam masę dziewczyn którym pomogły szczepionki -lata spędziły u ginekologów którzy rozkładali ręce określając ich nieplodnosc jako idiopatyczną. Moja znajoma jest po 7 nieudanych in vitro. Immunolog stwierdził że już po 3 powinna trafić do niego.Od 1 wizyty do ciąży minęło pół roku -8 lat straciła szukając przyczyny niepłodności. Lekarz określił skuteczność szczepionek na 55-65% .ale jak mowie -ginekolodzy traktują te metody jak gusła.


    Faktycznie strasznie to wszystko wygląda, kto by pomyślał że jest tyle ważnych i jak nam mało znanych "rzeczy" żeby mogło powstać nowe życie. Przeraża mnie to . Ale póki co nie wybiegam tak w przyszłość i "walczę" na spokojnie o ile można słowo walczyć łączyć ze spokojem :P Miłego popołudnia , zbieram się do pracy :)

  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Femme, jak dobrze, że już do nas wróciłaś ;) ciekawe czemu masz takie długie cykle.. Lekarz nie może tego uregulować?

    Kondziomama, jejku.. Piszesz o rzeczach, o których nigdy w życiu nie miałam pojęcia.. Zresztą to jest niepojętne dopóki się z tym człowiek nie zetknie..

    Ja w tym cyklu chyba odpuszczę, zresztą to się dopiero okaże jak zacznie skakać temp ;) za każdym razem odpuszczałam a i tak przeżywałam ;) oczywiście owulacja za rogiem, a my z mężem standardowo spięcie. Chyba w wykresie powinnam załączyć to w objawach, co cykl to ta sama śpiewka.. Ja już nie wiem czy to aby na pewno moje hormony..

    Poza tym zaczęłam ćwiczyć, na trampoliny chyba przejdę się w piątek, ale przede wszystkim rower teraz i dużo wody.. KLM napisałaś, że Twoje ciało robi się "rzadkie", no właśnie u mnie jest to samo.. To chyba przez to, że ćwiczyłam zaprzestałam..

    No nic, zbieram się do pracy.. Taka cudowna pogoda, że wolałabym jak jaszczurka wylegiwać się na słońcu.. Miłego dnia ;)

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • lerka2016 Autorytet
    Postów: 604 286

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje ciało też robi się rzadkie;/ jak chodziłam na zumbę to byłam taka jędrna :) a teraz każde pół kg to galareta na nogach...;/ a ja np. bardzo chciałabym zaczac chodzis na spinning, ale cykam sie;/

    KLM89 lubi tę wiadomość

    Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty,
    bo masz do przejścia całe życie...
    Jan Paweł II

    07.12.2017 r.pierwsze spotkanie w OA
    27.12.2017 r. złożenie dokumentów
    26.03.2018 r. wywiad Pań z OA w domu
    07.05.2018 r. badanie psychologiczne w OA
    09.05.2018 r. badanie pedagogiczne w
    07 - 09.06.2018 r. kolejne badania psych i ped.
    08.2018 r. kwalifikacja I stopnia. do warsztatów szkoleniowych.
    czekamy na termin szkoleń.....
    11 - 12.2018 szkolenia przygotowujące do przysposobienia.
    11.01.2019 r. mamy kwalifikacje!!! :)
    ......czekamy na TEN telefon......
    6.02.2020 zadzwonili😍😍😍😍
    11.02.2020 rozmowa w ośrodku-przedstawienie propozycji
    21.05.2020 na zawsze razem......
    28.09.2020 sprawa o przysposobienie
    02.2022 r. [*] aniołek 7 tc. (ciąża naturalna)
    09.2022 r. [*] aniołek 7 t. c. (ciąża naturalna)
  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obudziłam się dziś w nocy i ogarnęła mnie panika że mogę być w ciąży. Ogromna panika a co jeśli. Czy odnoszę. Czy macica nie pęknie w miejscu nacięcia przegrody. Czy powinnam się starać skoro tyle wiosenne na karku. Uf. Mój strach ma wielkie oczy. Siedzę w pracy i nie mogę się skupić. O 10 rano miałam już 10 projektów nawrzucanych - ręce opadają...

    Kondziomama
  • Femme8286 Ekspertka
    Postów: 171 70

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobiety to ze chcemy byc w ciąży nie znaczy ze mamy sie tylko temu poświęcać.
    Zróbcie cos dla sie od zadbajcie, wiecie psychika ma duże znaczenie ..
    Nie mozna siebie traktować jak inkubatora, mysle ze zwariujemy hak tak będziemy o tym myslec i nic dla siebie..

    Chcecie uprawiać sport to trenujecie kochane godzina niko nie zaszkodzi tylko endorfiny sie uwolnią

    Ja mam takie nastawienie od ostatniego cyklu co ma byc to bedzie

    Trenuje w końcu odważyłam sie na permanentnym poszłam zadbałem o siebie i tyle

    Majcia cykle mam takie chodź hormony sa w porządku przebadane co prawda mam znamiona poloctycznych ale tylko na obrazie usg bo hormony sa w normie jakby ich nie było ale docent powiedział ze po antykoncepcji często tak wyglądają jajniki

    lerka2016, Czrna 81, MajciaC, KLM89 lubią tę wiadomość

  • lerka2016 Autorytet
    Postów: 604 286

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Femme ale mądrze piszesz. potrzeba czasem kogoś kto by potrzasnal nami ;)
    i dziś zrobiłam test owu. wyszła blada druga kreska także chyba już po owulacji. albo znów jej nie było. ale chyba nie będę sobie skręcać bo to bez sensu.... to co mialam zrobiłam a raczej zrobiliśmy i będzie to co ma być. jak nie w tym miesiacu to od przyszłego zaczynam stymulowanie cykle na innych tabletkach i może akurat wtedy się uda. z taki. nastawieniem kładę się dziś spać i wstaje jutro z nowym poglądem na sprawę ;) dzis nawet poszlam na solarium a co tam. jestem blada jakby mnie ktos mąką obsypał i właśnie czuję się taka zaniedbana i gorsza bo mi się nie udaje zajść w ciążę tak jak wszystkim koleżankom wokoło. KONIEC Z TAKIM MYŚLENIEM ;)DZIĘKI FEMME!

    Czrna 81, MajciaC lubią tę wiadomość

    Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty,
    bo masz do przejścia całe życie...
    Jan Paweł II

    07.12.2017 r.pierwsze spotkanie w OA
    27.12.2017 r. złożenie dokumentów
    26.03.2018 r. wywiad Pań z OA w domu
    07.05.2018 r. badanie psychologiczne w OA
    09.05.2018 r. badanie pedagogiczne w
    07 - 09.06.2018 r. kolejne badania psych i ped.
    08.2018 r. kwalifikacja I stopnia. do warsztatów szkoleniowych.
    czekamy na termin szkoleń.....
    11 - 12.2018 szkolenia przygotowujące do przysposobienia.
    11.01.2019 r. mamy kwalifikacje!!! :)
    ......czekamy na TEN telefon......
    6.02.2020 zadzwonili😍😍😍😍
    11.02.2020 rozmowa w ośrodku-przedstawienie propozycji
    21.05.2020 na zawsze razem......
    28.09.2020 sprawa o przysposobienie
    02.2022 r. [*] aniołek 7 tc. (ciąża naturalna)
    09.2022 r. [*] aniołek 7 t. c. (ciąża naturalna)
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 19 czerwca 2017, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uufff, udało mi się w końcu zajrzeć!

    Femme jak miło Cię znowu widzieć! :-D Zastanawiałyśmy się gdzie Cię wcięło i czy nic Ci nie jest :-D Dobrze że wróciłaś ♡

    Lerka masz rację, test owu jest pozytywny kiedy kreska testowa jest równa kontrolnej. A co do alkoholu to nawet jak się nawalisz, to nie będzie miało wpływu na fasolkę ;-) Narazie (czysto teoretycznie) nie jest zależna od twojego organizmu. Dopiero od nie pamiętam czy szóstego tygodnia, żywienie przejmuje łożysko i wtedy już trzeba uważać. Zobatrzcie jak natura to dobrze urządziła! Dopóki nie wiesz że możesz być w ciąży, nie zaszkodzisz jej. Dowiadujesz się w piątym / szóstym tygodniu i zmieniasz dotychczasowe nawyki :-D

    Ja dziś w pracy miałam urwanie głowy. Jedynie trochę Was podczytywałam. Po pracy biegiem zakupy, obiad itd i pojechaliśmy do teściowej na urodziny. Jestem padnięta i zaraz idę spać.
    MIŁEJ NOCY :-)

    Czarna81
    22 cs.
  • Paula95 Ekspertka
    Postów: 187 145

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny,

    Wiem ze nic sie nie odzywalam, ale caly czas was czytalam ;)) poprostu musialam zapomniec o swoich staraniach, no i chyba wyszlo bo zrobilam dzisiaj test i byl cien:D powotrze w poniedzialek, ale cycki mi sie zmienily tak jak przy poprzednich ciazach wiec wiem ze raczej znow jestem:)

    Bede dalej was czytac, nie wiem ile bede sie udzielac bo zbytnio brak czasu.

    Mam nadzieje ze nie bede jedyna z 2 kreseczkami, wiec dziewczyny do roboty ;)

    Milego dnia wam zycze kochane

    Czrna 81, MajciaC, KLM89 lubią tę wiadomość

    gann6vgctutmv8py.png
    oar86vgch5atzmsu.png
  • lerka2016 Autorytet
    Postów: 604 286

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula gratulacje ;)

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko.
    Tylko załóż wygodne buty,
    bo masz do przejścia całe życie...
    Jan Paweł II

    07.12.2017 r.pierwsze spotkanie w OA
    27.12.2017 r. złożenie dokumentów
    26.03.2018 r. wywiad Pań z OA w domu
    07.05.2018 r. badanie psychologiczne w OA
    09.05.2018 r. badanie pedagogiczne w
    07 - 09.06.2018 r. kolejne badania psych i ped.
    08.2018 r. kwalifikacja I stopnia. do warsztatów szkoleniowych.
    czekamy na termin szkoleń.....
    11 - 12.2018 szkolenia przygotowujące do przysposobienia.
    11.01.2019 r. mamy kwalifikacje!!! :)
    ......czekamy na TEN telefon......
    6.02.2020 zadzwonili😍😍😍😍
    11.02.2020 rozmowa w ośrodku-przedstawienie propozycji
    21.05.2020 na zawsze razem......
    28.09.2020 sprawa o przysposobienie
    02.2022 r. [*] aniołek 7 tc. (ciąża naturalna)
    09.2022 r. [*] aniołek 7 t. c. (ciąża naturalna)
  • Melodia__84 Autorytet
    Postów: 351 201

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula gratki :-)

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

  • Paula95 Ekspertka
    Postów: 187 145

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziekuje kochane, myslalam ze sie nie uda tak szybko, bo w spzitalu po operacji powiedziali mi ze najszybciej za 3 cykle... a ja jeszcze okresu nawet nie dostalam i juz sie stalo, trszoke sie boje zeby znow nie byla pozamaciczna...

    A u was jak dzisiaj moje drogie??

    gann6vgctutmv8py.png
    oar86vgch5atzmsu.png
  • dłukachna Autorytet
    Postów: 615 487

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula gratulacje :D

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    dłukachna

    201408201880.png

    201802021578.png

    201912065365.png
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iiiiijej!!! Paula SUPER! :-D Serdecznie gratuluję, tym razem będzie dobrze ;-) Robisz betę??? Jeśli nie masz możliwości to jutro lub pojutrze zrób następnego sikańca, najlepiej żółtego bobotesta , dostaniesz w Rossmanie.

    Czarna81
    22 cs.
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula super wieści! Powtórz test i wrzucaj nam tu zdjęcie! :D albo zrób betę :)

    My wczoraj bylismy na weselu - wybawilismy sie :) o 21 czułam kłucie w podbrzuszu, jakby ktos igły wbijał od środka, dosc mocno, wiec odwieźli nas do domu. Troche sie przestraszyłam, ale jak przyjechaliśmy i sie położyłam to było lepiej :)
    Chyba maluszek chciał powiedzieć " mama, wystarczy tego skakania z tatą na parkiecie, bo w głowie mi sie kręci" :P
    Ale mimo wszystko byli pieknie i potanczylismy dosc sporo :)

    A co u was słychać moje drogie? Jak mija czerwiec?
    Ja jutro do pracy.. po tygodniowym urlopie sie nie chce, ale chyba pod koniec lipca pójdę na L4 - po urlopie szwagra, bo moze nie dostać potem, a tego mu nie zrobie :D
    Chyba ze bede musiała isc wczesniej, bo ostatnio kilka razy zakręciło mi sie w głowie, a tam 40 stopni to nie wiem czy dam radę funkcjonować w tej pracy, zobaczymy..

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • Paula95 Ekspertka
    Postów: 187 145

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZIEKUJE DZIEWCZYNY, ja w Anglii i tu nie rabia bety.. alee mam juz 3 testy kupione czekaja:DD wiec piatek powtorka.. mialam czekac do poniedzialku ale nie wytrzymam hihi,

    Infinitto nie szalej tak kobietko ;) ale super ze sie dobrze bawiliscie, ja juz pare lat nie bylam na zadnym weselu;(

    A ty czarna jak sie czujesz moja droga??

    Ale u nas goracoooo, wlansie wrocilam z pracy wykapalam sie i znow czuje ze musze masakra jakas... a u was jak pogoda?

    gann6vgctutmv8py.png
    oar86vgch5atzmsu.png
  • Paula95 Ekspertka
    Postów: 187 145

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem czemu mi sie napisalo duzymi literami... mam nawego laptopa i nie umiem go jeszcze uzywac.. sokri:P

    gann6vgctutmv8py.png
    oar86vgch5atzmsu.png
  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No cześć :)

    Widzę, że razem z piękną pogodą i słonkiem dużo pozytywnej energii tutaj :)

    Paula, już powoli się cieszę i gratuluję Tobie :) czekamy na wieści :)

    Femme, to co napisałaś to utwierdziło mnie w moim postanowieniu :) bańki chińskie już do mnie jadą, pożyczyłam od dziadków, a ci od razu przekazali kurierowi, żeby szybciutko Majeczce dostarczył :D Mąż pomoże masować, no i na piątek umówiłam się na jumping, jadę razem z siostrą ;)

    Poza tym teraz przed pracą chciałabym wykorzystać i czas i pogodę, ale samej nie lubię jeździć, ćwiczyć.. A nie mam z kim..

    Poza tym testów w końcu nie kupiłam, stwierdziłam, że ten cykl biorę na luz, co będzie to będzie, tęsknię za spontanicznym seksem i wolnością psychiczną ( nie myśleć w trakcie o dziecku), no i chyba się udało, bo wczoraj to było coś niesamowitego :) Temp dziś zmierzyłam dopiero o 7ej, bo chyba musiałam w nocy przez sen wyłączyć budzik :D

    Teraz niech się dzieje wola nieba, z nią się zawsze zgadzać trzeba ;)

    KLM89, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • Paula95 Ekspertka
    Postów: 187 145

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I super podejscie Majcia, a moze wlasnie dzieki temu sie uda, bo nie bedziesz myslala tylko o jednym, a bedziesz sie cieszyc chwile, trzymam kciuki! zreszta za kazda z was, uwielbiam was czytac, :D

    I z checia bym z toba pocwiczyla, bo tez nie mam z kim i tez samej nie lubie, szczegolnie jak mam isc na silownie sama...

    MajciaC, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    gann6vgctutmv8py.png
    oar86vgch5atzmsu.png
  • KLM89 Autorytet
    Postów: 320 201

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula , gratuluję :) :*

    Paula95, Czrna 81 lubią tę wiadomość

  • kondziomama Autorytet
    Postów: 417 170

    Wysłany: 20 czerwca 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula ja również gratuluję! !!!

    Czrna 81, Paula95 lubią tę wiadomość

    Kondziomama
‹‹ 105 106 107 108 109 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ