X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..
Odpowiedz

Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..

Oceń ten wątek:
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama chlopakow wrote:
    A chodzę jak osa i ryczę naprzemian nerwy mnie zjadają
    Powiem Ci szczerze że martwi mnie twoje podejście, biorąc pod uwagę że to twój pierwszy cykl. Ja mam siódmy cs i zaczęłam właśnie luzować. Takie spinanie się jedynie może zaszkodzić. Na ostatniej wizycie moja pani gin żegnając się ze mną, powiedziała abym za dużo o tym nie myślała bo może się nie udać. Coś w tym jest.

    MajciaC lubi tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • mama chlopakow Autorytet
    Postów: 333 187

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem ale ja z tych osób co wszystko musi być na już...

    [*]Aniołek 8tc-sierpień 2017
    Mama dwóch wspaniałych chłopców
    Czar prysł sierpień -koniec starań
    Żyje chwilą......Aga
  • Jasminum Autorytet
    Postów: 386 293

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak miło, że w końcu z "podczytywaczki", awansuje na jedną z Was :) No to trochę o sobie, bo Was zdążyłam już trochę poznać. 24 lata, można powiedzieć, że oficjalnie pierwszy cykl starań :p Dziesięć miesięcy temu zrezygnowalismy z narzeczonym z wszelkich zabezpieczeń i poszliśmy na żywioł :D Nic nie planowałam. Na razie tylko skrycie liczyłam :p W koncu tyle się słyszy o o wpadkach i nieplanowanych ciazach. A tu miesiące i cykle lecą i nic... :( A więc pora wziąć sie w garść i troszkę fasolce dopomoc :) Także każda cenna rada, będzie na wagę złota! No i oczywiście w grupie razniej (szczególnie z moimi skonnosciami do dramtyzowania) :) No i towarzystwo jakże doborowe ! :D

    KLM89, MajciaC, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    👩26l - usunięte torbiele endometrialna na lewym jajniku, podejrzenie endometriozy 👨28l - ŻPN

    💣Hashimoto - TSH 1,170 ;D Letrox 75

    FT4- 0,96 ng/dl
    FT3 - 3,2 pg/ml
    aTpo - 50 IU/ml ⬆️
    aTG - 18,3 IU/ml
    Kwas foliowy - 12,30 ng/ml
    Glukoza - 86 mg/dl
    Wapń - 4,84 mEq/l
    Żelazo - 62 ug/dl
    FSH - 5,05 mIU/ml
    LH - 3,66 mIU/ml
    D3 - 38,60 ng/ml
    B12 - 527,00 pg/ml

    💊 Kwas Omega 3, Pregna Start, Wit. C, Wit. D, Magnez + B6, Wit. A+ E, Letrox



    "Kiedy pragnie się cudu, trzeba umieć czekać." 💝
  • Jasminum Autorytet
    Postów: 386 293

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mama chlopakow wrote:
    Wiem ale ja z tych osób co wszystko musi być na już...
    W taki razie nalezymy do tego samego gatunku niecierpliwcow :p

    👩26l - usunięte torbiele endometrialna na lewym jajniku, podejrzenie endometriozy 👨28l - ŻPN

    💣Hashimoto - TSH 1,170 ;D Letrox 75

    FT4- 0,96 ng/dl
    FT3 - 3,2 pg/ml
    aTpo - 50 IU/ml ⬆️
    aTG - 18,3 IU/ml
    Kwas foliowy - 12,30 ng/ml
    Glukoza - 86 mg/dl
    Wapń - 4,84 mEq/l
    Żelazo - 62 ug/dl
    FSH - 5,05 mIU/ml
    LH - 3,66 mIU/ml
    D3 - 38,60 ng/ml
    B12 - 527,00 pg/ml

    💊 Kwas Omega 3, Pregna Start, Wit. C, Wit. D, Magnez + B6, Wit. A+ E, Letrox



    "Kiedy pragnie się cudu, trzeba umieć czekać." 💝
  • mama chlopakow Autorytet
    Postów: 333 187

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasminum wrote:
    W taki razie nalezymy do tego samego gatunku niecierpliwcow :p
    I pewnie nie my jedyne☺ ale faktycznie trzeba podejść do tego raczej na luzie i czerpać przyjemność z przytulania bez ograniczeń

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    [*]Aniołek 8tc-sierpień 2017
    Mama dwóch wspaniałych chłopców
    Czar prysł sierpień -koniec starań
    Żyje chwilą......Aga
  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kobietki :)

    Zawsze twierdziłam, że jak się czegoś bardzo chce to cały wszechświat.. ble, ble, ble.. Nam już mija 3 lata, z czego pierwszy rok był naprawdę miodowy, ślub wzięliśmy kilka miesięcy po poznaniu się :D niczym się nie przejmowałam, brałam kwas foliowy i poszłam do lekarza, żeby sprawdził czy ok. No i tyle. Bywało różnie, co pewnie "podczytaczki" zauważyły ;) ale uwierzcie, dzięki Tytanowym Babeczkom, dzięki niejednemu kopu w dupencję jest inaczej :) w tym cyklu mierze i wypisuje objawy tylko dlatego, że jutro wizyta, niech SE poogląda co się działo z moim organizmem i porówna.

    Czarna, chętnie Cię ze sobą jutro zabiorę, bo samej to tak dziwnie.. Tym bardziej, że już nawet nie policzę która to z rzędu nowa gęba..

    Poza tym córka dziś wpadła do domu " włosy mamusiu zrób mi piękne", no więc mamusia kochana podwinęła rękawy i dziecku włosy na niebiesko i fioletowo farbą machnęła ( pianką ;) ). Poza tym jedzie do mojej mamy, pewnie za miesiąc wróci, na kolejny wyjazd. Muszę ją spakować żeby na pewno wzięła wszystko co trzeba, a spać mi się chceee, jak zwykle w drugiej fazie ;)

    Poza tym siedzieć nie mogę po tym wczorajszym maratonie na rowerze :D no i brzuch dziś boli jak na @, WTF..??

    Jasminum, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • dłukachna Autorytet
    Postów: 615 487

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majcia jakby cos to ja mam teraz duzo czasu moge pójść z Wami.
    Jasminum witaj. Ja już nie staraczka ale trudno się rozstać z tak fajną grupą.
    KLM jak samopoczucie?
    Kto teraz kiedy testuje?

    MajciaC, Jasminum, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    dłukachna

    201408201880.png

    201802021578.png

    201912065365.png
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasminum wrote:
    Jak miło, że w końcu z "podczytywaczki", awansuje na jedną z Was :) No to trochę o sobie, bo Was zdążyłam już trochę poznać. 24 lata, można powiedzieć, że oficjalnie pierwszy cykl starań :p Dziesięć miesięcy temu zrezygnowalismy z narzeczonym z wszelkich zabezpieczeń i poszliśmy na żywioł :D Nic nie planowałam. Na razie tylko skrycie liczyłam :p W koncu tyle się słyszy o o wpadkach i nieplanowanych ciazach. A tu miesiące i cykle lecą i nic... :( A więc pora wziąć sie w garść i troszkę fasolce dopomoc :) Także każda cenna rada, będzie na wagę złota! No i oczywiście w grupie razniej (szczególnie z moimi skonnosciami do dramtyzowania) :) No i towarzystwo jakże doborowe ! :D

    Witam,witam! :)
    My tez z narzeczonym zrezygnowaliśmy z zabezpieczeń i pod opieka lekarza nic nie dawało rady.. zmieniłam lekarza, dostałam odpowiednie leki, wykonałam badania i w pierwszym cyklu u tego ginekologa zaskoczyło :)
    Trzymam kciuki zeby u Ciebie szybko poszło ;) u nas ogólnie trwało wszystko 14 miesiecy, ale sie doczekałam :)

    Jasminum, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • Jasminum Autorytet
    Postów: 386 293

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczynki za miłe słowa i ciepłe przyjęcie :D

    dłukachna - Zaglądaj tutaj jak najczęściej! Razem z innymi Tytanowymi Babkami, którym się udało, jesteście dowodem na to, że to forum ma magiczną moc i po kolei każda z nas szczęśliwie zafasolkuje <3

    Inffinito22 - A jak długo próbowaliście na własną rękę, bez badań i leków?

    mama chłopaków - Dobrze pamiętam, że to też Twój pierwszy cykl starań? Zmieniałaś jakoś specjalnie dietę, albo bierzesz jakieś witaminki? Bo tak się zastanawiam od czego wgl. zacząć... :)

    dłukachna, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    👩26l - usunięte torbiele endometrialna na lewym jajniku, podejrzenie endometriozy 👨28l - ŻPN

    💣Hashimoto - TSH 1,170 ;D Letrox 75

    FT4- 0,96 ng/dl
    FT3 - 3,2 pg/ml
    aTpo - 50 IU/ml ⬆️
    aTG - 18,3 IU/ml
    Kwas foliowy - 12,30 ng/ml
    Glukoza - 86 mg/dl
    Wapń - 4,84 mEq/l
    Żelazo - 62 ug/dl
    FSH - 5,05 mIU/ml
    LH - 3,66 mIU/ml
    D3 - 38,60 ng/ml
    B12 - 527,00 pg/ml

    💊 Kwas Omega 3, Pregna Start, Wit. C, Wit. D, Magnez + B6, Wit. A+ E, Letrox



    "Kiedy pragnie się cudu, trzeba umieć czekać." 💝
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasminum a kwas foliowy przyjmujesz? To podstawa!!! Zaleca się przyjmowanie kwasu już kilka miesięcy przed planowaniem ciąży aby organizm się nasycił. A tak po za tym to wiele z nas bierze olej z wiesiołka na poprawę śluzu i popijamy zioła ojca sroki które wspomagają owulację.

    Majcia to jesteśmy umówione! :-D Ja Cię biorę za jedną rękę, Dłukachna za drugą, cyc do przodu i ruszamy! ;-) Przyznam się że jestem mocno podekscytowana tą wizytą! Jestem ciekawa co ona wniesie. Mam nadzieję że wyłapią jakąś błachostkę na którą nikt wcześniej nie zwrócił uwagi i do końca wakacji będziesz w dwupaku! :-D Po za tym Ty nawet wykresu nie musisz robić żebyśmy wiedziały że u Ciebie owulacja już była haha, Majcia-śpioch nam to mówi :-D Dobrze spakuj dziecko, a jak czegoś zabraknie to dziadki kupią! :-D Pewnie będziesz tęsknić przez tyle czasu,dzieci niby rosną ale to zawsze nasze malutkie szkraby ;-)

    MajciaC, dłukachna lubią tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • KLM89 Autorytet
    Postów: 320 201

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dłukachna wrote:
    Majcia jakby cos to ja mam teraz duzo czasu moge pójść z Wami.
    Jasminum witaj. Ja już nie staraczka ale trudno się rozstać z tak fajną grupą.
    KLM jak samopoczucie?
    Kto teraz kiedy testuje?

    Dziękuje w porządku :) ale dzisiaj 14 dc u mnie zazwyczaj wtedy występuje owulacja i jak zwykle sprzeczka o nic ale wystarczyła żebym straciła ochotę na amory , ech :/

  • michalina92 Ekspertka
    Postów: 157 141

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:)a ja dzis mialam wizyte-prenatalne o 12 ale wyszlo o 13.bo doktor byl gdzies na oddziale i zreszta usg tez bylo dosc szybkie i nic nie widzialam;( bo to bylo w szpitalu i on byl przodem do komputera a drugiego albo zeby chociaz pokazac to nie.. wiem ze Dzidziuś ma 5,3cm,serduszko bije 161uderzen na minute,kosci nosowe sa i przeziernosc jest cienka.
    Badania mam porobic krew,mocz i toksoplazmoze i wizyta 11lipca
    I dziwne bo chodze prywatnie a nic nie placilam. I witam nowe dziewczyny,zycze Wam powodzenia:)

    MajciaC, Czrna 81 lubią tę wiadomość

    km5scwa1b0b78yfe.png
    iv09i09kzwta48u5.png
    f2wli09kzamvucob.png
  • mama chlopakow Autorytet
    Postów: 333 187

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasminum od dłuższego czasu biorę kwas foliowy ograniczyłam papierosy do dwóch dziennie.Majcia jutro myślami jestem z Tobą.

    [*]Aniołek 8tc-sierpień 2017
    Mama dwóch wspaniałych chłopców
    Czar prysł sierpień -koniec starań
    Żyje chwilą......Aga
  • Melodia__84 Autorytet
    Postów: 351 201

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak zawsze zaganiana ech... Dzis cora miala urodzinu u kolezanki wiec byla na kulkach ja na zakupach ale niestety nic mi nie przypadlo do gustu.

    Majcia ja tez jutro bede trzymac kciuki i mam nadzieje, ze to bedzie pierwsza i ostatnia wizyta w tej klinice :-) teraz zajdziesz raz dwa.

    Witam nowe staraczki :-) fajnie ze jest nas wiecej

    Inffinito ja tez wlasnie nie wiem co sie tu dzieje, jakos ostatnio kreseczek brak :-( brak mi tej radosci....

    Michalinko super wiesci. Szkoda ze nic nie widzialas :-(

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

  • Jasminum Autorytet
    Postów: 386 293

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, kwas foliowy biorę, ale dopiero od miesiąca... Czaję się też na ten wasz magiczny olej z wiesiołka. Znajdę go normalnie w aptece?

    KLM89 - Znam ten ból. Zazwyczaj jak zbliżała się owulacja, to albo kłótnia, albo nocka w pracy... Ale głowa do góry, może tym razem się przesunie i akurat uda się jak już chmury opadną :)

    Witaj Melodyjko. Kreseczek pewnie na razie brak, bo wszystkie się intensywnie przytulają, a jak przyjdzie do teściorów to się posypie szczęściem na raz <3

    Michalina dziękuję bardzo i trzymam kciuki za Twoje maleństwo :*

    KLM89 lubi tę wiadomość

    👩26l - usunięte torbiele endometrialna na lewym jajniku, podejrzenie endometriozy 👨28l - ŻPN

    💣Hashimoto - TSH 1,170 ;D Letrox 75

    FT4- 0,96 ng/dl
    FT3 - 3,2 pg/ml
    aTpo - 50 IU/ml ⬆️
    aTG - 18,3 IU/ml
    Kwas foliowy - 12,30 ng/ml
    Glukoza - 86 mg/dl
    Wapń - 4,84 mEq/l
    Żelazo - 62 ug/dl
    FSH - 5,05 mIU/ml
    LH - 3,66 mIU/ml
    D3 - 38,60 ng/ml
    B12 - 527,00 pg/ml

    💊 Kwas Omega 3, Pregna Start, Wit. C, Wit. D, Magnez + B6, Wit. A+ E, Letrox



    "Kiedy pragnie się cudu, trzeba umieć czekać." 💝
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasminum wrote:
    Dziękuję dziewczynki za miłe słowa i ciepłe przyjęcie :D

    dłukachna - Zaglądaj tutaj jak najczęściej! Razem z innymi Tytanowymi Babkami, którym się udało, jesteście dowodem na to, że to forum ma magiczną moc i po kolei każda z nas szczęśliwie zafasolkuje <3

    Inffinito22 - A jak długo próbowaliście na własną rękę, bez badań i leków?

    mama chłopaków - Dobrze pamiętam, że to też Twój pierwszy cykl starań? Zmieniałaś jakoś specjalnie dietę, albo bierzesz jakieś witaminki? Bo tak się zastanawiam od czego wgl. zacząć... :)

    Bez leków dokładnie 10 miesiecy, jedynie 3 w tym z duphastonem co również nie przyniosło skutku.

    Jasminum lubi tę wiadomość

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melodia teraz chyba Lerka pierwsza do testowania. Na mnie kochane już nie liczcie, dzisiaj już tylko 36,51 :-( Czekam na @ :-(

    KLM czyli "detektor płodności" działa! :-D Dziś sie szybko pogódź, przełóż focha na później i działaj! :-D

    Michalinko jak zwykle piękne wieści! Ty, Inffinito i Dłukachna wynagradzacie nam brak pozytywnych testów :-D A do lekarza następnym razem powiedz że nie jest przezroczysty, a Ty też chcesz popatrzeć ;-)

    MajciaC, KLM89 lubią tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • Inffinito22 Autorytet
    Postów: 699 484

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DZIEŃ DOBRY! :)
    Jak wam mija poranek? Ja wlasnie wybieram się na zakupy, zeby pózniej miec spokoj z tym :P

    Michalina - bardzo dobre wiadomości, maluszek jest zdrowy to mama szczęśliwa :) oby tak dalej

    14 cykli starań
    mhsv3e5ef9b9xoxz.png
  • Jasminum Autorytet
    Postów: 386 293

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inffinito22 wrote:
    Bez leków dokładnie 10 miesiecy, jedynie 3 w tym z duphastonem co również nie przyniosło skutku.

    Najważniejsze, że teraz jest skutek i to jaki piękny <3 W takim razie widzę, że bardzo podobnie do mnie...

    Wgl. mam chyba jakąś paranoję... Od kilku dni, codziennie rano na przeciwko mojego okna na kominie siedzi bocian. Siedzi bez ruchu, do czasu aż wypiję kawę a potem odlatuje XO Chyba już wariuję ^^

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    👩26l - usunięte torbiele endometrialna na lewym jajniku, podejrzenie endometriozy 👨28l - ŻPN

    💣Hashimoto - TSH 1,170 ;D Letrox 75

    FT4- 0,96 ng/dl
    FT3 - 3,2 pg/ml
    aTpo - 50 IU/ml ⬆️
    aTG - 18,3 IU/ml
    Kwas foliowy - 12,30 ng/ml
    Glukoza - 86 mg/dl
    Wapń - 4,84 mEq/l
    Żelazo - 62 ug/dl
    FSH - 5,05 mIU/ml
    LH - 3,66 mIU/ml
    D3 - 38,60 ng/ml
    B12 - 527,00 pg/ml

    💊 Kwas Omega 3, Pregna Start, Wit. C, Wit. D, Magnez + B6, Wit. A+ E, Letrox



    "Kiedy pragnie się cudu, trzeba umieć czekać." 💝
  • dłukachna Autorytet
    Postów: 615 487

    Wysłany: 29 czerwca 2017, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry moje tytanowe. I nas w nocy burza przeszła i jeszcze mała chora. Cała noc w plecy. Leżę teraz nieprzytomna a jeszcze mdłości sobie o mnie przypomniały.
    Michalinka super wieści. Ja tez mam następną wizytę 11 lipca.

    Czarna Ty to zrób sobie ten restart.
    KLM ja rozumiem, że kłótnie są potrzebne bo potem następuje bardzo przyjemną część czyli godzenie. Także dzisiaj proszę bardzo ładnie się pogodzić z małżem. A na wyniki godzenia poczekamy.
    Jasminum kwas foliowy i olej z wiesiołka codziennie.
    Mama chłopaków proszę rzucić całkowicie ten niezdrowy nałóg.
    Miłego słonecznego dnia.:D

    Czrna 81, KLM89, Jasminum lubią tę wiadomość

    dłukachna

    201408201880.png

    201802021578.png

    201912065365.png
‹‹ 117 118 119 120 121 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ