X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..
Odpowiedz

Starania o Dziecko 2017/2018 cd kafe..

Oceń ten wątek:
  • STOKROTKA 25 Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 10 kwietnia 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Oby wszystko sie udalo :)
    Na pewno się uda!!! Grunt to pozytywne myślenie!!

    Czarna, tak masz racje. A mam jeszcze jedno pytanie, czy tóraś z Was robiła badanie z krwi na PRL??? Chyba tak to sie nazywało, bo ja w 2015 rokumiałam bardzo wysoką i brałam chyba na to jakies tabletki, a teraz DR nawet nie zlecił tego badania...wiec juz sama nie wiem

    Stokrotka_25
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    STOKROTKA 25 wrote:
    Na pewno się uda!!! Grunt to pozytywne myślenie!!

    Czarna, tak masz racje. A mam jeszcze jedno pytanie, czy tóraś z Was robiła badanie z krwi na PRL??? Chyba tak to sie nazywało, bo ja w 2015 rokumiałam bardzo wysoką i brałam chyba na to jakies tabletki, a teraz DR nawet nie zlecił tego badania...wiec juz sama nie wiem


    Jasne ze tak ja mysle pozytywnie ale staram sie nie nastawiac co by sie nie rozczarowac


    Tak mialam i ciagle mam badana prolaktyne i prolaktyne po obciazeniu.

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna 81 wrote:
    Jezeli ktos sam sie nie staral o dziecko to tego nie zrozumie. Nam pierwsze dziecko wyszlo w pierwszym cyklu... Z drugim wydawaloby sie,ze bedzie hop siup, wystarczy zaplanowac kiedy... No niestety. Dwa lata temu to ja pocieszalam kolezanke ktora sie starala, ale dopiero teraz widze co tak naprawde czula :-( Zycie lubi uczyc nas pokory. Ale dziewczyny , kiedy w koncu sie uda, to radosc bedzie po tysiackrot wieksza niz bysmy sie nie staraly.


    Nawet osoby od lat starajace sie czasem nie rozumieja bo im sie udalo :( lub rzucaja tekstem o slynnym odpuszczeniu :(

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 08:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Wy spać nie możecie? ;)

    Co do rozmów najbliższych, to wygląda na to, że moja rodzina jest bardzo wyrozumiała. W pierwszym roku to pytali, dużo o tym mówili, wiadomo, cieszyli się i chcieli by pojawiło się kolejne maleństwo. Jednak kiedy zaczęliśmy chodzić po lekarzach przestali pytać, przestali dociekać.. Teraz jeśli nie zaczniemy tematu i nie powiemy na jakim jesteśmy etapie nikt nawet nie próbuje zaczynać. Cale szczęście, bo wiem jak to strasznie wpływa na parę.. Bo właśnie na początku to nam to strasznie przeszkadzało, tym bardziej, że już wtedy domyśliliśmy się, że coś jest nie tak.. I presja była ogromna..

    Poza tym nadal pobolewa brzuch, temp. trochę spadła, dziś ovu stwierdziło, że owulacja przesunęła mi się do 14 dnia.. Ale jak to? To niemożliwe, przecież ja czuję kiedy to nadchodzi.. I na pewno nie był to 14 dc..

    Córka wyszła do szkoły, mąż do pracy, wszystko mam zrobione, idę dalej spać ;)

    Tuunney, powodzenia! Daj znać po wszystkim!

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • Makowa_Panna Autorytet
    Postów: 2194 2130

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Mogę dołączyć?
    To mój 26 cykl. Minęło już 2,5 roku odkąd zaczęliśmy starania. Wiele badań, kilka start, garści leków i zastrzyki.
    Już zaczynam tracić nadzieję, że kiedyś się uda...

    Nasz ziemski cud Zuzia 07.02.2019
    9 poronień (*)
    ckaiebkmec0q6ruc.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MajciaC wrote:
    A Wy spać nie możecie? ;)

    Co do rozmów najbliższych, to wygląda na to, że moja rodzina jest bardzo wyrozumiała. W pierwszym roku to pytali, dużo o tym mówili, wiadomo, cieszyli się i chcieli by pojawiło się kolejne maleństwo. Jednak kiedy zaczęliśmy chodzić po lekarzach przestali pytać, przestali dociekać.. Teraz jeśli nie zaczniemy tematu i nie powiemy na jakim jesteśmy etapie nikt nawet nie próbuje zaczynać. Cale szczęście, bo wiem jak to strasznie wpływa na parę.. Bo właśnie na początku to nam to strasznie przeszkadzało, tym bardziej, że już wtedy domyśliliśmy się, że coś jest nie tak.. I presja była ogromna..

    Poza tym nadal pobolewa brzuch, temp. trochę spadła, dziś ovu stwierdziło, że owulacja przesunęła mi się do 14 dnia.. Ale jak to? To niemożliwe, przecież ja czuję kiedy to nadchodzi.. I na pewno nie był to 14 dc..

    Córka wyszła do szkoły, mąż do pracy, wszystko mam zrobione, idę dalej spać ;)

    Tuunney, powodzenia! Daj znać po wszystkim!

    Ja wstaje z mezem jak idzie do pracy (okolo 3:30 rano pobudka)

    Dam znac na pewno

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    Hej!

    Mogę dołączyć?
    To mój 26 cykl. Minęło już 2,5 roku odkąd zaczęliśmy starania. Wiele badań, kilka start, garści leków i zastrzyki.
    Już zaczynam tracić nadzieję, że kiedyś się uda...


    Witaj I powodzenia na pewno sie uda

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • Melodia__84 Autorytet
    Postów: 351 201

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wrote:
    Ja wstaje z mezem jak idzie do pracy (okolo 3:30 rano pobudka)

    Dam znac na pewno

    Na pewno wszystko sie uda ;-) Bede tu zagladac i czekac na realacje ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2017, 08:55

  • Melodia__84 Autorytet
    Postów: 351 201

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    Hej!

    Mogę dołączyć?
    To mój 26 cykl. Minęło już 2,5 roku odkąd zaczęliśmy starania. Wiele badań, kilka start, garści leków i zastrzyki.
    Już zaczynam tracić nadzieję, że kiedyś się uda...

    uda sie uda ;-) :Kazda z nas tu czeka na maly cud i musimy dopiac swego ;-)

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    Hej!

    Mogę dołączyć?
    To mój 26 cykl. Minęło już 2,5 roku odkąd zaczęliśmy starania. Wiele badań, kilka start, garści leków i zastrzyki.
    Już zaczynam tracić nadzieję, że kiedyś się uda...
    Makowa strasznie Ci wspolczuje z powodu twoich strat... Tyle tragedi :-( Zapraszamy Cie serdecznie!

    Czarna81
    22 cs.
  • MajciaC Autorytet
    Postów: 777 456

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    Hej!

    Mogę dołączyć?
    To mój 26 cykl. Minęło już 2,5 roku odkąd zaczęliśmy starania. Wiele badań, kilka start, garści leków i zastrzyki.
    Już zaczynam tracić nadzieję, że kiedyś się uda...
    Witaj u nas :) przykro, że musisz to wszystko przeżywać.. Jesteśmy z Tobą.. Zobaczysz jeszcze się uda :)

    ug37cwa1gu19btx1.png
    klz915nmo4mexrtd.png
    wnide6ydqexw1l6i.png
    [38cs]- w sumie 40cykli
    10.01.2006r- córka( 1cs)
    06.2014- początek starań;
    28.04.2017r- HSG-ok
    29.06.2017r- 1-sza wizyta w poradni lecz.niepł.
    2cykle z dupkiem
    7 cykli monitorowanych
    Koniec starań w 2020r. Cieszymy się tym co mamy.
    11.2022- diagnoza endometrioza aktywna- endovelle
  • STOKROTKA 25 Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Makowa_Panna wrote:
    Hej!

    Mogę dołączyć?
    To mój 26 cykl. Minęło już 2,5 roku odkąd zaczęliśmy starania. Wiele badań, kilka start, garści leków i zastrzyki.
    Już zaczynam tracić nadzieję, że kiedyś się uda...

    Witaj, Makowa, nie trać nadziei, jusesmy tutaj zeby sie wspierać. I bardzo mi przykro z Twoich strat.

    Toonney i jak??

    Stokrotka_25
  • Femme8286 Ekspertka
    Postów: 171 70

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem

    MajciaC lubi tę wiadomość

  • Femme8286 Ekspertka
    Postów: 171 70

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eh :) mój 5 cykl sie zaczyna zobaczymy dzis miałam robione powtórne badania chodź poprzednie wyszły dobre. Martwi mnie to ze miesiączki mam skąpe co prawda regularne na przemian 30-34 ale nigdy nie miałam takich. Hemo mam tez niskie 7 po transfuzji poszło na 9,6 mam nadzieje ze dzis wszytko bedzie ok, bo przy transfuzji lekarze byli zdziwieni ze w pierwszej ciąży nie było problemów. Dla mnie go staranie o drugie dziecko dla partnera pierwsze wiec tak jakby wszystko od początku

  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Femme witaj w naszej forumowej rodzince :-) :-) :-)

    Czarna81
    22 cs.
  • STOKROTKA 25 Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Femme8286 wrote:
    Eh :) mój 5 cykl sie zaczyna zobaczymy dzis miałam robione powtórne badania chodź poprzednie wyszły dobre. Martwi mnie to ze miesiączki mam skąpe co prawda regularne na przemian 30-34 ale nigdy nie miałam takich. Hemo mam tez niskie 7 po transfuzji poszło na 9,6 mam nadzieje ze dzis wszytko bedzie ok, bo przy transfuzji lekarze byli zdziwieni ze w pierwszej ciąży nie było problemów. Dla mnie go staranie o drugie dziecko dla partnera pierwsze wiec tak jakby wszystko od początku

    Witamy Femme, fajnie jest że jest nas tutaj coraz więcej.
    Nie wiem, czy Ci pomoge ale ja tez mam bardzo skąpe miesiaczki, i Dr twierdzi ze jest wszystko dobrze.

    Stokrotka_25
  • Czrna 81 Autorytet
    Postów: 2898 3333

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozrasta się nasze grono :-)
    Łatwiej dołączyć do nowej grupy niż do dawno już zgranej paczki. Umościmy sobie tu miłe gniazdko ;-) Majcia, założycielko Ty nasza, BRAWO TY!
    :-) :-) :-)

    MajciaC, Toonney lubią tę wiadomość

    Czarna81
    22 cs.
  • STOKROTKA 25 Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czrna 81 wrote:
    Rozrasta się nasze grono :-)
    Łatwiej dołączyć do nowej grupy niż do dawno już zgranej paczki. Umościmy sobie tu miłe gniazdko ;-) Majcia, założycielko Ty nasza, BRAWO TY!
    :-) :-) :-)


    Dokładnie tak!!!

    Czrna 81 lubi tę wiadomość

    Stokrotka_25
  • Femme8286 Ekspertka
    Postów: 171 70

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój stwierdził ze taka moja uroda ;) chodź wczesniej tak nigdy nie było ;) ale tak sie zmartwiłam tym troszke bo mamę drobne nieliczne pecherzyki na jajnikach chodź lekarz powiedział ze to nie policytyczne tylko tez taka moja uroda pójdę do trzeciego zobaczymy co ten powie :D

    Witam :) wsparcie potrzebna dla nad wszystkich bo mozna zwariować :)
    Aaa powiem wam tak moja koleżanka ma tylko jjeden janik tarczyca raz nadzcxynosc raz nieoczynnosc i ma dwóch pięknych synów wiec wszystko przed nami :)

  • STOKROTKA 25 Koleżanka
    Postów: 75 13

    Wysłany: 11 kwietnia 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie że wszystko przed nami, każda z nas jest w dobrych rekach swoich dr. I tak wsparcie jest bardzo potrzebne.

    Stokrotka_25
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ