X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o malucha 2021
Odpowiedz

Starania o malucha 2021

Oceń ten wątek:
  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5583 6977

    Wysłany: 30 kwietnia 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale dziś się cieszę ☺️
    Byłam rano na krwi sprawdzić witaminy (po miesiącu suplementacji metyli i ogólnie B-kompleks bo wcześniej nie brałam) i homocysteina która mnie bardzo martwiła spadła z 13.54 na 6.69.
    Zaczęłam się zastanawiać czy poprzedni wynik był w ogóle prawidłowy skoro teraz tak mocno się różni a poziom B12 nie podniósł się bardzo 137 na 225

    Z takim wynikiem już spokojnie możemy się starać bo tak w głowie mi siedziało Że przez tą homocysteinę może się powtórzyć wada 😔

    Laura25, Vivian lubią tę wiadomość

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2021, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale tu cichutko 🤭 co tam u Was dziewczyny ?😊

  • Sylza Autorytet
    Postów: 353 180

    Wysłany: 5 maja 2021, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Vivian :)
    Ja dopiero od tego cyklu zaczęłam mierzyć temp. Jedna apka pokazuje mi ze mam owu jutro, OvuFriend ze za 3 dni. Działam 😄 chociaz nie robiłam żadnych badań poza morfologia. Jeśli nic nie wyjdzie to się wybiorę na jakieś większe badanka :)
    A Tobie jak idzie ?

    Vivian lubi tę wiadomość

    ’94
    04.2021 - początek starań
    Endometrioza (endoskopia torbieli 15.12.2020 oba jajniki)

    ❌AMH 0.34 (lipiec’21 synevo)
    🏥Salve Łódź
    ❌AMH 0.44 (wrzesień 21dc diag)
    ⬇️AMH 0.16 (listopad 3dc diag)
    ⬇️AMH 0.078 (luty’22 14dc diag)
    12.2021 ✖️Krótki protokół - dwa zdegenerowane pecherzyki, nie doszło do punkcji
    🏥KrakOvi
    ⬆️AMH 0.59 ( luty’22 robione na miejscu)
    3.2022 Długi protokół - 7 pęcherzyków ->2 komórki🥚🥚->1 zarodek🍀 -> beta 0 😥
    5.2022 długi protokół - 9 pęcherzyków -> 1 komórka (reszta niedojrzałe)-> zero zarodków 😓
    🏥 Eurofertil Ostrava
    6.2022
    1️⃣Mini stymulacja - 6 pęcherzyków->2 komórki -> 2 zarodki 🍀🍀-> ❄️
    2️⃣ Mini stymulacja - 3 pecherzyki -> 3 komórki(jedna niedojrzała)-> 🍀🍀->❄️❄️
    👨‍⚕️Paśnik -> wysokie NK, brak kilku Kir implantacyjnych (intralipid, encorton)

    Transfer 7.09.2022🤞 beta 0
    Transfer 12.10.2022
    5dpt 19.2 🙏 7dpt 67.8🥹 9dpt 263🥰
  • K&K Autorytet
    Postów: 931 1362

    Wysłany: 6 maja 2021, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy macie jakiś złoty środek na ❤️? Chodzi mi o to jak często? Kiedy poprostu macie ochotę czy ustalacie sobie, że w dni płodne np. co dwa dni? Bo słyszałam, że niby codziennie też nie jest zbyt dobrze bo plemniki są jakieś słabsze.

    Drugie pytanie czy któraś ma tyło-zgięcie macicy? I czy zauważyła, że to może być jakiś powód gdzie nie wychodzą starania?

    5e1355db6b.png

    Julia 🍓
    📅 26.02.2022
    ⏰ 5:49
    ⚖️ 3730 g
    📏 54 cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2021, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylza wrote:
    Hej Vivian :)
    Ja dopiero od tego cyklu zaczęłam mierzyć temp. Jedna apka pokazuje mi ze mam owu jutro, OvuFriend ze za 3 dni. Działam 😄 chociaz nie robiłam żadnych badań poza morfologia. Jeśli nic nie wyjdzie to się wybiorę na jakieś większe badanka :)
    A Tobie jak idzie ?

    Działaj, działaj 😊 trzymam kciuki 🤞

    A ja aktualnie 2 cykl na Clo, dziś 13 dc, robiłam testy owulacyjne I dziś chyba naprawdę pozytywny bo druga kreska ciemniejsza od tej kontrolnej, jutro mam wizytę i zobaczymy co tam wyjdzie 🙈 plan był taki że jutro miałam dostać Ovitrelle i działać ale zobaczymy jak to będzie z ta owulacją sama jestem ciekawa co mi jutro powie

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 6 maja 2021, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K&K wrote:
    Dziewczyny a czy macie jakiś złoty środek na ❤️? Chodzi mi o to jak często? Kiedy poprostu macie ochotę czy ustalacie sobie, że w dni płodne np. co dwa dni? Bo słyszałam, że niby codziennie też nie jest zbyt dobrze bo plemniki są jakieś słabsze.

    Drugie pytanie czy któraś ma tyło-zgięcie macicy? I czy zauważyła, że to może być jakiś powód gdzie nie wychodzą starania?

    Ja jak mam ochotę, a że ochota jest większa w okolicy owu to nie ma problemu :)
    Więc czasami jest to codziennie, czasami co dwa dni. Wyszłam z założenia, że ustalanie co ile dni mamy się kochać wpłynie źle na relację, bo przecież jak jest ochota a to akurat "dzień przerwy" to czemu mamy sobie odmawiać :D Nie chciałabym, że kochanie się miało tylko na celu ciążę bo będzie narastać frustracja, a my będziemy się od siebie oddalać.
    Czasami tylko jak ma być przerwa dłuższa niż 3 dni, a ochota średnia to myślę "a w sumie co tam czas podziałać" :)

    Niektórzy kochają się sporadycznie i "wpadają" więc może czasami za dużo myślimy i analizujemy... :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2021, 11:46

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2021, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K&K wrote:
    Dziewczyny a czy macie jakiś złoty środek na ❤️? Chodzi mi o to jak często? Kiedy poprostu macie ochotę czy ustalacie sobie, że w dni płodne np. co dwa dni? Bo słyszałam, że niby codziennie też nie jest zbyt dobrze bo plemniki są jakieś słabsze.

    Drugie pytanie czy któraś ma tyło-zgięcie macicy? I czy zauważyła, że to może być jakiś powód gdzie nie wychodzą starania?

    U nas różnie to bywa, wcześniej kiedy tylko była ochota, teraz np było tak że dostałam zastrzyk Ovitrelle więc staraliśmy się w dzień podania zastrzyku i w następnym dniu :)

    Izi lubi tę wiadomość

  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5583 6977

    Wysłany: 6 maja 2021, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K&K
    Najważniejsze to kochać się kiedy jest ochota ☺️ parom udaje się nawet jak kilka dni dziennie się kochają jak i raz w miesiącu więc nie ma reguły. Najgorzej chyba celować tylko w dni płodne bo to może zabić spontaniczność więc najlepiej systematycznie przez cały cykl ❤️

    Vivian ja 4 dni po owulacji, temperatura ładnie urosła więc zobaczymy co będzie dalej ☺️

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • Malina25 Przyjaciółka
    Postów: 149 27

    Wysłany: 6 maja 2021, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam was. Chciałabym się więcej dowiedzieć o tym zastrzyku na pęknięcie od was. Jestem pierwszy cykl stymulowana. Czy lekarz w pierwszym cyklu stymulacji może go podać? Czy będzie czekać do następnego żeby obserwować czy sam pęknie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2021, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondyna.B wrote:
    K&K
    Najważniejsze to kochać się kiedy jest ochota ☺️ parom udaje się nawet jak kilka dni dziennie się kochają jak i raz w miesiącu więc nie ma reguły. Najgorzej chyba celować tylko w dni płodne bo to może zabić spontaniczność więc najlepiej systematycznie przez cały cykl ❤️

    Vivian ja 4 dni po owulacji, temperatura ładnie urosła więc zobaczymy co będzie dalej ☺️


    Jejku super, to teraz trzymam mocno kciuki żeby się udało 🤞💚

    Blondyna.B lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2021, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina25 wrote:
    Witam was. Chciałabym się więcej dowiedzieć o tym zastrzyku na pęknięcie od was. Jestem pierwszy cykl stymulowana. Czy lekarz w pierwszym cyklu stymulacji może go podać? Czy będzie czekać do następnego żeby obserwować czy sam pęknie?

    Ja dostałam odrazu w pierwszym cyklu :)

  • Blondyna.B Autorytet
    Postów: 5583 6977

    Wysłany: 6 maja 2021, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivian wrote:
    Jejku super, to teraz trzymam mocno kciuki żeby się udało 🤞💚
    Dziękuję ❤️
    Nie nakręcam się chociaż fajnie jakby się udało w pierwszym cyklu ☺️

    A jak u Ciebie sytuacja?

    👩🏼28 lat
    👦🏻28 lat

    👶🏼11.12.2022 Noemi ❤️

    09.01.2021 - Terminacja w 23tc, rozległy rozszczep kręgosłupa z wodogłowiem
    05.2021 - ciąża biochemiczna
    09.2021 - poronienie zatrzymane ciąża bliźniacza
    02.2022 - ciąża biochemiczna

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2021, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj byłam na wizycie u gina. 16mm i widać już bijące serduszko.
    Dzisiaj za to jakieś choróbsko się przypałętało😠

    Blondyna.B lubi tę wiadomość

  • Malina25 Przyjaciółka
    Postów: 149 27

    Wysłany: 6 maja 2021, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vivian wrote:
    Ja dostałam odrazu w pierwszym cyklu :)
    Dziękuję bardzo za odpowiedź 😊

    Vivian lubi tę wiadomość

  • Nicky Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 6 maja 2021, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K&K wrote:
    Dziewczyny a czy macie jakiś złoty środek na ❤️? Chodzi mi o to jak często? Kiedy poprostu macie ochotę czy ustalacie sobie, że w dni płodne np. co dwa dni? Bo słyszałam, że niby codziennie też nie jest zbyt dobrze bo plemniki są jakieś słabsze.

    Drugie pytanie czy któraś ma tyło-zgięcie macicy? I czy zauważyła, że to może być jakiś powód gdzie nie wychodzą starania?


    Heej, ja mam chyba to tyło zgięcie czy tyło nachylenie macicy (nie wiem które bo bylam u ginekologa we Włoszech wiec wiem jak to sie po włosku nazywa ale google różnie tłumaczy). Byłam u dwóch ginekolog i obie powiedziały że to nie ma wpływu na szanse zajścia w ciążę i na donoszenie ciąży :)

  • AgatkaB Debiutantka
    Postów: 14 0

    Wysłany: 7 maja 2021, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nicky wrote:
    Heej, ja mam chyba to tyło zgięcie czy tyło nachylenie macicy (nie wiem które bo bylam u ginekologa we Włoszech wiec wiem jak to sie po włosku nazywa ale google różnie tłumaczy). Byłam u dwóch ginekolog i obie powiedziały że to nie ma wpływu na szanse zajścia w ciążę i na donoszenie ciąży :)

    Też mam tylozgięcie macicy i o ile na donoszenie ciąży to nie ma wpływu, to na zajście już może mieć - przynajmniej tak twierdziła moja poprzednia Pani ginekolog, że starając się o dziecko lepiej wybierać odpowiednie pozycje- na przykład od tyłu. Nie wiem, ile w tym prawdy, my się staramy długo o dziecko i na razie bez suksecu, ale mam też inne niestety problemy zdrowotne...

  • K&K Autorytet
    Postów: 931 1362

    Wysłany: 7 maja 2021, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgatkaB wrote:
    Też mam tylozgięcie macicy i o ile na donoszenie ciąży to nie ma wpływu, to na zajście już może mieć - przynajmniej tak twierdziła moja poprzednia Pani ginekolog, że starając się o dziecko lepiej wybierać odpowiednie pozycje- na przykład od tyłu. Nie wiem, ile w tym prawdy, my się staramy długo o dziecko i na razie bez suksecu, ale mam też inne niestety problemy zdrowotne...
    Właśnie moja Gin też mówiła, że nie ma zbytnio to wpływu ale jak chcemy szybko, żeby właśnie wybierać pozycje, od tyłu a po stosunku leżeć chwilę na brzuchu. Jesteśmy w trakcie badań i jeszcze ciężko stwierdzić dlaczego na razie nam się nie udaje.

    5e1355db6b.png

    Julia 🍓
    📅 26.02.2022
    ⏰ 5:49
    ⚖️ 3730 g
    📏 54 cm
  • Nicky Koleżanka
    Postów: 46 12

    Wysłany: 7 maja 2021, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oo a to nie wiedzialam. Ja od tylu to nie lubie strasznie bo mnie wszystko boli wiec raczej nie skorzystam ale poleze sobie chociaz na brzuchu po stosunku, moze pomoze :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2021, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam tyłozgięcie ( według ostatniego lekarza). Chociaż moja pierwsza ginekolog stwierdziła, że mam podzieloną macice ( co inny lekarz wykluczył). 🤔 W ciążę zaszłam tylko raz w ciągu 3 lat i poroniłam. Teraz od pół roku nic.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2021, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sex codziennie lub co drugi dzień. No chyba, że chłop wyjeżdża na poligon. Testy owulacyjne nic nie dały 😕

‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ