X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • Kasia1987 Autorytet
    Postów: 2628 1715

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)

    My staraliśmy się przez 1 cykl we wrześniu, ale musieliśmy przerwać z racji podróży do Kambodży. Bardzo mnie to smuciło, ale na szczęście wróćiliśmy i mogliśmy wrócić do starań! Za mną owulka, którą było dość trudno namierzyć z racji nieregularnych cykli (od 31-45 dni...). Pomogło mierzenie temperatury -mierzę zwykłym termometrem i kiedy wyskoczyło podwyższenie temperatury z 36,6 do 36,9 czułam, że to jest TO. Potwierdziłam testem owulacyjnym :) Działaliśmy z mężem kilka dni przed i w owu, a teraz co... czekanie :) jestem nastawiona pozytywnie, mam w głębi serca wielką nadzieję...
    Jak radzicie sobie z tym czekaniem? Jestem bardzo niecierpliwa, chciałabym już wiedzieć. Moje myśli krążą tylko wokół tego.. :) ech...

    28 lat
    2 cs

    martamarta lubi tę wiadomość

    33 lata, 1 ciąża po 4,5 roku staran.
    HSG: Niedroznosc jajowodow ;(
    ICSI: za 1 razem udane :)

    16uddqk34v2bfw3k.png

  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GAMA - poniekąd mam. Ale nie do końca jesteśmy zdiagnozowani. U mnie PCOS, brak owulacji, bardzo niski progesteron, za duże tsh. U Męża słabe wyniki nasienia, tylko 1% prawidłowych plemników.

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Gosia ;)

    Kasia już za chwilę będziesz mogła zrobić test więc wytrzymasz ;) Ja nie czekam przeważnie na testowanie. Już się przyzwyczaiłam do tego że nie mam owulacji więc i ciąży nie będzie.

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    o i juz lepiej - wiecej sie nas zrobilo

    nie opuszczajcie grupy ona jest po to by sie wspierac i pomagac

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie wszystkiego nowe dziewczyny, mi na przykład bardzo pomogła ta strona i bardzo się ciesze ze ją znalazłam. Przedtem mierzenie temperatury wydawało mi się bardzo skomplikowane a to jednak bardo proste i ciekawe.

    Gama bardzo współczuję :(

    Kasia z tym czekaniem to jest różnie, najgorzej jest tak tydzień przed bo myśli skupiają się tylko na jednym. Ale już jak się to przetrwa i zacznie się nowy cykl to wraca nadzieja :)dobrze ze to serduszkowanie jest chociaz przyjemną sprawą hehe :P

    Gosia2708 te badania które lekarz ci zlecił to z powodu 7 mcy starań czy zalecono je z innego powodu ? Ja zapisałam się na 10 lutego do endokrynologa a mąż na 20 stycznia do urologa, chociaż wiem ze powinno po roku się robić badania to wolę tak na wszelki wypadek mieć pewność czy wszystko jest ok.




  • Karola - mama Julci i ... ? Autorytet
    Postów: 1579 364

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie u mnei dzis mdłości latanie siku ale co tam na jutro lub po jutrze termin @ zobaczymy co z tego wyjdzie jak na razie cycki bolą brzuch nie ;) co mnie cieszy bo zawsze na 2 dni przed bolal mnie już brzuch ale co bedzie to bedzie nie nakręcams się ale po cichu mam nadzieję jutro kupie test i w środe jak nie przyjdzie @ zrobie

    01.01.2011 - Aniołek 6 tc :(
    18.05.2012 - Juleczka nasze największe szczęście :)
    19.04.2016- Aniołek 14 tc :(
    Kochamy Was ;)

    201205184874.png
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly_Ana wrote:
    GAMA - poniekąd mam. Ale nie do końca jesteśmy zdiagnozowani. U mnie PCOS, brak owulacji, bardzo niski progesteron, za duże tsh. U Męża słabe wyniki nasienia, tylko 1% prawidłowych plemników.

    jak jest diagnoza to jest przynajmniej leczenie, jakaś akcja, najgorzej nie wiedzieć, i nic nie robić
    ja już sie tu tyle naczytałam o różnych jednostkach chorobowych, a babki rodzą zdrowe dzieci;)

    mi tez stronka pomaga, bo sie nawzajem wspieramy w tym czekaniu na dwie kreski alo na @...

    Lilly_Ana lubi tę wiadomość

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stosujecie jakieś naturalne wspomagacze? siemie lniane, syropy wykrztuśne, wiesiołek......

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamarta, skierowanie na badania dostałam zapewne przez to, że moja mama urodziła pierwsze dziecko w wieku 35 lat- miała problemy z zajściem w ciąże. Poza tym przez kilka ostatnich miesięcy miesiączka opóźnia mi się nawet o 3 tyg :(

  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosia2708 wrote:
    martamarta, skierowanie na badania dostałam zapewne przez to, że moja mama urodziła pierwsze dziecko w wieku 35 lat- miała problemy z zajściem w ciąże. Poza tym przez kilka ostatnich miesięcy miesiączka opóźnia mi się nawet o 3 tyg :(

    Acha rozumiem, warto się badać ja najchętniej juz jutro poszłabym zrobić badania ale teraz prywatnie nawet długo się czeka. W mojej okolicy brak jest lekarzy.


  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minusem badan jest to ze musza byc wykonane pomiędzy 1 a 5 dniem cyklu,a przy moich opoznieniach troszkę na nie poczekam

  • Gosia2708 Przyjaciółka
    Postów: 159 25

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gama, ja nic nie stosuje jednak dłuższy czas zastanawiam się nad akupuntura. Słyszałam o niej dobre opinie, wedlug mojej koleżanki pomogla jej zajsc w ciążę:)

  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gama wrote:
    stosujecie jakieś naturalne wspomagacze? siemie lniane, syropy wykrztuśne, wiesiołek......
    ja brałam wiesiołek, wit A i E , kwas foliowy a mój maż mace i salfazin

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 stycznia 2016, 11:16

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja leżałam w szpitalu 3 dni bo gin mnie położyła i zrobili mi badania od A do Z ale nie fajnie się czułam bo trzeba mieć miesiączkę a badania ginekologiczne w trakcie okresu kilka razy dziennie nie należały do przyjemnych

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • Kasia1987 Autorytet
    Postów: 2628 1715

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia to brzmi okropnie....

    Mam dzis kiepski humor dziewczyny. 5 dzien po owu, wiec jeszcze sporo czekania na testowanie, a ja jakos stracilam nadzieje... Wydaje mi sie, ze nic z tego... Nie wiem czemu, takie przeczucie... Jak radzicie sobie ze smutkami, z zlymi myslami? Staram sie czyms zajac i w pracy jak mam duzo zajec to jest ok, ale w domu.. Zimowe dni sa dlugie, nudne i ciemne. Prace domowe nie pomagaja. Bo robie a mysli i tak kraza wokol jednego :/

    33 lata, 1 ciąża po 4,5 roku staran.
    HSG: Niedroznosc jajowodow ;(
    ICSI: za 1 razem udane :)

    16uddqk34v2bfw3k.png

  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wtedy wchodze na of i sie udzielam na forum, analizuje, czytam coby tu jeszcze zrobić...., smieje sie z punktów, które mi detektor przydziela,
    i absolutnie nie robie testów aż do @

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1531 1230

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia1987 wrote:
    Jak radzicie sobie ze smutkami, z zlymi myslami? Staram sie czyms zajac i w pracy jak mam duzo zajec to jest ok, ale w domu.. Zimowe dni sa dlugie, nudne i ciemne. Prace domowe nie pomagaja. Bo robie a mysli i tak kraza wokol jednego :/

    Ja szydełkuję, bardzo mnie to wycisza ;)

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia1987 wrote:
    Jak radzicie sobie ze smutkami, z zlymi myslami? Staram sie czyms zajac i w pracy jak mam duzo zajec to jest ok, ale w domu.. Zimowe dni sa dlugie, nudne i ciemne. Prace domowe nie pomagaja. Bo robie a mysli i tak kraza wokol jednego :/
    Staram się o tym nie myśleć. Staramy się już długo, gdybym non stop myślała, rozpamiętywała, smuciła się to bym zwariowała. Powoli przyzwyczajam się do myśli że być może wcale nie będę w ciąży.. Wtedy będziemy sobie z mężem szczęśliwi we dwoje :) Jakoś trzeba żyć :)

    GAMA niby diagnoza jest to i leczenie powinno być. Ale go nie ma. Byłam już u 5 ginekologów (w ciągu roku) i niestety każdy mnie olewa. Albo nie chcą dać skierowania (na nfz jak chodziłam) bo 'są państwo młodzi, na pewno nie ma pani pcos, dam pani CLO'. Albo prywatnie "dam pani CLO, może się uda" - bez żadnych badań. Albo 'włącze pani kilka leków ale ich nie przepisze, niech pani internista przepisze". Tyle z moich wizyt u lekarzy wychodzi. Strata pieniędzy, bo prywatnie biorą dużo, czasu, nerwów i zdrowia.

    Co do suplementów: Tż bierze na poprawę nasienia AndroVit. Ja biorę tzn piję Inofolic/Inofem, biorę luteinę od 16dc i chyba tyle :)

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie juz nie ma takiej spiny bo jest Nikos ktory ma dzisiaj 15 mcy

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja np.staram zająć sobie czymś czas, czytam książki dzięki temu odrywam się od rzeczywistości. Mam też postanowienie aby zacząć ćwiczyć jogę, podobno odpręża. Jutro wyjeżdżam z mężem na urlop aby trochę odreagować i odpocząć, zaczynam nowy 7 cykl i sama po sobie widzę ze każdy następny cykl jest spokojniejszy. Mąż ma w pracy kolegę który mu opowiadał ze starał się z żoną ponad rok dopiero jak stwierdzili ze chyba nic z tego nie będzie i przestali się starać(tak jak my teraz czyli z obserwacja dni płodnych) to im się udało.

    Jeśli chodzi o suplementy to musze sobie kupić olej z wiesiołka, łykam poza tym tylko multivitamine w tabletkach i kwas foliowy.


1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ