X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly, ojej to rzeczywiście miałaś pecha trafiać na taki "lekarzy"....!!!!
    a może NaPro coś by ruszyło?oni podobno działaja holistycznie, przebadaja oboje małżonków dokładnie,
    ja chodze prywatnie do gina, który jest tylko konsultantem NaPro, narazie nie narzekam, bo staramlismy sie niecały rok, a to jeszcze statystyczna......
    a nast wizyte mam 27 stycznia to zobaczymy co mi powie......

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • Bee85 Ekspertka
    Postów: 152 99

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Mam nadzieję, że i mnie przyjmiecie ?
    Jestem w pierwszym miesiącu starań, po wielu latch brania tabletek :/ więc nie wiem jak i czy to u mnie w ogóle działa.. Miałam pierwszą miesiączkę z odstawienia w październiku, potem baardzo długie oczekiwanie na kolejną (bez starań) i dopiero w kolejnym cyklu próbowaliśmy. Teraz czekam na testowanie - w sumie nie wiem kiedy powinnam mieć teraz miesiączkę (bo to dopiero drugi cykl po odstawieniu i nie wiem jakiej długości są "zwykle") i nie wiem kiedy robić test..
    miło tak mieć nadzieję i dopóki okres nie przyszedł i nie zrobiłam testu to jestem jakby w ciąży hehe ;)
    Przepraszam, że się tak rozpisałam, trzymam kciuki, że uda nam się wszystkim jak najszybciej!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2016, 20:28

    Kasia1987, martamarta, sylwia1985 lubią tę wiadomość

    h4zpdqk39i22byyb.png
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Bee, ja tabletek nie brałam, wiec nie wiem, ale dużo dziewczyn z of właśnie szybciej zachodziło pa odstawieniu ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2016, 20:48

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • Bee85 Ekspertka
    Postów: 152 99

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Gama :)
    Obawiam się, że na dwoje babka wróżyła - że tak to ujmę. Czytałam też, że wieloletnie branie ich (-mój przypadek) może powodować niepłodność.. ale nie panikuję, dam sobie jakieś 3 miesiące mierzenia temperatury i obserwacji ze staraniami - nie będę sobie przecież przyjemności odmawiać ;) a później jak będą długie i nieregularne cykle to zacznę się martwić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2016, 20:50

    h4zpdqk39i22byyb.png
  • gama Autorytet
    Postów: 630 343

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nic sie nie martw, ja nigdy nie brałam, tylko sie obserwowałam, właśnie żeby sobie nie rozregulować, i zdrowo podejść do rodzicielstwa, a tu guzik!!! a inne brały, odstawiły, zaciążyły i urodziły....
    wrrrr
    ech:(

    08.01.2016 [*] 6 tc "Pan dał, Pan zabrał "(Hb)
    jox6h3714iyy07ei.png
  • Kasia1987 Autorytet
    Postów: 2628 1715

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kiedys dlugo bralam i po odstawieniu mialam dokladnie to samo, drugi cykl po idstawieniu az 52 dni! Ale z kazdym kolejnym bylo lepiej :) powodzenia!
    Ja mam testowac za tydzien, ale nastroj mam taki podly... Mam przeczucie ze sie nie udalo..

    33 lata, 1 ciąża po 4,5 roku staran.
    HSG: Niedroznosc jajowodow ;(
    ICSI: za 1 razem udane :)

    16uddqk34v2bfw3k.png

  • Bee85 Ekspertka
    Postów: 152 99

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za pocieszenie!
    Mój trwał 41 dni!.. a ten obecny jakoś też do normalnego ciężko będzie zaliczyć ;)
    Najgorsze, że wykres twierdzi, że mogę testować, ale ja też mam przeczucie, że się nie udało, planuję się wstrzymać z testem conajmniej do soboty, mam wtedy urodziny i jeśli test będzie negatywny to przynajmniej łatwiej będzie zapić smutki :P a może te nasze przeczucia nas mylą ? Życzę Ci tego Kasiu :)

    h4zpdqk39i22byyb.png
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witajcie nowe dziewuszki

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    prosze o mnapisanie pod spodem ile macie lat i ktory cykl sie staracie bedzie czytelniej

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • Kasia1987 Autorytet
    Postów: 2628 1715

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bee to trzymamy za siebie nawzajemn kciuki, choć dla mnie sobota to niestety za wcześnie na testowanie (dziś mam dopiero 22 cd, a mam długie, ponad 30dniowe). Chcę testować pod koniec przyszłego tygodnia, przed przyjazdem gości na weekend. Co gorsza, koleżanka która przyjeżdża jest w 5 miesięcu ciąży.. Jeśli moj test będzie negatywny, ciężko mi będzie... Niestety, kobiety w ciązy mnie stresują- zazdroszczę i mam obawy co do mojego zajścia... :( Silniejsze to ode mnie.

    28 lat, 2 cykl

    33 lata, 1 ciąża po 4,5 roku staran.
    HSG: Niedroznosc jajowodow ;(
    ICSI: za 1 razem udane :)

    16uddqk34v2bfw3k.png

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    może i ja dołącze do Was? podczytuje Was,ale troche sie wstydziłam dołączyć,bo ja juz rocznik 82,narazie tylko na forum dla 82 siedze...fajnie tam, ale troche mało wpisów sie pojawia-a ja lubie czytać..;) my z mężem dopiero pierwszy cykl starań, kiedys zarzekaliśmy sie że dzieci nie bedzie,ale stało się i wzięło mnie na dziecko..;)
    obecnie jeszcze jestem na etapie szukania nowego gina-bo nfz-owcy mnie zirytowali...
    biore narazie tylko luteine,magnez i wit B6, kw foliowy i pije siemię, mierze T od 3 cykli i staram sie badac szyjkę(choc nie mam jeszcze doswiadczenia)i oceniac śluz

    33lata(jeszcze ;)), 1 cykl

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gama wrote:
    Lilly, ojej to rzeczywiście miałaś pecha trafiać na taki "lekarzy"....!!!!
    a może NaPro coś by ruszyło?oni podobno działaja holistycznie, przebadaja oboje małżonków dokładnie,
    ja chodze prywatnie do gina, który jest tylko konsultantem NaPro, narazie nie narzekam, bo staramlismy sie niecały rok, a to jeszcze statystyczna......
    a nast wizyte mam 27 stycznia to zobaczymy co mi powie......
    Naprotechnologia u nas nic nie da. Trzeba najpierw wyleczyć Tż, jeśli się da. Potem u mnie wywołać owulację i próbować. A jak nie to zostaje in vitro ;) Już jakiś czas temu mi gin tak powiedziała.

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • Lilly_Ana Autorytet
    Postów: 1103 510

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Bee i Almita ;)

    Nie wiem czy u mnie sens pisać ile cykli się staram.. Bo moje cykle trwają ponad 2 miesiące czasem ;)

    Córeczka 16.12.2018 <3

    Starania od listopada 2019.


    Starania od maja 2014.
    Aniołek 10tc [*] 11.04.2017
    Aniołek 6tc [*] 5.12. 2017
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly_Ana wrote:
    Witajcie Bee i Almita ;)

    Nie wiem czy u mnie sens pisać ile cykli się staram.. Bo moje cykle trwają ponad 2 miesiące czasem ;)
    tez tak miałam moje cykle trwaly nawet ponad 40 dni zazwyczaj nie krocej niz 35

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • milka90 Przyjaciółka
    Postów: 62 59

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc mam 25 lat ja staram sie o pierwasze dziecko juz 16 cykl :(. Mam straszne doły, mam nadzieję,że to minie. Miałam sprawdzaną drożność lewy jest drożny, a prawy nie wiadomo, owulacje też mam potwierdzone na monitoringu, mąż zdrowy. TSH miałam 2,98 ale juz mam 1,5 nie wiem co mam dalej robic. Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia 2016, 22:00

    martamarta lubi tę wiadomość

    p19ugov3vwmda0ke.png
    11dp beta 35.9
    13dp beta 89.61
  • Bee85 Ekspertka
    Postów: 152 99

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dziś stuknął dzień 38 :( załamuje mnie to szczerze mówiąc, miało nie załamywać i miałam dać sobie czas na uregulowanie po odstawieniu tabsów, ale dzisiaj jakiś spadek nastroju, no nic na to nie poradzę.. eh, no ile można czekać..
    idę do sklepu po coś słodkiego, może tak przekonam @ do przyjścia ;)

    h4zpdqk39i22byyb.png
  • Kasia1987 Autorytet
    Postów: 2628 1715

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bee nie smuć się, @ przyjdzie... zawsze jest tak, że im bardziej się czeka tym dłużej jak na złość nie przychodzi. Zajmij się czymś przyjemnym, odciągnij od tego myśli. Ja w zeszłym tygodniu miałam taki nastrój jak Ty- miałam owu i oczywiście od razu chciałam testować, każdy dzień wlókł się niesamowicie, humor strasznie mi się pogorszył... Ale stwierdziłam, że tak nie może być. W pracy pojawiło się sporo pracy, zajęłam sie wszystkim jak należy i powiem Ci, że lżej mi nieco na sercu.

    Pozdrowienia dla wszystkich staraczek, łączę się w obawach :*


    28 lat, 2 cs

    33 lata, 1 ciąża po 4,5 roku staran.
    HSG: Niedroznosc jajowodow ;(
    ICSI: za 1 razem udane :)

    16uddqk34v2bfw3k.png

  • Allmita Autorytet
    Postów: 1935 826

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilly_Anna w Twoim wieku tez miewałam takie długie cykle....no może ponad 2 msc to na palcach jednej ręki policze, ale standardem były takie 40 dniowe...ale to był czas studiów, stresów, imprez, nauki itp....od kiedy poznałam mojego terazniejszego już męża w miare mi się wyregulowały i rzadko są ponad 33-34....ale teraz prowadze bardziej ustabilizowany tryb zycia-właściwie bardzo- kłade sie spac i wstaje o tej samej porze, tryb dzienny podobny-mysle że to dużo daje...

    oprócz tego cyklu-ktory normalnie zwariował-tempka skacze jak chce,szkoda bo to pierwszy cykl staran a tu takie hece, ale cały ten tydzien(kiedy miała byc owulka) chorowałam więc pewnie to przez to....

    https://www.maluchy.pl/li-72886.png
    https://www.maluchy.pl/ci-73456.png
  • midnight Autorytet
    Postów: 1679 1433

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam ! Jestem tu nowa, ale czytam trochę Wasze wpisy, i pomyślałam ze i mi mogłybyście pomóc....
    Jestem dzień przed @ i nie wiem czy są jeszcze jakieś szanse w tym cyklu, zeświruję chyba.
    Cykle ostatnio mam 25 dni, temp 37,5 macica wysoko...
    Mam już córe 3 lata, bardzo pragnę rodzeństwa dla niej, jestem po dwóch poronieniach...
    pozdrawiam

    Córcia-2012 <3
    J-6/11tc [*] 13.02.15,
    S -18tc [*] 30.09.15,
    F-16tc. [*] 12.05.16
    K-21tc. [*] 02.02.17
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    milka90 wrote:
    Czesc mam 25 lat ja staram sie o pierwasze dziecko juz 16 cykl :(. Mam straszne doły, mam nadzieję,że to minie. Miałam sprawdzaną drożność lewy jest drożny, a prawy nie wiadomo, owulacje też mam potwierdzone na monitoringu, mąż zdrowy. TSH miałam 2,98 ale juz mam 1,5 nie wiem co mam dalej robic. Pozdrawiam
    a partner zbadany?

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ