X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • Wika2804 Koleżanka
    Postów: 54 4

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny , odświeżam wątek dość dawny ,ale jestem ciekawa czy będziecie mi w stanie coś pomóc/doradzić. Obecnie zmagam się z helicobacterem , gastroskopie mam za tydzień i zapewne zacznę antybiotykoterapie 10 dniową.
    Dałam sobie cały kwiecień na przeleczenie.
    W maju/czerwu chciałabym pierwszy raz zacząć starać się o dziecko. Od tygodnia zaczęłam brać mamaDHA premium+ (dla starających się jak najbardziej można stosować)
    Moje pytanie ,przy tym helicobacterze i małej infekcji opryszczki robiłam badanie morfologię i tsh. Tsh moje wyszło 2.68 ,wiem że to zdecydowanie za dużo dla kobiety starającej się o ciążę. Jakie są wasze doświadczenia z tym nieszczęsnym tsh? Udało się wam zajść z tsh powyżej 2.5? Czy zbijałyście hormonem ,który będzie można odstawić po porodzie ?
    Obecnie zaczynam od jutra także dietę typowo pod starania o dzidzię , u Pani mgr. Kamili Rólkiewicz. Co prawda nie wiem jeszcze czy mam jakikolwiek problem z zajściem,ale dmucham na zimne. Moja przyjaciółka straciła ciążę w 11 tyg ,strasznie to przeżyłam ,a ona i jej narzeczony to już w ogóle.. Nie chce sama mieć takich problemów.
    Bazylove widzialam że Pani była na diecie u Pani Kamili , mogłabym się dowiedzieć czy udało się z dietą zajść w ciążę?
    Pozdrawiam

    ✳️22 lata
    ✳️Tsh - 3.78(0.4- 4.5)
    ✳️Ft4 - 1.28 (0.93 - 1.7)
    ✳️Ft3 - 3.59 (2- 4.4)
    ✳️ Ferrytyna- 12.64 (13-150)
    Anty-tpo- 24 (0-34)
    Anty-tg -355 (0-115)😭
    ✳️ Homocysteina - w super normie
    ✳️ Brak objawów wskazujących na problemy z tarczycą
    ✳️ Nadmierny stres (staram się z nim walczyć)
    ✳️Od 05.2020 - suplementacja wit.C , pikolinian cynku, Wit.B , wiesiołek , wit.d3 K2 MK7 , selenium 100mcg
    ❗Czerwiec 2020 - rozpoczęcie starań ❗

    25.08
    Tsh - 1.43
    Ft4- 1.40
    Ft3- 2.89
    Anty-tg - 70 🤗
    Anty-tpo - 13
    29.08 ⏸️ 🥺♥️♥️♥️
    Euthyrox 37.5
  • Iryska Autorytet
    Postów: 3704 4395

    Wysłany: 1 kwietnia 2020, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 września 2020, 13:39

    Lolipop lubi tę wiadomość

    12.02.2020 ⏸️
    12.10.2020 ❤️

    preg.png
  • Gusiaczek Autorytet
    Postów: 576 815

    Wysłany: 4 kwietnia 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Badanie usg 25 marca o 9 rano, pecherzyk 18 mm na prawym jajniku drugi 16 mm i zastrzyk z ovitrelle o 21 tego samego dnia. Inseminacja następnego dnia (26.03) godzina 11 na pecherzyku 20 mm. 27 marca dzień po inseminacji mega ból jajnika prawego i całego podbrzusza, domniemam ze owulacja wtedy nastąpiła. Oczywiscie było przytulanie w piątek i powtórka w niedzielę. A w środę bolał mnie jajnik prawy na przemian z lewym i podbrzusze. W piątek jajnik lewy dał o sobie znać poprzez ciągnięcie lekkie ale trwało to chwile. To moja 3 inseminacja w której biorę lutinus. W poprzedniej też aplikowalam lutinus ale nie mialam takiego bolu. A jeszcze dochodzi zmeczenien od 3 dni do tego, co usiade to moment mogę zasnąć. Nie wiem co myśleć. Moze organizm tak reagowac od przyjmowania progesteronu ? Lub moze jest jakas nadzieja, że może sie uda tym razem 😁 Pozdrawiam ciepło wszystkie starające sie Dziewuszki☺

    1 Ivf krótki protokół
    •Punkcja 17/12/2020 pobranych 21 jajeczek - 3 zarodki 2 dniowe
    •Transfer 8/02/2021 - beta 0
    •Transfer 12/03/2021 - beta 0
    3 zarodek ❌
    •Leki - Lutinus 3x2 (100mg)
    2 Ivf krótki protokół
    •Punkcja 05/05/2021 pobranych 20 jajeczek - 3 zarodki 3 dniowe i 5 ❄
    •Transfer ❄ 28/06/2021 - beta 0
    •Leki - lutinus 3x2 (100mg)
    •Transfer 22/10/2021 3 dniowego zarodka - beta 0
    •Leki - encorton 10mg, acard 0,75 mg, duphaston 2x1, lutinus 3x2 (100mg) wlew z intralipidu w dniu transferu
‹‹ 4156 4157 4158 4159 4160
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ