X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zakładam wątek nowy dla nowych staraczek poznajmy się i pomagajmy sobie wzajemnie

    Margaretka89, agatali, Nigiel, Madzia88, marciaa, Evelin, edka85, AniaŁ123, Bella_Bella, daga_00, emidomi, stokrotka666, Pączek, MMadziula, M.J.G, EmiKa, SOSENKA85, Fala, Violet146, welonka, kania85, Tosia80 lubią tę wiadomość

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • Lisek Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się. Dołączyłam do forum wczoraj. Mam już jedno dziecko, od dwóch cykli staram się o rodzeństwo. Obecny cykl trwa już 34 dni, ale wszystkie testy wychodzą negatywne. Dziś zrobiłam betę, jutro wynik, ale już nie robię sobie nadziei. Kiedy okres mi się spóźniał i myślałam, że jest ciąża, byłam taka radosna, ożywiona, pomysły na zabawy z dzieckiem same przychodziły mi do głowy, psikusy, dowcipy z mężem. A kiedy zrobiłam wczoraj test i wyszedł negatywny, od razu pokłóciłam się z mężem. Tak te starania wpływają na nasze życie...

    Mam pytanie, czy ktoś mierzył sobie temperaturę zwykłym termometrem, czy to ma sens, czy trzeba kupić specjalistyczny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2016, 08:57

    Pączek lubi tę wiadomość

  • jovita Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam i ja :-) Dobrze, że powstał nowy wątek, bo od jakiegoś już czasu podczytuję kilka i kiedy widzę, że dziewczyny są już tak zadomowione, jakoś nie mogę się włączyć.

    Fala lubi tę wiadomość

  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja tez mam juz Nikosia i staramy sie o drugiego maluszka
    z Nikosiem nie bylo latwo 2 lata z pomoca lekarska

    Judi22 lubi tę wiadomość

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisek ja kupilam owulacyjny termometr i mierzylam zaraz po wstaniu z lozka

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisek wrote:
    Witam się. Dołączyłam do forum wczoraj. Mam już jedno dziecko, od dwóch cykli staram się o rodzeństwo. Obecny cykl trwa już 34 dni, ale wszystkie testy wychodzą negatywne. Dziś zrobiłam betę, jutro wynik, ale już nie robię sobie nadziei. Kiedy okres mi się spóźniał i myślałam, że jest ciąża, byłam taka radosna, ożywiona, pomysły na zabawy z dzieckiem same przychodziły mi do głowy, psikusy, dowcipy z mężem. A kiedy zrobiłam wczoraj test i wyszedł negatywny, od razu pokłóciłam się z mężem. Tak te starania wpływają na nasze życie...

    Mam pytanie, czy ktoś mierzył sobie temperaturę zwykłym termometrem, czy to ma sens, czy trzeba kupić specjalistyczny?

    Lisek powinien to być termometr z 2 miejscami po przecinku. polecam firmy microlife :) powodzenia

    Bella_Bella, Tosia80 lubią tę wiadomość

  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale cisza chyba nie ma nowych dziewuszek

    Evelin lubi tę wiadomość

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • magdallena69 Przyjaciółka
    Postów: 109 195

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To moze i ja sie dolacze:)Mam 21 lat i 2,5 rocznego synka a teraz staramy sie z mezem o kolejne dziecko:) jest to nasz chyba 4 cykl ale dopiero 1 z mierzeniem temperatury i wykresem... Dzis jest 38 dzien mojego cyklu i wedlug mnie juz powinien przyjsc @ ale poki co ani widu ani slychu co bardzo mnie cieszy:) Jeden test robilam juz we wtorek popoludniu jednak wyszedl negatywny. Ale nie wszystko stracone:)Moze OF za szybko wyznaczyl owulacje(tym sie pocieszam ;) )
    Trzymam kciuki za nas wszystkie:)



    c93b7461fe88ae03358ee4c8d499c73c.png

    Evelin lubi tę wiadomość

  • youstyna Koleżanka
    Postów: 77 10

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdallena69, może była podwójna owulka? obstawiałabym 20 i 29 dc. trzymam kciuki oby tak było, a wykres zakończył się na zielono.

    magdallena69 lubi tę wiadomość

  • Lisek Znajoma
    Postów: 18 7

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla formalności napiszę, że zgodnie z tym, czego się spodziewałam wynik bety <0.1. Okres spóźnia mi się już tydzień. Zastanawiam się, ile jeszcze czekać i kiedy iść po luteinę. A może któraś pamięta, jaką dawkę luteiny bierze się na wywołanie?

  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ja również podczytywalam ostatnio kilka wątków i z nadzieją czekałam na właśnie taką całkiem nową grupę w której można się poznać od początku :)
    Mam na imię Marta mam 28 lat, w sierpniu tamtego roku zaczęliśmy z mężem starać się o dziecko. Do tej pory dorobilismy się tylko kota :P
    Nasze starania nie były na początku proste ponieważ cały czas dostawałam zapalenia które przeszkadzały w staraniach. Na szczęście ostatnio ustąpiły i właśnie czekam na koniec cyklu który raczej nie będzie owocny ale nadzieje tam w środku zawsze jest :)
    Lisek tak to już właśnie jest że przez to całe czekanie a potem rozczarowanie, denerwujemy się i musimy to jakoś odreagować, ja zazwyczaj na koniec cyklu gdy przychodzi rozczarowanie bardzo to przeżywam i musze sobie trochę poplakac żeby wyrzucić z siebie te całe emocje te wszystkie nadzieje i obrazy w mojej głowie, ale potem zaczyna się nowy cykl i wraca to uczucie ze może teraz się uda :) Pozdrawiam was wszystkie, musimy wierzyć że się uda :)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 stycznia 2016, 21:42


  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my też się staramy o drugiego maluszka - z pierwszym bylo ciężko - miałam drożność robione ,brałam dużo leków na stymulacje i lepsze endometrium
    ojjjj ile lez wylalam teraz czuje ze nie bedzie latwo

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dla uporzadkowania ktora co i jak prosze wpisac nizej tak jak ja ile macie lat i ktory to cykl staran - bedzie przejrzyscie

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • martamarta Koleżanka
    Postów: 49 10

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia1985, czyli juz przechodziłas raz to całe oczekiwane i starania. Dwa lata to dosc długo, napisz proszę jak sobie z tym radziłas i to wytrzymałas. Czy miałaś takie chwile zwątpienia i czy robiliscie sobie jakąś przerwę, czy jednak każdy cykl próbowaliscie? Po jakim czasie dowiedziałas się ze masz niedrożność jajników
    ?


  • magdallena69 Przyjaciółka
    Postów: 109 195

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny! Dzisiaj moj 39 dc co nigdy mi sie nie zdarzylo :o malo tego,temperatura skoczyla dzisiaj do 37,13 i mam nadzieje ze sie utrzyma:) daje sobie czas do piatku i jak @ nie przyjdzie to robie kolejny test :)





    21 lat
    4 cykl

  • aprill Autorytet
    Postów: 899 572

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do staraczek:)
    Tak naprawdę to wspolzylismy z mezem bez zabezpieczenia od ponad roku ale nic nie ustrzelilismy i dopiero od tego cyklu zaczelismy starania na poważnie tzn ja prowadze obserwacje temp. i sluzu oraz wspolzyjemy w wyznaczone przeze mnie dni ;)

    29 lat
    1 cs

    martamarta lubi tę wiadomość

    km5svcqgdjp9orqj.png
    20.05.2019 - FET blastka 5.1.2 - beta: 9dpt 62,5; 11dpt 152; 13dpt 396; 16dpt 1237; 22dpt 8563
    został 1 ❄️4.2.2
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martamarta wrote:
    Sylwia1985, czyli juz przechodziłas raz to całe oczekiwane i starania. Dwa lata to dosc długo, napisz proszę jak sobie z tym radziłas i to wytrzymałas. Czy miałaś takie chwile zwątpienia i czy robiliscie sobie jakąś przerwę, czy jednak każdy cykl próbowaliscie? Po jakim czasie dowiedziałas się ze masz niedrożność jajników
    ?
    oj ciezako bylo - pamietam jak za kazdym razem gdy dostawalam @ wylam przynajmniej 2 dni
    mialam przerwe 3 mce bo bylam lyzeczkowana a po tym nie mozna przez 3 mce sie starac dopoki macica sie nie zagoi ale wlasnie po lyzeczkowaniu sie nam udalo - lyzeczkowanie mialam w pazdzieniku a w styczniu zaszlam w ciaze
    mialam z mezem szereg badan ,
    droznosc zlecila mi gin gdy przez rok nie moglam zajsc w ciaze ale okazalo sie ze jajowody sa drozne i wowczas wlaczyma Clo czyli stymulacje przez pol roku ale dalej nici - nie wiem ale wydaje mi sie ze pomoglo lyzeczkowanie a juz mialam termin na laparoskopie i super ze sie udalo ale czuje ze tym razem tez latwo nie bedzie ale nie mam juz takiej spiny bo mam Nikosia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 stycznia 2016, 23:57

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magdallena69 wrote:
    Dziewczyny! Dzisiaj moj 39 dc co nigdy mi sie nie zdarzylo :o malo tego,temperatura skoczyla dzisiaj do 37,13 i mam nadzieje ze sie utrzyma:) daje sobie czas do piatku i jak @ nie przyjdzie to robie kolejny test :)

    kciukam :)

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • sylwia1985 Autorytet
    Postów: 6355 7491

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 00:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polecam dla partnerow lek Salfazin moj to bral - plemniki sa lepszej jakosci i szybsze :)

    ex2b4z17yxk8dczz.png


    km5se6ydi0vc9k5k.png
  • magdallena69 Przyjaciółka
    Postów: 109 195

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 05:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny!!!! Testowałam, nie dałam rady wytrzymać;) jest cień słabiutki drugiej kreski:D myśle ze sie udało bo te testy jeszcze mnie nie zawiodły ;) pózniej jak mi sie uda to wstawię zdjecie i same ocenicie :D przesyłam mooooc buziakow dla wszystkich! Rozpiera mnie poprostu haha... Od momentu jak obudziłam sie na mierzenie temperatury i zrobienie testu, nie moge zasnąć taka jestem szczęśliwa:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2016, 09:23

    SOSENKA85 lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ