Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają
Odpowiedz

Starania o maluszka, porady, - dla tych co dołączyli dopiero i jeszcze się nie znają

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj palusia :*

    palusia171 lubi tę wiadomość

  • Kasia 25 Autorytet
    Postów: 1052 275

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palusia171 tak lekarz ginekolog je zlecił, przyjął mnie na swój oddział. Stwierdził że na piekne oczy nie może mnie leczyć musi wiedzieć dokładnie co jest 5. Badania miałam refundowane ponieważ jestem ubezpieczona, za nic nie płaciłam laparoskopie tez miałam refundowaną. Po badaniach wyszło, że choruję na Policystyczne jajniki oraz insulinooporność, żałuję że od razu do niego nie trafiłam.

    marzec 2017 iui udana
    10.07.17 aniołek Kornel [*] 17tc
    luty 2018- II iui ?
    Gonal f 900
    Pcos, insulinoopornosc, zaburzenia miesiaczkowania.
  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palusia171 wrote:
    Hej !
    Nie jestem taka świeża na tej stronie, jednak nie angażowałam się tak na forach itp.
    Mam 24 lata, 11 cykli starań na poważnie, ale od ponad roku działamy w kierunku potomstwa. Zazwyczaj mam cykle 31 dniowe. To byłoby moje 1 dzieciątko.

    Pierwszy miesiąc piję inofolic. Badań jeszcze nie wykonywałam. Jedynie pierwszą wizytę wstępną u ginekologa.
    Nie wiem od czego zacząć, aby zobaczyć ten wymarzony +. Czy może zioła? Czy od razu wykonać wszystkie badania i nie czekać na cud?

    Pozdrawiam Was cieplutko! i życzę z całego serducha małego szkraba! ;*
    Hej Palusia :) Witamy :)

    Kochana, rok bez diagnozy to dużo. Ja bym poradziła zrobić badania hormonów: tarczycowe, prolaktynę, amh, fsh, lh, progesteron :) To na początek :)

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • palusia171 Ekspertka
    Postów: 170 112

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 13:06

    Lubię_czekoladę lubi tę wiadomość

  • Kasia 25 Autorytet
    Postów: 1052 275

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię_czekoladę wrote:
    Pytaj, nie przepraszaj :) Tu się pytamy i gadamy o wszystkim :P Niby choruję, niby nie.. Mam hiperprolaktynemie- brałam Bromergon ale lekarz mi odstawił. Miałam nieregularne cykle- brałam duphaston- lekarz odstawił. Ostatnio monitoring wykazał cykl bezowulacyjny- dostałam Aromek. Teraz jestem pod opieką kliniki leczenia niepłodności, mam nadzieję, że wiedzą co robią.

    Super, że możesz mieć refundowane.. To bardzo odciąża.. :)

    Ja chcę podejść do IUI. Trzy próby, jak nie wyjdzie in vitro. Zaczęłam wychodzić z założenia, że nie ma na co czekać..


    Oby się udało ;) ja na początku się trochę załamałam ale doktorek mnie opierniczył,wzięłam się w garść :)

    Lubię_czekoladę lubi tę wiadomość

    marzec 2017 iui udana
    10.07.17 aniołek Kornel [*] 17tc
    luty 2018- II iui ?
    Gonal f 900
    Pcos, insulinoopornosc, zaburzenia miesiaczkowania.
  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 25 wrote:
    Oby się udało ;) ja na początku się trochę załamałam ale doktorek mnie opierniczył,wzięłam się w garść :)
    No i dobrze! Nastawienie jest ważne :)

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • palusia171 Ekspertka
    Postów: 170 112

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 13:06

    Lubię_czekoladę lubi tę wiadomość

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witaj Palusia, moja równolatko! :)

  • Kasia 25 Autorytet
    Postów: 1052 275

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palusia171 wrote:
    Kasia 25 - i tym oto postem, uświadomiłaś mnie, że nie warto czekać. Cuda się zdarzają...- ale trzeba temu szczęściu pomóc. A sama wiadomość co jest grane z naszym organizmem pomaga w podjęciu innych kroków.

    Powiedz mi tylko, że Twój lekarz jest z woj. pomorskiego! ;) to go znajdę ! :D


    Ja zwlekałam z moim brakiem miesiączek dopiero kiedy zaczęliśmy myślec o dziecku zdałam sobie sprawę z powagi sytuacji. Warto zrobić te badania, u mnie w rodzinie tylko ja mam problem i moja kuzynka ktora ma 47 lat. Mój doktorek jest z Poznania :) jezdze na wizyty 120 km.

    marzec 2017 iui udana
    10.07.17 aniołek Kornel [*] 17tc
    luty 2018- II iui ?
    Gonal f 900
    Pcos, insulinoopornosc, zaburzenia miesiaczkowania.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia na pocieszenie ci powiem, że ja mam regularne cykle i tak w ciażę nie zachodzę ;)

  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palusia171 wrote:
    Lubię_czekoladę - dziękuje! Obiecuję, że za jakiś czas podzielę się wynikami i pomożecie mi w interpretacji :)

    Jeśli będę w stanie cokolwiek Wam pomóc, doradzić - to postaram się to zrobić najlepiej jak potrafię ! ;*
    Super! Czekamy na wyniki :) Magluj tam lekarza o skierowanie :)

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luccecita wrote:
    Kasia na pocieszenie ci powiem, że ja mam regularne cykle i tak w ciażę nie zachodzę ;)
    Też mi pocieszenie :D Weeeeeeeeeeź :P W końcu zajdziesz :*:*:* Lada moment, chwilunieczka <3

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny! I badania partnera! Mega istotne :)

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
  • Kasia 25 Autorytet
    Postów: 1052 275

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 25 wrote:
    Ja zwlekałam z moim brakiem miesiączek dopiero kiedy zaczęliśmy myślec o dziecku zdałam sobie sprawę z powagi sytuacji. Warto zrobić te badania, u mnie w rodzinie tylko ja mam problem i moja kuzynka ktora ma 47 lat. Mój doktorek jest z Poznania :) jezdze na wizyty 120 km.




    A skąd jesteś? Byłam już u paru lekarzy, nawet z mojego faceta zrobili chorego i kazali sciagac witaminy z Niemiec za 500 zł okazało się że ze mna jest problem, nie z nim. Niektorzy wykorzystują oby kase kasować.

    marzec 2017 iui udana
    10.07.17 aniołek Kornel [*] 17tc
    luty 2018- II iui ?
    Gonal f 900
    Pcos, insulinoopornosc, zaburzenia miesiaczkowania.
  • palusia171 Ekspertka
    Postów: 170 112

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2018, 13:06

    Lubię_czekoladę lubi tę wiadomość

  • Kasia 25 Autorytet
    Postów: 1052 275

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię_czekoladę wrote:
    A dziewczyny! I badania partnera! Mega istotne :)



    Własnie moj lekarz u ktorego sie teraz lecze po obejrzeniu wyników stwierdził że w tydzień mogłaby byc druzyna piłkarska, a poprzednicy zrobili z niego poważnie chorego. Swiat mi sie wtedy zawalił.

    Lubię_czekoladę lubi tę wiadomość

    marzec 2017 iui udana
    10.07.17 aniołek Kornel [*] 17tc
    luty 2018- II iui ?
    Gonal f 900
    Pcos, insulinoopornosc, zaburzenia miesiaczkowania.
  • Ewi28 Autorytet
    Postów: 4140 1601

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 25 ja biorę mwtformine 500 na insulinoopornosc

    l22nt5odvbtc685m.png
    qb3ckqi1trijedhi.png
  • Kasia 25 Autorytet
    Postów: 1052 275

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    palusia171 wrote:
    To nie tak daleko! Spróbuje najpierw tutaj, a potem odezwę się do Ciebie o namiar ! :)

    A u mnie z kuzynostwa nikt nie miał problemów, nawet siostra kilka lat młodsza zaszła ostatnio w 1 cs. ;) kiedyś tylko siostra mojego taty - 15 lat starań. I urodziła 2 dzieci :)

    Powtórzymy z moim mężczyzną badania nasienia. Bo mamy stare, z przed roku temu. Niestety nie wyszły one ciekawie, bo było dużo nieruchomych. Ale podejrzewam,że przez naszą abstencje - 5 dniową ;)


    Nie ma problemu, pisz ;)

    marzec 2017 iui udana
    10.07.17 aniołek Kornel [*] 17tc
    luty 2018- II iui ?
    Gonal f 900
    Pcos, insulinoopornosc, zaburzenia miesiaczkowania.
  • Kasia 25 Autorytet
    Postów: 1052 275

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubię_czekoladę wrote:
    Też mi pocieszenie :D Weeeeeeeeeeź :P W końcu zajdziesz :*:*:* Lada moment, chwilunieczka <3


    dokładnie ;)

    Lubię_czekoladę lubi tę wiadomość

    marzec 2017 iui udana
    10.07.17 aniołek Kornel [*] 17tc
    luty 2018- II iui ?
    Gonal f 900
    Pcos, insulinoopornosc, zaburzenia miesiaczkowania.
  • Lubię_czekoladę Autorytet
    Postów: 4436 2834

    Wysłany: 18 stycznia 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia 25 wrote:
    Własnie moj lekarz u ktorego sie teraz lecze po obejrzeniu wyników stwierdził że w tydzień mogłaby byc druzyna piłkarska, a poprzednicy zrobili z niego poważnie chorego. Swiat mi sie wtedy zawalił.
    To dwie sprzeczne diagnozy... A dlaczego tak zinterpretowali wyniki za pierwszym razem?

    atdcg7rfvm6x7lmu.png
    6 cykli stymulowanych- Aromek :(
    ICSI Maj 2017 :(
    IMSI Kwiecień 2018- Mamy jedną ❄️ :)
    FET 24.05 Ciąża biochemiczna :(
    IMSI Lipiec 2018- Mamy dwie ❄️❄️ :)
    FET 4BB 22.08 <3
‹‹ 3886 3887 3888 3889 3890 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ