X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • Kaszanek Koleżanka
    Postów: 59 26

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😘 wczoraj mialam termin @, nie pojawiła sie poki co, brzuch raczej nic nie boli (a na pewno nie tak jak zawsze przed @) . Test z wczoraj pokazał 1 kreske (ale niestety nie z porannego, pink test czulosc 20)... Ale dzisiaj z rana wyrzucajac wacik do kosza zobaczylam ze przez noc pojawiła się druga kreska! Blada ale jest. Dzisiaj z rana pojechałam na bete, czekam na wyniki. Trzymajcie kciuki 🙏♥️

    Tsh- 1,007 ✔️
    Prolaktyna 16,35 ✔️
    Progesteron 2dc 0,35
    Progesteron 22dc 14,15

    Euthyrox N 25, jod, kwas foliowy, Wit. D3, korzeń maca, cynk, olej z wiesiołka do owu.

    Starania od stycznia 2020 🙏 (ona 28, on 33)
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najbardziej dało mi do myślenia, to że powiedział,że skoro mam potwierdzona owulację przez USG i badaniem progesteronu to nie ma co się przejmować śluzem.

    Gdzieś też wyczytałam że odbyta owulacja przeczy temu że nie ma śluzu płodnego. 🤔

    klz9df9hix7ly771.png
  • RzęsoBecia Znajoma
    Postów: 24 4

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    Tak naprawdę to ja dopiero niedawno zaczęłam zgłębiać tajniki czegoś takiego jak osobowość. Oglądam na ten temat filmiki, czytam książki i jakoś tak, zaczynam bardziej rozumieć ludzi i się tak na nich nie wkurzać :) Sama siebie też bardziej już rozumiem :) Zaczynam rozumieć czemu reaguję tak a nie inaczej i dlaczego czasem iskrzy między mną a innymi ludźmi :) A, że obiecałam sobie wiedzę przekuć w czyny to staram się ojjjj bardzo się staram :)

    Kochana podaj jakieś tytuły albo linki to też chętnie poczytam !

    Hannah_92, mi też czasem jest trochę przykro jak w najbliższym otoczeniu przybywa brzuchatek. Oczywiście cieszę się ich szczęściem ale.lezka w oku się kręci.

    ZOSTALAM CIOCIĄ!!!w naszej rodzince pojawiła sie dziś Julka! 3600g i 60cm! Nogi podobno jak modelka 😁

    SylwiaG, NikaVera lubią tę wiadomość

    26.07.2015 👶 Jasio
    05.05.2017 👼 6tc

    💊Niedoczynność tarczycy- Eutyrox75
    🍬Wit.C, Wit.D, B12, kwas foliowy, magnez+B6

    Starania od 02.2020
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    NikaVera czy możesz polecić jakieś książki? Też chętnie przeczytam:)

    hannah_92 and RzęsoBecia i wszytskie inne zaainteresowane :p

    Przede wszystkim polecam 3 pozycje autorstwa Littauer Florence :
    - Osobowość plus. Jak zrozumieć innych przez zrozumienie siebie?
    - Osobowość plus dla małżeństw. Jak zrozumieć siebie i osobę, którą kochasz
    - Osobowość Plus dla Rodziców

    Tą pierwszą przeczytałam, reszta właśnie została zamówiona. Książka napisane przystępnym językiem z pewną dozą humoru. Ma też pewne odniesienia do wiary ale jest tego naprawdę mało, ale uprzedzam. Dobrze i szybko się to czyta.
    Z formy "oglądanej" polecam kanał Kasi Sawickiej. Prowadzi też swojego instagrama i od czasu do czasu robi takie pogadanki on-line, są bardzo fajne moim zdaniem bo prowadzimy tam z dziewczynami wspólne dyskusje.

    Jest jeszcze jedna sfera życia, która przy okazji osobowości warto przeanalizować, a mianowicie "języki miłości". Tutaj polecane są książki autorstwa Garego Chapmana np. "5 języków miłości" , jest też wersja tej książki dla mężczyzn :) I tutaj też zaznaczam, że mogą być odniesienia do wiary bo o ile dobrze pamiętam autor jest pastorem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 kwietnia 2020, 12:26

    RzęsoBecia lubi tę wiadomość

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze chyba trzeba odpuścić tym bardziej,że teraz nie zrobię żadnych badań przez wirusa. Więc co mi da to że będę teraz drążyła temat,czytała, szukała itp. Tylko się człowiek stresuje niepotrzebnie.
    Jak się wirus skończył,to ok wtedy zrobimy badania a teraz działać bez spiny i bez wyszukiwania roznycj informacji bo i tak teraz na nic mi się nie przydadzą.

    Ona34 lubi tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Kurcze chyba trzeba odpuścić tym bardziej,że teraz nie zrobię żadnych badań przez wirusa. Więc co mi da to że będę teraz drążyła temat,czytała, szukała itp. Tylko się człowiek stresuje niepotrzebnie.
    Jak się wirus skończył,to ok wtedy zrobimy badania a teraz działać bez spiny i bez wyszukiwania roznycj informacji bo i tak teraz na nic mi się nie przydadzą.
    O to właśnie jest to;) ja też mam brać tabsy i tyle bo nic więcej przez wirusa nie zrobię, także jem ale już się nie wkręcam bo wiem ze jak prolaktyna nie zbije to w ciążę nie zajde...

  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaszanek wrote:
    Hej dziewczyny 😘 wczoraj mialam termin @, nie pojawiła sie poki co, brzuch raczej nic nie boli (a na pewno nie tak jak zawsze przed @) . Test z wczoraj pokazał 1 kreske (ale niestety nie z porannego, pink test czulosc 20)... Ale dzisiaj z rana wyrzucajac wacik do kosza zobaczylam ze przez noc pojawiła się druga kreska! Blada ale jest. Dzisiaj z rana pojechałam na bete, czekam na wyniki. Trzymajcie kciuki 🙏♥️
    Powodzeniankochana😘

    Kaszanek, NikaVera lubią tę wiadomość

  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Kurcze chyba trzeba odpuścić tym bardziej,że teraz nie zrobię żadnych badań przez wirusa. Więc co mi da to że będę teraz drążyła temat,czytała, szukała itp. Tylko się człowiek stresuje niepotrzebnie.
    Jak się wirus skończył,to ok wtedy zrobimy badania a teraz działać bez spiny i bez wyszukiwania roznycj informacji bo i tak teraz na nic mi się nie przydadzą.

    O! I to jest myśl. :)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    O! I to jest myśl. :)

    Tylko ciężko się zastosowac do tego 😅😅😅

    klz9df9hix7ly771.png
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera dzięki, na pewno się zainteresuje tymi ksiązkami:)

    ZielonaHerbata jeśli chodzi o badanie nasienia to moim zdaniem spokojnie możecie go zrobić przy koronawirusie. Ja z mężem próbkę nasienia przygotowaliśmy w domu tzn. zakupiliśmy specjalną prezerwatywę i jałowy pojemnik i spokojnie w domu podczas stosunku mogliśmy to zrobić. Tę prezerwatywę z zawartością spermy trzeba tylko związać takim drucikiem i przełożyć do pojemnika. Potem mój mąż zawiózł to do laboratorium, w odpowiedniej temperaturze tj. najlepiej blisko ciała. Mówią że trzeba to zawieźć w ciągu pół godziny, ale kobieta w laboratorium powiedziała że wystarczy do godziny.
    Nie wiem czy macie taką możliwość, bo oczywiście nie każdy może sobie na to pozwolić. Mamy to szczęście że do naszego laboratorium, gdzie wykonują takie badanie mamy blisko, więc w ciągu 25 minut próbka była miejscu.
    Generalnie jest to super opcja, facet nie ma stresu, ponoć taka sperma jest lepsza niż ta z masturbacji plus jak najmniejszy kontakt podczas wizyty w laboratorium. Zawozisz tylko próbkę, więc na miejscu jest się dosłownie chwilkę:) Prezerwatywę wraz z pojemnikiem i instrukcją zakupiliśmy w naszym centrum, do którego chodzę do ginekologa.

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • SylwiaG Autorytet
    Postów: 903 310

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaszanek wrote:
    Hej dziewczyny 😘 wczoraj mialam termin @, nie pojawiła sie poki co, brzuch raczej nic nie boli (a na pewno nie tak jak zawsze przed @) . Test z wczoraj pokazał 1 kreske (ale niestety nie z porannego, pink test czulosc 20)... Ale dzisiaj z rana wyrzucajac wacik do kosza zobaczylam ze przez noc pojawiła się druga kreska! Blada ale jest. Dzisiaj z rana pojechałam na bete, czekam na wyniki. Trzymajcie kciuki 🙏♥️

    Trzymam kciuki, ale test po 10 minutach traci ważność i nawet jeśli pojawi się kreska to nie znaczy że jest pozytywny. Obym się myliła🍀💚

    ❌Diwa PCOS.
    ❌Częste cykle bezowulacyjne

    ❌Testosteron 118 ng/dl (6-82)
    ✔️Progesteron 14,3 ng/ml (1,83-23,9)
    ✔️Estradiol 57 pg/ml (12,4-233)
    ❌LH 19,1 mlU/ml (2.4-12,6)
    ✔️FSH 5,8 mlU/ml (3,5-12,5)
    ✔️Prolaktyna 12 ng/ml (4,79-23,3)
    ❌DHEAS-O4 812,00 µg/dl (98,8-340)
    ✔️SHGB 22,3 nmol/l (19,8-155,2)
    ✔️TSH 1,39 µIU/ml (0,27-4,2)
    ✔️FT3 4,11 pg/ml (2-4,4)
    ✔️FT4 1,07 ng/dl (0,93-1,7)
    ✔️Anty TG 17,7 IU/ml (0-115)
    ✔️Anty TPO < 9 IU/ml (0-34)


    💊 Sundose
    💊 Metformax
    💊 Euthyrox


    🏡 okolice Wrocławia
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4015 5397

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hannah_92 wrote:
    NikaVera dzięki, na pewno się zainteresuje tymi ksiązkami:)

    ZielonaHerbata jeśli chodzi o badanie nasienia to moim zdaniem spokojnie możecie go zrobić przy koronawirusie. Ja z mężem próbkę nasienia przygotowaliśmy w domu tzn. zakupiliśmy specjalną prezerwatywę i jałowy pojemnik i spokojnie w domu podczas stosunku mogliśmy to zrobić. Tę prezerwatywę z zawartością spermy trzeba tylko związać takim drucikiem i przełożyć do pojemnika. Potem mój mąż zawiózł to do laboratorium, w odpowiedniej temperaturze tj. najlepiej blisko ciała. Mówią że trzeba to zawieźć w ciągu pół godziny, ale kobieta w laboratorium powiedziała że wystarczy do godziny.
    Nie wiem czy macie taką możliwość, bo oczywiście nie każdy może sobie na to pozwolić. Mamy to szczęście że do naszego laboratorium, gdzie wykonują takie badanie mamy blisko, więc w ciągu 25 minut próbka była miejscu.
    Generalnie jest to super opcja, facet nie ma stresu, ponoć taka sperma jest lepsza niż ta z masturbacji plus jak najmniejszy kontakt podczas wizyty w laboratorium. Zawozisz tylko próbkę, więc na miejscu jest się dosłownie chwilkę:) Prezerwatywę wraz z pojemnikiem i instrukcją zakupiliśmy w naszym centrum, do którego chodzę do ginekologa.


    W jakim labie robiliscie badanie? Bo brzmi calkiem w porzadku. Tak na przyszlosc, choc mam nadzieje ze mi sie nie przyda.. ;)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Kaszanek Koleżanka
    Postów: 59 26

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SylwiaG wrote:
    Trzymam kciuki, ale test po 10 minutach traci ważność i nawet jeśli pojawi się kreska to nie znaczy że jest pozytywny. Obym się myliła🍀💚

    Właśnie wiem ze po czasie wynik jest błędny i nie mozna go brać pod uwage, na instrukcji jak byk ze wynik po max. 10min... Ale 😁 w poprzednich 3 miesiacach używałam tych samych testów i nigdy nie bylo cienia nawet po czasie, a drugiej krechy normalnej ale jaśniejszej to juz calkiem. Dlatego mam nadzieję z tego powodu, kwestia 2h i wyniki będą 🤞

    Tsh- 1,007 ✔️
    Prolaktyna 16,35 ✔️
    Progesteron 2dc 0,35
    Progesteron 22dc 14,15

    Euthyrox N 25, jod, kwas foliowy, Wit. D3, korzeń maca, cynk, olej z wiesiołka do owu.

    Starania od stycznia 2020 🙏 (ona 28, on 33)
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa https://www.laborpz.pl/ Nam to laboratorium poleciła moja ginekolog. Jestem z Rybnika (Śląsk). Zorientujcie się jak jest w waszych miejscowościach, ale na pewno jest możliwość przywiezienia próbki, a nie pobrania jej na miejscu.

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam o tym. Ale lekarz mi odradzał, mówił że często są zaklame wyniki jak ktoś przynosi sam próbkę. To za długi czas, to nie jest się w stanie utrzymać prawidłowej temperatury. I że często trzeba robić badanie jeszcze raz. Więc jak już się decydować to jechać i tam oddać probke i wtedy jest pewność,że wszystko jest prawidłowo i człowiek nie naraża się na stres,że będzie trzeba powtarzać. A że nie jesteśmy zdesperowani to lepiej faktycznie poczekać.

    Zresztą gdzieś kiedyś na innym forum czytałam podobną opinię. Ale wtedy się tym nie interesowałam.

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest to jakaś opcja, wiadomo. Ale chyba jednak się wstrzymamy 🙂 jak już robić to chyba wolę raz i porządnie. Nie chciałabym narażać męża na to że musilaby robić to dwa razy.

    Chyba,że za miesiąc mój poziom desperacji urośnie to może się pokusimy , nigdy niewiadomo 😁😁

    klz9df9hix7ly771.png
  • Kaszanek Koleżanka
    Postów: 59 26

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dostałam wyniki.... Beta <1,20 :( ale chociaż już wiem, że @ sie spóźnia i tyle. No nic, czekamy na następny cykl 🤔

    Tsh- 1,007 ✔️
    Prolaktyna 16,35 ✔️
    Progesteron 2dc 0,35
    Progesteron 22dc 14,15

    Euthyrox N 25, jod, kwas foliowy, Wit. D3, korzeń maca, cynk, olej z wiesiołka do owu.

    Starania od stycznia 2020 🙏 (ona 28, on 33)
  • Skorek Autorytet
    Postów: 1257 2435

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Jestem tutaj nowa. Z mężem staramy się 4 rok o nasze pierwsze dzieciątko. Pozwólcie, że sobie tu przycupnę :D

    age.png

    Nasz świat:
    Alicja: 10.09.2022r., 53cm, 3370g ❤️
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaszanek wrote:
    Właśnie dostałam wyniki.... Beta <1,20 :( ale chociaż już wiem, że @ sie spóźnia i tyle. No nic, czekamy na następny cykl 🤔
    Nowy cykl, nowe szanse 🍀🙂

    Kaszanek lubi tę wiadomość

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 20 kwietnia 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skorek wrote:
    Witajcie. Jestem tutaj nowa. Z mężem staramy się 4 rok o nasze pierwsze dzieciątko. Pozwólcie, że sobie tu przycupnę :D

    Witamy i zapraszamy 😊😊
    Domyślam się,że pewnie po takim czasie robiliście już jakieś konkretne badania ? Jak masz ochotę to możesz nam trochę opowiedziec 🙂

    klz9df9hix7ly771.png
‹‹ 389 390 391 392 393 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ