Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny któraś z Was pisała ,że bierze dostinex? Mi Endo powiedziała że nie wolno go brać podczas starań.

    klz9df9hix7ly771.png
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Dziewczyny, nie wydaje Wam się,że mój wykres jest za płaski? Że nie ma na nim do tej pory tej dwufazowości? 🤔

    Ja nie pomogę, nic a nic się na tym nie znam :(

    klz9df9hix7ly771.png
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Dziewczyny, nie wydaje Wam się,że mój wykres jest za płaski? Że nie ma na nim do tej pory tej dwufazowości? 🤔

    No jak dla mnie to masz fazę niskich temp. do ovu. i wysokich od ovu. jakieś pojedyncze spadki czy górki zawsze się znajdą i wydaje mi się, że są dopuszczalne... wystarczy, że pod kołdrą się zgrzejesz :p albo tak jak u mnie walniesz winko i puffff Mount Everest ;-D

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię rano i wieczorem od 10dc

  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4067 5463

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    No jak dla mnie to masz fazę niskich temp. do ovu. i wysokich od ovu. jakieś pojedyncze spadki czy górki zawsze się znajdą i wydaje mi się, że są dopuszczalne... wystarczy, że pod kołdrą się zgrzejesz :p albo tak jak u mnie walniesz winko i puffff Mount Everest ;-D

    Nie piłam dość dawno 🤔 zastanawiam się czy iść na proga w czwartek. Bo ogólnie 11dc owu to za szybko. Ja mam cykle 33dni. A to spora różnica by była. No i testy nie wyszły pozytywne 🤔 (one mi sporo namieszały, mam przez nie mętlik. Miały mi pomóc a wyszło jak zawsze)

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • VianEthel2 Autorytet
    Postów: 3064 2052

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Acardu chyba sie nie berze podczas miesiaczki, bo rozrzedza krew.

    Ja nie chce wiecej lekow. 🙁


    👸: 1,70cm ->4.86cm ->6.05cm ->129g ->174g♀️ ->395g ->522g ->683g ->998g ->1449g ->1881g ->2193g ->2518g-> 2720g
    Diana: 23.02.2021
    Weronika(ur. 25tc): 08-24.06.2019(*)
    Okolice Warszawy
  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też owulaki robię rano i wieczorem też ok 9-10dnia cyklu...

  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do leków, witamin to też jak podliczyłam to się że 300zl uzbiera... Do tego wizyty u giną i badania... No trochę to kosztuje... No ale dokladnie, jeśli trzeba to trzeba;)

  • Ona34 Autorytet
    Postów: 1206 516

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    No jak dla mnie to masz fazę niskich temp. do ovu. i wysokich od ovu. jakieś pojedyncze spadki czy górki zawsze się znajdą i wydaje mi się, że są dopuszczalne... wystarczy, że pod kołdrą się zgrzejesz :p albo tak jak u mnie walniesz winko i puffff Mount Everest ;-D
    Tez mi się wydaje że wygląda całkiem ok;)

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ona34 wrote:
    Co do leków, witamin to też jak podliczyłam to się że 300zl uzbiera... Do tego wizyty u giną i badania... No trochę to kosztuje... No ale dokladnie, jeśli trzeba to trzeba;)
    To nie są tanie rzeczy 😁ale fakt same witaminki dobrej jakości plus ja teraz ten lek to lekką ręką 300 zł a nawet wiecej bo teraz zamierzam zmodyfikować suple. Plus do tego jakaś wizyta u gina 250zl , jakby do tego dołożyć monitoring, czy jakieś badania w międzyczasie to się uzbierać tysiak miesięcznie.

    klz9df9hix7ly771.png
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    To nie są tanie rzeczy 😁ale fakt same witaminki dobrej jakości plus ja teraz ten lek to lekką ręką 300 zł a nawet wiecej bo teraz zamierzam zmodyfikować suple. Plus do tego jakaś wizyta u gina 250zl , jakby do tego dołożyć monitoring, czy jakieś badania w międzyczasie to się uzbierać tysiak miesięcznie.

    Jak to mówią dzieci kosztują, jak widać nawet jeśli pływają jeszcze u taty w..... fiu fiu fiuuuuu ;-D

    Enigvaa, nick nieaktualny, Ona34 lubią tę wiadomość

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • Jeżynka Autorytet
    Postów: 6100 3951

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dastiny wrote:
    Kochane powiedzcie mi czy w trakcie @ powinno się brać acard czy lepiej nie? Zawsze miałam miesiączkę 4 dni a od czasu kiedy biorę acard wydłużyła się do 7. Czytam i czytam i co strona to inne opinie
    Kochana ja biorę cały cykl. Nie odstawiam. Okres mam 3-4dni. Np u mnie nie zauważyłam dużej zmiany

    11.2018 😇23tydz
    06.2019 😇
    07.2019 😇

    16.11 - mamy ♥️ 6+2
    5-8.12 szpital, krwiak
    14.12-wizyta 10+2, CRL 4,33
    30.12 prenatalne CRL 7,6cm, 💜
    11.01 mała księżniczka 😍
    4.02-22.02 Szpital 😓 szew ratunkowy -szyjka 7 mm
    28.02 połówkowe- 440g 💜💜 21+2
    09.03-szewek trzyma, leżing cd.
    29.03 bez zmian
    07.04 diabetolog -> cukrzyca 🍬 narazie próbujemy z dietą
    12.04 szyjka 9 mm, rozwarcie wewn 🥺
    18.04 -16.05 szpital -> 1340g niuni 💓 28+2 sterydy-> 1700g niuni 💓 30+2 -> 2340g niuni 💓32+2.
    24.05 - szyjka 19-20mm 💪💪, podejrzenie cholestazy 😓
    27.05 - cholestaza, wdrożone leczenie
    1.06- cholestaza pełną parą, b.złe kwasy żółciowe
    2.06- 19.06 kierunek szpital 2200g niuni 34+5💓
    15.06- moja księżniczka już z nami 2870 💓💜💓 - 36+4

    age.png
  • aliciaaa Autorytet
    Postów: 1840 1212

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stwierdziłam, że sobie jedne test zrobię na wypróbowanie haha 😂
    16a127c20126.jpg

    A i mam takie cholerne zakwasy haha zrobiłam dzisiaj w końcu trening i już nie będę odpuszczać haha w ciążowych cyklach też Trenowałam więc może u mnie to pomaga 🤪

    💙05.2018 21:50 synek, 36tc - 2730g, 51cm
    💔12.2019 aniołek, 9tc, poronienie zatrzymane
    🌈💙30.06.2021 1:35 synek, 38+4 - 3390g, 55cm

    atdc20mmfi0aq01z.png
    atdc2n0ar4eb4z07.png
  • Silk Znajoma
    Postów: 22 14

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Dziewczyny któraś z Was pisała ,że bierze dostinex? Mi Endo powiedziała że nie wolno go brać podczas starań.

    Ja biorę, moja ginekolog uważa, że można, wrecz kazała się starać, tylko pewnie jak zajdę będę musiała odstawić, czytałam na różnych forach, że dziewczyny biorą podczas starań i ciąża przebiega bez problemu, pewnie co lekarz to inna opinia.

  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silk wrote:
    Ja biorę, moja ginekolog uważa, że można, wrecz kazała się starać, tylko pewnie jak zajdę będę musiała odstawić, czytałam na różnych forach, że dziewczyny biorą podczas starań i ciąża przebiega bez problemu, pewnie co lekarz to inna opinia.
    No właśnie ja z ciekawości poczytałam w necie i znalazłam dużo opinii ,że nie można się przy tym leku starać. I zanim rozpocznie się starania to najlepiej 2-3m ponodstwienu tego leku.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Dastiny Autorytet
    Postów: 869 525

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zmotywowalyscie mnie do podliczenia wydatków podczas starań i chyva żałuję :d
    Monitoring co tydzień 100 zł = 400zl
    Leki witaminy = 450 zł
    Suplementy dla meza=150 zł
    Testy owulacyjne clearblue =89 zł
    Dodatkowe testy paskowe = 20 zł
    Testy ciążowe + digital =54 zł
    Żel na 💕= 69 zł
    Badania = 70 zł
    Suma =1302 zł, sumy oczywiście przybliżone 😭

    Pcos
    Insulinoopornosc

    Luty 2020 cb
    Październik 2020 cb
    3x UIU ❌

    2024 kwalifikacja do programu invi
    Kariotyp ok☑️
    Marzec 2025 💉🥚
    4 zarodki ❄️❄️❄️❄️

    16.03 2026 transfer 5.1.1
    Progesteron 5 ng/ml
    Besins, cyclogest, prolutex, estrofem
    5dpt pozytywny test
    7dpt beta 23,7 mlu/ml prog 23,73 ng/ml
    9dpt beta 24 mlu/ml prod 24,70
    11dpt ❌
    badania trombofilia rozszerzona białko s 99,4
    białko c 138,4
    Tsh 1,8
    Ft3 2,57
    Ft4 1.0
    MTHFR C677T C/T
    P/c p. Beta 2 glicoproteine
    IgM i IgG negatywne
    Nie stwierdzono obecności LA
    APTT i PTT-LA lekko poniżej normy

    16.04
    Progesteron 19,10ng/ml
    Estradiol 109 pg/ml
    Estrofem 3x1
    Agolutin 1x1
    Cyclogest 2x1

    17.04
    Transfer 4BB ❌
    18.05
    Transfer 6BB
    6dpt cień na facelle
    7dpt beta
  • ZielonaHerbata Autorytet
    Postów: 6217 2782

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silk wrote:
    Ja biorę, moja ginekolog uważa, że można, wrecz kazała się starać, tylko pewnie jak zajdę będę musiała odstawić, czytałam na różnych forach, że dziewczyny biorą podczas starań i ciąża przebiega bez problemu, pewnie co lekarz to inna opinia.
    Silk zobacz co jest napisane na ulotce

    Przed rozpoczęciem stosowania leku DOSTINEX należy wykluczyć ciążę. Ponadto należy podjąć
    działania zapobiegające zajściu w ciążę co najmniej przez miesiąc od zaprzestania leczenia lekiem
    DOSTINEX.

    Nie ma danych klinicznych dotyczących stosowania leku DOSTINEX u kobiet w ciąży. Badania na
    zwierzętach wykazały obniżoną płodność i możliwą toksyczność dla płodu.

    klz9df9hix7ly771.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4067 5463

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie chyba jakieś choróbsko rozkłada. Od wczoraj wieczorem (a w sumie w nocy) mam zawroty głowy i mdłości po jedzeniu. Czuję się taka nie wyraźna 🥺

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • Kinga28 Ekspertka
    Postów: 155 64

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ZielonaHerbata wrote:
    Dziewczyny któraś z Was pisała ,że bierze dostinex? Mi Endo powiedziała że nie wolno go brać podczas starań.

    Ja brałam - 3 miesiace, pol tabletki/tydz. Gin kazał mi odstawić jesli zobacze 2 kreseczki. Po 3 miesiącach mialam załamanie bo długo starałam się o dziecko i rzuciłam wszytskie leki w kąt. W kolejnym miesiacu zaciazylam.... ciazy nie udalo sie donosic, ale dostinex obnizyl mi prolaktyne z 68 jednostek na 5 :) teraz nawet jej nie badalam i sie udalo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2020, 20:45

    ZielonaHerbata lubi tę wiadomość

  • SolAngelica Autorytet
    Postów: 1210 1665

    Wysłany: 28 kwietnia 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Enigvaa wrote:
    Nie piłam dość dawno 🤔 zastanawiam się czy iść na proga w czwartek. Bo ogólnie 11dc owu to za szybko. Ja mam cykle 33dni. A to spora różnica by była. No i testy nie wyszły pozytywne 🤔 (one mi sporo namieszały, mam przez nie mętlik. Miały mi pomóc a wyszło jak zawsze)
    Mi owy wyznaczyło z temperatur owulację 9 dni temu a testy pozytywne wyszły nmi 3 dni temu. Więc zobacz bo może się jeszcze coś pozmieniać w temperaturze

    7.05.2020 ⏸
    8.05 12 dpo beta 105
    11.05 15 dpo beta 410
    Progesteron 27.6
    14.05 beta 1694
    Progesteron 21
    22.05 USG pęcherzyk ciążowy 10 mm z widocznym pęcherzykiem żółtkowym

    26.05 USG z widocznym serduszkiem ;)

    Starania o 2 dziecko od styczeń 2024.

    24.11.2024 ⏸️ cień na teście 10dpo

    25.11. 2024 ⏸️ 11 dpo


    27.11.2024 13 dpo beta 84.68
    Próg 12.66

    29.11.2024 15 dpo
    Beta 191.7
    Próg 17.8

    preg.png
‹‹ 442 443 444 445 446 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - po trymestrach

Odpowiednia dieta w ciąży wpływa nie tylko na przebieg samej ciąży, ale również na zdrowie Twojego dziecka w przyszłości (np. słaby układ odpornościowy dziecka lub problemy z otyłością). Przeczytaj dlaczego dieta w ciąży jest tak istotna, czy kompleks witamin jest w stanie ją zastąpić oraz na co powinnaś zwrócić uwagę w każdym trymestrze ciąży.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ