X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o maluszka w 2020 roku ❤️
Odpowiedz

Starania o maluszka w 2020 roku ❤️

Oceń ten wątek:
  • BusiaT Ekspertka
    Postów: 230 228

    Wysłany: 11 lipca 2020, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    ,,Możecie być obje zdrowi kochana❤ Będzie dobrze 😍 Jak ja mam gorszy dzień to mi mój mąż zawsze mówi ze nasza koleżanka jeszcze sobie nie wybrała żołnierza 🤣 i trzeba ja poprostu zbombardować w przyszłym miesiącu.”


    Hahah😂 ten tekst mi się spodobał 😁tego jeszcze nie słyszałam 😄 kreatywni faceci 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2020, 09:18

    luśka18, AgaPraga, Natka95 lubią tę wiadomość

    f2d7ab81ec.png
  • Katka95 Koleżanka
    Postów: 43 43

    Wysłany: 11 lipca 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed chwilą zauważyłam jakieś delikatne plamienie i mam lekkie skurcze. Czy możliwe, że test ciążowy wyszedł pozytywny już przedwczoraj a dzisiaj dopiero jest plamienie implantacyjne ?
    Jejku ja już wariuję z tymi objawami i myślami,
    Czy to ciąża czy może nieciąża, a może poronienie,
    MASAKRA, mętlik w głowie 😔😳

  • Mery92 Autorytet
    Postów: 352 257

    Wysłany: 11 lipca 2020, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katka95 wrote:
    Przed chwilą zauważyłam jakieś delikatne plamienie i mam lekkie skurcze. Czy możliwe, że test ciążowy wyszedł pozytywny już przedwczoraj a dzisiaj dopiero jest plamienie implantacyjne ?
    Jejku ja już wariuję z tymi objawami i myślami,
    Czy to ciąża czy może nieciąża, a może poronienie,
    MASAKRA, mętlik w głowie 😔😳

    Nie chce Cię martwić ale to raczej niemożliwe... najpierw musi być zagnieżdżenie, a dopiero później zaczyna się wykrywanie potenacjalnej ciąży. Oby ten test nie kłamał.
    Życzę Ci tego i trzymam kciuki 🤞🏼🤞🏼🤞🏼🤞🏼🤞🏼
    Nie myśl za dużo. Jeżeli @ nie przyjdzie idz na bete :)

    Katka95 lubi tę wiadomość

    Starania o maluszka
    Styczeń 2020💚

    Folik
    Witamina D

    Badanie 4 dzień cyklu:
    TSH - 2,447
    FSH - 4,01 mlU/ml
    LH - 5,56 mlU/ml
    Prolaktyna - 25,51
    Testosteron - 1,60 nmol/L
    Estadiol 57,00 pg/ml
    17-OH progesteron (W) 2,40 ng/ml
    Androstendion (W) 3,330 ng/ml
    Siarczan 282,60 pg/dl
    Dehydroepiandrosteronu (DHA-S)(W)


    Badania 22 cyklu :
    TSH 2,124
    FT4 0,82
    Prolaktyna 22,29
    Progesteron 8,10


    ⏸ 04.08.2020 ❤️💚❤️
    Beta- 05.08.2020, 10dpo- 24,9 mlU
    Beta -07.08. 2020, 12dpo-115,1 mlU
    Beta -10.08.2020, 15dpo- 400,9 mlU
    31.08.2020, 52dpo -❤️Bije 1,2cm😍



    ecc7db7330cd4a76bc3d45af78c6e624.png
  • Enigvaa Autorytet
    Postów: 4014 5394

    Wysłany: 11 lipca 2020, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katka95 wrote:
    Przed chwilą zauważyłam jakieś delikatne plamienie i mam lekkie skurcze. Czy możliwe, że test ciążowy wyszedł pozytywny już przedwczoraj a dzisiaj dopiero jest plamienie implantacyjne ?
    Jejku ja już wariuję z tymi objawami i myślami,
    Czy to ciąża czy może nieciąża, a może poronienie,
    MASAKRA, mętlik w głowie 😔😳

    Jesli to nie jest zywo czerwona krew to mozliwe. Przy zagniezdzeniu moglo uszkodzic sie naczynko i mogl zrobic sie minikrwiaczek ktory teraz sie oproznil. Wiele kobiet ma plamienia we wczesnej ciazy. :)

    Katka95 lubi tę wiadomość

    🔸28 lat
    _______________
    14.01.2021 Malwinka ❤️
  • hannah_92 Autorytet
    Postów: 1544 1071

    Wysłany: 11 lipca 2020, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    belldandy wrote:
    Witam, jeśli z jednym pytaniem, czy to jest normalne ze od czasu mojego porodu mój okres wyglada hmm dziwnie? Jeden dzień jest bardzo intensywny, drugi np zero- czysto zupełnie, potem juz takie lekkie krwawienia lub plamienia , w sumie około 6 dni. Faza lutealna 12 -13 dni. Endometrium 2 dni przed owulacja ponad 7...🤷‍♀️

    Ten pierwszy dZuen jest czasem tak intensywny, ze nie nadarzam ze zmiana tampony 🤷‍♀️

    Coś tu trxeba zbadać ?

    Ja mam podobny problem. Tylko, że ja pierwszego dnia tak mocno nie krwawię. Generalnie mam raczej skąpe miesiączki. Przez dwa dni leci krew, tak naprawdę mega umiarkowanie. Max 3 podpaski na dzień. Wczoraj miałam 3 dzień i pół dnia czysta podpaska, potem lekkie plamienia, na noc już nic nie zakładalam, a dziś rano znów plamienia i to już pewnie ostatni dzień. Jutro już nic nie będzie, albo też będą mikro plamienia. Martwi mnie to bardzo, ale już długo tak mam. Nigdy nie pytałam o to ginekolog skoro wyniki badań hormonalnych były ok i ta miesiączka co miesiąc jest, ale na następnej wizycie jednak zapytam, bo nigdy nie wiadomo czy to normalne.

    "Cierpliwy do czasu dozna przykrości, ale później radość dla niego zakwitnie".
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 11 lipca 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ależ jestem dzisiaj podk#$&iona 😅 tak z niczego masakra 😞😖🤬 16 dc!

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 724

    Wysłany: 11 lipca 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    belldandy wrote:
    Witam, jeśli z jednym pytaniem, czy to jest normalne ze od czasu mojego porodu mój okres wyglada hmm dziwnie? Jeden dzień jest bardzo intensywny, drugi np zero- czysto zupełnie, potem juz takie lekkie krwawienia lub plamienia , w sumie około 6 dni. Faza lutealna 12 -13 dni. Endometrium 2 dni przed owulacja ponad 7...🤷‍♀️

    Ten pierwszy dZuen jest czasem tak intensywny, ze nie nadarzam ze zmiana tampony 🤷‍♀️

    Coś tu trxeba zbadać ?
    Ja tak miałam jak się mi torbiele robiły na jajnikach. 1/2 dni mega krwawienie później susza dzień czasami 2 i znowu krwawienie... Teraz tak mam jak się mi miesiączka kończy co 2 dzień plamienia po 2 dniach okresu

    age.png
  • belldandy Autorytet
    Postów: 4889 2379

    Wysłany: 11 lipca 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 grudnia 2022, 13:49

    Antoś 15.01.2015, 11:25 3850 g i 55 cm
    Leoś 29.05.2017, 8:54 - 3940 g i 58 cm
    Aleks 31.03.2021, 9:25 3520 g i 55 cm
    Wincent 30.08.2023, 10:46 3930 g i 54 cm



    [*] 2014 i 2016
  • belldandy Autorytet
    Postów: 4889 2379

    Wysłany: 11 lipca 2020, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 grudnia 2022, 13:50

    Antoś 15.01.2015, 11:25 3850 g i 55 cm
    Leoś 29.05.2017, 8:54 - 3940 g i 58 cm
    Aleks 31.03.2021, 9:25 3520 g i 55 cm
    Wincent 30.08.2023, 10:46 3930 g i 54 cm



    [*] 2014 i 2016
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 724

    Wysłany: 11 lipca 2020, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh a tu znowu same ponuraki ;)
    Ściskam mocno
    graphics-hugs-359250.gif
    Pamiętajcie! Jeżeli szczęście jeszcze do was nie przyszło to znaczy że jest bardzooo duże i ciężkie i idzie maleńkimi kroczkami :)
    graphics-coffee-498351.gif
    Miłego dnia życzę :) i mocno ale to mocno trzymam za was kciuki :)

    NikaVera, luśka18, Lenka88, Katka95, BusiaT, Ania81, Natka95, SylwiaG lubią tę wiadomość

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 724

    Wysłany: 11 lipca 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    belldandy wrote:
    Ginekologiczne i obraz usg idealny. Mam tak zawsze od czasu drugiego porodu. Pierwszy dZuen to często masakra nie nadarzam z wymiana tampony czasem.. a potem przerwa i już słabo krwawię. Zauważyłam ze jak jest przerwa to jak zamienię tampon na podpaske to znowu leci... ale tampony przecież nic nie blokują hmm

    Zapomniałam dopytać gina bo cykl regularny, owu 14-15 dc, faza lutealna zawsze 12-13 dni. Okres co 27-28 dni obraz usg i ginekologicznie ok, ale zaczelam tozkminiac ze może coś u mnie nie tak i nie będę w ciąży ...
    A może warto było by przerzucić się na same podpaski i zobaczyć co się będzie działo?
    Mi lekarz odradzał tamponów przy staraniach bo niby do miesiączki stworzone ale jednak zatrzymuje tą krew w środku co namnaża bakterie...

    age.png
  • NikaVera Autorytet
    Postów: 587 329

    Wysłany: 11 lipca 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    Ehhh a tu znowu same ponuraki ;)
    Ściskam mocno
    graphics-hugs-359250.gif
    Pamiętajcie! Jeżeli szczęście jeszcze do was nie przyszło to znaczy że jest bardzooo duże i ciężkie i idzie maleńkimi kroczkami :)
    graphics-coffee-498351.gif
    Miłego dnia życzę :) i mocno ale to mocno trzymam za was kciuki :)
    Jestem gotowa na przyjęcie tego "ciężaru" Wezmę to na klatę 🤣🤣🤣

    Spuromix, K92 lubią tę wiadomość

    Starania wstrzymane do odwołania - rozstałam się z partnerem :( półtora tygodnia przed naszą rocznicą :( Dbam teraz tylko o swoje zdrowie.

    Suple: 💊wit. D, A+E, Magnez B6, wit. z grupy B, len (ziarno i olej), Wiesiołek, MACA, Q10, Inofem
    Piję: Sok z granata i kiszonego buraka (nie każdego dnia ale w miarę regularnie)
    Fanka zdrowego odżywiania i aktywnego trybu życia (gupi wirus!)

    Progestoron:
    (kwi) - 0,342 ng/ml 😭
    (lip 2020 - po kuracju Duphastonem) - 25,80 ng/ml Dzięki Ci Boże! 😇🥳
    TSH - (kwi 2020) 1,731 μIU/ml (lip 2020) - 1,260
    FT3 - (kwi 2020) 3,32 pg/ml (lip 2020) 2,63
    FT4 - (kwi 2020)1,29 ng/dl (lip 2020) 1,06
    Estradiol - 281,40 pg/ml
    FSH - 3,23 mIU/ml
    LH - 11,23 mIU/ml
    Prolaktyna - 9,2 ng/ml
    Testosteron - 50 ng/dl

    30-07-2020
    Sód - 140
    Potas - 4,42
    Żelazo - 89,1
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 724

    Wysłany: 11 lipca 2020, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NikaVera wrote:
    Jestem gotowa na przyjęcie tego "ciężaru" Wezmę to na klatę 🤣🤣🤣
    Przyjdzie :) daj mu czas ;)
    Każda doczeka swojego maleństwa :)

    Ja wczoraj po negatywnym teście i uspokajaniu męża podjęłam rozmowę obrazując różne przypadłości, zakoczyl mnie odpowiedzią na pytanie a co jeśli będziemy musieli podejść do in vitro kiedyś powiedział że ok ale tylko z jego nasienia a wczoraj padła odpowiedź że nie chce żebym się faszerowała lekami zastrzykami, żebym przechodziła przez to piekło.... Kompletnie nie wiem co miał na myśli... 🤔

    age.png
  • Natka95 Autorytet
    Postów: 2392 3592

    Wysłany: 11 lipca 2020, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, to mi się już zdecydowanie bardziej podoba ❤

    https://zapodaj.net/07f807b3466b4.jpg.html

    Miłego dnia dziewczyny :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2020, 12:50

    Clausix, Katka95, Gela093, Spuromix, AgaPraga, Niereanimuj , Reikja, Ania81, Kolejna lubią tę wiadomość

    08.2020 👼
    17.07.2021 👦
    22.09.2023 👧
    age.png
    age.png
  • luśka18 Autorytet
    Postów: 358 212

    Wysłany: 11 lipca 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    Przyjdzie :) daj mu czas ;)
    Każda doczeka swojego maleństwa :)

    Ja wczoraj po negatywnym teście i uspokajaniu męża podjęłam rozmowę obrazując różne przypadłości, zakoczyl mnie odpowiedzią na pytanie a co jeśli będziemy musieli podejść do in vitro kiedyś powiedział że ok ale tylko z jego nasienia a wczoraj padła odpowiedź że nie chce żebym się faszerowała lekami zastrzykami, żebym przechodziła przez to piekło.... Kompletnie nie wiem co miał na myśli... 🤔

    Myśle że tylko troskę ❤
    Nie oszukujmy się, ale procedura in vitro wymaga wytrwałości i siły.

    Ja tez z mężem o tym już trochę rozmawiałam bo pytał o ewentualne opcje 🤷‍♀️

    Myśle że ta droga jeszcze daleka, bądźmy dobrej myśli, miejmy nadzieję 🌸🌼

    Spuromix lubi tę wiadomość

    02.04 Nasza Królewna 🍼👸
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 724

    Wysłany: 11 lipca 2020, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luśka18 wrote:
    Myśle że tylko troskę ❤
    Nie oszukujmy się, ale procedura in vitro wymaga wytrwałości i siły.

    Ja tez z mężem o tym już trochę rozmawiałam bo pytał o ewentualne opcje 🤷‍♀️

    Myśle że ta droga jeszcze daleka, bądźmy dobrej myśli, miejmy nadzieję 🌸🌼
    Ja nie mówię że już lecę do kliniki :) ale wiesz opcje są różne... Wszystko musi być przedyskutowane tym bardziej że mój nakręca się bardziej niż ja...
    Wiem że u mnie lekko nie będzie ze względu na torbiele i nieregularne cykle często bezowulacyjne, dlatego też kiedyś przerwałam starania, za dużo leków do łykania, na ciśnienie, na serce, do tego przeciwzapalne i miały jeszcze dojść te na regulację cyklu i wywołujące owulacje... Do tego te myśli że będę złą mamą, że sobie nie poradzę i maluch będzie cierpiał...
    Teraz leków żadnych nie biorę więc myślę że mogę się poddać leczeniu, ale daje sobie 3 cykle naturalnie, później dopiero wspomaganie :)

    age.png
  • Olala94 Przyjaciółka
    Postów: 119 62

    Wysłany: 11 lipca 2020, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki,

    Jakie badania mi polecacie po 5 miesiacach staran?

    Badalam hormony (tsh, prolaktyna, morfologia) - byly ok, tsh troszke za wysokie pod starania, ale biorę lek na zbicie od miesiąca:).

    Badalam się tez pod kątem trombofilii, która mam, ale biore leki i jest pod kontrolą.

    Robilam przed rozpoczęciem staran tez cytologie, usg, usg piersi. Wszystko w porzadku.

    Monitoruję owulacje praktycznie co miesiąc i upewniam się, ze pecherzyki są i pękają.

    Mąż badał nasienie- wyniki super.

    Pytam Was o to, bo nie znoszę bezczynnego czekania 🙂. Wolę sie upewnic, ze wszystko jest ok, albo jesli nie jest - dzialac, żeby to wyeliminowac.

    Co powinnam jeszcze sprawdzić na tym etapie? 🤔



  • luśka18 Autorytet
    Postów: 358 212

    Wysłany: 11 lipca 2020, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spuromix wrote:
    Ja nie mówię że już lecę do kliniki :) ale wiesz opcje są różne... Wszystko musi być przedyskutowane tym bardziej że mój nakręca się bardziej niż ja...
    Wiem że u mnie lekko nie będzie ze względu na torbiele i nieregularne cykle często bezowulacyjne, dlatego też kiedyś przerwałam starania, za dużo leków do łykania, na ciśnienie, na serce, do tego przeciwzapalne i miały jeszcze dojść te na regulację cyklu i wywołujące owulacje... Do tego te myśli że będę złą mamą, że sobie nie poradzę i maluch będzie cierpiał...
    Teraz leków żadnych nie biorę więc myślę że mogę się poddać leczeniu, ale daje sobie 3 cykle naturalnie, później dopiero wspomaganie :)

    No i to jest plan ❤ ja mam swój i szczerze pozwala mi on wytrwać 😉😉

    Ty wiesz, że ja z zaciśniętymi kciukami to nawet śpię 🤣😙

    Bell ja zawsze tez zapominam lekarza zapytać o wiele rzeczy, dlatego teraz wszystko spisuje, najwyżej mnie weźmie za wariatkę 🤣🤣

    Według mnie to poprostu trzeba próbować😙 Och powiem Ci, że bardzo czekam na Twoje ⏸😙😙

    Spuromix lubi tę wiadomość

    02.04 Nasza Królewna 🍼👸
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 724

    Wysłany: 11 lipca 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    luśka18 wrote:
    No i to jest plan ❤ ja mam swój i szczerze pozwala mi on wytrwać 😉😉

    Ty wiesz, że ja z zaciśniętymi kciukami to nawet śpię 🤣😙

    Bell ja zawsze tez zapominam lekarza zapytać o wiele rzeczy, dlatego teraz wszystko spisuje, najwyżej mnie weźmie za wariatkę 🤣🤣

    Według mnie to poprostu trzeba próbować😙 Och powiem Ci, że bardzo czekam na Twoje ⏸😙😙
    Ty zluzuj te kciuki :D jeszcze krew przestanie dopływać i jak będziesz z nami pisać?

    Siedzę z mężem i szukam.... Szukam kurde ginekologa nie za miliony z dobrymi opiniami, specjalizujący się w niepłodności... Ja się poddałam bo nie znalazłam a mąż cały czas a ten? Patrz wizyta tylko 150.. a ten patrz mają najnowocześniejszą aparaturę a ten? A ten chyba nie bo za stary nie oddam cię w ręce dziadka XD przynajmniej jest wesoło :D

    SylwiaG lubi tę wiadomość

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 952 724

    Wysłany: 11 lipca 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olala94 wrote:
    Dziewczynki,

    Jakie badania mi polecacie po 5 miesiacach staran?

    Badalam hormony (tsh, prolaktyna, morfologia) - byly ok, tsh troszke za wysokie pod starania, ale biorę lek na zbicie od miesiąca:).

    Badalam się tez pod kątem trombofilii, która mam, ale biore leki i jest pod kontrolą.

    Robilam przed rozpoczęciem staran tez cytologie, usg, usg piersi. Wszystko w porzadku.

    Monitoruję owulacje praktycznie co miesiąc i upewniam się, ze pecherzyki są i pękają.

    Mąż badał nasienie- wyniki super.

    Pytam Was o to, bo nie znoszę bezczynnego czekania 🙂. Wolę sie upewnic, ze wszystko jest ok, albo jesli nie jest - dzialac, żeby to wyeliminowac.

    Co powinnam jeszcze sprawdzić na tym etapie? 🤔
    Spooookojnie :) daj sobie np 3 cykle czasu a później trój tyłek lekarzowi o różne badania :) statystycznie zdrowa parą stara się 0,5-1 roku :) rozluźnij myśli napij się 🍷 weź kąpiel z bąbelkami i bestią a później 🐝z uczucia :)

    Olala94 lubi tę wiadomość

    age.png
‹‹ 755 756 757 758 759 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ