X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2699 2541

    Wysłany: 15 czerwca, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I to też nie jest tak, że jak teraz tak myślę. A ostatnio mam w głowie nawet myśli, że będę w stanie żyć bez dziecka jeśli się nie uda, to nie znaczy że za miesiąc nie będę tu płakać że nie wyobrażam sobie życia bez dziecka.
    Ale wtedy liczę że któraś z was mną też potrząśnie, żebym się ogarnęła.

    Pinkflower, Butterfly23 lubią tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2844 1392

    Wysłany: 15 czerwca, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Ale to wcale nie chodziło o to

    Po prostu próbujemy Ci uzmysłowić, że jest gdzieś ta druga strona, gdzie można się starać ale żyć i cieszyć się mężem/domem/psem/rodzina.

    Nie chodzi o to, żebyś przestała z nami rozmawiać. Tylko zobaczyła że brak dziecka to nie koniec świata.

    Ja czy motylek staramy się dłużej od Ciebie i naprawdę jesteśmy w stanie powiedzieć: jest życie poza staraniami.

    No ale w którym momencie ja napisałam ze rozkminiam cały czas. Myślę że to naturalne że przy @ mozna złapać lekkiego doła a potem iść do przodu bo jest nowy cykl i nowe szanse.

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 15 czerwca, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    No ale w którym momencie ja napisałam ze rozkminiam cały czas. Myślę że to naturalne że przy @ mozna złapać lekkiego doła a potem iść do przodu bo jest nowy cykl i nowe szanse.
    Ale Ty cały czas sobie chcesz czegoś zabronić, bo ciąża, której nie ma. O to nam chodzi. Że to jest złe.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3635 3763

    Wysłany: 15 czerwca, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinki mi chodzi tylko a to żebyś korzystała z życia, chcesz do Spa do idź nie patrz na tą hipotetyczną ciaze to nic nie da. Jak zobaczysz diwe kreseczki włączysz tryb ciąży ale do tego czasu korzystaj!
    A infekcję nawet bez tego można zlapac wiem po sobie. Uważam a i tak łapie

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2844 1392

    Wysłany: 15 czerwca, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    I to też nie jest tak, że jak teraz tak myślę. A ostatnio mam w głowie nawet myśli, że będę w stanie żyć bez dziecka jeśli się nie uda, to nie znaczy że za miesiąc nie będę tu płakać że nie wyobrażam sobie życia bez dziecka.
    Ale wtedy liczę że któraś z was mną też potrząśnie, żebym się ogarnęła.

    No tak, rozumiem. Pod tym względem jest to dobre ale wiem, że czasem mogę Was denerwować moimi przemyśleniami. Także trochę odpuszczę

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2844 1392

    Wysłany: 15 czerwca, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motyl, Jednorożec, Elza dzięki ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca, 13:44

    Elza1234 lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2699 2541

    Wysłany: 15 czerwca, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    No tak, rozumiem. Pod tym względem jest to dobre ale wiem, że czasem mogę Was denerwować moimi przemyśleniami. Także trochę odpuszczę
    A ja uważam że na tym polega dorosła fajna dyskusja ;)
    Ty piszesz co myślisz, my mówimy co myślimy, trochę jak z przyjaciółkami :)

    Właściwie nawet z przyjaciółkami nie mogę tak porozmawiac, bo nie przeszły tego co ja i macie nad nimi w tej kwestii ogromną przewagę

    Butterfly23, Pinkflower, Echo lubią tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2844 1392

    Wysłany: 15 czerwca, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    A ja uważam że na tym polega dorosła fajna dyskusja ;)
    Ty piszesz co myślisz, my mówimy co myślimy, trochę jak z przyjaciółkami :)

    Właściwie nawet z przyjaciółkami nie mogę tak porozmawiac, bo nie przeszły tego co ja i macie nad nimi w tej kwestii ogromną przewagę

    No mam tak samo, one nie pytają ale w sumie to dobrze bo tego bym nie chciała. Niestety jak z mężem o tym rozmawiam to nie potrafię powstrzymać łez chociaż się staram. Wczoraj mieliśmy taka rozmowę oczyszczająca że tak powiem i było łez sporo, bo on bardzo przeżył że się teraz nie udało a to przecież 1 cykl starań po długiej przerwie. Powiedzial mi, że ja mam mocniejszą psychikę a on woli nie poruszać tego tematu bo go to ścina z nóg.

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:

    Właściwie nawet z przyjaciółkami nie mogę tak porozmawiac, bo nie przeszły tego co ja i macie nad nimi w tej kwestii ogromną przewagę

    Potwierdzam 😘

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Trombofilię możesz zrobić już. Na testdna z kodem OvuFriend jest 10% zniżki. A tą resztę badań możesz zrobić 12 tyg po poronieniu.

    Na trombofilie i tak heparynę się chyba daje? Np czynnik leinden to trombofilia. Czy to w ogóle coś innego?

    Ok czyli już będę miała jakieś wyniki, i wtedy najwyżej tą resztę porobię. Czasami mówię że nic się nie dzieje bez powodu, a druga strona mówi: skoro się nie udało to po co to było mi dane..

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    No mam tak samo, one nie pytają ale w sumie to dobrze bo tego bym nie chciała. Niestety jak z mężem o tym rozmawiam to nie potrafię powstrzymać łez chociaż się staram. Wczoraj mieliśmy taka rozmowę oczyszczająca że tak powiem i było łez sporo, bo on bardzo przeżył że się teraz nie udało a to przecież 1 cykl starań po długiej przerwie. Powiedzial mi, że ja mam mocniejszą psychikę a on woli nie poruszać tego tematu bo go to ścina z nóg.

    Kochana w każdym 1 cyklu zdrowa para ma chyba tylko 30% szans ? Także daj sobie chwilę czasu, kilka cykli, wszystko masz pod kontrolą i na pewno za chwilę Ci się ułoży!!!

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 15 czerwca, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    No mam tak samo, one nie pytają ale w sumie to dobrze bo tego bym nie chciała. Niestety jak z mężem o tym rozmawiam to nie potrafię powstrzymać łez chociaż się staram. Wczoraj mieliśmy taka rozmowę oczyszczająca że tak powiem i było łez sporo, bo on bardzo przeżył że się teraz nie udało a to przecież 1 cykl starań po długiej przerwie. Powiedzial mi, że ja mam mocniejszą psychikę a on woli nie poruszać tego tematu bo go to ścina z nóg.
    Mimo wszystko, że te rozmowy są cholernie ciężkie, bardzo dobrze, że je odbywacie. One was umacniają. Ja wiem i rozumiem, te Twoje nadzieje z pierwszym cyklem, bo teraz mam tak samo. Ta rozsądna ja mówi mi, że mam się puknąć w łeb, ale nadzieja jest zbyt silna i wiem, że jeśli się nie uda, mocno to przeżyję 😞

    Pinkflower lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 15 czerwca, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Na trombofilie i tak heparynę się chyba daje? Np czynnik leinden to trombofilia. Czy to w ogóle coś innego?

    Ok czyli już będę miała jakieś wyniki, i wtedy najwyżej tą resztę porobię. Czasami mówię że nic się nie dzieje bez powodu, a druga strona mówi: skoro się nie udało to po co to było mi dane..
    Tak, ale warto wiedzieć mimo wszystko czy to się ma. Bo jeżeli wyjdzie v-leiden to trzeba poszerzyć diagnostykę.

  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Mimo wszystko, że te rozmowy są cholernie ciężkie, bardzo dobrze, że je odbywacie. One was umacniają. Ja wiem i rozumiem, te Twoje nadzieje z pierwszym cyklem, bo teraz mam tak samo. Ta rozsądna ja mówi mi, że mam się puknąć w łeb, ale nadzieja jest zbyt silna i wiem, że jeśli się nie uda, mocno to przeżyję 😞

    A może jednak się uda :)
    To mój pierwszy uśmiech tutaj ostatnio..
    Często wychodzi wtedy kiedy się się nie spodziewamy, tak myślę

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Tak, ale warto wiedzieć mimo wszystko czy to się ma. Bo jeżeli wyjdzie v-leiden to trzeba poszerzyć diagnostykę.

    To ten czynnik wyszedł mi prawidłowy

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 15 czerwca, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    A może jednak się uda :)
    To mój pierwszy uśmiech tutaj ostatnio..
    Często wychodzi wtedy kiedy się się nie spodziewamy, tak myślę
    Ja mam za sobą 7 długich lat starań, już myślami jesteśmy przy in vitro. Ale chcieliśmy spróbować jeszcze naturalnie na lekach, bo nikt nigdy nie dał nam takiej szansy. Dopiero teraz.

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 15 czerwca, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetka, tak sobie myślę. Jeśli w wynikach wyjdzie, że maluch był zdrowy, to warto może pomyśleć o poszerzeniu diagnostyki o immunologię?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca, 14:19

    Pinkflower lubi tę wiadomość

  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Ja mam za sobą 7 długich lat starań, już myślami jesteśmy przy in vitro. Ale chcieliśmy spróbować jeszcze naturalnie na lekach, bo nikt nigdy nie dał nam takiej szansy. Dopiero teraz.

    Mocno Ci kibicuję, ja staram się już ponad 5 lat… więc też sporo czasu. Najgorsze że dopiero od niedawna wychodzi a jak wychodzi to wiesz jak się kończy..

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 1198 1036

    Wysłany: 15 czerwca, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetko a powiedz mi jakie badania masz już zrobione do tej pory?
    Ty chyba robiłaś już trombofilie? Z tego co kojarzę to miałaś wdrożony clexane 0,6 od hematologa.
    Myślę, że u Ciebie trzeba będzie wkroczyć z diagnostyką immunologii. Musisz mieć lekarza, który będzie chciał szukać przyczyny i leczenia, nie takiego który powie że tak po prostu czasami się dzieje i proszę starać się dalej. Skąd jesteś kochana?

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔

    07.09.24 ⏸️🤞

    💉💊Euthyrox, acard, encorton, clexane, accofil, cyclogest
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 15 czerwca, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Mocno Ci kibicuję, ja staram się już ponad 5 lat… więc też sporo czasu. Najgorsze że dopiero od niedawna wychodzi a jak wychodzi to wiesz jak się kończy..
    Nie wiedziałam, że też tak długo 🫂 więc doskonale się rozumiemy 🫂 a czy lekarz coś mówił o poszerzeniu diagnostyki? Macie zrobione kariotypy, prawda?

‹‹ 1026 1027 1028 1029 1030 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ