X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Smerfetka, tak sobie myślę. Jeśli w wynikach wyjdzie, że maluch był zdrowy, to warto może pomyśleć o poszerzeniu diagnostyki o immunologię?

    Czyli co Motylku masz na myśli? Jakie badania ? Ciemna jestem w tym temacie.. Bo ja encorton i tak dostałam…

    Pamiętasz że jedna dziewczyna tu pisała że z acardu nie rezygnowałaby? No.. rozkminiam teraz czy słusznie że go nie brałam, bo heparyna podobno działa na jedno a acard na drugie - to też uwaga do Was Kochane

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 15 czerwca, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Czyli co Motylku masz na myśli? Jakie badania ? Ciemna jestem w tym temacie.. Bo ja encorton i tak dostałam…

    Pamiętasz że jedna dziewczyna tu pisała że z acardu nie rezygnowałaby? No.. rozkminiam teraz czy słusznie że go nie brałam, bo heparyna podobno działa na jedno a acard na drugie - to też uwaga do Was Kochane
    Pamiętam, była taka rozmowa. Nie wiem kochana, ale nie ma co gdybać 🥺 ale myślę, że to nie przez to serduszko stanęło. Nie wiem, ciężko powiedzieć, ale nie myśl o tym bo to i tak nic nie zmieni.
    Myślę o takich badaniach jak allo mlr, crossmatch i koniecznie cytokiny. Masz zrobione kiry?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca, 14:29

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Nie wiedziałam, że też tak długo 🫂 więc doskonale się rozumiemy 🫂 a czy lekarz coś mówił o poszerzeniu diagnostyki? Macie zrobione kariotypy, prawda?

    Kariotypy mamy zrobić, ale tak się boję tego badania bo po prostu go nie rozumiem. Jak wyjdzie dobrze to znaczy że i tak losowo dziecko może być chore przy połączeniu. A jak wyjdzie źle to nie ma lekarstwa, trzeba próbować aż wyjdzie?

    Tak motylku też długo a przez większość czasu uważano mnie za zdrową osobe. Dopiero nowy lekarz ogarnął że mam np te mutacje i przede wszystkim stany zapalne nie leczone kilka lat. dzięki tej wiedzy zaczęło coś iść do przodu. A tak byłam na siłę stymulowana i mówiono mi że w końcu sie uda…

    Mój lekarz po tej sytuacji ostatniej mówił że kariotypy i badania maleństwa i zobaczymy co dalej.

    Przed ostatnio pamiętasz miałam krwiaka w 9 tyg i poszło wszystko… więc wtedy nic nie badałam.

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Pamiętam, była taka rozmowa. Nie wiem kochana, ale nie ma co gdybać 🥺 ale myślę, że to nie przez to serduszko stanęło. Nie wiem, ciężko powiedzieć, ale nie myśl o tym bo to i tak nic nie zmieni.
    Myślę o takich badaniach jak allo mlr, crossmatch i koniecznie cytokiny. Masz zrobione kiry?


    Nic z tego nie mam zrobionego. A chciałabyś mi po krotce chociaż powiedzieć co te badania daja? Co można wykryć albo na co wpływają? Moja wiedza jest zerowa, dobrze że wiem jak mam na imię( jeszcze).

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2844 1392

    Wysłany: 15 czerwca, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Kochana w każdym 1 cyklu zdrowa para ma chyba tylko 30% szans ? Także daj sobie chwilę czasu, kilka cykli, wszystko masz pod kontrolą i na pewno za chwilę Ci się ułoży!!!

    Smerfetko serducho boli 🫂🫂🫂

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Echo Autorytet
    Postów: 4054 2381

    Wysłany: 15 czerwca, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetko, lekarze zalecali mi wykonanie diagnostyki w przedziale 6-8 tygodni po poronieniu. Na Twoim miejscu wykonałabym wszystkie badania, których do tej pory nie zrobiłas i rozważyłabym konsultacje z immunologiem. Jesteś może pod opieką kliniki leczenia niepłodności? Nie wiem w jakiej części Polski mieszkasz,ale wiele dziewczyn korzysta z pomocy takich lekarzy jak dr Jarosz, dr Sydor, dr Paśnik, prof Jerzak.

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2844 1392

    Wysłany: 15 czerwca, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Mimo wszystko, że te rozmowy są cholernie ciężkie, bardzo dobrze, że je odbywacie. One was umacniają. Ja wiem i rozumiem, te Twoje nadzieje z pierwszym cyklem, bo teraz mam tak samo. Ta rozsądna ja mówi mi, że mam się puknąć w łeb, ale nadzieja jest zbyt silna i wiem, że jeśli się nie uda, mocno to przeżyję 😞

    Też tak myślę, że po każdym cyklu nawet warto żeby zamknąć powiedzmy ten rozdział.
    Widzę, że mąż był bardziej nastawiony niż ja.
    Trzymam kciuki za Twoje testowanie 🤞🤞🤞❤️

    Butterfly23 lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Echo Autorytet
    Postów: 4054 2381

    Wysłany: 15 czerwca, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Czyli co Motylku masz na myśli? Jakie badania ? Ciemna jestem w tym temacie.. Bo ja encorton i tak dostałam…

    Pamiętasz że jedna dziewczyna tu pisała że z acardu nie rezygnowałaby? No.. rozkminiam teraz czy słusznie że go nie brałam, bo heparyna podobno działa na jedno a acard na drugie - to też uwaga do Was Kochane

    Ja też dostałam taka informacje od lekarzy. Mam brać oba, bo każde działa na coś innego. Nie wyrzucaj sobie jednak, nie jesteś niczemu winna 💔

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Smerfetko a powiedz mi jakie badania masz już zrobione do tej pory?
    Ty chyba robiłaś już trombofilie? Z tego co kojarzę to miałaś wdrożony clexane 0,6 od hematologa.
    Myślę, że u Ciebie trzeba będzie wkroczyć z diagnostyką immunologii. Musisz mieć lekarza, który będzie chciał szukać przyczyny i leczenia, nie takiego który powie że tak po prostu czasami się dzieje i proszę starać się dalej. Skąd jesteś kochana?

    I dawkę 0,6 i nawet 0,8 dostałam bo robiłam co miesiąc wyniki

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 15 czerwca, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Nic z tego nie mam zrobionego. A chciałabyś mi po krotce chociaż powiedzieć co te badania daja? Co można wykryć albo na co wpływają? Moja wiedza jest zerowa, dobrze że wiem jak mam na imię( jeszcze).
    Cytokiny to są badania, które pokażą jaki masz stan zapalny w organizmie, jaki masz poziom cytokin odpowiedzialny za ochronę zarodka, a jaki za jego atak.
    Allo mlr to są przeciwciała, które rosną tylko w ciąży. I jeżeli ich poziom jest za mały, tzn, że Twój organizm może atakować zarodek. A crossmatch też mówi o stanie zapalnym. Allo mlr i crossmatch to badania, które wykonuje się razem z mężem. Z waszej krzyżówki krwi.
    Kariotyp myślę, że warto zrobić i kiry jeśli nie masz. Kiry powiedzą czy masz blokujące czy aktywne jeśli chodzi o implantację np. Też zrobisz w testdna ze zniżką.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca, 14:59

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 15 czerwca, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A lekarz określił w którym tygodniu doszło do zatrzymania serduszka?

  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    A lekarz określił w którym tygodniu doszło do zatrzymania serduszka?

    Podczas tej ostatniej koszmarnej wizyty wychodzi że maleństwo zatrzymało się 11 tydzień 5 dzień bo to odpowiada jego wielkosci.. a powinno być 13+3 lub 14+3

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:

    1. mlr to są przeciwciała, które rosną tylko w ciąży. I jeżeli ich poziom jest za mały, tzn, że Twój organizm może atakować zarodek.
    2.. Allo mlr i crossmatch to badania, które wykonuje się razem z mężem. Z waszej krzyżówki krwi

    3. Kiry powiedzą czy masz blokujące czy aktywne jeśli chodzi o implantację np. Też zrobisz w testdna ze zniżką.

    Motylku, jak byś mogła jeszcze mi tu dopowiedzieć.
    1. O losie i co wtedy? Jakieś leki?
    2. A ta krzyżówka krwi co nam powie?
    3. Myślałam ze to ważne tylko przy implantacji a jak późniejszy tydzień ciąży tzn że jest „ok” ?!

    Organizm ludzki jest tak skomplikowany 🤯

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2698 2541

    Wysłany: 15 czerwca, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co kojarzę Allo jest sens badac przy wczesnych poronieniach - takie jak mam ja.
    Przy 11 tygodniu z tego co mi Paśnik mówił, organizm już nie odrzuca zarodka. To samo z kirami, przy 11 tygodniu nie ma znaczenia czy masz AA czy Bx.

    Nie ma co ukrywać, ale z medycznego punktu widzenia to naprawdę wygląda na wadę genetyczna zarodka.

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 15 czerwca, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Motylku, jak byś mogła jeszcze mi tu dopowiedzieć.
    1. O losie i co wtedy? Jakieś leki?
    2. A ta krzyżówka krwi co nam powie?
    3. Myślałam ze to ważne tylko przy implantacji a jak późniejszy tydzień ciąży tzn że jest „ok” ?!

    Organizm ludzki jest tak skomplikowany 🤯
    1. Wszystko zależy od wyniku.
    2. Żeby zrobić te badania, trzeba mieć próbkę Twoją i męża.
    3. Niby tak, ale no różnie z tym bywa. Są kobiety, które zachodzą w ciążę z AA, a są takie, które nie mogą zajść z Bx.

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 15 czerwca, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Z tego co kojarzę Allo jest sens badac przy wczesnych poronieniach - takie jak mam ja.
    Przy 11 tygodniu z tego co mi Paśnik mówił, organizm już nie odrzuca zarodka. To samo z kirami, przy 11 tygodniu nie ma znaczenia czy masz AA czy Bx.

    Nie ma co ukrywać, ale z medycznego punktu widzenia to naprawdę wygląda na wadę genetyczna zarodka.
    Niby tak, ale z tego co pamiętam, to Smerfetka pierwszy raz „doszła” do takiego tygodnia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca, 15:26

  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Niby tak, ale z tego co pamiętam, to Smerfetka pierwszy raz „doszła” do takiego tygodnia.

    Nie kochana.. ja przecież byłam w ciąży zaawansowanej w 22 tyg… i też straconej… urodziłam zdrowe dziecko.. i cholernie mnie to boli do dzisiaj.

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Z tego co kojarzę Allo jest sens badac przy wczesnych poronieniach - takie jak mam ja.
    Przy 11 tygodniu z tego co mi Paśnik mówił, organizm już nie odrzuca zarodka. To samo z kirami, przy 11 tygodniu nie ma znaczenia czy masz AA czy Bx.

    Nie ma co ukrywać, ale z medycznego punktu widzenia to naprawdę wygląda na wadę genetyczna zarodka.


    Elza i mi się wydaje że to wada genetyczna. Jechałam na tych samych lekach co przy pierwszej ciąży do której doszłam do 22 tyg… i czułam że jest dobrze i było dobrze do czasu ostatniego USG 😶 takiego liścia w twarz na badaniach prenatalnych się nie spodziewałam..

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2698 2541

    Wysłany: 15 czerwca, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Nie kochana.. ja przecież byłam w ciąży zaawansowanej w 22 tyg… i też straconej… urodziłam zdrowe dziecko.. i cholernie mnie to boli do dzisiaj.
    A co się wtedy stało?
    Jakaś niewydolność łożyska czy wada?
    Przepraszam jeśli pisałaś, ale musiało mi to umknąć

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • agentka93 Autorytet
    Postów: 3087 4069

    Wysłany: 15 czerwca, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetko przytulam Cię 🫂
    To ja pisałam o tym acardzie, więc jakoś poczułam, aby się wypowiedzieć,że to moim zdaniem nie jest przyczyną. Acard ma dobry wpływ w początkowym okresie (implantacja) i w późniejszym (przepływy wewnątrzmaciczne). W żadnym razie nic tu nie zawiniłaś 😢🍀
    Mam nadzieję, że się okaże, że to przypadek, genetyka, a jeśli nie to tak jak już dziewczyny tu radzą- warto porozmawiać z immunologiem. Kojarzę dziewczynę, chyba się już nie udziela, ELka- miała kilka strat na etapie do około 11 tygodnia i ostatecznie pomogły szczepienia limfocytami męża. Totalnie się na tym nie znam, ale jeśli miałaś heparynę i Encorton to warto iść w tę stronę z diagnostyką.


    Hashimoto, z.Sjögrena
    ANA3 dodatnie
    Pai homo 4G



    10.2022- puste jajo 8tc.
    25.01- beta:80, prog: 31
    03.02-pęcherzyk 0,69cm w macicy
    11.02- mamy zarodek i serduszko❤️
    17.02- IP, krwiak, bobo 1,05 cm
    28.02- 2,16 cm bobasa, krwiak zniknął ❤️
    18.03- NIFTY: niskie ryzyka, dziewczynka 🌸
    21.03- prenatalne, 5,5 cm fikającej panienki 💖
    11.04- 9,9 cm i 130 gramów obrażonej princessy👑
    09.05- 284 gramy małej damy
    22.05- 21+0, 405 gramów akrobatki
    23.06-25+4, 880 gramów Myszki 🌸
    04.07-27+1, jest 1 kilogram💪
    21.07-29+4, III prenatalne, 1425g💖
    04.08-31+4, 2kg bobasa 🙈
    29.08-35+1, 2,7kg dużej panny 🤩
    18.09-38+0, ok.3kg, przyjęcie na oddział i czekamy 🍀

    28.09- 39+3, 2890g-Iga na świecie💝
‹‹ 1027 1028 1029 1030 1031 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ