X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 1265 1263

    Wysłany: 15 czerwca, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też uważam, że badanie takie jak Kir nie jest Ci Smerfetko potrzebne.. nie masz problemu z implantacja i rozwojem zarodka.
    Robiłaś już wcześniej trombofilie ? Z tego względu miałaś włączona heparynę?
    Ja na początku oprócz zbadania zarodka zrobiłabym kariotypy, to możesz zrobić od razu, nie trzeba czekać 6 tyg. I najważniejsze - znaleźć bardzo dobrego lekarza, który Cię pokieruje w diagnostyce a później w ciąży. Każdy jeden potrafi poprowadzić gorzej lub lepiej zdrową ciążę. Ale kiedy ma się taką przeszłość trzeba mieć zaufanie do lekarza i być pewnym,że niczego nie przegapi, wdroży odpowiednie leki. Pamiętam,że w trakcie ciąży zmieniłaś lekarza? Poszukaj takiego, u którego będziesz się czuła bezpiecznie od początku do końca ✊
    Wiem,że teraz wszystko wydaje się beznadziejne ale kochana dla Ciebie też wyjdzie tęcza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca, 16:18

    2023:
    2x CB
    2x puste jajo płodowe
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32
    29.04 CRL 2.59
    15.05 ♥️158ud, 5.29 Maluszka
    20.05 I prenatalne, niskie ryzyka
    12.06 150g dziewczynki 💗
    02.07 262g 🎀
    15.07 II prenatalne, 336g 🌸
    30.07 530g 💖
    27.08 1kg małej pandzi 🐼
    19.09 III prenatalne, 1404g

    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'
    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 15 czerwca, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Nie kochana.. ja przecież byłam w ciąży zaawansowanej w 22 tyg… i też straconej… urodziłam zdrowe dziecko.. i cholernie mnie to boli do dzisiaj.
    Jezu przepraszam 🥺🥺🥺 ale nie jestem w stanie zapamiętać wszystkiego 😞 to faktycznie, u Ciebie nie ma sensu robić kirów i allo mlr. Jeszcze raz przepraszam 😘

  • Echo Autorytet
    Postów: 4054 2381

    Wysłany: 15 czerwca, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Nie kochana.. ja przecież byłam w ciąży zaawansowanej w 22 tyg… i też straconej… urodziłam zdrowe dziecko.. i cholernie mnie to boli do dzisiaj.

    Smerfetko, pamiętam 🥺🫂💔💔 Może rozważysz prof Jerzak? Ona ma trzy specjalizacje - ginekologia, immunologia i onkologia. Nazywana jest specjalistka od poronień i beznadziejnych przypadków - czyli takich jak ja... Potrafi połączyć kropki jak nikt inny. Wydaje mi się, że w Twoim przypadku większe prawdopodobieństwo jest, że problem leży gdzies indziej niż immunologia ale potrzebujesz lekarza, który tego tematu mimo wszystko nie wykluczy. Zastanów się na spokojnie 🫂💔

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    A co się wtedy stało?
    Jakaś niewydolność łożyska czy wada?
    Przepraszam jeśli pisałaś, ale musiało mi to umknąć

    Miałam infekcję wewnątrzmaciczna.. i niestety akcja się rozpoczęła sama, nie dało się zatrzymać. Groziła mi wtedy już sepsa 🤯 jakkolwiek to brzmi to wiem że mogę mieć jakieś zdrowe dziecko bo te stracone z 22 tyg właśnie takie było.. 😭

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agentka93 wrote:
    Smerfetko przytulam Cię 🫂
    To ja pisałam o tym acardzie, więc jakoś poczułam, aby się wypowiedzieć,że to moim zdaniem nie jest przyczyną. Acard ma dobry wpływ w początkowym okresie (implantacja) i w późniejszym (przepływy wewnątrzmaciczne). W żadnym razie nic tu nie zawiniłaś 😢🍀
    Mam nadzieję, że się okaże, że to przypadek, genetyka, a jeśli nie to tak jak już dziewczyny tu radzą- warto porozmawiać z immunologiem. Kojarzę dziewczynę, chyba się już nie udziela, ELka- miała kilka strat na etapie do około 11 tygodnia i ostatecznie pomogły szczepienia limfocytami męża. Totalnie się na tym nie znam, ale jeśli miałaś heparynę i Encorton to warto iść w tę stronę z diagnostyką.

    Aha to dziękuję że napisałas 😘 bo zaczęłam się już dręczyć tym acardem. No jeżeli to wada genetyczna to nie wiem 🤷🏼‍♀️ dalej iść w immunologię mimo wszystko?

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Też uważam, że badanie takie jak Kir nie jest Ci Smerfetko potrzebne.. nie masz problemu z implantacja i rozwojem zarodka.
    Robiłaś już wcześniej trombofilie ? Z tego względu miałaś włączona heparynę?
    Ja na początku oprócz zbadania zarodka zrobiłabym kariotypy, to możesz zrobić od razu, nie trzeba czekać 6 tyg. I najważniejsze - znaleźć bardzo dobrego lekarza, który Cię pokieruje w diagnostyce a później w ciąży. Każdy jeden potrafi poprowadzić gorzej lub lepiej zdrową ciążę. Ale kiedy ma się taką przeszłość trzeba mieć zaufanie do lekarza i być pewnym,że niczego nie przegapi, wdroży odpowiednie leki. Pamiętam,że w trakcie ciąży zmieniłaś lekarza? Poszukaj takiego, u którego będziesz się czuła bezpiecznie od początku do końca ✊
    Wiem,że teraz wszystko wydaje się beznadziejne ale kochana dla Ciebie też wyjdzie tęcza.

    Pandzia wyszło mi te Pai- 1 homo dlatego mam heparynę. Ten czytnik V- leinden prawidłowy. Coś jeszcze do tej trombofili trzeba zrobić? Jeżeli już o tym mi pisałyście to sorki ale ostatnio słabo koduje. Tak Kochana w trakcie ciąży zmieniłam lekarza i z tego nowego byłam bardzo zadowolona, niestety tylko byłam na 1 wizycie u niego..

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Jezu przepraszam 🥺🥺🥺 ale nie jestem w stanie zapamiętać wszystkiego 😞 to faktycznie, u Ciebie nie ma sensu robić kirów i allo mlr. Jeszcze raz przepraszam 😘

    Motylku nie gniewam sie, ja też rzadko o tym pisze, więc mogło Ci się zapomnieć 😘

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Smerfetko, pamiętam 🥺🫂💔💔 Może rozważysz prof Jerzak? Ona ma trzy specjalizacje - ginekologia, immunologia i onkologia. Nazywana jest specjalistka od poronień i beznadziejnych przypadków - czyli takich jak ja... Potrafi połączyć kropki jak nikt inny. Wydaje mi się, że w Twoim przypadku większe prawdopodobieństwo jest, że problem leży gdzies indziej niż immunologia ale potrzebujesz lekarza, który tego tematu mimo wszystko nie wykluczy. Zastanów się na spokojnie 🫂💔

    A ta Jerzak gdzie przyjmuje? Echo a chciałabyś wspomnieć jak u Ciebie połączyła te kropki? Co wykryła np? Jeżeli nie to rozumiem 😘

    Echo ja naprawdę nie wiem gdzie może leżeć problem. Jeżeli te badania genetyczne nie dadzą odpowiedzi to muszę szukać głębiej. Ale moja historia tak się przedstawia

    1. Ciąża 22 tyg - infekcja ( tu brałam heparynę i encorton)
    2. Krwiak 9 tyg ( heparyna i acard)
    3. 11 tydzień 5 dni - ? ( heparyna i encorton)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca, 16:40

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2843 1392

    Wysłany: 15 czerwca, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Miałam infekcję wewnątrzmaciczna.. i niestety akcja się rozpoczęła sama, nie dało się zatrzymać. Groziła mi wtedy już sepsa 🤯 jakkolwiek to brzmi to wiem że mogę mieć jakieś zdrowe dziecko bo te stracone z 22 tyg właśnie takie było.. 😭

    Smerfetko, przytulam Cię tak mocno 🫂🫂🫂 wierzę, że będzie jeszcze dobrze ze będziesz mieć dziecko ❤️ tak jak dziewczyny piszą na pewno kariotypy musicie z mężem zbadac. To jest badanie gentyczne które mowi czy każde z Was ma odpowiednią liczbę chromosow

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Smerfetko, przytulam Cię tak mocno 🫂🫂🫂 wierzę, że będzie jeszcze dobrze ze będziesz mieć dziecko ❤️ tak jak dziewczyny piszą na pewno kariotypy musicie z mężem zbadac. To jest badanie gentyczne które mowi czy każde z Was ma odpowiednią liczbę chromosow

    Długo sie czeka na kariotypy? Pinkflower tak się boje wyniku. Za niedługo będziemy robić to badanie. Dziękuję że masz wiarę za mnie 😘

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2697 2541

    Wysłany: 15 czerwca, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja też w 1szej kolejności zrobiłabym badania wasze kariotypów i czekala na wynik badania płodu.
    A po za tym? Chyba bym odpoczęła psychicznie od tego, bo myślę że na twoim miejscu osobiście byłabym wrakiem.
    Podziwiam Cię, naprawdę.

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2697 2541

    Wysłany: 15 czerwca, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Długo sie czeka na kariotypy? Pinkflower tak się boje wyniku. Za niedługo będziemy robić to badanie. Dziękuję że masz wiarę za mnie 😘
    Różnie. Między 2 a 4 tygodnie. Zależy jak się trafi

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Tak, ja też w 1szej kolejności zrobiłabym badania wasze kariotypów i czekala na wynik badania płodu.
    A po za tym? Chyba bym odpoczęła psychicznie od tego, bo myślę że na twoim miejscu osobiście byłabym wrakiem.
    Podziwiam Cię, naprawdę.

    Mam takiego stracha że najpierw przyjdą badania płodu, wyjdzie coś nie tak… i zdechnę z nerwów zanim otrzymam kariotypy 🤯

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 15 czerwca, 16:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    A ta Jerzak gdzie przyjmuje? Echo a chciałabyś wspomnieć jak u Ciebie połączyła te kropki? Co wykryła np? Jeżeli nie to rozumiem 😘

    Echo ja naprawdę nie wiem gdzie może leżeć problem. Jeżeli te badania genetyczne nie dadzą odpowiedzi to muszę szukać głębiej. Ale moja historia tak się przedstawia

    1. Ciąża 22 tyg - infekcja ( tu brałam heparynę i encorton)
    2. Krwiak 9 tyg ( heparyna i acard)
    3. 11 tydzień 5 dni - ? ( heparyna i encorton)
    Kurczę, pierwsza i druga ciąża stracona przez przypadek tak naprawdę 🥺

  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Kurczę, pierwsza i druga ciąża stracona przez przypadek tak naprawdę 🥺

    Właśnie Motylku mam takie samo zdanie.. 😭 dlatego w trzeciej bez acardu i nie było krwiaka i mocno monitorowanie pęcherza itd w kierunku bakterii.. Ale za to dzidzia nie dała rady.. 🤯 czulam że już wszystko mam pod kontrolą. Wnioski wyciągnięte z dwóch ciąż. A tu o! Niespodzianka..

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2843 1392

    Wysłany: 15 czerwca, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Długo sie czeka na kariotypy? Pinkflower tak się boje wyniku. Za niedługo będziemy robić to badanie. Dziękuję że masz wiarę za mnie 😘

    Sprawdziłam, w Gyncentrum mieliśmy po 10 dniach. Ale to robiliśmy w październiku. Rozumiem Cię bo też się tego wyniku baliśmy. Mam i trzymam bardzo kciuki żebyście się dowiedzieli co się stało 🤞🤞🤞🤞❤️❤️❤️ a miałaś może robioną biopsję endometrium albo histeroskopie? Czy jest jakiś stan zapalny

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Smerfetkaa Autorytet
    Postów: 1406 1730

    Wysłany: 15 czerwca, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Sprawdziłam, w Gyncentrum mieliśmy po 10 dniach. Ale to robiliśmy w październiku. Rozumiem Cię bo też się tego wyniku baliśmy. Mam i trzymam bardzo kciuki żebyście się dowiedzieli co się stało 🤞🤞🤞🤞❤️❤️❤️ a miałaś może robioną biopsję endometrium albo histeroskopie? Czy jest jakiś stan zapalny

    Histeroskopie miałam przed tą pierwszą ciążą. Pinkflower chyba poczekam na te badania płodu. Może tu będzie odpowiedź. Bo zobacz że pierwsza ciąża była już zaawansowana 🥹

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    Idź do przodu z uniesioną głową, bo jesteś warta KAŻDEGO marzenia, które kiełkuje w Twojej głowie! 🧡
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9385 9960

    Wysłany: 15 czerwca, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Histeroskopie miałam przed tą pierwszą ciążą. Pinkflower chyba poczekam na te badania płodu. Może tu będzie odpowiedź. Bo zobacz że pierwsza ciąża była już zaawansowana 🥹
    Poczekaj na badania. Bo tam może być odpowiedź 🫂

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2843 1392

    Wysłany: 15 czerwca, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfetkaa wrote:
    Histeroskopie miałam przed tą pierwszą ciążą. Pinkflower chyba poczekam na te badania płodu. Może tu będzie odpowiedź. Bo zobacz że pierwsza ciąża była już zaawansowana 🥹

    Dokładnie, poczekaj 🫂

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Echo Autorytet
    Postów: 4054 2381

    Wysłany: 15 czerwca, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uzupełniająco: myślę,że warto zrobić kariotypy, poczekać na wynik badania maluszka i dać sobie czas na żałobę. Jak będziesz gotowa, to wtedy przemysl temat lekarza. Będziesz mamą, wiem to 🫂🌈❤️ Jeszcze będziesz szczęśliwa ☀️

    Smerfetkaa lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
‹‹ 1028 1029 1030 1031 1032 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ