Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 5368 6043

    Wysłany: 19 lipca 2023, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Dziękuję 😘
    Kochana ja też tak myślałam. Że będę leżeć i kwiczeć, ale „gładko poszło”. Jednak mimo okropnej nadziei, z tylu głowy jest to, że na pewno się nie udało. I to trochę trzyma w ryzach. Ty dziś jesteś dwa dni bez luteiny? A jaką dawkę brałaś?
    Brałam 2 tabletki po 100 mg.
    Ja myślę że temperatura jutro poleci, jeżeli jakimś cudem nie to jeszcze w piątek skusze się na test

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    20.02.2026 - Gabrysia 🩷🩷
  • Lia. Autorytet
    Postów: 1163 1636

    Wysłany: 19 lipca 2023, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    01lilibeth01 wrote:
    Ehh ja też łykam tych supli tyle, że też mam odruch wymiotny. Wczoraj szłam z mężem na spacer i rozmawialiśmy o tym, że tutaj człowiek się przygotowuje nie wiadomo jakie cuda wianki, i nic, a patologia się rozmnaża bez większych problemów i tony suplementów. I tak gadamy i nagle przed nami idzie taka para właśnie, kobieta z dużym już brzuchem... Idealne podsumowanie naszej rozmowy xD

    Też mam często takie przemyślenia.
    Jak oni to robią??
    Co z ich homocysteiną do cholery? Lepszą mają niż ja? 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2023, 15:47

    ⛈️ kir AA, MTHFR i PAI-1 hetero, wysoka homocysteina
    🎂 28

    Starania od czerwca '21
    marzec '22 - cb 💔
    listopad '22 - trzecia IUI - cb 💔
    styczeń '23 - poronienie 7+2 tc 💔, zdrowa córeczka 🥺
    styczeń '24 - 1 ICSI w DE: 22 🥚, 1 blastka 4BC - ❌
    luty '24 - 2 ICSI w DE: 30 🥚, 1 blastka 4CB - ❌
    październik '24 - 3 ICSI w CZ: 22 🥚, 2 blastki 4BC i 1B - coś drgnęło 💔, został jeden ❄️ 3BB

    25.11.24: transfer mrożaczka 3BB ✨
    7dpt ⏸️, beta 32 🥹; 9 dpt 58,8; 14 dpt 533,2; 16 dpt 2046, przyrost 273.5% 🚀😍
    22 dpt 5+6 tc: 0,21 cm 🍬 z bijącym serduszkiem 💗
    06.02: I prenatalne + NIPT, 7,3 cm zdrowego chłopca 🩵
    41+2 tc: 3940 g i 56 cm Cudu przyszło na świat 🌈

    age.png

    Wygraliśmy! 🥊
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 19 lipca 2023, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lia. wrote:
    Kupiłam sobie bardzo fajny kompleks witamin na obniżenie homocysteiny - jest w nim wszystko co przepisała mi doktor:

    25mg witaminy B6 jako P-5-P
    1000µg witaminy B12 formuła MH3A® z 3 naturalnymi formami witaminy B12
    1000µg metylowanego kwasu foliowego (L-5-MTHF)
    500mg TMG-betainy

    I do tego łykam 250 mg choliny 😊

    Ale co odkryłam - homocysteinę mam prawie 16, a kwas foliowy i B12 badane w tym samym miesiącu są w normach. Dziwne..
    A jaki masz poziom B12?

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • Lia. Autorytet
    Postów: 1163 1636

    Wysłany: 19 lipca 2023, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    A jaki masz poziom B12?

    549 pg/ml - przy normie od 187 do 883 🤔 to chyba dobrze? A homocysteina w kosmosie

    ⛈️ kir AA, MTHFR i PAI-1 hetero, wysoka homocysteina
    🎂 28

    Starania od czerwca '21
    marzec '22 - cb 💔
    listopad '22 - trzecia IUI - cb 💔
    styczeń '23 - poronienie 7+2 tc 💔, zdrowa córeczka 🥺
    styczeń '24 - 1 ICSI w DE: 22 🥚, 1 blastka 4BC - ❌
    luty '24 - 2 ICSI w DE: 30 🥚, 1 blastka 4CB - ❌
    październik '24 - 3 ICSI w CZ: 22 🥚, 2 blastki 4BC i 1B - coś drgnęło 💔, został jeden ❄️ 3BB

    25.11.24: transfer mrożaczka 3BB ✨
    7dpt ⏸️, beta 32 🥹; 9 dpt 58,8; 14 dpt 533,2; 16 dpt 2046, przyrost 273.5% 🚀😍
    22 dpt 5+6 tc: 0,21 cm 🍬 z bijącym serduszkiem 💗
    06.02: I prenatalne + NIPT, 7,3 cm zdrowego chłopca 🩵
    41+2 tc: 3940 g i 56 cm Cudu przyszło na świat 🌈

    age.png

    Wygraliśmy! 🥊
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 19 lipca 2023, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lia. wrote:
    549 pg/ml - przy normie od 187 do 883 🤔 to chyba dobrze? A homocysteina w kosmosie
    Tak, powyżej 500 powinna być witaminka B12 ☺️
    Homocysteina to nie tylko połączenie z MTHFR i nieprzyswajanie witamin. To też ma jakieś połączenie z miażdżycą, udarem. Ale dokładnie nie powiem bo czytałam dawno i nie pamiętam

    Lia. lubi tę wiadomość

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • Echo Autorytet
    Postów: 4311 2662

    Wysłany: 19 lipca 2023, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracam do Was po monitoringu. Pęcherzyk 22mm, jutro zastrzyk, pojutrze iui. Szanse: 10%.
    Jest to dopiero 9 dc, więc jeszcze nie zdążyliśmy ❤️ a oni już nam zakazali cokolwiek robić i mamy czekać na iui...

    Butterfly, Elza ogromnie się cieszę z powodu Waszych badań 😘❤️ ja mogę pomarzyć o takim stosunku FSH/lh

    alauda, Elza1234, JaMiNi, Pinkflower, Lia., Butterfly23 lubią tę wiadomość

    Jeśli idziesz przez piekło - nigdy się nie zatrzymuj.
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 5368 6043

    Wysłany: 19 lipca 2023, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam kolejny dzień do dupy. Nawet wizyta u fryzjera nie sprawiła mi takiej frajdy jak zwykle. Moje włosy boją się nożyczek ( mam już prawie do talii) ale farbuje je co sześć tygodni bo jestem siwa.
    Normalnie mam dwie godziny chillu a dzisiaj myślałam żeby tylko iść do domu i kontynuować użalanie nad sobą. Jestem beznadziejna

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    20.02.2026 - Gabrysia 🩷🩷
  • alauda Autorytet
    Postów: 3277 2315

    Wysłany: 19 lipca 2023, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Wracam do Was po monitoringu. Pęcherzyk 22mm, jutro zastrzyk, pojutrze iui. Szanse: 10%.
    Jest to dopiero 9 dc, więc jeszcze nie zdążyliśmy ❤️ a oni już nam zakazali cokolwiek robić i mamy czekać na iui...

    Butterfly, Elza ogromnie się cieszę z powodu Waszych badań 😘❤️ ja mogę pomarzyć o takim stosunku FSH/lh

    Super! Trzymam kciuki, żeby do 10% doszło jeszcze jedno 0 i 10% zmieniło sie na 100% 🤞🏼☺️

    A dlaczego zakazali? Niby dobrze jest mieć 2-3 dni wstrzemięźliwości ale za długa przerwa to tez nie dobrze.

    Echo lubi tę wiadomość

    10.2021 -👧🏻 ❤️ (iui)
    05.23 💔 9/10tc (naturals)

    4xIVF ➡️ 7 transferów ❌ ➡️ koniec starań
  • alauda Autorytet
    Postów: 3277 2315

    Wysłany: 19 lipca 2023, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Ja mam kolejny dzień do dupy. Nawet wizyta u fryzjera nie sprawiła mi takiej frajdy jak zwykle. Moje włosy boją się nożyczek ( mam już prawie do talii) ale farbuje je co sześć tygodni bo jestem siwa.
    Normalnie mam dwie godziny chillu a dzisiaj myślałam żeby tylko iść do domu i kontynuować użalanie nad sobą. Jestem beznadziejna

    Ej! Nie możesz tak myśleć ani mówić. Jesteś piękna, masz piękne włosy, jesteś cudowną kobietą i masz wspaniałą rodzinę❤️
    Masz teraz cięższy okres ale może jest cos co może Ci pomóc?

    10.2021 -👧🏻 ❤️ (iui)
    05.23 💔 9/10tc (naturals)

    4xIVF ➡️ 7 transferów ❌ ➡️ koniec starań
  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1581 2111

    Wysłany: 19 lipca 2023, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Wracam do Was po monitoringu. Pęcherzyk 22mm, jutro zastrzyk, pojutrze iui. Szanse: 10%.
    Jest to dopiero 9 dc, więc jeszcze nie zdążyliśmy ❤️ a oni już nam zakazali cokolwiek robić i mamy czekać na iui...

    Butterfly, Elza ogromnie się cieszę z powodu Waszych badań 😘❤️ ja mogę pomarzyć o takim stosunku FSH/lh
    Echo trzymam mocno kciuki! 10% to wciąż szanse! 🤞🤞🤞

    Echo lubi tę wiadomość

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
  • Echo Autorytet
    Postów: 4311 2662

    Wysłany: 19 lipca 2023, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wam za wsparcie, jesteście kochane ❤️
    Czuję się bardzo przybita. Żałuję, że nie odmówiłam iui i zamiast tego nie zdecydowałam się na ivf. Mam poczucie zmarnowanego cyklu i jajeczek, których mam tylko garstkę 😞 Nie rozumiem dlaczego lekarz i mąż tak bardzo wierzą w naturalne zajście...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2023, 20:15

    Jeśli idziesz przez piekło - nigdy się nie zatrzymuj.
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 19 lipca 2023, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo ale żeś pęcherzyk wyhodowała 😍
    Hmm… Ja bym się chyba nie posłuchała lekarza. Jeżeli dziś 9 dc i wy jeszcze się nie kochaliście, to moim zdaniem nasienia będzie może i sporo, ale niekoniecznie dobrej jakości. Kurczę…
    Jednorożec dlaczego tak o sobie myślisz? Masz dom, rodzinę, jesteś super mamą. To że teraz Ci się nie udało zajść w ciążę nie czyni Cię beznadziejną. Masz gorszy czas, ale to minie. Najgorsze jest to czekanie na okres. To mega dołuje. Przy luteinie niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość.

    Echo lubi tę wiadomość

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 2076 1773

    Wysłany: 19 lipca 2023, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Ja mam kolejny dzień do dupy. Nawet wizyta u fryzjera nie sprawiła mi takiej frajdy jak zwykle. Moje włosy boją się nożyczek ( mam już prawie do talii) ale farbuje je co sześć tygodni bo jestem siwa.
    Normalnie mam dwie godziny chillu a dzisiaj myślałam żeby tylko iść do domu i kontynuować użalanie nad sobą. Jestem beznadziejna

    Nie myśl o sobie w ten sposób! Zabraniam!

  • Echo Autorytet
    Postów: 4311 2662

    Wysłany: 19 lipca 2023, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Źle się wcześniej wyraziłam. Przed wizytą udalo nam się raz <3, ale powiedzmy, że było to mało skuteczne i dlatego tego nie zaliczam... więc w sumie mamy niecałe 2 dni abstynencji do iui

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2023, 22:13

    Jeśli idziesz przez piekło - nigdy się nie zatrzymuj.
  • JaMiNi Autorytet
    Postów: 1986 1005

    Wysłany: 19 lipca 2023, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo mocne kciuki za wasza kropeczke!!!

    Echo lubi tę wiadomość

    05.2023 👼🏻
    07.09 3,5 mm, mamy ♥️ zostań z nami okruszku 🫶
    19.09 1,79 cm 8+2 tc♥️
    02.10 3,33 cm 😍
    28.03.2024 35+2tc 2640g💙
    age.png
  • JaMiNi Autorytet
    Postów: 1986 1005

    Wysłany: 19 lipca 2023, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Ja mam kolejny dzień do dupy. Nawet wizyta u fryzjera nie sprawiła mi takiej frajdy jak zwykle. Moje włosy boją się nożyczek ( mam już prawie do talii) ale farbuje je co sześć tygodni bo jestem siwa.
    Normalnie mam dwie godziny chillu a dzisiaj myślałam żeby tylko iść do domu i kontynuować użalanie nad sobą. Jestem beznadziejna
    Przytulam mocno, wyobrażam sobie ze oczekiwanie na @ mocno wpływa na samopoczucie 😞
    Wiecie moja koleżanka z pracy jest na zwolnieniu w ciąży, oczywiście cieszę się i rozumiem zwolnienie bo pracuje w wydziale gdzie napięta atmosfera i tak właściwie to minęliśmy się w pracy bo ja byłam na zwolnieniu po zabiegu a ona najpierw na urlopie później na zwolnieniu, wiec to ze w ciąży to poczta pantoflową wiemy ale tak mi przykro bo praktycznie bylibyśmy mniej więcej w tym samym okresie ciąży 🥺

    05.2023 👼🏻
    07.09 3,5 mm, mamy ♥️ zostań z nami okruszku 🫶
    19.09 1,79 cm 8+2 tc♥️
    02.10 3,33 cm 😍
    28.03.2024 35+2tc 2640g💙
    age.png
  • Lia. Autorytet
    Postów: 1163 1636

    Wysłany: 19 lipca 2023, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo, to żeś zaszalała z tym 🥚! 😀 Oby było tak jak mówi alauda i z 10% zrobiło się 100% ❤️ Myślę, że bardzo dobrze zrobiłaś z tym jednym podejściem - przynajmniej nie będziesz żałowała, że nie spróbowałaś. A może akurat ❤️☺️

    Jednorożec, nie mów tak, hej. Na pewno jesteś piękną kobietką! Mam nadzieję, że jutro będzie Ci lepiej 🥺

    Śpijcie dobrze 🧸

    Pinkflower, Echo lubią tę wiadomość

    ⛈️ kir AA, MTHFR i PAI-1 hetero, wysoka homocysteina
    🎂 28

    Starania od czerwca '21
    marzec '22 - cb 💔
    listopad '22 - trzecia IUI - cb 💔
    styczeń '23 - poronienie 7+2 tc 💔, zdrowa córeczka 🥺
    styczeń '24 - 1 ICSI w DE: 22 🥚, 1 blastka 4BC - ❌
    luty '24 - 2 ICSI w DE: 30 🥚, 1 blastka 4CB - ❌
    październik '24 - 3 ICSI w CZ: 22 🥚, 2 blastki 4BC i 1B - coś drgnęło 💔, został jeden ❄️ 3BB

    25.11.24: transfer mrożaczka 3BB ✨
    7dpt ⏸️, beta 32 🥹; 9 dpt 58,8; 14 dpt 533,2; 16 dpt 2046, przyrost 273.5% 🚀😍
    22 dpt 5+6 tc: 0,21 cm 🍬 z bijącym serduszkiem 💗
    06.02: I prenatalne + NIPT, 7,3 cm zdrowego chłopca 🩵
    41+2 tc: 3940 g i 56 cm Cudu przyszło na świat 🌈

    age.png

    Wygraliśmy! 🥊
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 10136 10820

    Wysłany: 20 lipca 2023, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry w czwartek! Dziś jest nowy dzień, stare smutki idą w cień! Nie czuje, że rymuje 🤣
    Jak się macie? Izzy jak się czujesz?
    Smacznej kawusi w ten dzień milusi ☕️
    Boże co za rymy 🤣🙈

    Wron Kraa, Pinkflower, S.Roszpunka, Lia., izzy91, Echo lubią tę wiadomość

    03.2023💔 6tc ciąża naturalna
    03.2025 💔 7tc (ET 5.1.2)
    07.2025 💔 7tc (FET 3.1.1) 👧🏼
    10.2025 💔 8tc (FET 3.1.2)
    03.2026 💔 8tc ciąża naturalna

    🔸niepłodność immunologiczna
    🔸adenomioza
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 4207 2512

    Wysłany: 20 lipca 2023, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Wracam do Was po monitoringu. Pęcherzyk 22mm, jutro zastrzyk, pojutrze iui. Szanse: 10%.
    Jest to dopiero 9 dc, więc jeszcze nie zdążyliśmy ❤️ a oni już nam zakazali cokolwiek robić i mamy czekać na iui...

    Butterfly, Elza ogromnie się cieszę z powodu Waszych badań 😘❤️ ja mogę pomarzyć o takim stosunku FSH/lh

    Echo, piękny pęcherzyk. ❤ Ja ostatnio w 14 dc to miałam taki 15 mm.
    Trzymam bardzo mocno kciuki 🤞😘

    Echo lubi tę wiadomość

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷
    05.11 połówkowe, 360 g dziewczynki 👶
    18.11 544 g słodkiej 🍓
    09.12 874 g 🩷
    23.12 1119 g 👸
    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    age.png
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 4207 2512

    Wysłany: 20 lipca 2023, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Ja mam kolejny dzień do dupy. Nawet wizyta u fryzjera nie sprawiła mi takiej frajdy jak zwykle. Moje włosy boją się nożyczek ( mam już prawie do talii) ale farbuje je co sześć tygodni bo jestem siwa.
    Normalnie mam dwie godziny chillu a dzisiaj myślałam żeby tylko iść do domu i kontynuować użalanie nad sobą. Jestem beznadziejna

    Jednorożec89, każda z nas ma gorsze dni. Ale proszę nie mów o sobie, że jesteś beznadziejna. Jesteś najlepsza mama dla swoich dzieci, jesteś dobrym człowiekiem. Mam nadzieję, że się lepiej czujesz I że gorylica zaraz zawita i da Ci odetchnąć.

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰
    25.09 8.6 cm, 95 gram szczęścia 🥳
    16.10 205 gram księżniczki 🩷
    18.10 Veracity, ryzyka niskie ☘️🩷
    05.11 połówkowe, 360 g dziewczynki 👶
    18.11 544 g słodkiej 🍓
    09.12 874 g 🩷
    23.12 1119 g 👸
    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    Kir bx: brak implantacyjnych i kiry hamujące
    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac
    Aktualnie: euthyrox 50, neoparin 0.6, cyclogest 2x400, acard 150

    age.png
‹‹ 159 160 161 162 163 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking aplikacji ciążowych dla kobiet w ciąży

Jak wybrać najlepszą aplikację ciążową? Zapytałyśmy o to tysiące kobiet w ciąży i po porodzie odwiedzających nasz portal. Najlepsza aplikacja ciążowa to taka, która spełnia szereg wymagań – śledzi wagę z indywidualnymi normami, oferuje codzienne porady tworzone przez lekarzy, ma tryb połogu i naprawdę towarzyszy kobiecie przez całe 9 miesięcy. Wyniki rankingu w kilku aspektach nawet nas zaskoczyły.

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowy rok - Nowy plan na świadomą ciążę. Kluczowe 90 dni przed poczęciem czyli jak świadomie przygotować organizm.

Nowy Rok sprzyja planom, nowym początkom i drobnym decyzjom, które z czasem mają realne znaczenie. To także dobry moment, by świadomie przygotować organizm do ciąży - spokojnie, bez presji i krok po kroku. Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników zaleca suplementację folianów co najmniej 12 tygodni przed planowaną koncepcją1, aby umożliwić osiągnięcie ich optymalnego poziomu w organizmie. Dlatego wspólnie z Partnerem Akcji Femibion zachęcamy do rozpoczęcia 90-dniowego planu przygotowania organizmu przed poczęciem. Twoje codzienne wybory dziś mogą mieć znaczenie dla prawidłowego rozwoju dziecka w przyszłości.2 Sprawdź naszą noworoczną checklistę i zobacz, jak świadomie przygotować się do ciąży jeszcze przed pojawieniem się dwóch kresek.

CZYTAJ WIĘCEJ