X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Kobea Autorytet
    Postów: 256 201

    Wysłany: 5 listopada 2023, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój kocur nie jest zainteresowany kurtynami ani choinka🙂 ale przyznam, że udał mi się grzeczny egzemplarz.

    2 poronienia, 11tc i 7tc.
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2023, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Że względu na syna, choinka pewnie będzie już gotowa na Mikołaja.
    Moje pierwsze święta z mężem i naszym psiakiem - labradorem, w naszym domu zawsze będę wspominać że śmiechem. Kupiliśmy żywą choinkę, ale już nie ogarnęłam ozdób na nią. Przystroiłam ją w pierniki, a rano się okazało, że 3/4 ich zostały zjedzonych przez mojego psa 🤣 i ostały się tylko lampki😁.
    Jestem pedantką jeżeli chodzi o wystrój, denerwują mnie opadające igły, stąd u mnie ładny równiutki sztuczny świerk 😁

    Kobea, S.Roszpunka lubią tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9471 10041

    Wysłany: 5 listopada 2023, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha Stela ale macie super wspomnienie! ❤️ uwielbiam takie historie. U mnie też bardziej pies się interesuje choinką niż kot 🤣
    Ja z ozdób mam skrzaty na półki, drewniane małe reniferki, taką mini ubraną choinkę do postawienia na szafce i dwa stroiki.
    Echo ja też Ci bardzo polecam robić inhalacje. To jest świetna sprawa. W aptece myślę, że kosztuje ok 100 zł i zrobienie nawet z samej soli fizjologicznej powinno przynieść Ci ulgę.

    Echo lubi tę wiadomość

  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3556 7264

    Wysłany: 5 listopada 2023, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stela wrote:
    Dużo zdrowia dla chorowitek. Magdanka ma rację berodual jest pomocny. Może Echo by przyniósł Ci poprawę? Paskudnego wirusa musiałaś załapać, bo długo się u Ciebie utrzymuje.
    U mnie proza życia, nic szczególnego się nie dzieje.
    Jeżeli dobrze pamiętam, to jutro Kasiek ma wizytę, trzymam kciuki za ❤️🙂.

    We wtorek o 11:40 😛malo się udzielam, ale czasem zaglądam i podczytuję.

    2 powody:
    1) od 10 dni fatalnie się czuję - mdlosci naprzemiennie z wilczym apetytem, mega zmęczenie, senność. Nie narzekam, biorę to za dobry znak 🙏
    2) jednak na forum zawsze mój mózg wyłapie jakieś negatywne informacje. Przykład- wczoraj ktoś napisal, ze nie bedzie wiecej robil inv bez badania zarodków, bo w 12 tc nie bylo akcji serca. I już spanikowałam, że przecież u nas też może być (tym razem) wada 😵‍💫

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2. Clexane, Acard, Encorton, Siofor 500
    03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2. Clexane, Acard, Prograf 0,5, Accofil, Siofor 500
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie 🎀 👧🏻

    13.06.2024 39+0, CC, 3660 gr, 58 cm 🩷 Mała na świecie!

    age.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • Kasiek789 Autorytet
    Postów: 3556 7264

    Wysłany: 5 listopada 2023, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do Świąt to mnie zainspirowałyście i chyba w tym roku ogarnę prawdziwą choinkę i zacznę kompletować szklane bombki, takie na cale życie 🎄
    Taki sklep znalazlam i sobie oglądam:

    https://szklanyswiat.org/

    Astereae, Echo lubią tę wiadomość

    🔹Ja 38 l.:
    Endometrioza
    MTHFR C677T hetero, PAI-1 homo
    Mięśniaki, AMH: 1,07 (11/22)
    Cross match - 39%, Allo MLR - 27,9 %, KIR Bx (brakuje 2DS3)
    🔹Mąż 39 l.: DFI: 38%, morfo 2%
    🔹Kariotypy oboje ✅

    03/2019: 💔 👼
    2021: polip endometrialny (histero), podejrzenie wodniaka
    2022: laparo - diagnoza endometriozy

    01/2023 IVF
    20.01. Punkcja - 8 komórek, 6 dojrzałych, 5 zapłodnionych, 4 blastki
    25.01. ET 5.2.2. Clexane, Acard, Encorton, Siofor 500
    03.03. 💔 7tc 💙👼

    03.10 🍁 FET 3.1.2. Clexane, Acard, Prograf 0,5, Accofil, Siofor 500
    5dpt ⏸️bHCG: 7dpt - 61 9dpt - 152, 11dpt - 286 12dpt - 505, 21dpt - 14321 💗
    7+5 CRL: 1,39 cm, FHR: 154 bpm
    11+4 Nifty - ryzyka niskie 🎀 👧🏻

    13.06.2024 39+0, CC, 3660 gr, 58 cm 🩷 Mała na świecie!

    age.png

    ❄️❄️ (5.1.1., 5.2.2.)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2023, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek789 wrote:
    A co do Świąt to mnie zainspirowałyście i chyba w tym roku ogarnę prawdziwą choinkę i zacznę kompletować szklane bombki, takie na cale życie 🎄
    Taki sklep znalazlam i sobie oglądam:

    https://szklanyswiat.org/

    Ja poluje na wyprzedażach np. w home & you i dokupuje co roku jakieś nowe bombeczki 😊
    Szklane mi się mega podobają, super ten sklep w wolnej chwili pooglądam.

    Kasiek789 lubi tę wiadomość

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1811 1485

    Wysłany: 5 listopada 2023, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stela, hahahaha dobre z tymi piernikami 😂


    My wczoraj Madzi kupiliśmy świecącego renifera 😁 z targów książki zrezygnowaliśmy, bo nam Madzia się rozchorowała 😞 nie wiem gdzie ona to złapała 😞 czekam aż mnie rozłoży 🤦🏼‍♀️

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 5 listopada 2023, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek789 wrote:
    We wtorek o 11:40 😛malo się udzielam, ale czasem zaglądam i podczytuję.

    2 powody:
    1) od 10 dni fatalnie się czuję - mdlosci naprzemiennie z wilczym apetytem, mega zmęczenie, senność. Nie narzekam, biorę to za dobry znak 🙏
    2) jednak na forum zawsze mój mózg wyłapie jakieś negatywne informacje. Przykład- wczoraj ktoś napisal, ze nie bedzie wiecej robil inv bez badania zarodków, bo w 12 tc nie bylo akcji serca. I już spanikowałam, że przecież u nas też może być (tym razem) wada 😵‍💫

    Takie silne objawy poczytuję za dobry znak 🙏 <3 A co do forum, to rozumiem Twoje odczucia. Nie martw się, na tym wątku można porozmawiać o wszystkim i jak widać już wjechał temat dekoracji świątecznych ;) <3

    Kasiek789 lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 5 listopada 2023, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    Stela, hahahaha dobre z tymi piernikami 😂


    My wczoraj Madzi kupiliśmy świecącego renifera 😁 z targów książki zrezygnowaliśmy, bo nam Madzia się rozchorowała 😞 nie wiem gdzie ona to złapała 😞 czekam aż mnie rozłoży 🤦🏼‍♀️

    Biedna :( szybkiego powrotu do zdrowia <3

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 5 listopada 2023, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobea wrote:
    Mój kocur nie jest zainteresowany kurtynami ani choinka🙂 ale przyznam, że udał mi się grzeczny egzemplarz.

    Masz szczęście. Nasz jest jeszcze kociakiem i bawi się dosłownie wszystkim 😊

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2023, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiek lepiej nie czytać takiech rzeczy, bo niepotrzebnie się nakręcisz tylko. Myślę, że po wizycie trochę się uspokoisz 😉 na mdłości nic nie polecę, bo mi ogólnie nic nie pomagało.
    Roszpunka widziałam dzisiaj relację z Katowic z targów. Dla pocieszenia powiem, że nie masz co żałować, pogoda kiepska a kolejka sięgała prawie do ronda 🫣 zdrówka dla córki.
    Mi chyba zaczyna uruchamiać się tryb rozpoczęcia starań. Mieliśmy zacząć od stycznia, ale naprawdę kusi, czy w tym cyklu jednak zacząć. Oczywiście mąż jeszcze tego nie wie 😁

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1811 1485

    Wysłany: 5 listopada 2023, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo, dziekuje w imieniu Madzi

    Stela, w piątek moja przyjaciółka z córką były na targach i mówiła, że ceny dramatyczne. Oczywiście kupiły książki, a po powrocie do domu przyjaciółka sprawdziła ceny online i przeraziła się, że aż tak przepłaciła. A czy mąż musi wiedzieć? 🙈 A tak poważnie, to porozmawiajcie i na spokojnie podejdźcie do tego. My mamy postanowienie, że będziemy od tego cyklu bardziej dbać o nas samych, randki i te sprawy, wiec w środę idziemy do teatru i już przebieram nogami, że mogę się wystroić i iść z mężem na randkę 😍

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2023, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    Echo, dziekuje w imieniu Madzi

    Stela, w piątek moja przyjaciółka z córką były na targach i mówiła, że ceny dramatyczne. Oczywiście kupiły książki, a po powrocie do domu przyjaciółka sprawdziła ceny online i przeraziła się, że aż tak przepłaciła. A czy mąż musi wiedzieć? 🙈 A tak poważnie, to porozmawiajcie i na spokojnie podejdźcie do tego. My mamy postanowienie, że będziemy od tego cyklu bardziej dbać o nas samych, randki i te sprawy, wiec w środę idziemy do teatru i już przebieram nogami, że mogę się wystroić i iść z mężem na randkę 😍

    Roszpunka dobrze, że o tym piszesz. Fajnie, że macie takie podejście do tego. Związek trzeba pielęgnować caly czas. To tak jak z rośliną niepodlewana więdnie😉 Na jaki spektakl się wybieracie? Ostatnio w rozmowie z mężem mówiłam, że brakuje mi takich randek☹️ nasze życie to jedna wielka bieganina i zatracamy się w niej niestety.

  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1811 1485

    Wysłany: 5 listopada 2023, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stela, idziemy na koncert zaduszkowy. Nasze życie dotychczas wyglądało tak: praca, dom, praca, dom, seks na płodne dni, praca, dom..... Także też gonitwa na całego 😞 zmęczeni jesteśmy niesamowicie.
    Dziś nam się udało wyjść na dłuższy spacer. Zabraliśmy psa, Madzia niestety została w domu, bo nie chcieliśmy jej ciągnąć chorej.


    .
    Przed chwilą koleżanka mi napisała, że jej się marzy iść chociaż z mężem do kina. Mają dwoje dzieci (3,5 roku i 4 miesiące), że jest zmęczona. Rozumiem, że jest. Ale wie, że my walczymy o to, by zajść w ciążę i ją utrzymać..... tak jakoś mi się przykro zrobiło. I wiem, że nie miała nic złego na myśli. Po prostu każdy ma inne priorytety, cele. Ja bym chciała być zmęczona opiekowaniem się malutkim dzieckiem, wiszącym mi na cycu.... echhh.........

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2023, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przytulam 🫂 masz rację każdy ma swoje marzenia i priorytety. Marzenia są po to aby je spełniać, szkoda, że po drodze często opatrzone są one łzami, ale najważniejsze to iść do przodu i się nie poddawać. Ja się tego staram trzymać i tego też Ci życzę.

    S.Roszpunka lubi tę wiadomość

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3717 3830

    Wysłany: 5 listopada 2023, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie tradycyjne choinka pojawia się w Wigilię. Dzieci z mężem ja ubierają. Co do ozdób to szydełkuje więc ozdób na choinkę nie kupuje tylko robię sama

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 5 listopada 2023, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Polsce dzisiaj można zobaczyć zorzę polarną 😍😍😍 Słyszałyście o tym? Jest masa zdjęć w necie

    https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zorza-polarna-nad-polska-znow-mozna-bylo-podziwiac-niezwykle,nId,7130350#crp_state=1

    https://krakow.naszemiasto.pl/czerwona-zorza-polarna-nad-malopolska-spektakularne/ar/c1-9510561

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2023, 21:27

    Kasiek789 lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Echo Autorytet
    Postów: 4144 2468

    Wysłany: 5 listopada 2023, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    Stela, idziemy na koncert zaduszkowy. Nasze życie dotychczas wyglądało tak: praca, dom, praca, dom, seks na płodne dni, praca, dom..... Także też gonitwa na całego 😞 zmęczeni jesteśmy niesamowicie.
    Dziś nam się udało wyjść na dłuższy spacer. Zabraliśmy psa, Madzia niestety została w domu, bo nie chcieliśmy jej ciągnąć chorej.


    .
    Przed chwilą koleżanka mi napisała, że jej się marzy iść chociaż z mężem do kina. Mają dwoje dzieci (3,5 roku i 4 miesiące), że jest zmęczona. Rozumiem, że jest. Ale wie, że my walczymy o to, by zajść w ciążę i ją utrzymać..... tak jakoś mi się przykro zrobiło. I wiem, że nie miała nic złego na myśli. Po prostu każdy ma inne priorytety, cele. Ja bym chciała być zmęczona opiekowaniem się malutkim dzieckiem, wiszącym mi na cycu.... echhh.........

    Różnica jest jednak taka, że niektórym jest bardzo ciężko zajść i utrzymać ciążę, a więc i posiadać dzieci... Niektórzy mogą nawet nie mieć takiej szansy, nigdy (np.byc może ja). A do kina czy teatru rodzice dwójki dzieci mogą pójść jak tylko zorganizują sobie odpowiednio czas i dla nich opiekę i nie jest to naprawdę nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2023, 20:25

    Stela lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1811 1485

    Wysłany: 5 listopada 2023, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Różnica jest jednak taka, że niektórym jest bardzo ciężko zajść i utrzymać ciążę, a więc i posiadać dzieci... Niektórzy mogą nawet nie mieć takiej szansy, nigdy (np.byc może ja). A do kina czy teatru rodzice dwójki dzieci mogą pójść jak tylko zorganizują sobie odpowiednio dla nich opiekę i nie jest to naprawdę nic nadzwyczajnego w dzisiejszych czasach...

    Dokładnie. Dlatego mówię, że każdy ma inne priorytety, marzenia, cele.

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2903 2865

    Wysłany: 5 listopada 2023, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myśle, ze nigdy się wzajemnie nie zrozumiemy z takimi osobami.
    Jakby z jednej strony one maja prawo być zmęczone. Ale z drugiej nawet nie zdają sobie sprawy, jak my jesteśmy zmęczone.
    Nie raz powtarzam moim koleżankom, ze wolałabym te pieniądze wydawać na wyprawkę, a nie lekarza. Ze wolałabym nie spac, bo muszę karmić a nie dlatego ze mam koszmary i pół nocy płacze. Ze wolałabym po prostu mieć to dziecko i wtedy się martwić komu je „podrzucę” żeby iść do kina sama z mężem.
    Spędzam czas sama z mężem już 5 lat ( po ślubie jesteśmy 2.5 roku). Od 2 lat jest z nami pies. I nie raz jak siedzimy tak sobie w tym naszym cichym, czystym domu, to oby dwoje mamy takie „o Boże jak tu brakuje tych małych stopek, tych rozrzuconych klocków, tego prania tych śpiochów”
    Także ja już w dyskusje nie wchodzę z koleżankami, które maja dzieci, bo zawsze in powtarzam ze póki co ona nie zrozumie mnie a ja nie rozumiem jej

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2023, 21:28

    Kasiek789, Stela lubią tę wiadomość

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
    IV transfer - 10dpt beta 448 🥹
    11dpt beta 724 🥳
    12 dpt beta 986 ❤️
    14 dpt beta 2396 🥳🥹❤️
‹‹ 551 552 553 554 555 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ