X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1762 1454

    Wysłany: 4 marca, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moni89 wrote:
    Dobrego tygodnia :-)
    Mam nadzieję, że będzie lepszy niż mój, coś mnie rozkłada choroba. Mąż ma grypę, to i ja się zaraziłam.


    O nie! Dużo witaminy C, dużo pijcie i starajcie się jak najwięcej odpoczywać!

    W ogóle dzisiaj w pracy z koleżanką uznałyśmy, że nauczyciele chorują, w ogóle osoby dorosłe chorują, a dzieci się trzymają z ewentualnymi lekkimi infekcjami tylko. Co to za paskudne wirusiska i bakterie krążą 🤦🏼‍♀️

    Moni89 lubi tę wiadomość

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • alauda Autorytet
    Postów: 2820 2037

    Wysłany: 4 marca, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia wrote:
    Nie nie badałam. Na grupie Pronienia dziewczyny doradziły właśnie to badanie.

    Mój gin nie widział mnie od grudnia.

    Rodzinny już załamuje ręce na moje wyniki,więc czeka mnie jeszcze hematolog. Obudzili się wszyscy dopiero po tym poronieniu.

    Z APS możesz też udać się chyba do reumatologa. Zwłaszcza jeśli wyszłoby ci jeszcze coś w ANA.

    83; AMH 0,73

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️1 IVF -> ❄️
    FET 06.08 (3BB) ❌
    ➡️2 IVF -> ❄️❄️❄️
  • Echo Autorytet
    Postów: 4045 2379

    Wysłany: 4 marca, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamausia, wybierz się do dobrego immunologa, niech on Cię pokieruje. Nie wiem gdzie mieszkasz, ale może masz możliwość skonsultować się z dr Sydorem albo dr Paśnikiem?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3633 3763

    Wysłany: 4 marca, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozkłada mnie, żołądek mnie boli tak że zwijam się z bólu do tego leżę pod kołdrą i trzema kocami i jest mi dalej zimno

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 4 marca, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Rozkłada mnie, żołądek mnie boli tak że zwijam się z bólu do tego leżę pod kołdrą i trzema kocami i jest mi dalej zimno
    Współczuję. Weź może coś żeby Cię nie rozłożyło doszczętnie.

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3633 3763

    Wysłany: 4 marca, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Współczuję. Weź może coś żeby Cię nie rozłożyło doszczętnie.
    Wzięłam ibuprom, stoepran bo mam ... I aviomarin bo jest mi niedobrze więc pewnie za raz zetnie mnie z nóg

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1762 1454

    Wysłany: 4 marca, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec, szybkiego powrotu do zdrowia

    17.09.2009 ❤ córka, 27 tc
    03.2023 💔
    09.2024 💔
  • Echo Autorytet
    Postów: 4045 2379

    Wysłany: 4 marca, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec, wracaj do zdrowia 💋

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ✖ wada genetyczna ❄️
    - 08.2024 ✖
    - 09.2024 ✖

    ---
    Każda kropla morzem dla mej łódki...
  • Moni89 Przyjaciółka
    Postów: 116 90

    Wysłany: 4 marca, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    S.Roszpunka wrote:
    O nie! Dużo witaminy C, dużo pijcie i starajcie się jak najwięcej odpoczywać!

    W ogóle dzisiaj w pracy z koleżanką uznałyśmy, że nauczyciele chorują, w ogóle osoby dorosłe chorują, a dzieci się trzymają z ewentualnymi lekkimi infekcjami tylko. Co to za paskudne wirusiska i bakterie krążą 🤦🏼‍♀️

    Dokładnie tak, ja nauczycielka i chorobsko mnie dopada :-(
    Ale dzieci w szkole się jakoś trzymają, to fakt .
    Odpoczywania czas start :)

    Starania 2023:
    I ciąża- poronienie 6.03- 7 tydz. (zabieg łyżeczkowania)
    II ciąża- poronienie 7.10 - 6 tydz.

    Mięśniaki macicy (śródścienne)
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2682 2524

    Wysłany: 5 marca, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zjadłam wczoraj paczkę żelek i dzisiaj w nocy obudził mnie taki bol jelit i mdłości, że myślałam, że oszaleje 🤦‍♂️
    Moje jelita od sb nie mogą dojść do siebie jakoś.
    Choć myślałam dziś przez chwilę że to jakaś jelitówka, ale przeszło mi.
    Miłego dnia dziewczyny :)
    Ja dziś bez żadnych wieści od embriologow, odezwa się dopiero za 2-3 dni :(

    PCOS
    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
    III transfer - ❌
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 5 marca, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, miłego dnia ☀️

    Elza to czekanie jest najgorsze. Ale szybko zleci.
    Współczuję tych boleści. Dobrze, że się nie rozkręciło.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca, 09:14

    Elza1234 lubi tę wiadomość

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3633 3763

    Wysłany: 5 marca, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczołgało mnie solidnie w nocy zoladek bolał tak że myślałam że umrę, cały czas było mi nie dobrze więc siedziałam z miska na kolanach, prawie nie spałam a teraz czuję się jakbym maraton przebiegła, bolą mnie kości i do tego jestem tragicznie niewyspana.

    Żeby zaaplikować antybiotyk mogę mieć delikatne plamienie czy musi być czysto?

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2828 1388

    Wysłany: 5 marca, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, miłego dnia 😘

    Elza, oczywiście kciuki są w dalszym ciągu 🤞❤

    Alauda, za Ciebie też 🤞❤

    Jednorożec, zdrowiej nam szybko kochana ❤ kurcze jesli chodzi o antybiotyk to nie wiem czy plamienie to problem. Na pewno miałam zalecenie żeby po miesiaczce.

    U mnie zaczyna się miesiączka wreszcie. No coś sie znowu popsuło, rozmyślam cały czas co. Przedtem bralam NAC cały cykl ale potem brałam gl tylko 3-7 dc czy to mogło coś zmienić? Boję się, że będzie się to powtarzać.
    Moja gin kazala zadzwonić do gabinetu powiedzieć że mam jej zgodę i umwoic się na po miesiaczce. Więc mam termin na przyszła środę.
    Jeśli mogę Was prosić o kciuki żeby ten polip sie sam usunął. Wtedy może trochę mniej zapłacę za histero, już raczej jestem zdecydowana że zrobię prywatnie i zbadam co trzeba. Czuje ze jeszcze tego kroku mi brakuje w diagnostyce.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca, 11:48

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 5 marca, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec szczerze nie wiem. Zależy jakie to są plamienia? Jeśli takie mikro to myślę, że możesz.

    Pink kciuki oczywiście zaciskam żeby ten polip się sam złuszczył. Ale ja uważam, że powinnaś pogadać z lekarką o tym, że masz tak długie cykle. Dwa miesiące stymulacji i myślę, że dałoby radę to ogarnąć. Plus dieta oczywiście i odpowiednia suplementacja.
    Co do tej histeroskopii… Histeroskopia to histeroskopia. I nie ma znaczenia czy na NFZ czy prywatnie. Zabieg wygląda zupełnie tak samo. Tylko na NFZ musiałabyś sama ogarnąć wycinki. Ale jeżeli dla Ciebie komfortem będzie zrobienie jej prywatnie, to tak zrób.
    Ostatnio ginekolog co się udziela na instagramie i tiktoku mówił, że polipy się tworzą, ponieważ w organizmie jest stan zapalny. Miałaś badaną biopsję endometrium? Już nie pamiętam.

  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2828 1388

    Wysłany: 5 marca, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Jednorożec szczerze nie wiem. Zależy jakie to są plamienia? Jeśli takie mikro to myślę, że możesz.

    Pink kciuki oczywiście zaciskam żeby ten polip się sam złuszczył. Ale ja uważam, że powinnaś pogadać z lekarką o tym, że masz tak długie cykle. Dwa miesiące stymulacji i myślę, że dałoby radę to ogarnąć. Plus dieta oczywiście i odpowiednia suplementacja.
    Co do tej histeroskopii… Histeroskopia to histeroskopia. I nie ma znaczenia czy na NFZ czy prywatnie. Zabieg wygląda zupełnie tak samo. Tylko na NFZ musiałabyś sama ogarnąć wycinki. Ale jeżeli dla Ciebie komfortem będzie zrobienie jej prywatnie, to tak zrób.
    Ostatnio ginekolog co się udziela na instagramie i tiktoku mówił, że polipy się tworzą, ponieważ w organizmie jest stan zapalny. Miałaś badaną biopsję endometrium? Już nie pamiętam.

    Tak, stymulacja jest na mojej liście pytan do niej. Hmm ale myślisz że 2 miesiące stymulacji i cykle potem będą regularne? Były 35 37 dni przed poronieniem drugim 31. W tym miesiącu kompletne wariactwo. Jak miałam monity i bralam ovitrelle to cykle były jak w zegarku 31 dni. Na pewno to pomagało. Może to jest jakiś problem z dojrzewaniem pęcherzyków? Ciężko mi z tym, że co chwilę coś u mnie zawodzi 😞
    No właśnie biopsji nie miałam robionej jeszcze ale myślę że przy histero będę chciała żeby też wycinek endometrium był pobrany i zbadany.
    Po poronieniach moja miesiaczka wygląda zupełnie inaczej. Kiedyś po prostu krew się lała a teraz jakby te skrzepy nie chciały się odczepić i słabo to wylatuje. Przepraszam za obrazowość.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca, 12:56

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3633 3763

    Wysłany: 5 marca, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylku chodzi mi to że główny że tak powiem okres mam piec dni po okresie jeszcze kilka dnia mam delikatne plamienia od niszy, brązowy sluz który nawet wkładki nie plami tylko widzę go jak się podcieram i zastanawiam się czy te plamienia tez muszę przeczekac

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 5 marca, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednorożec89 wrote:
    Motylku chodzi mi to że główny że tak powiem okres mam piec dni po okresie jeszcze kilka dnia mam delikatne plamienia od niszy, brązowy sluz który nawet wkładki nie plami tylko widzę go jak się podcieram i zastanawiam się czy te plamienia tez muszę przeczekac
    Myślę, że możesz aplikować.

    Jednorożec89 lubi tę wiadomość

  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 9381 9954

    Wysłany: 5 marca, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pink myślę, że nawet dwa miesiące stymulacji już jakoś zaprogramuje Twój cykl i pomoże Ci go skrócić. Nie na samym ovitrelle. Ale też na tabletkach lametta czy clostylbegyt.

  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3633 3763

    Wysłany: 5 marca, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinki ja mam problem bardzo podobny do Twojego moje cykle to jakaś maskara, rozjechane jak zaba na autostradzie. Mega długie. Nigdy nie wiem czego się spodziewać a na stymulację są książkowe 28 dni. Zawsze bym tak chciała

    Ps. Pierwszy raz od 24 h zaczynam być głodna. Chyba dziadostwo przechodzi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca, 13:43

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    Lipiec 2024 Wracamy do starań 😊 lametta+Ovitrelle+luteina
    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 2828 1388

    Wysłany: 5 marca, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Pink myślę, że nawet dwa miesiące stymulacji już jakoś zaprogramuje Twój cykl i pomoże Ci go skrócić. Nie na samym ovitrelle. Ale też na tabletkach lametta czy clostylbegyt.

    Tak, tak ja bym chciała właśnie jakieś tabsy do stymulacji. Widzę też jak tutaj na wątku dziewczyny piszą to jakoś coś można przewidzieć. Jakoś te cykle wyglądają a nie takie rozwalone. Będę z nią gadać, liste mam coraz dłuższą 😅

    A co u Ciebie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca, 13:49

    29🙋‍♀️ 31🙋‍♂️
    2023-2 💔

    05.2024- powrót do starań, monit, Ovitrelle, owulacja potwierdzona-->🔴

    06.2024 stymulacja, clostilbegyt 5-9 dc
    13.07 ⏸️
    22.07 pęcherzyk w macicy
    31.07, 5+6 ❤️
    07.08, 6+6, CRL 9mm, ❤️ 138
    19.08 CRL 22mm bobusia🥰, ❤️ 176
    26.08 CRL 3 cm, ❤️ 178
    10.09 USG prenatalne, wszystko ok 🥳
    17.09 wyniki pappa, ryzyka niskie 🥰

    Zostań proszę 🙏🙏🙏
    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈

    💉accofil, neoparin, encorton, acard, cyclogest, glucophage, euthyrox, norprolac

    preg.png
‹‹ 778 779 780 781 782 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Badania w ciąży - sprawdź, które warto wykonać

Zastanawiasz się jakie badania czekają cię w ciąży? Czemu służą takie badania i kiedy się je wykonuje? Przeczytaj jakie rodzaje badań i testów czekają przyszłą mamę i dlaczego są one ważne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ