X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Echo Autorytet
    Postów: 3230 1871

    Wysłany: 27 marca, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Magdanka z tego co wiem, to ten lekarz „lubi” szczepienia. Ale cieszę się, że jesteś zadowolona z wizyty i mam nadzieję, że to już ostatnia prosta do Twojej upragnionej ciąży ❤️

    Pandzia mocno Cię przytulam 🫂

    A wymusza szczepienia? Czy na spokojnie można ich nie robić i znajduje inne rozwiązania?

    2023 ♡ - 2 🖤
    2024 ♡ - IVF ✰

    04.2024 1❄
    .......
    I can't understand, no, I can't understand
    How life goes on the way it does
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7105 7151

    Wysłany: 27 marca, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    A wymusza szczepienia? Czy na spokojnie można ich nie robić i znajduje inne rozwiązania?
    Tego nie wiem.

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 767 595

    Wysłany: 27 marca, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Magdanka, z Twojej relacji wynika, że była to bardzo udana wizyta. Bardzo się cieszę, że trafiłas do kogoś sensownego i wszystko wyjaśnił 😘 nawet, jeśli nie wszystko było w pełni zrozumiałe,to doceniam, że poświęcił na to czas i nie potraktował Cię z góry. Czy dostałaś Accofil do naturalnych starań? Jakie badania musiałas wykonać? Co tak dużo kosztowało? Czy coś jeszcze musicie zrobić w późniejszym terminie? Mam tak dużo pytań 🙈

    Nie dostałam jeszcze żadnej recepty, powiedział że jak dokończymy diagnostykę i będziemy mieli wyniki to zaprasza na kolejną wizytę i już wtedy da zalecenia.
    Oboje przeciwciała przeciw plemnikowe, cross match
    Ja cytokiny, immunofenotyp rozszerzony, homocysteina, oznaczenie odsetka komórek reg i treg(nie wiem co to)
    Mąż jeszcze hla-c i musi jeszcze powtórzyć badanie nasienia
    Plus wizyta no i taka kwota wyszła ☹️

    Ja na szczepienia i tak się nie zgodzę, boję się tego strasznie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca, 20:13

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 782 652

    Wysłany: 27 marca, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka, ja takie same mam odczucia po takiej wizycie, coś rozumiem , wszystko ładnie tłumaczy ale nie wszystko zapamiętam bo to też dla mnie "czarna magia".
    Spory koszt na raz, ale rozumiem,że wykonalas badania w tym punkcie gdzie przyjmuje dr. Więc na pewno nie powie Ci,że są nie ważne bo wykonane w złym labie.

    Czuję,że z wizyty jesteś zadowolona 😊

    Magdanka lubi tę wiadomość

    2023:
    09.01 CB
    09.04 puste jajo płodowe
    09.06 puste jajo płodowe
    04.09 CB
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32



    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'

    preg.png
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 767 595

    Wysłany: 27 marca, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    A wymusza szczepienia? Czy na spokojnie można ich nie robić i znajduje inne rozwiązania?
    Podobno prof M wymusza, a syn jest bardziej łagodny. Taka mam też nadzieję... No ale kolejka do prof była ogromna i na te szczepienia. Trochę mnie to przeraziło. Boję się, że jak się nie zgodzę na szczepienia to nawet accofilu nie przepisze ☹️ może niepotrzebnie sobie wkręcam.

    Ogólnie jestem bardzo zadowolona, pierwszy lekarz który nie kazał się starać bo za którymś razem się uda, a mówił o możliwych przyczynach poronienia. Tylko niepotrzebnie się naczytałam o szczepieniach i dlatego troszkę panikuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca, 19:56

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1292 581

    Wysłany: 27 marca, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Dziewczyny ja już po wizycie. Pan doktor bardzo miły, dopytywał o wiele szczegółów, przeglądał nasze badania i dopytywał. Jako jedyny lekarz z jakim do tej pory rozmawiałam, powiedział że musi być jakaś przyczyna moich poronień i ją znajdziemy. Powiedział żeby nie bać się tego kiru AA bo to nie jest wyrok i na to da accofil. Zapytałam o acard i heparynę- powiedział, że tak, ale nie ze względu na mutacje pai i mthfr, ale ze względu na wysokie limfocyty podczas podawania accofilu, aby zapobiec zakrzepom i najprawdopodobniej tylko do 12tc i będziemy kontrolować czy będzie potrzeba dalej. Mówił też, że mutacja pai często idzie w parze z innymi czynnikami immunologicznymi. O biopsji nic nie wspominał i ja też nie pytałam. Tłumaczył bardzo dużo, ale nie byłam w stanie tego zapamiętać, bo większość dla mnie to czarna magia. Oczywiście zlecił jeszcze dodatkowe badania , które od razu wykonaliśmy. Zostawiliśmy tam prawie 3 tysiące 🙄 trochę mnie dziwi cross match tylko u mnie i bez allo-mlr, obawiam się że to typowo pod szczepienia.
    Boję się , że on będzie nakłaniał do szczepień bo wspominał o tym. Tam była cała kolejka dziewczyn do szczepień, jedno szczepienie kosztuje 1100 zł...

    Magdanka, super ze lekarz fajny i że jesteś zadowolona z wizyty. Szczepieniami się jeszcze nie martw. Trzymam kciuki wyniki badań wyszły tak żeby nie trzeba było ich robić 🤞❤ a co mówił o szczepieniach czy tak ogólnie ?
    Kurcze czyli zupełnie inne podejście do acardu I heparyny i to wygląda na to, że z logicznym wytłumaczeniem.

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 767 595

    Wysłany: 27 marca, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Magdanka, super ze lekarz fajny i że jesteś zadowolona z wizyty. Szczepieniami się jeszcze nie martw. Trzymam kciuki wyniki badań wyszły tak żeby nie trzeba było ich robić 🤞❤ a co mówił o szczepieniach czy tak ogólnie ?
    Kurcze czyli zupełnie inne podejście do acardu I heparyny i to wygląda na to, że z logicznym wytłumaczeniem.

    Mówił tak ogólnie, że jeśli wyjdzie coś co blokuje implantację to opcją są szczepienia, ale narazie nie namawiał. Mąż będzie miał badanie nasienia razem z posiewami, aby jego też ewentualnie przeleczyć. Dr mówił że często u mężczyzn występują infekcje, które nie dają objawów ale mogą odpowiadać za wysoką fragmentację nasienia w wyniku czego może dochodzić do poronień. Chyba nic nie pomieszałam 🤔
    Właśnie zapomniałam mu powiedzieć że ja robiłam posiewy, to może mężowi by nie zlecił, ale już dobra 😂

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
  • alauda Autorytet
    Postów: 2421 1769

    Wysłany: 27 marca, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka, cieszę się że dużo się dowiedziałaś na tej wizycie i że lekarz był w porządku🍀
    Myślę, że nie powinnaś martwić się na ten moment szczepieniami. Najpierw musicie dostać wyniki badań.

    …. sporo dzisiaj wydaliście 😕

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca, 20:56

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • alauda Autorytet
    Postów: 2421 1769

    Wysłany: 27 marca, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pandzia, dzwonił lekarz?

    Myślę o Tobie cały czas 🩷

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 782 652

    Wysłany: 27 marca, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Pandzia, dzwonił lekarz?

    Myślę o Tobie cały czas 🩷
    Kazał podać kolejną dawkę Accofilu dzisiaj. Podane. Kładę się spać mam dość dzisiejszego dnia

    2023:
    09.01 CB
    09.04 puste jajo płodowe
    09.06 puste jajo płodowe
    04.09 CB
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32



    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7105 7151

    Wysłany: 27 marca, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Kazał podać kolejną dawkę Accofilu dzisiaj. Podane. Kładę się spać mam dość dzisiejszego dnia
    Pandzia, a jaki % był przyrost? Będziesz jutro sprawdzać morfologię?

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1292 581

    Wysłany: 27 marca, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Kazał podać kolejną dawkę Accofilu dzisiaj. Podane. Kładę się spać mam dość dzisiejszego dnia

    Moja kochana 🫂 ja dalej wierzę i trzymam kciuki za Was 🫂🤞🤞odpoczywaj ❤

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 782 652

    Wysłany: 27 marca, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Pandzia, a jaki % był przyrost? Będziesz jutro sprawdzać morfologię?
    Ok 55%
    Nie, powiedział że bez sensu się kłuć. Walczymy o przyrost bety. Ale ja nie mam złudzeń. Nie robię sobie nadziei

    2023:
    09.01 CB
    09.04 puste jajo płodowe
    09.06 puste jajo płodowe
    04.09 CB
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32



    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7105 7151

    Wysłany: 27 marca, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Ok 55%
    Nie, powiedział że bez sensu się kłuć. Walczymy o przyrost bety. Ale ja nie mam złudzeń. Nie robię sobie nadziei
    Jestem z Tobą myślami cały czas 🫂🫂🫂

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1938 1804

    Wysłany: 28 marca, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pandzia, jak się czujesz?

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I niech się dzieje magia
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 767 595

    Wysłany: 28 marca, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wstałam i też zajrzałam na forum, żeby zobaczyć czy są jakieś wieści od Pandzi..
    Elza a Ty jak się czujesz?

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
  • pandzia 🐼 Autorytet
    Postów: 782 652

    Wysłany: 28 marca, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuje się jak 💩. Biorę dalej leki bo gin kazał ale wiem, że to bez sensu. I ciągle zadaje sobie pytanie:dlaczego. Ale to takie pytanie bez odpowiedzi. Nigdy się nie dowiem. Mój organizm jest zbyt zjebany. Trzeba to przyznać.
    Chce mi się tylko płakać a oczywiscie mąż od rana po co ja płaczę. Bo chce i koniec.

    2023:
    09.01 CB
    09.04 puste jajo płodowe
    09.06 puste jajo płodowe
    04.09 CB
    💔
    2024:
    Marzec ⏸️
    Euthyrox,Encorton,Acard,Accofil, Neoparin, Utrogestan ->Cyclogest, Prolutex, Duphaston
    02.04 pęcherzyk z ciałkiem żółtkowym
    16.04 mamy ♥️ 152ud, CRL 1.32



    APS, kariotyp, badanie genetyczne po poronieniu, MUCHa 2x, AMH, badania hormonalne, USG 3d macicy, allo mlr, cross match


    Kir AA, Pai- 1 homo, TSH, histeroskopia: stan zapalny endometrium -> antybiotyk

    On:

    Morfologia, test mar, chromatyna,kariotyp
    👩🏼95'
    👨🏼93'

    preg.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7105 7151

    Wysłany: 28 marca, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pandzia 🐼 wrote:
    Czuje się jak 💩. Biorę dalej leki bo gin kazał ale wiem, że to bez sensu. I ciągle zadaje sobie pytanie:dlaczego. Ale to takie pytanie bez odpowiedzi. Nigdy się nie dowiem. Mój organizm jest zbyt zjebany. Trzeba to przyznać.
    Chce mi się tylko płakać a oczywiscie mąż od rana po co ja płaczę. Bo chce i koniec.
    Bo masz do tego prawo. Bo targają Tobą takie a nie inne emocje. Wypłacz się jak potrzebujesz 🫂🫂🫂

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Jednorożec89 Autorytet
    Postów: 3266 3553

    Wysłany: 28 marca, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeprasz Pandzia ale zachowuje się trochę nie w porządku powinien być przy Tobie nie sypac takimi tekstami.
    Jest Ci teraz cholernie trudno i potrzebujesz wsparcia nie debilnych tekstów

    Dawniej Biedrona89

    11.2021- puste jajo płodowe 💔

    17.07.2018 - Franio 💙💙

    17.04.2021 - Jaś 💙💙

    Kwas foliowy, Wit D3

    Morfologia nasienia - ✅

    HyCoSy - oba jajowodu drożne

    Histeroskopia - stan zapalny i mikropolipowatość endometrium

    "Póki Bóg nie raczy odsłonić przyszłości ludzkiej, cała ludzka mądrość będzie się mieścić w tych paru słowach: Czekać i nie tracić nadziei!" A.Dumas
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 1938 1804

    Wysłany: 28 marca, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Właśnie wstałam i też zajrzałam na forum, żeby zobaczyć czy są jakieś wieści od Pandzi..
    Elza a Ty jak się czujesz?
    Czuję, że nic nie czuję.
    Obudziłam się rano u pierwsze co mnie uderzyło to poczucie, że się nie udało.
    Ale potem przywołałam się do porządku że przecież jestem niecałe 2 dni po transferze i ten zarodek to się nawet jeszcze nie zagnieździł..

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I niech się dzieje magia
‹‹ 851 852 853 854 855 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ