X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚
Odpowiedz

Starania o Tęczowego Malucha 🌈💚

Oceń ten wątek:
  • Echo Autorytet
    Postów: 3319 1914

    Wysłany: 29 marca, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Echo kurczę ten accofil i Twoje choroby.. to ma sens. Badałaś na nim morfologię?
    Nie wiem co mam o tym myśleć… Jest trochę sprzecznych informacji. Ja bym chyba zaufała klinice.
    Przytulam Cię 🫂

    Badałam morfologie, ale tylko dwa razy i zdaniem lekarza za późno (o kilka godzin za późno, chociaż byłam w podanych widełkach). Nie było informacji zwrotnej, że coś jest nie tak. Za to od początku był powinien z przyrostem bety i miałam się skoncentrować tylko na tym - zalecenia jak u Pandzi. Accofil miał pomóc w przyrostach, a u mnie tak się nie stało. Wręcz przeciwnie.

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • Echo Autorytet
    Postów: 3319 1914

    Wysłany: 29 marca, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    No wiem :/
    Wstępuje we mnie bestia jakaś jak się stresuje

    Też tak mam 🙈 ja Cię rozgrzeszam 💋❤️

    Elza1234 lubi tę wiadomość

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • Echo Autorytet
    Postów: 3319 1914

    Wysłany: 29 marca, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alauda wrote:
    Echo, jestem w szoku. Zaczęłam się zastanawiać skąd wział się "kult" tego lekarza..... Mam wrażenie, że sam zaczął w niego wierzyć i przy okazji traktuje pacjentki taśmowo.

    Ja bym chyba tez skupiła się na ivf i przebadałabym zarodki. Wtedy chociaż będziecie wiedzieć, czy cos jest nie tak z tej strony.

    Dokładnie! Skupię się na tym co podstawowe.

    Poważnie jeszcze rozważę Jerzak

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7393 7564

    Wysłany: 29 marca, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wam zalecił encorton? Mi o nim nie wspomniał ani słowem.
    Jestem naprawdę w ciężkim szoku jeśli chodzi o tego lekarza…

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1420 627

    Wysłany: 29 marca, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Butterfly23 wrote:
    Wam zalecił encorton? Mi o nim nie wspomniał ani słowem.
    Jestem naprawdę w ciężkim szoku jeśli chodzi o tego lekarza…

    Tak, mam zalecony w dawce 7.5. Cały czas wierzyłam, że on może rzeczywiście podchodzi indywidualnie do każdej pacjentki. Może tak jest ? Ale jakoś zwątpienie mnie ogarnęło do tego stopnia, ze sama nie wiem co zrobię.

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2021 1889

    Wysłany: 29 marca, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Naprawdę, też mam takie wrażenie. Jakby się coś popsuło.

    Elza, a czy Ty masz sobie też podawać accofil czy coś namieszałam ?
    Nie, ja nie mam. U mnie nic nie wyszło z immuno. Cross miałam podwyższony przez ureaplasme i stan zapalny Endo.

    Pinkflower lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
  • Echo Autorytet
    Postów: 3319 1914

    Wysłany: 29 marca, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pinkflower wrote:
    Tak, mam zalecony w dawce 7.5. Cały czas wierzyłam, że on może rzeczywiście podchodzi indywidualnie do każdej pacjentki. Może tak jest ? Ale jakoś zwątpienie mnie ogarnęło do tego stopnia, ze sama nie wiem co zrobię.

    Ja też miałam taką samą dawkę przed drugą ciąża. Jak się nie udało, to nagle Encorton zniknął z zaleceń i dlatego tym bardziej zdziwiłam się jak na odchodne mi rzuca, że w przyszłości dołączymy jeszcze Encorton. Ja go wcale nie chce brać.

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • Echo Autorytet
    Postów: 3319 1914

    Wysłany: 29 marca, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie wrażenie, że jak nie udało się z lekami od niego, to zaczął się wycofywać i chyba sam nie wie co robić dalej. Schemat jest prosty. Robisz badania, dostajesz Accofil+Encorton 7,5mg+Acard75mh i jeśli na tym zestawie się nie udaje, to robić allo i zostają szczepienia. Tyle że dalej nie wiemy czy na 100% problem leży w immunologii,bo genetyki nie wykluczyliśmy w pełni

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • Echo Autorytet
    Postów: 3319 1914

    Wysłany: 29 marca, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alauda, jak u Ciebie sytuacja? Wciąż krwawisz?

    2023 ♡ - 2 straty
    2024 ♡ - IVF ✰
    - 04.2024 ❄1HB ✖ wada genetyczna
  • S.Roszpunka Autorytet
    Postów: 1283 1082

    Wysłany: 29 marca, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny codziennie o tego lekarza, to ja mam wrażenie że on sam nie wie co ma robić z pacjentkami 🤷🏼‍♀️ czy to nie tak, że on jest "przereklamowany"? 🤔

    Elza, hormony w Tobie szaleją. Twój stres jest zrozumiały w pełni. A mąż spokojny, bo ktoś musi. Na pewno chce Cię wspierać swoim spokojem. Ale wiem jak denerwuje ten spokoj u chłopów 🤦🏼‍♀️ rozszarpać ich można 😂

    Pandzia, trzymam kciuki 😘


    Ja się na czas świąt dziewczyny wyłączam z forum. Chcę być w 100% dla rodziny (dziś siostra przyjeżdża) 🙂
    Życzę Wam i Waszym bliskim zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia oraz żeby w końcu przykicał ten wymarzony zajączek 🌈❤️

    Echo, alauda, Butterfly23, Pinkflower lubią tę wiadomość

    17.09.2009 ❤ Madzia, 27 tc, 1000 g, 39 cm
    2013 - diagnoza o SM
    11.02.2023 - dwie kreseczki
    02.03.2023 - Twoje serduszko pięknie bije
    11.03.2023 dowiedzialam sie, że Twoje serduszko przestało bić 😭
    26.03.2023 💔
    05.2023 rozpoczynamy starania

    11 cs


    AMH (11.2023): 2.27 ✅️

    Czynnik V - hetero
    MTHFR - homo
    PAI-1 - homo
    .
    Nasienie 50/50 |listopad 23' nasienie ❌️ |grudzień 23' ✅️ mega dobry wynik!
  • Magdanka Autorytet
    Postów: 814 613

    Wysłany: 29 marca, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo jestem w szoku po przeczytaniu Twojej relacji wizyty. Dr wymieniał Ci dostępne metody leczenia tak jakbyś sama miała sobie coś wybrać. On chyba sam w tym wszystkim trochę się pogubił, nie dając Ci kompletnych zaleceń i rzucając propozycje na odchodne zachował się tak jakby chciał żebyś znowu wróciła na wizytę z pytaniami. Butterfly przejechała pół Polski, a jeszcze musiała go edukować na temat kwasu foliowego.
    Po mojej wizycie i po waszych odnoszę wrażenie że cała ta immunologia to jest metoda prób i błędów. Lekarze też korzystają, że jesteśmy zdesperowane i zrobimy wszystko aby dziecko posiadać, jesteśmy w stanie zgodzić się na jakieś wlewy czy inne szczepionki i wydać kupę kasy.
    Mam takie przemyślenia... Ginekolodzy bazują tylko na badaniach i oficjalnych zaleceniach i dlatego nie popierają immunologii. Chyba jakiś powód jest, że oficjalnie nie uznają immunologii. Wielu dziewczynom szczepienia pomogły, ale czytałam też takie historie że sporo namieszały i dopiero po odstawieniu wszystkiego a zostaniu tylko na żelaznym zestawie udało się.
    Jeśli chodzi o czas trwania ciąży, to u mnie było tak:
    1 ciąża bez supli, metformina odstawiona natychmiast i zatrzymała się szybko bo w 7tc
    2 ciąża suple, luteina, metformina brana cały czas i dotrwała dłużej bo prawie do 10tc
    Myślę że więc że u mnie brakuje jeszcze jakiegoś elementu...
    Echo na Twoim miejscu sluchalabym zaleceń CZ, oni mają w tym ogromne doświadczenie

    Butterfly23, Echo lubią tę wiadomość

    08.2022 7tc 💔
    09.2023 10tc 💔
  • alauda Autorytet
    Postów: 2471 1801

    Wysłany: 29 marca, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Echo wrote:
    Alauda, jak u Ciebie sytuacja? Wciąż krwawisz?

    Skoczyło się w końcu, uff. Nawet zauważyłam, że mam trochę śluzu płodnego więc może za tydzień będzie owulacja. Co oznacza, że powinnam mieć w końcu „normalny” cykl.
    W połowie przyszłego tygodnia zapisałam się na wizytę do lekarza i zobaczymy co powie na temat biopsji i czy pobierze od razu czy umówi na inny dc.
    Chciałabym to odgarnąć przed transferem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca, 13:41

    Butterfly23, Echo lubią tę wiadomość

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1420 627

    Wysłany: 29 marca, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdanka wrote:
    Echo jestem w szoku po przeczytaniu Twojej relacji wizyty. Dr wymieniał Ci dostępne metody leczenia tak jakbyś sama miała sobie coś wybrać. On chyba sam w tym wszystkim trochę się pogubił, nie dając Ci kompletnych zaleceń i rzucając propozycje na odchodne zachował się tak jakby chciał żebyś znowu wróciła na wizytę z pytaniami. Butterfly przejechała pół Polski, a jeszcze musiała go edukować na temat kwasu foliowego.
    Po mojej wizycie i po waszych odnoszę wrażenie że cała ta immunologia to jest metoda prób i błędów. Lekarze też korzystają, że jesteśmy zdesperowane i zrobimy wszystko aby dziecko posiadać, jesteśmy w stanie zgodzić się na jakieś wlewy czy inne szczepionki i wydać kupę kasy.
    Mam takie przemyślenia... Ginekolodzy bazują tylko na badaniach i oficjalnych zaleceniach i dlatego nie popierają immunologii. Chyba jakiś powód jest, że oficjalnie nie uznają immunologii. Wielu dziewczynom szczepienia pomogły, ale czytałam też takie historie że sporo namieszały i dopiero po odstawieniu wszystkiego a zostaniu tylko na żelaznym zestawie udało się.
    Jeśli chodzi o czas trwania ciąży, to u mnie było tak:
    1 ciąża bez supli, metformina odstawiona natychmiast i zatrzymała się szybko bo w 7tc
    2 ciąża suple, luteina, metformina brana cały czas i dotrwała dłużej bo prawie do 10tc
    Myślę że więc że u mnie brakuje jeszcze jakiegoś elementu...
    Echo na Twoim miejscu sluchalabym zaleceń CZ, oni mają w tym ogromne doświadczenie

    Magdanka, też to odbieram jako taką terapie eksperymentalną 😔

    Tylko no właśnie przecież każda z Nas zrobi co tylko się da żeby mieć dziecko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 marca, 15:06

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2021 1889

    Wysłany: 29 marca, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie dziewczyny jak to jest.
    Jesteśmy zdesperowane.
    Każda z nas poruszy niebo i ziemię, byleby mieć to dziecko.
    Nie mówię że dr S jakoś oszukuje. Ale tak jak tu któraś trafnie zauważyła - daje wszystkim podobne leczenie. Uda się - cud, nie uda - trochę rozkłada ręce. A to czy się udało dzięki lekom czy dzięki lżejszej głowie to inny temat.
    Pewnie to samo jest z docentem P czy prof M.
    Chodziłam już do urofizjo, psychologa, psychiatry, osteopaty, byłam u P.- ciąży naturalnej jak nie było tak nie było.
    Może jeszcze kiedyś wrócę do innych metod, ale póki co wierzę tylko stricte w medycynę

    Echo lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
  • izzy91 Autorytet
    Postów: 1506 2019

    Wysłany: 29 marca, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny!
    Przepraszam że tak zniknelam ale szpitalne życie mnie pokonało. Na szczęście wczoraj zostalysmy wypisane ❤️ uczymy się razem nowej rzeczywistości, pierwsza noc była ciężka ale nie narzekam bo tyle na to czekałam 🌈

    Pandzia przeczytałam co się u ciebie działo, tak mi przykro 🥺🥺 rozumiem przerwę od forum, ale jest tu twoje miejsce więc czekamy kiedy będziesz gotowa wrócić 💔

    Elza domyślam się że masz teraz wszystkie możliwe emocje, ale ja wierzę że Pimpuś robi sobie u ciebie domek ❤️ kiedy testujesz? Czy od razu robisz betę?

    Ciekawe rzeczy wychodzą z tym dr S. Zastanawiam się jak to tak na prawdę jest z jego zaleceniami. Jego podejścia to serio zagadka!

    Kochane życzę wam spokojnych świąt Wielkanocnych!

    alauda, Butterfly23, Pinkflower, Elza1234, Magdanka, Echo, Sylwiaa373, pandzia 🐼 lubią tę wiadomość

    03.2023 - 9tc 💔

    25.03.2024 - Zuzia 💓 3300g, 53cm 🌈

    age.png
  • alauda Autorytet
    Postów: 2471 1801

    Wysłany: 29 marca, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izzy91 wrote:
    Czesc dziewczyny!
    Przepraszam że tak zniknelam ale szpitalne życie mnie pokonało. Na szczęście wczoraj zostalysmy wypisane ❤️ uczymy się razem nowej rzeczywistości, pierwsza noc była ciężka ale nie narzekam bo tyle na to czekałam 🌈

    Pandzia przeczytałam co się u ciebie działo, tak mi przykro 🥺🥺 rozumiem przerwę od forum, ale jest tu twoje miejsce więc czekamy kiedy będziesz gotowa wrócić 💔

    Elza domyślam się że masz teraz wszystkie możliwe emocje, ale ja wierzę że Pimpuś robi sobie u ciebie domek ❤️ kiedy testujesz? Czy od razu robisz betę?

    Ciekawe rzeczy wychodzą z tym dr S. Zastanawiam się jak to tak na prawdę jest z jego zaleceniami. Jego podejścia to serio zagadka!

    Kochane życzę wam spokojnych świąt Wielkanocnych!

    Izzy , fajnie, że się odezwałaś🩷

    To zrozumiałe, że nie zniknęłaś. Masz teraz inne priorytety😉 Cieszę się, że już jesteście w domu i wszystko jest w porządku.
    Z czasem będzie lepiej … na początku zawsze trzeba przyzwyczaić się do nowej sytuacji i nauczyć się funkcjonować na mega zmęczeniu😁Dacie radę 💪🏻🤞🏼

    Wesołych i wyspanych Świąt dla Waszej trójki 🐰🐣☀️

    izzy91 lubi tę wiadomość

    83; AMH 0,45


    Letrox 75, Amlodypina 10mg, hydroksychlorochina 200mg, ubichinol Q10 400mg, DHA, melatonina 3mg, TenFertil Ona, szelazo

    10.2021 👧🏻 ❤️

    05.23 💔 9/10tc łyżeczkowanie

    ➡️ IVF -> ❄️
  • Pinkflower Autorytet
    Postów: 1420 627

    Wysłany: 29 marca, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    izzy91 wrote:
    Czesc dziewczyny!
    Przepraszam że tak zniknelam ale szpitalne życie mnie pokonało. Na szczęście wczoraj zostalysmy wypisane ❤️ uczymy się razem nowej rzeczywistości, pierwsza noc była ciężka ale nie narzekam bo tyle na to czekałam 🌈

    Pandzia przeczytałam co się u ciebie działo, tak mi przykro 🥺🥺 rozumiem przerwę od forum, ale jest tu twoje miejsce więc czekamy kiedy będziesz gotowa wrócić 💔

    Elza domyślam się że masz teraz wszystkie możliwe emocje, ale ja wierzę że Pimpuś robi sobie u ciebie domek ❤️ kiedy testujesz? Czy od razu robisz betę?

    Ciekawe rzeczy wychodzą z tym dr S. Zastanawiam się jak to tak na prawdę jest z jego zaleceniami. Jego podejścia to serio zagadka!

    Kochane życzę wam spokojnych świąt Wielkanocnych!

    Izzy, super, że jesteście już w domu. Poznawajcie się w trójkę i wszystkiego dobrego dla Was ❤🌈

    Dziewczyny, dużo spokoju na te Święta i odpoczynku ❤😘

    izzy91, Echo lubią tę wiadomość

    2023-2 💔

    Tak bardzo na Ciebie czekamy kochanie 🌈
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 2021 1889

    Wysłany: 29 marca, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izzy - to zrozumiałe :) ważne, że wszystko u Was dobrze
    Oficjalnie betę muszę zrobić za tydzień w piątek

    izzy91 lubi tę wiadomość

    3 lata starań
    2 straty
    2024 - in vitro
    I transfer - ❌
    II transfer - 💔
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7393 7564

    Wysłany: 29 marca, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izzy super, że jesteście już w domku 🥰

    Ja mam takie przemyślenia odnośnie immunologii, że na to są trzy leki. Accofil, encorton i immunoglobuliny. I nam się wydaje, że lekarz cudotwórca. Ale to jest stały program. Na to to, na to tamto, a jak wyniki są takie dość kiepskie jak np allo 0% po stracie no to immunoglobuliny lub szczepienia. I tu nie ma co wymyślać, co kombinować. Jeden zestaw. Nie zadziałał, no to drugi zestaw.

    Echo, izzy91, Pinkflower lubią tę wiadomość

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7393 7564

    Wysłany: 30 marca, 06:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt 🐇❤️

    Echo, Elza1234, izzy91, Pinkflower, alauda lubią tę wiadomość

    Starania od 2017r.
    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo
    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️

    🍀05-08.24 starania na naturalnych cyklach
    💊 metformina 1500, acard 75 💉neoparin 0,4
    09.24 🔜 ivf
‹‹ 855 856 857 858 859 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ