X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 4 marca 2017, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze sluz to ja jakoś ogarniam bo np w palcach można sprawdzać czy się rozciąga czy nie ale badanie szyjki to już jest dla mnie czarna magia:p

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • P_aulinaaa29 Przyjaciółka
    Postów: 119 37

    Wysłany: 4 marca 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pari wrote:
    Ja to czasami się do tej pory zastanawiam czy nie zwariowałam, że się zgodziłam na to 3 hihi.. bo u mnie to mąż musiał mnie przekonywać :)



    Ja tez sie zastanawiam czy nie zwariowałam ale z tego co widzę nie tylko ja tak mam hihihi:):)

    35ada33ff20cdd3a5f969b0c165da935.png
    18.03.2009 Oliwier
    13.08.2012 Jakub
    3/4cs
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2017, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary wrote:
    Ja bardzo chętnie mogę listę zrobić tylko co dokładnie na niej wpisać? Tylko nasze nicki i termin @ ? Czy jakoś więcej szczegółów np ile już mamy dzieci czy który cykl już się staramy ?
    Moim zdaniem można podać to o czym pisałaś i jeszcze nasz wiek.

    Co o tym myślicie kobietki?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    P_aulinaaa29 wrote:
    Ja tez sie zastanawiam czy nie zwariowałam ale z tego co widzę nie tylko ja tak mam hihihi:):)
    Ja gdy mówiłam rodzinie i znajomym, że chcę mieć 3 dziecko, to chcieli mnie do psychiatry wysyłać :P teraz o 4 nawet nie wspominam, najwyżej pomyślą, że wpadkę zaliczyliśmy :P

    P_aulinaaa29, Hilary lubią tę wiadomość

  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 4 marca 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaspis wrote:
    Ja gdy mówiłam rodzinie i znajomym, że chcę mieć 3 dziecko, to chcieli mnie do psychiatry wysyłać :P teraz o 4 nawet nie wspominam, najwyżej pomyślą, że wpadkę zaliczyliśmy :P
    Ale zawsze lepiej być szczęśliwa wariatka niż, nieszczęśliwa ale normalna;)

    Jaspis, Hilary lubią tę wiadomość

  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 4 marca 2017, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary wrote:
    Jeszcze sluz to ja jakoś ogarniam bo np w palcach można sprawdzać czy się rozciąga czy nie ale badanie szyjki to już jest dla mnie czarna magia:p
    A ja dziś spróbowałam faktycznie wyczulalam ja. Mam koniec miesiączki czyli powinna być nisko a ledwo ja dotknelam, a jak pójdzie wyżej w dniach płodnych to niewiem jak palce tam wcisne.

  • Majzu Ekspertka
    Postów: 175 83

    Wysłany: 4 marca 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a ja ciągle się zastanawiam ;( czy ja aby jestem normalna ,że chcę 4 dziecko
    dwoje już praktycznie odchowanych mam ;) oczywiście w tym sensie ,że sami ogarniają wokół siebie ;) moj malutki ma 10 miesiecy i boje sie ,że go zaniedbam :( a wogle to najbardziej boje sie reakcji rodziny .sama nie wiem co ja chcę .

    II cykl starań... Zielony :)
    xnw4ugpjwghcrvs8.png
  • P_aulinaaa29 Przyjaciółka
    Postów: 119 37

    Wysłany: 4 marca 2017, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamabyc3 wrote:
    Ale zawsze lepiej być szczęśliwa wariatka niż, nieszczęśliwa ale normalna;)


    ŚWIĘTE SŁOWA:):)

    35ada33ff20cdd3a5f969b0c165da935.png
    18.03.2009 Oliwier
    13.08.2012 Jakub
    3/4cs
  • P_aulinaaa29 Przyjaciółka
    Postów: 119 37

    Wysłany: 4 marca 2017, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaspis wrote:
    Moim zdaniem można podać to o czym pisałaś i jeszcze nasz wiek.

    Co o tym myślicie kobietki?


    Jestem za:):)

    35ada33ff20cdd3a5f969b0c165da935.png
    18.03.2009 Oliwier
    13.08.2012 Jakub
    3/4cs
  • Pari Ekspertka
    Postów: 246 83

    Wysłany: 4 marca 2017, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary mi się nigdy nie rozciągał :P

    byliśmy na zakupach .. kupiłam testy na zaś ... ale korci mnie zrobić jutro rano ... jak myślicie jest sens .. wg mnie byłoby to 8dpo ?

    brzuch jak bolał tak boli

    6 c.s <3
    8uneyx8d91qmcrjz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2017, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pari, zdecydowanie za wcześnie na test, poczekaj jeszcze kilka dni.

  • P_aulinaaa29 Przyjaciółka
    Postów: 119 37

    Wysłany: 4 marca 2017, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pari wrote:
    Hilary mi się nigdy nie rozciągał :P

    byliśmy na zakupach .. kupiłam testy na zaś ... ale korci mnie zrobić jutro rano ... jak myślicie jest sens .. wg mnie byłoby to 8dpo ?

    brzuch jak bolał tak boli


    W drugiej ciąży robiłam test 8dpo i wyszedł bardzo ale to bardzo słabiuteńki i z każdym dniem kreska testowa była coraz wyraźniejsza.

    35ada33ff20cdd3a5f969b0c165da935.png
    18.03.2009 Oliwier
    13.08.2012 Jakub
    3/4cs
  • Pari Ekspertka
    Postów: 246 83

    Wysłany: 4 marca 2017, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ale jeśli drugą fazę mam 10-cio dniową ..czyli 3 dni przed @ większe szanse ..
    jak wytrzymam to się wstrzymam a jak nie to się okaże choć raczej się nie nastawiam, że ujrzę 2 krechy już

    pamiętam, że w drugiej ciąży w 14dpo .. i była blada krecha ale, że to był I cykl mierzenia temp. więc nie wiem jak długo trwała druga faza

    chyba zaczynam sama siebie nakręcać echh...

    a w ogóle wiecie jakie samochody się sprawdzą przy trójce aby wszyscy się zmieścili.. i nie drogie w utrzymaniu.. musimy kupić samochód drugi... możliwość obecnego pożyczania się kończy i tak się zastanawiamy czy brać drugi mały dla mnie czy już na zaś większy .. a mi zostanie obecny.

    6 c.s <3
    8uneyx8d91qmcrjz.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2017, 00:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pari, u nas już starsi bez fotelików dawno, więc troje bez problemu mieści się w naszym. Z czwórką dzieciaków już byłby problem, choć najstarszy i tak bardzo rzadko z nami gdzieś jeździ.

    Ja mam czworo rodzeństwa i pamiętam, że jak mieliśmy jechać np do babci na imieniny, to ja ze starszym bratem PKS em, a młodsze rodzeństwo z rodzicami samochodem. I jakoś dali radę wychować 5 dzieci i nie kupować autobusu :P

  • Rybaaaa Autorytet
    Postów: 1269 1024

    Wysłany: 5 marca 2017, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe staraczki, powodzenia ;-)
    Pari, u mnie cień cienia w 2 ciąży pojawił się 9 dpo.
    Swan, Ty pytałaś o cc? Nadrabiałam teraz kilka stron a na tel ciężko mi wrócić, więc nie pamiętam czy to Ty ;-)
    Ja wprawdzie po 2 cc, ale w odstępie 1.5 roku i nie wiem czy nie za wcześnie na 3 cc. Znajoma w marcu rodzi 4 córkę i będzie miała 4 cc, co 2 lata mniej więcej. Lelarz mówi, że ok, ale mężowi na boku powiedział, że ma dać jej spokój już z ciążami, bo na 5 cc jej nie chce widzieć.

    2 córeczki <3 <3
    f2wli09kzqwfei07.png
  • Rybaaaa Autorytet
    Postów: 1269 1024

    Wysłany: 5 marca 2017, 00:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie zmieniliśmy samochód, częściowo pod 3 foteliki :-P tzn. to tak w tle przyświecało, a generalnie, żeby wygodnie w 5 podróżować bo czasem z nami teściowa jeździ. Mamy Citroena C4 Grand Picasso. 3 oddzielne fotele z tyłu, takiego właśnie szukaliśmy. Co do kosztów utrzymania to jeszcze nie wiem, bo mamy od tygodnia :-)

    2 córeczki <3 <3
    f2wli09kzqwfei07.png
  • Rybaaaa Autorytet
    Postów: 1269 1024

    Wysłany: 5 marca 2017, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaspis ja też jestem za :-)

    2 córeczki <3 <3
    f2wli09kzqwfei07.png
  • Rybaaaa Autorytet
    Postów: 1269 1024

    Wysłany: 5 marca 2017, 00:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do płci, to bardzo chcielibyśmy chłopca tym razem, ale jakiegoś mega parcia nie mamy. Jak się uda to na pewno płeć chielibyśmy poznać po porodzie ;-)
    1 córka po <3 w dniu owulacji, jedynym w tym cyklu, więc nie mam recepty na płeć męską..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2017, 00:31

    2 córeczki <3 <3
    f2wli09kzqwfei07.png
  • Pari Ekspertka
    Postów: 246 83

    Wysłany: 5 marca 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no neg. jak nic haha .. teraz grzecznie poczekam do końca tygodnia :P

    Rybaaaa dzięki w sprawie samochodu :) .. wow podziwiam chyba bym nie wytrzymała do porodu nie znać płci hihi ..ciekawość górą u mnie

    Jaspis ej no ale wtedy to inne czasy były.. moje zresztą za małe na samodzielne wyprawy .. no i jakieś wycieczki czy podobne.

    Z naszą mazdą też my czworo i dalszy wyjazd to mocno na styk się mieściliśmy z bagażami i to mocno je ograniczając.

    6 c.s <3
    8uneyx8d91qmcrjz.png
  • Pari Ekspertka
    Postów: 246 83

    Wysłany: 5 marca 2017, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Rybaaaa zerkłam na ten samochód .. u nas wchodzi w grę tylko wersja I (cena i dostępność używanych w województwie ) ale i tak wydaje się fajny ... ciekawe jakie zdanie będzie mieć mój małżonek

    6 c.s <3
    8uneyx8d91qmcrjz.png
‹‹ 9 10 11 12 13 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ