X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 17 maja 2017, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti83 wrote:

    Karolka jak tylko będe mogła to będe z Wami :-) Pracuję w wodociągach w dziale obsługi klienta i praktycznie cały czas ludzie przychodza cos załatwić to nie zawsze moge pisać, a szkoda :-( A tarczyca się nie martw, ja mam Hashimoto i w dwie ciąże zaszłam i urodziłam synów. Najważniejsze, ze robisz badania :-)

    -)
    Ja nie wiem co jest pierwsze podejrzenie na chorą tarczyce, ale skoro usg w normie to raczej z nią ok wszystko, tylko dalej mnie zastanawia, wypadanie włosów garściami, straszna ospałość, zmęczenie, zawroty głowy nawet, no i @ 40-50 dniowe cykle a sama miesiączka tak naprawdę dwa dni i to bez żadnego zalewania.
    NO nic czekam co lekarz powie. :)
    Obsługuj tam grzecznie klientów, ja mam taki czas że akurat luźno ale zaraz zacznie się czas taki, że nie będę miała czasu się odezwać w pracy.

    Marti83 lubi tę wiadomość

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Marti83 Autorytet
    Postów: 506 458

    Wysłany: 17 maja 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolka a nie masz anemii? Wiesz, TSh masz w normie ale przy staraniach o dzidzi podobno piwnno być jednak poniżej 2,0. Moja koleżanka tez ne choruje na tarczyce lae teraz i we wcześniejszych ciążach jak miała tak przy górnej granicy to lekarka kazała jej łykac eutyrox. Ona bierze 25, a ja norlamnie biorę 100. Mi wyszło ze mam chora tarczyce jak poroniłam. Jakiś czas wcześniej zaczełąm strasznie chudnąć, zrobiłam się taka powolna, słaba, blada. Wtedy staraliśmy się chyba ok 9 m-cy i nie mogłam zajść w ciążę. Jak zaszłam to w 6 tc straciłam ją :-( A badania anty-TPO robiłaś? Mi z tych badań wyszło, ze mam hashimoto.

    Aria moze jeszcze nie przyjdzie @ :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2017, 10:34

    p19uugpjbj6l38jc.png

    Mój Aniołek Synuś 16 tc [*]05.01.2018
    Mój Aniołek 5-6 tc [*] 15.05.2011
    Potrójna Mama
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 17 maja 2017, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti83 tak robił mi antyTPO i też w normie, T3, T4 i sporo tego było wszystko w normie. No właśnie być może anemia. Jutro idę do gina to zabiorę sobie te wyniki ze sobą i pokaże jemu może cos zauważy.

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Marti83 Autorytet
    Postów: 506 458

    Wysłany: 17 maja 2017, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, a chodzisz do endokrynologa? Być moze wystarczy zbić to tsh. Ja w ciąży miałam zbijane żeby było poniżej 2,0. A i w ogóle udanego dnia Mamy i Taty w przedszkolu :-)

    p19uugpjbj6l38jc.png

    Mój Aniołek Synuś 16 tc [*]05.01.2018
    Mój Aniołek 5-6 tc [*] 15.05.2011
    Potrójna Mama
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 17 maja 2017, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a nie mowilam Wam chyba wczoraj jak bylam u rodzinnego z ZUZA ...TO DOSTAŁAM SKIEROWANIE NA morfologie i na APTT i skierowanie do chirurga naczyniowego ....


    tak mi babsztyl nie fajnie sie wbila podczas pobierania krwi ze cale zgiecie w lokciu mnie boli.

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • Marti83 Autorytet
    Postów: 506 458

    Wysłany: 17 maja 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Basik współczuję, niektóre to pobieraja tak że anisię obejrzysz a już jest się po :-) A inne... potem siniaki tylko są :-( współczuje
    Ale przynajmniej będziesz miała badania zrobione :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2017, 11:40

    p19uugpjbj6l38jc.png

    Mój Aniołek Synuś 16 tc [*]05.01.2018
    Mój Aniołek 5-6 tc [*] 15.05.2011
    Potrójna Mama
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 17 maja 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marti83 wrote:
    Karola, a chodzisz do endokrynologa? Być moze wystarczy zbić to tsh. Ja w ciąży miałam zbijane żeby było poniżej 2,0. A i w ogóle udanego dnia Mamy i Taty w przedszkolu :-)
    póki co do rodzinnego chodzę, zobaczę jaką on podejmie decyzje może mnie wyśle do endokrynologa, ale zamierzam te wyniki jutro do gina zabrać i pokazać , może on się odniesie jakoś do tego.

    Basik raju jak ona ci tą krew pobierała !!!!

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Basik83 Autorytet
    Postów: 2715 1108

    Wysłany: 17 maja 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiercila mi igłą :) i ponoć jej żyła spytoliła

    iv09i09kqbjpvj1e.png
    Madzia 2006❤Zuzia 2008
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2017, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny:)

    Trochę się pomądrzę ;) TSH MUSI być poniżej 2 ,jestem tego pewna, mój lekarz od bezpłodności mi tak powiedziała .

    a faceci jak rozpieszczani są to im odbija i podział obowiązków jest konieczny tym bardziej ,że i tak mają mniej na głowie niż my....

    Wczoraj swojemu ( notabene rozpieszczonemu) pokazałam swój mega zły humor i nagle dostałam dużo czułości zainteresowania .... tak to działa niestety a szkoda. Dupą się odwróciłam i poszłam spać a On taki zaskoczony....

    Nie można się poddawać!

    Marti83, Pari, aria40 lubią tę wiadomość

  • Grochpaproch Przyjaciółka
    Postów: 98 68

    Wysłany: 17 maja 2017, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lila-doskonale cię rozumiem,też mam takie dylematy:wchodzić w szerszą diagnostykę i leczenie czy postawić na spontan-co ma być to będzie.Z jednej strony nie chcę żałować,że nie spróbowałam a z drugiej boje się własnie tej walki do upadłego.

    Aria-na @ jeszcze chyba za wcześnie,to chyba tak jak piszą dziewczyny bardziej spadek na zagnieżdżenie i tej wersji sie trzymajmy :)

    Karolinams-dobrze,że z tarczycą ok.Daj znać co powie lekarz.U mnie też tsh było powyżej 3 więc lek.zapisał mi euthyrox,zeby zbić ponizej 2,5.I muszę przyznać,że jak tsh spadło czuje sie zdecydowanie lepiej a też byłam cały czas zmeczona i ospała,rano nie mogłam sie dobudzić.

    Basik-trzymam kciuki za dobre wyniki

    Z tymi chłopami to już chyba czasem tak jest.Mój mnie najbardziej irytuje jak sie gdzies szykujemy do wyjścia i spieszymy.Ja latam jak w ukropie,ogarniam siebie,dzieci i zwierzaki a pan mąż sie wystroi,po czym stwierdzi że już jest gotowy i czeka i czy długo jeszcze nam zejdzie grrr...wtedy to mam ochote na zywca wykastrowac ale troche szkoda,bo z trzeciego byłyby nici ;)

    WPY2p2.png Kc2Op2.png

    Św.Rita-patronka spraw trudnych i beznadziejnych
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 17 maja 2017, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grochpaproch wrote:
    Karolinams-dobrze,że z tarczycą ok.Daj znać co powie lekarz.U mnie też tsh było powyżej 3 więc lek.zapisał mi euthyrox,zeby zbić ponizej 2,5.I muszę przyznać,że jak tsh spadło czuje sie zdecydowanie lepiej a też byłam cały czas zmeczona i ospała,rano nie mogłam sie dobudzić.



    Z tymi chłopami to już chyba czasem tak jest.Mój mnie najbardziej irytuje jak sie gdzies szykujemy do wyjścia i spieszymy.Ja latam jak w ukropie,ogarniam siebie,dzieci i zwierzaki a pan mąż sie wystroi,po czym stwierdzi że już jest gotowy i czeka i czy długo jeszcze nam zejdzie grrr...wtedy to mam ochote na zywca wykastrowac ale troche szkoda,bo z trzeciego byłyby nici ;)
    Jak długo ci zbijał lekami ?
    No i nas z tym chłopem podobnie ubierze tylko siebie i zadowolony , ah ci faceci wszyscy tacy sami :)
    Justi77 wrote:
    Trochę się pomądrzę ;) TSH MUSI być poniżej 2 ,jestem tego pewna, mój lekarz od bezpłodności mi tak powiedziała .
    a jak długo ci zbijała to lekami....? Czyli ten cykl pewnie będę mogła sobie odpuścić.

    Pari lubi tę wiadomość

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2017, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinka, ja miałam ok TSH ,miałam diagnostykę ze względu na utraty ciąż no i najstarsza jest po IUI bo miałam problem z zajściem....U mnie jest zespół kardiolipinowy więc mam zawsze acard i clexane przy ciązy oraz progesteron.
    Teraz też sprawdzę TSH,prolaktynę ( jak jest podwyższona nigdy się nie zajdzie a wystarczy tylko lek bromergon i po sprawie)

  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 17 maja 2017, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi ja przy pierwszej ciąży brałam bromergon bo miałam wysoką prolaktyne ale teraz sprawdzałam i była ok
    Chyba, że w złym dniu badalam ale nie miałam wskazania w którym dc prolaktyne badać i zbadałam w 3dc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2017, 12:09

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa i jeszcze tak myślę ,w sumie od mojej gin,że po 30 r. bywają cykle bezowulacyjne , nawet po kilka razy w roku niestety więc moja gin jak sama się starała mając 40 lat to robiła sobie monitoring i miała aż 9 cykli bez owu...chciała zobaczyć co i jak po tych 9 zaczęła się stymulować bo powiedziała mi,że czasem szafować już nie będzie .... Znamy się już 13 lat i prawie jak koleżanki.
    O testach owulacyjnych też mi coś takiego powiedziała,że nie są miarodajne bo faktycznie pokazują pikowanie ,ale nie pokażą czy doszło do faktycznego uwolnienia się jajeczka a to dopiero może dać efekt.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolinams wrote:
    Justi ja przy pierwszej ciąży brałam bromergon bo miałam wysoką prolaktyne ale teraz sprawdzałam i była ok
    Chyba, że w złym dniu badalam ale nie miałam wskazania w którym dc prolaktyne badać i zbadałam w 3dc

    Na prolaktynę to można badać cały cykl , spokojnie :)

  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 17 maja 2017, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justi no ja miałam już kila bezowulacyjnych w tych naszych staraniach, w sumie już mam swój wiek :)

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2017, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na owulację też są leki na szczęście :)Jaki wiek??? przecież Ty młoda sztuka jeszcze jesteś hihi :) :)

  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 17 maja 2017, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie dostałam teraz latrazol na owulke , więc jeśli to podwyższone tsh nie zakłuci to może się uda , jak nie to zobaczymy następny miesąc.
    Nie znam się kompletnie na medycynie więc nie wiem co czemu może przeszkadzać itp, wszystkie zależności.. Mam nadzieję, że głupot nie piszę.
    ...wiek 36

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2017, 12:48

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 17 maja 2017, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do tsh to ja jestem wtedy jakiś wyjątek teraz zaszłam mając 4,5 mam hasimoto (przeciw tarczyca mam masakryczne podobno mam czekac na guzy skoro ogolnie wyniki dobre)nie leczone po drugiej córce unormowalo się urosło właśnie w luty marzec kiedy zaszłam. Byłam umówiona już do lekarza. Ale ostatnio znów zaczęło spadać i moja gin-endo powiedziała, że poczekamy może samo spadnie poniżej 2 aktualnie spadło do 3,4 :) biorę jodin by wspomóc tarczyce. Po pierwszej córce bralam letrox 75 a w 2 ciąży tylko 25 i po porodzie nie musiałam już brać:D także chyba u mnie nic tylko rodzic dzieci heh.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2017, 13:01

    Justi77 lubi tę wiadomość

  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 17 maja 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamabyc3 wrote:
    ....Po pierwszej córce bralam letrox 75 a w 2 ciąży tylko 25 i po porodzie nie musiałam już brać:D także chyba u mnie nic tylko rodzic dzieci heh.
    No to kochana do dzieła i tarczyca się wyleczy :)
    ale pocieszające jest, że mając taką wysoką tsh zaszłaś , :) natura czasem silniejsza :)

    aria40 lubi tę wiadomość

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
‹‹ 132 133 134 135 136 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ