X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • Patrycjael Znajoma
    Postów: 26 6

    Wysłany: 24 marca 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za miłe powitanie :)
    Syn ma 5 lat, a córka 4 urodziny obchodzić będzie w lipcu.

  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 24 marca 2017, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa nooo to jak przegapiliście płodne to nie ma co się martwić w tym miesiącu nie przegapicie i będą 2 kreski :D

    Mamabyć3 człowiek to sobie umie dużo rzeczy wkręcić :P Dzisiaj oglądałam Szpital i była babka z ciążą urojoną...normalnie nie miała okresu, brzuch jej rósł i miała mdłości i czuła ruchy bo to niby 5 miesiąc...a ciąży nie było...straszne, nie wiedziałam że takie objawy są myślałam że z ciałem nic się nie dzieje tylko z psychiką że człowiek myśli że jest w ciąży o.O

    Patrycjael fajnie to masz 5 latka w domu :) Mój to taki raczej spokojny chociaż i łobuzować potrafi :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 19:05

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 24 marca 2017, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle muszę się wam wyżalić...
    Zaczęło mnie to wszystko przerażać, jak sobie poradzę...

    U męża zaczyna się już większa robota w pracy i teraz będzie często wracał wieczorem i pracował w weekendy, czasem się zdarzy tylko że do 15, kilka razy też pewnie będzie pracował na nocki, do tego ma w weekendy szkołę i w wolnych chwilach jeszcze do ruskich jeździ, pod koniec czerwca będzie miał z 4/5 dni wolnego, a potem już się zacznie robota do późnych godzin nocnych 12/1/2...dopiero gdzieś na koniec października będzie pracował normalnie do 15...i właśnie uświadomiłam sobie że całą ciążę go nie będzie i wszystko na mojej głowie.
    Niby moje dzieci są grzeczne, Werka tylko czasem marudzi a Wiktor dużo mi pomaga...ale już teraz zauważyłam że szybciej się męczę np jak wychodzimy na spacer i muszę targać ją po tych schodach, albo sprzątając mieszkanie, a co dopiero będzie później jak już będę miała brzuch...
    Chciałabym teraz skupić się mega na nich szczególnie nad Werką i duŻo czasu z nimi spędzić bo jak się pojawi maluch to wiadomo że nie będę miała tyle czasu ale jakoś ostatnio nie mam siły i energii
    Nawet sprzątać mi się nie chce bo stwierdzam że zaraz i tak będzie brudno
    Do tego o wszystkim muszę ja decydować bo maż to zawsze: nie wiem, a jak ty myślisz itd a ja raczej jestem taka ze wole jak ktoś mnie za rękę poprowadzi a tera tyle spraw się zebrało
    - nie wiem co z tym wychowawczym czy l4, muszę pogadać z szefowa, muszę zobaczyć czy mój gin da mi zwolnienie a jak nie to kombinować gdzieś prywatnie czy coś...
    - nie wiem co w końcu z tym usg cy iść prywatnie cy poczekać
    - nie wiem co z moim prawkiem...testy na razie siedzę i robię ale średnio mi idzie...muszę pojechać (nie wiem jak i z kim) do miasta obok żeby na egzamin się zapisać...do tego mam ten problem że jak sie stresuje to strasznie mnie mdli i na wymioty ciąga...wcześniej w takich sytuacjach jak matura czy ślub brałam nervomix i wszystko mi odchodziło a teraz pewnie nie będę mogła wziąć...teoretyczny myślę jakoś pójdę i zdam ale praktyczny nie mam pojęcia to chyba dla mnie za duży stres...
    - nie wiem jak to powiemy rodzinie i trochę boje się ich reakcji
    - okropnie się boję dentysty...szczerze to dawno tam nie byłam, jakieś 2,5 roku ale teraz strasznie zęby mi się posypały po ciąży a że jeszcze powinnam mieć darmowe plomby więc muszę z tego skorzystać
    - nawet nie wiem gdzie wsadzić Werkę jak pójdę na badania...

    Apetyt mi też się pogorszył...często czuje głód ale nie chce mi się jeść :/

    Nie wiem czy to za sprawa hormonów, przesilenia wiosennego czy tego że mam natłok tylu spraw ale zamiast ruszyć się i działać to ja siedzę...i robię tylko to co na prawdę muszę...

    Sorki ale musiałam to z siebie wyrzucić...
    Jeju muszę się w końcu ogarnąć :/

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 24 marca 2017, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilarykochana wierzę, że Jesteś przerażona i faktycznie lekko nie będziesz ale dasz radę, kto jak nie my kobiety. Nie musisz mieć perfekcyjnego porządku w domu olej to , odpoczywaj ile możesz. Spokojnie hormony dodatkowo ci zaczynają szaleć.
    mamija kochana robiłaś test? Coś przeoczył ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 marca 2017, 19:57

    Hilary lubi tę wiadomość

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • magada Ekspertka
    Postów: 169 82

    Wysłany: 24 marca 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary mam podobnie z mężem. Najpierw praca, a później jeszcze dorabia w swoim garażu. Też zawsze wszystko na mojej głowie. Zaczynają co na obiad a kończąc gdzie pojedziemy na wakacje. Teraz jeszcze zaczynamy budowe i muszę wszyskie papiery pozałatwiać.

    Co do wychowawczego, jakbyś chciała iść na l4 to musisz miesiąc wcześniej napisac rezygnację z wychowawczego i w dniu kiedy miałabyś wrócić do pracy to dajesz l4.

    Prawko też robiłam, dwa razy podchodziłam do egzaminu. Potem stwierdziłam, że nie każdy musi mieć. Choć teraz załuję i zastanawiam się czy nie spróbować.

    Rodzina się nie przejmuj, na jedzenie ci nie dają i dzieci tez chyba ci nie wychowują. To wasza decyzja:)


    A ja sprzedałam dziś na noc dzieci do babci. Czekam na męża, aż wróci z pracy i będziemy intensywnie pracować:)

    Hilary lubi tę wiadomość

    02.2010 córka
    09.2011 syn
    01.2017 corka(*)
    01.2018 7 tydz.(*)
    12.2018 córka
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 24 marca 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magadaowocnej nocki życzę :)

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 24 marca 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinams no właśnie...ja taka jestem że musi być porządek inaczej źle się czuję...może nie ze podłogi ma błysk ale wszystko na swoim miejscu musi być:p

    Magada ja jeszcze teraz jestem na macierzyńskim do końca miesiąca, potem miesiąc wypoczynkowego i potem decyzja czy idę na wychowawczy czy na zwolnienie. Wolałabym na zwolnienie bo ma wychowawczym raczej nic nie dostanę ale nie wiem czy tak szybko bez jakiś poważnych dolegliwości dostanę u mojego gin zwolnienie czy będę musiała kombinować prywatnie...
    Z prawkiem to u mnie długa historia...tzn mając 18 lat ojciec mnie wysłała na kurs ale ja czułam że się do tego nie nadaje i nie chce. Raz nie zdałam i rzuciłam to w diabły teraz sobie w brodę pluje bo jednak przy dzieciach i przy tym że mąż ciągle pracuje jest mi potrzebne prawko...
    Oooo to miłego wieczorku życzę:) :D

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 24 marca 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary wrote:
    Karolinams no właśnie...ja taka jestem że musi być porządek inaczej źle się czuję...może nie ze podłogi ma błysk ale wszystko na swoim miejscu musi być:p
    ) :D
    To witaj w klubie mam to samo, padam z nóg a chate trzeba ogarnąć:) , zawsze sobie mówię, że odpuszcze ale jak przyjdzie co do czego to i tak zakasam rękawy :)

    Rany jak ja chciałabym już coś wiedzieć...

    Hilary lubi tę wiadomość

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • magada Ekspertka
    Postów: 169 82

    Wysłany: 24 marca 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie stety owocnej nocki nie będzie. Wkurzył mnie i będziemy mieć teraz ciche dni. Tak szybko to mi nie przejdzie. A takie miałam plany, no ale trudno. Jak głupi to niech cierpi:)

    02.2010 córka
    09.2011 syn
    01.2017 corka(*)
    01.2018 7 tydz.(*)
    12.2018 córka
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 24 marca 2017, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj szkoda :(

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 24 marca 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magada o ludzie ci faceci to mają wyczucie...ale no niech cierpi jak nagrabił :p

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 24 marca 2017, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinams - zdjecie w moim poscie pod 9dpo.

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 25 marca 2017, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majamia wrote:
    Karolinams - zdjecie w moim poscie pod 9dpo.
    Gratuluję kochana jak super :)
    Cieszę się ogromnie :)

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 25 marca 2017, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda tak to jest z tymi facetami...

    Hilary nie martw się na zapas brzuszek po malu rośnie także będziesz się przyzwyczajać do nowej sytuacji spokojnie. Prawko na spokojnie jeśli teraz byś za barfzo się denerwowala odpuść jak narazie. Werke bierz że sobą ona jest malutka i jeszcze nie rozumie także nie będzie miała żadnych wstrząsów nawet jak zobaczy usg dipochwowe:) ja też starsza kilka razy musiałam zabrać do gina bo nie miałam co zrobić. Z wychowaczym na spokojnie ja też najpierw przemyślałam i dlatego też tak późno zrezygnowałam z wychowawczego. Dentysty a wes nic nie mow ja byłam półtora roku temu miałam wszytskie zęby zrobione ale później jakiś ropien mi wyskoczył na dziąsle pojawia się i znika i tak w kółko a za każdym razem jak mam wizytę to ciągle coś jest a to młode chore a to ja.. Ale muszę bo widze robi mi się drugi tzn mam 2 ropnie koło siebie....

    A ja sama nie wiem czy testować w poniedziałek czy czekać na @ niby mam ten sluz cycki bolą jak w ciąży. Ale jednak moje ostatnie 2 fazy były tak dziwaczne bo nie dość że krótkie koło 10dni to piersi poprostu puchly mi o 2 rozmiary, mdlilo mnie wszytsko smierdzialo a jakoś w ciąży nie byłam. Więc boje się rozczarowania.

    Hilary lubi tę wiadomość

  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 25 marca 2017, 06:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzis temperatura w dół. Wiec może nic być z tego...

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 25 marca 2017, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamabyc3 wrote:

    A ja sama nie wiem czy testować w poniedziałek czy czekać na @ niby mam ten sluz cycki bolą jak w ciąży. Ale jednak moje ostatnie 2 fazy były tak dziwaczne bo nie dość że krótkie koło 10dni to piersi poprostu puchly mi o 2 rozmiary, mdlilo mnie wszytsko smierdzialo a jakoś w ciąży nie byłam. Więc boje się rozczarowania.
    Wierze, ja też nie chciałabym znów się siega zczarować, choc po woli zaczynam sie nastawiac ze nici z tego, ze to moja glowa szaleje. Zaraz pewnie temp runie w dol, ale poki co kochana jest nadzieja... Ja czekam z testowaniem na dzzien przed @
    majamia wrote:
    U mnie dzis temperatura w dół. Wiec może nic być z tego...
    Wiem stresiol ale u ciebie chociaż test plusowy spokojnie poczekaj na jutro.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 marca 2017, 06:45

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 25 marca 2017, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolinams - no zobaczymy. Wlasnie zamowilam czulszy test, po południu odbiore z Rossmanna. W domu tylko 25, a wczoraj na 20 robilam. Wiec bladziochy sa...
    Poki @ nie ma, to nie skreslam cyklu.

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • karolinams Autorytet
    Postów: 1112 649

    Wysłany: 25 marca 2017, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super. Widzisz mi nawet test 10 nic nie wykazał ale nadzieje jeszcze mam, boje się ze rune. Bo tak się nastawilam że po stymulacji się uda. Jak nie to mamu sie na IUI szykować ale my się nie zdecydujemy na to niedtety. Mam juz dwoch synow, zaraz 40 wiec pogodze się z losem , będę musiała.

    7u229n73melmp7nq.png


    ojxezbmh697s0anz.png

    Syn 13 lat,
    Syn 9 lat
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 25 marca 2017, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to innyc przedzial wiekowy, wiec tez inaczej do tych spraw podchodze.

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
‹‹ 40 41 42 43 44 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ