X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o trzeciego/czwartego malucha
Odpowiedz

Starania o trzeciego/czwartego malucha

Oceń ten wątek:
  • Rybaaaa Autorytet
    Postów: 1269 1024

    Wysłany: 31 marca 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary, to moje dzieci wielkie.. Młodsza ma 8 mcy a z 74/80 już jakiś czas nosi.. :-o Szkoda, że tak szybko rosną bo tyle ładnych ubranek i połowy nawet nie wynosi.
    Ale starsza też tak szybko rosła. Teraz ma 28 mcy niecałe i 98/104 nosi czyli na 3-4 lata.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2017, 17:59

    2 córeczki <3 <3
    f2wli09kzqwfei07.png
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary a ty umówiłas się na wizytę? Czy może przegapiłam akurat te informacje:)

  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rybaaaa moje to takie chudzielce po mamusi. Ale też urodzili się mali. Synek 2.5 miał. Teraz prawie 5 lat i nosi 110 ale spodnie musi mieć na gumce albo wiązane bo spadają :o
    Coraz trochę większa bo 2.9 i teraz jak porównuje ich jak Wiktor ma 1 rok to też większą jest od niego. 74 nosiła już jakieś 2 miesiące. Teraz 80/86

    Mambyc3 na usg się nie umówiłam, jakoś tak już mnie do tego nie ciągnie. Płacić teraz żeby kropkę zobaczyć. Na te 4d już później to bym się wybrała. A tak na prawdę ciąża jest potwierdzona przez lekarza i przez objawy więc chyba poczekam do tego 19 chyba że mnie jakoś przyciśnie :p

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • Majzu Ekspertka
    Postów: 175 83

    Wysłany: 31 marca 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ..
    muszę was o coś podpytać ...ale błagam nie pomyślcie o mnie jak o sfrustrowanej wariatce ;)
    mianowicie :
    jaK wiadomo moj M nie zbyt skory do splodzenia 4 dziecka ...
    wiec te stosunki póki co to tylko przerywance ,ale pracuje nad tym :)
    a teraz pytanie jak z bravo girl
    czy jesli siedziałam na nim on miał wytrysk -ale usunął się w porę ,a ja sekundę po tym siedziałam na nim i na tym wytrysku to czy moze cos z tego być ??? poprostu on niby sie wysunął ,ale ja nadal nanim siedziałam ;)
    wiem dziewczyny --stara baba a zadaje takie pytania echhh
    pewnie jakies tam szase sa ,ale znikome ...
    co wy o tym sądzicie ???
    nawet nie wiecie jak mi głupio pytaćo takie rzeczy :)
    dodam ze to miało miejsce 2-3 dni przed owulacją...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2017, 19:52

    II cykl starań... Zielony :)
    xnw4ugpjwghcrvs8.png
  • ana79 Ekspertka
    Postów: 138 76

    Wysłany: 31 marca 2017, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majzu- tak jak piszesz może coś z tego być jak żołnierzyki dostały się do środka ,a jeszcze poślizg miały to kto wie ;).Widzę że planujesz planowaną wpadkę ;) .Trzymam kciuki żeby się udało.

    Hilary- ale ty kurczaczki małe rodziłaś :)

    Rybaa- fajna wpadka by była ,a jak z siurkiem to wogóle :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2017, 20:51

    Rybaaaa lubi tę wiadomość

  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 31 marca 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majzu, jesteś w podobnej sytuacji jak ja. Ja liczę na takiego farta od 2 lat i co cykl mam nadzieję, że jednak się udało. Narazie niestety nie udało się. Plemniki nie są takie super hero's jak myślałam. A Twój daje się namówić na pełny stosunek w niepłodne dni?

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 31 marca 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majzu mi się wydaje że może coś z tego być bo jeśli po sekundzie to na pewno plemniki się dostały. Nie miały tylko takiego rozpędu więc wszystko zależy jak szybko same dopłyną i kiedy będzie owulacja.

    Ana79 no niestety prawdopodobnie przez to że miałam cholestazę i dzieci urodzily sie w 38 i w 37 tygodniu ale ja też drobna jestem więc nie wiem gdzie większe by mi się zmieściło:p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2017, 23:17

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • Majzu Ekspertka
    Postów: 175 83

    Wysłany: 31 marca 2017, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aria40 wrote:
    Majzu, jesteś w podobnej sytuacji jak ja. Ja liczę na takiego farta od 2 lat i co cykl mam nadzieję, że jednak się udało. Narazie niestety nie udało się. Plemniki nie są takie super hero's jak myślałam. A Twój daje się namówić na pełny stosunek w niepłodne dni?
    Tak w niepłodne dni są pełne stosunki

    II cykl starań... Zielony :)
    xnw4ugpjwghcrvs8.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 31 marca 2017, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzeczywiscie maleństwa Hilary, ale co sie dziwic jak tak wczesnie urodzeni. Moi 6dni przed terminem i 6dni po terminie. Teraz wypadaloby idealnie w terminie urodzic hahaha :D

    Wlasnie sprzatam zawziecie. Ciekawe ile zdolam ogarnac...

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 31 marca 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majzu - mnie sie wydaje, ze szanse raczej nikle. Poza organizmem plemniki maja bardzo nieprzyjemne srodowisko. Oczywiscie - slyszalo sie o takich sytuacjach. Jednak nie sadze, ze badania nad tym byly konkretne. Bardziej bym porownala to z bakteriami, ktore siadaja na spadniete rzeczy, dopiero po uplyaie 5sekund :P - w takim sensie, ze od razu moga pasc plemniki, albo uszkodzic sie i beda niezdolne do zaplodnienia.
    Chociaz fajnie byloby znac taki przypadek :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2017, 22:50

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Rybaaaa Autorytet
    Postów: 1269 1024

    Wysłany: 31 marca 2017, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No faktycznie Hilary maluszki.
    Choć moje urodzone w 37 i 36 tc a miały odpowiednio 3250 i 3000, więc całkiem całkiem, a ja do drobnych osób też raczej należę.

    2 córeczki <3 <3
    f2wli09kzqwfei07.png
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 31 marca 2017, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to bardziej pewnie chodzi o tą cholestazę bo ona może powodować mniejszy przyrost maluszków. W ogóle byłam w szoku że Werką taka duża się urodziła bo tydzień wcześniej na usg niby miała 2.200 :p

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • Hilary Autorytet
    Postów: 1485 751

    Wysłany: 31 marca 2017, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majamia ale one były poza środowiskiem tylko sekundę więc chyba nie było z nimi tak źle.
    Nie znam się na in vitro ale czy nie jest tak ze facet musi się spuścił do pojemniczka ? Oni potem biorę je do jakieś specjalnej lodówki czy coś żeby była odpowiednia temperatura i potem biorą do zapłodnienia? Bo jeśli tak to one w tym pojemniku też przez kilka sekund są zanim trafią do specjalnego miejsca lodówki czy czegoś takiego

    klz9p07wk3z5zdsc.png
    klz9krhmmzw6dq0d.png
    qb3ckqi19gcnrf68.png
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 01:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary - jak dla mnie, to pojemniczki sa sterylne, niz kolana, nogi, ktore chwile wczesniej mogly przy baraszkowaniu byc na ziemi, podlodze, lozku,etc. :P
    Jak napisalam, nie wiem, czy sa jakies badania na ten temat robione.
    Jesli uda sie w ten sposob zajsc - to mega super - w sytuacji jak sie chce miec dziecko.

    Nie ma co latrzec na wage dziecka na USG. To zawsze +/- 10%
    Mnie powiedzieli, ze drugi syn bedzie miec 3200, a urodzil sie ponad 3,5kg. I to po kupie - bo zaraz po urodzeniu porzadna walnął na mnie.

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to racja dziewczyny usg i waga urodzeniowa to zupełnie inne sprawy moja strasza miała być zupełnie mała tylko 2200 a urodziła się 3,5. Mlodsza miała mieć ponad 4kg a miała 3,700 dodatkowo ostanie usg robione 10dni przed porodem. A z kolei moja znajoma teraz rodziła podobno miał mieć 3300 a na końcu 4700 chłopak się urodził.

    Mijaziu wpadka kontrolowana powiadasz... A skąd on wie dokładnie kiedy masz dni plodne? Albo możesz zrobić jak moja kuzynka jej mąż nie chciał dziecka. Więc wpadła na pomysł i mu mówi " skoro nie chcesz to nie ale wtedy z prezerwatywmi bym nie robiła sobie za dużych nadziei pod koniec cyklu" no i facet się zgodził a ona przekluwala i jakoś po 3 miesiącach się udało hehe. Jej w końcu się dowiedział co zrobiła tydzień się nie odzywał, ale z tego co wiem jest zakochany w córeczce po uszy ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 07:10

  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 07:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mijaziu możesz go ulic albo jeźdźca na końcu stosunku bo wtedy ty masz pełną kontrolę nad tym co się dzieje. Spróbować jakoś kobiecych sztuczek by nie myślał gdzie skończyć. Kurde nie wiem co poradzić tobie ja tyle mojemu gadałam, że się ugjal pewnie nie myślal że za 3 podejściem się uda. Ale udało bo w sumie ja próbowałam 3 miesiąc on trochę nie świadomi w styczniu i lutym ale gdy nie gadałam o dziecku to wtedy nie protestował za dużo. Dopiero jak w marcu zaczęłam więcej mówić to ten nie...

    Wogole wczoraj no można powiedzieć, że mnie przeprosił w jego wykonaniu " Kochanie nie martw się skoro jesteś to dobrze, ważne by zdrowe bylo" nawet moja mama powiedziała że się cieszy z kolejnego wnuka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 kwietnia 2017, 07:18

  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamabyc3 ale u Ciebie duze roznice! U mnie w dniu porodu takie szacowanie - widocznie dziecko za nisko i juz nie do konca szlo ocenic wage.

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hilary - wszystkiego najlepszego dla córeczki :)

    Hilary lubi tę wiadomość

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Majzu Ekspertka
    Postów: 175 83

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama być no właśnie było na jeźdźca ...On miał wytrysk ale się wysunął ponoć ,ale ja nie zeszłam nawet na sekundę potem chwilę powiedziałam na tym wytrysku ...Wiem wiem chore ,ale co poradzę ,że po tej cb że stycznia tak bardzo pragnę zostać raz jeszcze mama . Skąd się że mam dni płodne ? A no wie bo bywa w domu 2 x w miesiącu po okresie / wtedy przerywany/ i chwilę przed / wtedy pełny stosunek / Aria - to u ciebie ciągle przerywane są? Tak ? Wiem ,że jest możliwa z tego ciąża bo dsama w grudniu tak zaszłam ... Niestety dzidziuś odszedł

    II cykl starań... Zielony :)
    xnw4ugpjwghcrvs8.png
  • aria40 Autorytet
    Postów: 1180 652

    Wysłany: 1 kwietnia 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi Majzu z powodu cb :( W tym cyklu liczę na zapłodnienie z 6/7 dnia cyklu. Był pełny, a następnego dnia śluz płodny, ale ja coraz mnie wierzę w moje szczęście. Piszą wszędzie, że plemniki mogą przeżyć w płodnym nawet 7 dni ale czy tego wieczora on już był w okolicach szyjki - tego nie wiem. Poza tym, wydaje mi się że żołnierzyki w wieku 40 lat nie przeżywają tyle - niestety

    p19udqk3fe2fd0qp.png
    Maja 15
    Julia 12
    Emilia 7
‹‹ 48 49 50 51 52 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ