X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tylko, że ja biorę 2 tabsy dupka...hm

    no, ale po śluzie powinnam mniej wiecej poznać czy już po owu :)

  • Imię_Róży Autorytet
    Postów: 1097 1643

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mid, Kjopa okej umawiamy się na poniedziałek...ale pozwolicie, że ja zboczeniec testowy siknę w niedzielę na rozgrzewkę:-PPP

    Smerfku sikaj, a może....;-)) z tą książką, to faktycznie ja byłam w kolejce, ale jak mówisz że to taki typowy poradnik dla starających się to hmmm... może któraś dziewczyna, która nie ma jeszcze żadnego bebjka będzie chciała to mogę przepuścić w kolejce:-)))

    Milka1991 lubi tę wiadomość

    km5sdf9hxn8lpm8f.png
    ex2b3e5egnyexlfw.png
    10.01.2017 r. połówkowe księżniczki;-) - 472g cudu:*
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luc gdzieś czytałam, że Dupek 40 mg chyba taka wartość już może blokiwać owu a mniej nie.

    Ruby przybierać na wadze i tak mususz ;-) Duży wpływ mają stałe h jedzenia , ciemne pieczywo a nie jadne i owoce do 16.00 ;-)

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka - tak, miesiąc w miesiąc podpisuję umowę-zlecenie. Zgłosiłam, że chcę odprowadzać dobrowolną składkę zdrowotną, dzięi czmeu mam prawo do L4 (oczywiście, wykorzystuję to pierwszy raz, będąc w ciąży.... Nikt u nas nie choruje na L4 - po prostu siedzisz wtedy w domu za free :((((((( ).
    Mam też potem prawo do macierzyńskiego - 20 tygodni.
    Niestety, chwilowo się pogubiłam i już nie wiem czy mam w końcu prawo do rodzicielskiego czy nie ;(
    Bo do wychowawczego chyba nie :(

    Lucc, zdania są podzielone, ale przeważają takie, że w małej dawce Dupek nie blokuje owulki.

    Ruby, spójrz na to inaczej. Przecież to nie chodzi tylko o to czy TYJESZ. Ważne jest CO JESZ, bo z tego rośnie Twoje dziecko, to na bazie tego różne rzeczy mu się wykształcają. A chodzi o to, by rosło zdrowo, nie miało skłonności do otyłości itd. Waga jest przy okazji :) Zwłaszcza, że teraz gorąco ciągle i woda się zatrzymuje ;/
    A btw-Kjopa dobrze pisze - ważna jest regularność posiłków, wielkość (od dużej ilości np.owoców też się tyje) itd.

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • Smerfelinka Autorytet
    Postów: 1507 1864

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja jestem pewna, że @ w końcu przyjdzie... Tylko tak się ze mną droczy franca!

    Imię Róży, to zobaczymy, czy będą jakieś chętne ;) W ten weekend powinnam skończyć, wreszcie!

    Edycik popieram Lucce! Pokaż sukienkę :)

    Imię_Róży, Edycik lubią tę wiadomość

    👩35 lat 🧑38 lat

    21.08.2023 - transfer blastocysty 3AA ❄️ 💔

    lipiec 2023 - transfer odwołany - za niski progesteron 😞

    luty 2023 - poronienie naturalnej ciąży

    22.07.2019 - urodził się Leon <3
    13.11.2018 - transfer blastocysty 4AA
    październik 2018 - Salve - ivf
    sierpień 2018 - histeroskopia ok
    kwiecień 2017 - hsg ok
    starania od 2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mam chwilę. Uff. Dziewczyny Ruby dobrze pamięta. Nie zdecydowałam się. Walczę na własną rękę przy użyciu sioforu a tak naprawdę zaczynam na nowo działać bo od tabletek też sobie wolne zrobiłam.
    Co do zagłostek z ZUS to nie mam pojęcia ale najprościej to tam zadzwonić. Na infolinii pracują bardzo miłe panie i na wszystko odpowiedzą.
    Bratek a czy ty wiesz że wg prawa pracy powinnaś mieć umowę o pracę. Sama cykliczność tych umów i ustalone godziny pracy są podstawą do wywalczynia praw pracowniczych.
    Luc mi doktor powiedział że dupek nie przeszkadza ciąży a na wywołanie działa tylko jak w niej nie jesteś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2016, 12:21

    Milka1991 lubi tę wiadomość

  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratku a czemu macierzyński 20tyg. Teraz chyba jest 52tyg. Wychowawczy niedtety tylko jeśli masz nadal umowe podpisaną. Ja w pierwszej ciąży miałam umowe na trzy miesiące,potem przedłużyli do porodu. Zwolnienia zawoziłam do kadrowej a potem tylko w ZUSie załatwiałam macierzyński.

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no macierzyński czyba w Polandi na rok 80% bądź na pół roku 100 % płatne co nie?

  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem, katiuszka.... :(

    Ale myślisz, że ja jedna tak pracuję? Że szefowa jedna tak zatrudnia w W-wie? :(
    Strach się odezwać, bo pewnie zaraz by się znalazł powód, żebym nie pracowała ;/ A tu rynek wprawdzie duży, ale ogólnie w branży ludzie się często znają... Nie chcę mieć problemów ;/
    Na umowę o pracę mało kto chce zatrudniać... Nawet nie wiesz, ile było stękania w zeszłym roku u drugiej szefowej - niby takiej miłej i życzliwej kobiety - żeby mi podpisać umowę o pracę.... ;/ Zgodziła się tylko na 1/4 etatu oficjalnie, wywalczyłam 1/2, ale tylko na zasadzie, że różnicę w składkach sama sobie w całości pokrywałam.
    W W-wie większośc vetów pracuje na umowę-zlecenie, albo DG. Oczywiście, szefowie, to najchętniej DG - ale ja się nie chcę na to porwać i bronię się przed tym, jak mogę - co mi po tym, że przez 2 lata ZUS ulgowy, skoro potem trzeba bulić bodajże 1.100zł miesięcznie. Buhahahahahaha, ciekawe z czego!!!!!!!!!!!!!!!!! :(


    Kjopa - z tego, co znalazłam - 20 tygodnie macierzyńskiego, a potem 32 tygodnie rodzicielskiego - można go dzielić z tatą (co u nas nie ma sensu, Mąż pracuje wyłącznie na umowę o dzieło), można rozbić na raty - jeśli mnie pamięc nie myli, min.8-tygodniowe itd.
    Chyba, że mam nieświeże info, bo po drodze się trochę zmieniało ;/

    Ruby - jeśli dobrze pamiętam, do wyboru: albo macierzyński 100%, a rodzicielski 60%, albo cały czas deklarujesz 80%.
    Ogólnie muszę się przejechać do ZUSu, bo nie ogarniam tego ;(((((((

    Tu jest sporo info, ale wczororaj mój ciążowy budyń mózgowy poległ podczas wieczornej próby przeczytania tych wywodów ;)
    http://www.rodzicielski.gov.pl/urlop-rodzicielski
    http://www.zus.pl/default.asp?p=4&id=431

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2016, 14:11

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mi znajoma na grillu mówiła że miała 80% płacone przez rok i to był jej macierzyński tudzież rodzicielski - nie wiem nie znam się, ale może to tez od umowy zależy, w ZUSie pewnie się więcej dowiesz...

  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie, to chyba większość deklaruje z góry 80% przez rok, bo to dość bolesne, gdy nagle zamiast 100%, dostajesz 60% ;)
    No nic... Zobaczymy, co mądre panie powiedzą, jak już się do nich doturlam ;)

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, pokażcie ciążowe brzuszki <3

  • cinnamon cookie Autorytet
    Postów: 3677 3836

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek dobrze pisze :) macierzyński 20t i rodzicielski 32t, płatne pół roku 100% i pół roku 60% albo cały czas po 80% :)

    Bratek lubi tę wiadomość

    11 cykl - <3 :)
    f2wl20mmrxkgechr.png
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja teraz nie ogarniam ;-) Jak ja byłam z młodym to miałam wtedy tylko 5 mies. macierzyńskiego i potem nic. Po zmianach czytałam,że macierzyński wydłużyli do roku. A że odosobnili macierzyński i rodzicielski to nie słyszałam. Potem jedt wychowawczy. Bratku jak coś to wiem, że możesz się zdecydować na gwarantowany 1000zł od państwa macierzyński. Więc pewnie i tak Tobie ten rok z pracy macierzyńskiego przysługuje.

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale lipa z tymi zusami. BTW Bratek my z mężem nie wyobrażamy sobie inaczej zatrudniać niż na umowę o Pracę. Jak do Siedlec Ci nie za daleko to zapraszam

  • midnight Autorytet
    Postów: 1679 1433

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smerfku z tym że my za wcześnie, przynajmniej wg OF, ale nie wiem już sama...bo tam mam ustawione 28 dni cykl, a skróciły mi sie cykle do 25, to pewnie wyszła by wcześniej owulacja..ale może niekoniecznie.

    Edycik Lucc- olewajcie, a ja i tak skrycie będę trzymać kcoiuki żeby to olewanie właśnie przyniosło rezultaty ;)

    Kjopa my też trochę za wcześnie-chyba, ale trzymam kciuki za Ciebie!
    I za Imię Róży :) wariacie :)

    Z Zusami to zawsze lipa...tylko szklane pałace budują...

    Imię_Róży, katiuszaa lubią tę wiadomość

    Córcia-2012 <3
    J-6/11tc [*] 13.02.15,
    S -18tc [*] 30.09.15,
    F-16tc. [*] 12.05.16
    K-21tc. [*] 02.02.17
  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek turlaj się jutro razem ze mną do zusu :) wywiedz się wszystkiego, może trafisz na kompetentne i miłe kobity ;)

    Lucc, ja bym Ci pokazała brzuch, ale wygląda tak samo jak 6 tygodni temu :D :D

    A ja dziś zrobiłam z przekory teściora i wyszła od razu piękna czerwoniutka kreseczka, może to nic nie znaczy ale trochę się uspokoiłam bo ostatnio były mega bladziochy i słaba beta :) jutro rano ok 7 beta, a dwie godziny później ma być wynik więc proszę o kciukory ;)

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • Imię_Róży Autorytet
    Postów: 1097 1643

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milka kciukory trzymam już dzisiaj;-)

    Bratku, Milka ja byłam ponad rok najpierw chyba 26 tygodni na macierzyńskim, potem pisałam jakiś wniosek i mój m. że sie zrzeka i resztę na tzw. rodzicielskim. Bo na rodzicielskim może być tatuś, jak chcecie to się jutro dopytam dokładnie mojej kadrowej dziewczynki i wam tu napiszę.

    Edycik dawaj te różową kieckę co ją kupiłaś, ja nic nie mogę namierzyć;-((... chciałam z wycięciem na plecach bo mam ładnie opalone, ale od wczoraj mnie obsyfiło jakieś krosty giganty i taka kiecka odpada;-(. Wogóle czuję się jakoś dziwnie jakby mi ktoś śrubkę podkręcił, mam energii za dwoje, chyba mi hormony ruszyły po tym hsg bo śluzem też mnie zalewa, czuję się tak jak miałam 20 lat;-))dobrze że mi tych syfów na gębie nie wywaliło, bo załamka;-)
    Ruby daj znać jak od doktorka wrócisz:-))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2016, 18:08

    Milka1991 lubi tę wiadomość

    km5sdf9hxn8lpm8f.png
    ex2b3e5egnyexlfw.png
    10.01.2017 r. połówkowe księżniczki;-) - 472g cudu:*
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim.

    Edycik :* Powodzenia w nowym cyklu Kochana :*

    Cynamonku ciekawa jestem, czy rzeczywiście będzie chłopak :)

    Kjopka ja też raczej wieczorami bym popisała bo z pracy nie da rady, ale zwykle popołudniami cisza, więc wklejam posta i tyle :(

    Katiuszka fajnie, że wróciłaś :* Spróbuj wprowadzić coś z mojej dietki do żywienia. Mi waga spada bardzo powoli, ale sukcesywnie. po 4 miesiącach -10 kg :) Więc dieta działa, ale przy naszych zdrowotnych problemach trzeba duuuużooo cierpliwości w czekaniu na efekty. U mnie w pracy u tej samej dietetyczki była koleżanka, która nie ma problemów ze zdrowiem. Odchudza się 3 miesiące i już ma -15 kg. U mnie to idzie wolniej ale na szczęście w dobrym kierunku, wię spróbuj. PowodzeniA Kochana :*

    Ruby czekamy na wieści po wizycie.

    Imię R. jak coś wysikasz, to możesz zacząć nawet w piątek :)

    Smerfelinka ja też w tym miesiącu jaąś dziwną @ miałam. Dwa dni skąpego krwawienia i 4 dni plamień. Gdyby nie to, że tempka nisko podejrzewałabym, że jednak może ciąża. Tymczasem nie ma na co liczyć.

    Kasiu przy naturalnej owulce nie brałabym dupka tylko spróbowała ewentualnie oznaczyć proga w 7dpo, moi lekarze też mówią by nie brać, bo nie ma potrzeby. Kiedyś jak proga badałam to był bez szału bo 10, ale jak widać na przykładzie Milki wystarczy :)

    Madzik o nadkwasocie wiem tyle co nic, więc nie pomogę, ale Bratek chyba już wszystkie wątpliwości rozwiała :) :* i życzę powodzenia w nowym cyklu i oby udało się z pomocą lekarza.

    Ciacho, co do Mosznej byłam w sobotę i było pięknie. Naprawdę polecam jak będziecie mieć kiedyś okazję. Ja byłam 2 raz, pierwszym razem rok temu w maju jak kwitły rododendrony. Wtedy było wyjątkowo pięknie :)

    Miłego wieczoru Kochane :*

    EDIT : JA CHĘTNIE ZAMÓWIĘ TEN PORADNIK, JEŚLI IMIĘ R. REZYGNUJE Z KOLEJKI. JEDNAK RÓWNIE CHĘTNIE POCZEKAM NA SWOJĄ KOLEJ. RÓŻYCZKO DAJ ZNAĆ, BO JAK COŚ TO PODEŚLĘ ADRES SMERFELINCE :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 sierpnia 2016, 19:08

    katiuszaa, cinnamon cookie, madzikk lubią tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurko a podesłałabyś mi też swoją dietkę? Pisałaś,że masz szybkie potrawy więc może będzie lepsza tylko w kaloriach pokombinuję co by było nieco mniej ;-)

    Milka kciuki zaciśnięte mocno <3

    Dziękuję za kciuki <3

    Milka1991 lubi tę wiadomość

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
‹‹ 1786 1787 1788 1789 1790 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ