X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • Kasia1407 Autorytet
    Postów: 805 892

    Wysłany: 20 lutego 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maju mam nadzieję że z twoją mama coraz lepiej. Dużo Zdrówka dla niej.

    Katiusza ja sama będąc teraz w ciąży choć tyle na nią czekałam też nie lubię jak ktoś się zachowuje jak bym była specjalnej troski. I sama z tym się jakoś nie odnoszę. Ale tak znam kilka takich osób które są w ciąży i myślą że mają straszne przywileje. Ale najważniejsze że druga szwagierka normalna :)

    Edycik pewnie ze tak nie żałuj sobie wolne każdemu należy się odpoczynek :)

    Ja właśnie czekam w kolejce do laboratorium nie wyspana jak nie wiem bo cała noc miałam nie przespana a do tego panicznie głodna:D Ale jeszcze parę osób przedemna.

    Miłego dnia dziewczynki :)

    201707271556.png
    200710144670.png
    70 cykl starań.... I jaki szczęśliwy :D
    Nadzieja umiera ostatnia. ..

  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 20 lutego 2017, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja ;)

    Edycik kciukasy jak zawsze zaciśnięte :)
    Edycik bierz wolne, będziesz świętować zieloną kropkę :D

    Kasia haha, no mnie nikt nie traktuje jakbym była specjalnej troski, wszystko co robiłam do tej pory robię tak samo, no może tylko mąż mnie wyręcza przy wycieraniu kurzy w wyższych partiach i odkurzaniu ;) mieszkam z teściami i szwagierkami i nigdy do tej pory nie było tekstu: idź odpocznij, nie rób tego, zrobię to za Ciebie...wręcz taka trochę znieczulica, ale nie przeszkadza mi to, bo sama świetne sobie daję radę i nie potrzebuję głaskania po głowie :)
    Ciekawa jestem jak teściowa będzie się zachowywać w stosunku do swoich córek jak kiedyś zaciążą ;)

    Powiem Wam że wczoraj mieliśmy gości, w tym parkę, która 5 lat się stara o dzidka i się nie udaje. Dwa miesiące temu jak byli to udawali że mojej ciąży nie widzą, ba, że mnie w ogóle nie widzą, strasznie mnie to zabolało, wystarczyło tylko zapytać jak się czuję? nic więcej. nawet teściowie uznali to za nietakt z ich strony, mam w sobie na tyle taktu żeby się w takich sytuacjach ciążą "nie obnosić", no ale wczoraj właśnie ku mojemu zdziwieniu sami zainteresowali się tematem, wypytywali o płeć, imię, samopoczucie, życzyli zdrowia itd...no byłam w szoku, ale to było miłe ;)

    i tak jak katiuszka pisze: można zachować się na poziomie i ze zrozumieniem z obu stron :)

    no to tyle moich wypocin :P

    chmurki gdzieś dawno nie widziałam ??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2017, 10:42

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2017, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.
    ja widzę że mój tekst o szwagierce pełno emocji wywołał ;) Milka ja akurat tych twoich gości rozumiem. Moja pierwsza reakcja na wieść że ktoś jest w ciąży była podobna. jak pierwsza szwagierka oznajmiła to przy mnie to tego dnia unikałam jak ognia bojąc się że zaraz w ryk polecę + zamieniła wigilię w święta ku czci jej brzucha, z drugą było łatwiej bo zanim się z nią zobaczyłam to ryczałam ze 2 dni i potem mogłam już normalnie reagować a tego dnia też się z tym nie obchodziła. To nie chodzi o to że nie życzę komuś szczęścia i żeby wszystko było w porządku to po prostu strasznie boli że my już 9 lat się staram i nie widać żadnego efektu. nawet cienia cienia cienia a inni bach i już.
    Takt z każdej strony jest potrzebny. ja nie obnoszę się ze swoimi problemami i nie każę każdemu żeby mi współczuł udawał że nie jest w ciąży. Staram się wręcz trochę pogadać i tej osoby ego pogłaskać ale chciałabym też żeby inni czasem zrozumieli (i nie chodzi mi tu o was) że jest to dla mnie wszystko MEGA trudne

    Milka1991 lubi tę wiadomość

  • Kasia1407 Autorytet
    Postów: 805 892

    Wysłany: 20 lutego 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiusza ja w 100 % teraz rozumiem jedna i druga stronę. Ja starając się niby cieszyłam się z czyjejś ciąży ale gdzieś uklucie i smutek odczuwalam i sama siebie o to karciłam że tak nie wolno ale to silniejsze od nas. A teraz będąc po tej drugiej stronie mam też zachowanie mojej "niby" przyjaciółki a mówię niby bo teraz odkąd jestem w ciąży zawiodłam się na niej bardzo. Ponieważ jak już kiedyś wspominałam ona była w ciąży ale pozamacicznej pierw nie bardzo jej chciała a po 1,5 tyg okazało się to co się okazało i od tamtej pory przeszła niby jakieś załamanie. I teraz odkąd ja jestem w ciąży gdzie ja się tym nie odnoszę albo mnie unika a jak jestem w jej towarzystwie zachowuje się jak bym w ciąży nie była a jak ktoś coś powie o mojej ciąży to albo utnie ten temat albo jeszcze walnie jakąś docinke że mi się przykro zrobi. Ona będąc tak krótko w ciąży i wiedząc że ja tyle lat się staram potrafiła mi rzucić teksta " no tak ale ja jestem w ciąży a ty nie" itp. A teraz uważam że przyjaciółka nie jest wiedząc ze tyle lat się starałam i jak upragnione jest to dzieciątko i ile łez wylałam żeby je mieć a ona nawet nie potrafi zapytać jak się czuje. Gdzie u niej oprócz pracy nie stoi nic na przeszkodzie żeby dziecko mieć. Więc stojąc teraz po tej drugiej stronie wiem co to znaczy jak ktoś ignoruje to że jestem w ciąży a najchętniej że w ogóle jestem w tym towarzystwie. Tym bardziej że większość osób wie jaka walkę stoczylam o to maleństwo. Uważam że jak i jedna tak i druga strona powinna wiedzieć jak się zachować. Ponieważ ignorowanie ciężarnej jest przykre tak i obnoszenie ciąża przy starającej.
    Ja choć tak bardzo się cieszę z ciąży nikomu nie pozwalam traktować mnie jakoś wyjątkowo i sama zbyt dużo na ten temat nie rozmawiam. Jedynie z moją psiapsiola i mężem:)
    Toż się rozpisałam ale musiałam się gdzieś wyzalić;)

    Milka ja również od początku ciąży robię wszystko łącznie z odkurzaniem czy myciem podług na kolanach ;) Jedyne co po węgiel nie chodzę ale po drzewo zdarzało mi się;) Czuje się dobrze i nic mi nie doskwiera to za co mam tego nie robić. W rodzinie tak jak u teściowej czy u mamy nie pozwalają mi za dużo robić bo wiedzą jaka mam historie i każą dmuchać na zimne choć ja tego nie lubię ale kłócić za każdym razem i przepychac się z nimi nie będę:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2017, 14:13

    Milka1991 lubi tę wiadomość

    201707271556.png
    200710144670.png
    70 cykl starań.... I jaki szczęśliwy :D
    Nadzieja umiera ostatnia. ..

  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 20 lutego 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiusza dobrze ze poruszylas ten temat bo ja juz dawno chcialam powiedziec jak to wyglada z naszej perspektywy ;) ale w pełni Cię rozumiem i z całego serca życzę tego żebyś niedługo była po tej drugiej upragnionej stronie ;)

    Kasia to nie tylko ja miałam takie przykre odczucia. No tak jak piszesz. Są dwie strony i musimy się wzajemnie rozumieć, nie obrażać (zachowanie przyjaciółki to wyjątek bo jest wręcz perfidne) i wspierać ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2017, 14:50

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lutego 2017, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu. A nie będąc w ciąży słyszałaś kiedyś tekst że nie mogą się twoi znajomi z tobą spotykać bo ty dzieci nie masz? ja niestety od kilku słyszałam. Chodziło o wspólny wyjazd który był układany pod ich dzieci ale okazało się że jesteśmy "persona non grata" z racji braku dzieci. I teksty w stylu ty nie możesz być zmęczona bo nie masz dzieci, ty nie wiesz co to jest prawdziwa praca bo nie masz dzieci

  • Kasia1407 Autorytet
    Postów: 805 892

    Wysłany: 20 lutego 2017, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katiusza jak dla mnie to tylko świństwo ze strony twoich znajomych. Ja słyszałam innego typu teksty starając się i też przykre. To co napisałam że usłyszałam od "niby" przyjaciółki jak ona była to było przykre że względu że była tydzień w ciąży a juz sypala w moją stronę nie tylko takie słówka. Wydaje mi się że dużo osób robi to nie świadomie ale sporo robi to po to żeby zrobić przykrość. Niestety ale podlosc ludzka nie zna granic. Ja dlatego odkąd się starałam nigdy nikogo się nie zapytałam "a kiedy rodzinka się powiekszy" bo wiem jak te słowa często sprawiają przykrosc.

    201707271556.png
    200710144670.png
    70 cykl starań.... I jaki szczęśliwy :D
    Nadzieja umiera ostatnia. ..

  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 20 lutego 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja z innej beczki zapytam o chmurke? Widzę na wykresie i w pamiętniku że szykowala się na 2 iui. Już powinna kończyć cykl.
    Chmurka daj znać co tam jak tam ? :) coś pominęłam?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2017, 16:32

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lutego 2017, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. CHMURKA jak tam?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Edycik sniło mi sie, że jestes w ciąży! takze niecierpliwie czekam na Twoje testowanie :D

    Madzik kciuki za IUI ;)

    Chmurka myślę o Tobie :*

    Kasia, Milka :*

    katiuszka a Ty kiedy masz wizytę u nowego gina? porobiłaś te badania ?


    a mnie dziewczyny dopadła infekcja, także mam przerwę od starań i leczę się globulkami. ale to może dobrze, głowa odpocznie ;)

    Kasia1407, Edycik, madzikk lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lutego 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.
    Lucc to ładny sen miałaś. ;) Szybkiego powrotu do starań i spokoju
    Edycik testuj bo już i mi i Lucc śniła się twoja ciąża ;)

    Ja się jeszcze nie umówiłam bo nie mogąc zrobić tych badań zapomniałam o lekarzu. zrobiłam tylko wywiad i podpytałam o doktorka czy warto itp. Zobaczymy co będzie.

    Edycik lubi tę wiadomość

  • Edycik Autorytet
    Postów: 3405 3525

    Wysłany: 22 lutego 2017, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobity ja mam jutro i piątek wolny :) i jakoś odcinam się od myślenia o ciązy :P
    Jutro zamierzam zjeść 10 paczków ooo :D

    Milka1991, katiuszaa, majju lubią tę wiadomość

    ac328aa0b4365d167f634a4672b15680.png
  • Edycik Autorytet
    Postów: 3405 3525

    Wysłany: 23 lutego 2017, 05:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem gołosłowną kłamczuchą, zrobiłam dziś rano facella i jest jakiś cień.Co prawda cholernie trzeba się przyjrzeć ale jest.
    Wdech i wydech i powtórzę pojutrze bez nakręcenia się.

    Kobitki smacznych pączków bo dziś tłusty czwartek.

    Imię_Róży, Milka1991, Kjopa3, madzikk, Paryzetka83 lubią tę wiadomość

    ac328aa0b4365d167f634a4672b15680.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja już z kawą i pączkiem ;)

    Edycik ha! wyśniłam Twoje dwie kreski :P trzymam kciuki!!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i to jeszcze w urodziny ! Edycik kochana najlepszego, spełnienia marzeń, a szczególnie tego jednego !!

    Milka1991, Edycik lubią tę wiadomość

  • Milka1991 Autorytet
    Postów: 2720 3914

    Wysłany: 23 lutego 2017, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Witam się po zjedzeniu dwóch pączków :D
    Edycik no to mialabys piękny prezent urodzinowy. Ale nauczone doświadczeniem nie podniecamy się, tylko trzymamy mega mocno kciuki za pojutrzejszy test ;)

    Co wejdę na of to widzę posty tylko Edycik Lucc i Katiuszy. A co z resztą ferajny ? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2017, 10:14

    Edycik lubi tę wiadomość

    zpbndf9htl70ulh2.png
    atdc3e5eyux9ywss.png
  • Kasia1407 Autorytet
    Postów: 805 892

    Wysłany: 23 lutego 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edycik!!!!! O mój Boże już teraz kciukow nie przestaje trzymać i modlić się będę żeby jednak Lucc sen się spełnił:-) A po za tym wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :) Oby się spełniło to największe marzenie i to lada dzień;) A może na betę skończysz dzisiaj jak masz wolne ?

    Edycik lubi tę wiadomość

    201707271556.png
    200710144670.png
    70 cykl starań.... I jaki szczęśliwy :D
    Nadzieja umiera ostatnia. ..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lutego 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heja ja tu wchodze i myśle no Edycik świętuje więc jej nie będzie a tu takie wieści. Lucc powinnyśmy zmienić avatarki na wiedźmy ;) wyśniłyśmy Ci ten test ha. Piękny urodzinowy prezent. Lecisz do laba???
    Ojej ojej trzymam moocno kciuki żeby to nie był sen

    Luccecita, Milka1991, Edycik lubią tę wiadomość

  • majju Autorytet
    Postów: 1623 2714

    Wysłany: 23 lutego 2017, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rety czemu ja dopiero wieczorem weszłam na ovu i tak późno się dowiedzialam?! Edycik sto lat w zdrowiu i spełnienia zwłaszcza TEGO marzenia :** Jutro 6:30 czekam na info ;)

    Edycik lubi tę wiadomość

    qdkkqps67blqh0e0.png
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 23 lutego 2017, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edycik Wszystkiego Najlepszego z Okazji Urodzin :-) Trzymam mocno kciuki żeby druga kreseczka ciemniała :-)

    Edycik lubi tę wiadomość

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
‹‹ 1904 1905 1906 1907 1908 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ