X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, wiem... Temp się lekko podniosła dzisiaj, ale i tak to samo co w tamtych miesiącach więc spodziewam się już tylko @

  • JoanaDarc Koleżanka
    Postów: 61 15

    Wysłany: 14 lipca 2015, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia zrób sobie badnia, na początek chociaż te podstawowe tsh, ft4(te dostałam od rodzinnego na nfz), prolaktyna ,progesteron, będziesz wiedziała na czym stoisz, ja jestem na ovu od stycznia i za kazdym razem( całe 3 :)) owu wyznaczało mi owulacje, a tak naprawdę wcale jej nie było, jeśli wszystko będzie ok to nie będziesz miała do siebie pretensji że nie zrobiłaś tego wcześniej, taka moja mała rada

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoanaDarc wrote:
    Nusia zrób sobie badnia, na początek chociaż te podstawowe tsh, ft4(te dostałam od rodzinnego na nfz), prolaktyna ,progesteron, będziesz wiedziała na czym stoisz, ja jestem na ovu od stycznia i za kazdym razem( całe 3 :)) owu wyznaczało mi owulacje, a tak naprawdę wcale jej nie było, jeśli wszystko będzie ok to nie będziesz miała do siebie pretensji że nie zrobiłaś tego wcześniej, taka moja mała rada

    Wiem, dziękuję. Pójdę do lekarza po wakacjach czyli dopiero w sierpniu. Ale na pewno się tym zajmę.

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 14 lipca 2015, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nusia - na prawdę warto :) ja się dopiero teraz zabrałam i żałuję, że nie trochę wcześniej (chociaż na razie ,odpukać, wszystko w normie:)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie rację :) tylko u mnie bardzo duży problem z badaniami, m.in. dlatego je przekładałam... Boję się igieł, ale tak panicznie, że potrafię w tym szale nawet pielęgniarkę chwycić za rękę ze strzykawką i nie puszczać przez 5 min :) wiem śmieszne to ale to jakaś fobia jest. jakoś dam radę, wezmę dwóch osiłków i niech mnie trzymają ;)

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 14 lipca 2015, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomyśl, że to dla dobra przyszłego maleństwa :)

    Ja to nigdy nie miałam problemu z igłami, mogą mnie kuć ile wlezie :p

    tak mi się @ rozkręcił, że zaraz wariuję tak mnie wszystko boli, już dwa ibupromy wzięłam i dalej nic :/

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 14 lipca 2015, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa właśnie dostałam termometr :)
    od jutra rano zaczynam pomiary!

    Natka30 lubi tę wiadomość

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta pomiary zacznij wpisywać dopiero od ostatniego dnia @ bo dziewczyny w innych wątkach piszą, że pomiary w czasie @ mogą zakłócić wykres. Nie wiem ile w tym prawdy, ale lepiej nie ryzykować :)
    Jeszcze trochę i zamiast bólu miesiączkowego będzie ból owulacyjny więc trzymaj się i odpocznij :)

  • izizizi Ekspertka
    Postów: 223 213

    Wysłany: 14 lipca 2015, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kobitki u mnei dzis skok tempki co by znaczylo ze owulacja byla wczoraj( tak mi sie przynajmniej wydaje) wciagam ten wiesiolek od poczatku cyklu ale sluzu plodnego ni widu ni slychu. No i troche sie boje ze srduszkowanie co drugi dzien tez jest malo skuteczne wiec znowu dopada mnie poowulacyjny dol i przeswiadczenie ze i ten cykl i tak jedna wielka @ sie zakoczy. A i ovu zaznaczylo mi owulacje czarna przerywana krecha, czy ktoras wie o co kaman? Ta czarna mi sie nie podoba, ze niby co, ovu tez ten moj wykres czarno widzi? :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2015, 14:54

    7u22ikgnnaj6hr7y.png
    nasza dziewczynusia :-)
  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 14 lipca 2015, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nusia, dzięki za pocieszenie. Ale wartościowo jest, jak u Ciebie, tylko, że w jeden dzień. 0,42 st.C, to jednak sporo.
    No nic, troszkę mi się oczka rano przepłukały ;( ale Małż utulkał. Poszliśmy na zakupy dla poprawy humoru i upolowaliśmy...eeee na razie nie zdradzę do końca, ale jest to Idealna Koszulka Wakacyjna :-P Może uda mi się potem fotkę wstawić ;)
    No nic... jeśli teraz pierdyknie, to jeszcze jeden cykl i wizyta u gin-endo. Do tego czasu badania nasienia - Małżowi znowu dokucza zapalenie :( Mam nadzieję, że nie sieknie to zbytnio w wyniki.
    A ginka już zapowiedziała, że jeśli do następnej wizyty nie zajdziemy, a w wynikach nasienia nie będzie dramatu, to da mi skierowanie na HSG :( Bo wprawdzie wykresy mam ładne i wydaje się, że ciało reaguje na hormony, to ma wątpliwości (zresztą ja też) czy w ogóle mam owulacje ;/

    Co do pomiarów - hm, ja tam czytałam, że mierzy się cały cykl, wtedy masz najpełniejszy obraz. I dziewczyny mierzą normalnie przez całe cykle.

    izizizi, wow, CZARNA kreska? Takich cudów nie widziałam :)

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • ruda69742 Ekspertka
    Postów: 233 100

    Wysłany: 14 lipca 2015, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nusia. wrote:
    Ruda, Ruby... @ ma przyjść jutro... Ale czuję się źle, psychicznie. Jest dół. nie dołek, dół. Wielki jak kanion w Colorado. Idę sobie do sklepu, kawałek dalej, po warzywa i co widzę? Babę w ciąży. Ale jaką babę! Rodzina patologiczna, chyba ośmioro dzieci, jeść nie mają co bo wszystko na przelew idzie, non stop awantury, policja. Dzieci biegają bez kontroli, starsze problemy z prawem. Nikt się nimi nie zajmuje. Ona znów w ciąży. Ja się pytam jak to jest? Gdzie choćby namiastka sprawiedliwości? Dlaczego ja nie mogę dostać szansy?! Na pewno lepiej bym ją wykorzystała...
    Ja mam to samo trzy rodziny patologiczne w jednej 8, w drugiej 5 w trzeciej się teraz trzecie urodziło w tej samej wiosce starsza dziewczyna ode mnie zaszła w drugą ciążę chciała usunąć brała tabletki a ciążą się utrzymała teraz 5miesiąc chyba i dziewczynka będzie i gdzie tu sprawiedliwość?!!!
    Ja też mam mega dola dlatego odpuszcze wszystko w kolejnym cyklu już się nie będę nakrecac już mam dość tego potwornego uczucia co miesiąc to za bardzo boli :-(

    cykl staran- 10
    w4sqskjodb3llxis.png
  • A-nisia Autorytet
    Postów: 341 186

    Wysłany: 14 lipca 2015, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ruda ja mam podobne odczucia jak Ty...miałam zamiar tez rzucić to w cholere ale stwierdziłam ze mam ostatni miesiąc abonamentu premium na ovu i potem koniec. mam dość tego myślenia, ogladania w galerii wykresów...wiec dałam ovu ostatnia szanse i jak znow sie nie uda to koniec obserwacji...w kazdym razie na jakiś czas napewno

    ex2banlianb8bcf2.png
  • A-nisia Autorytet
    Postów: 341 186

    Wysłany: 14 lipca 2015, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do zwolnien to można na początek brac od lekarza pierwszego kontaktu np z powodu własnie mdłości czy coś a nie koniecznie z powodu ciazy. bo jesli jest potwierfdzona ciaża to trzeba na zwolnieniu pisac literke "B" co własnie oznacza ciaże (bo wtedy jest 100% płatne chorobowe) a nie wszyscy chcą od razu siew tym chwalić np w kadrach w pracy :)

    ex2banlianb8bcf2.png
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 14 lipca 2015, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny głowy do góry! Nie ma na tym świecie żadnej sprawiedliwości nie tylko jeśli chodzi o dzieci ale tak w ogóle :(

    Rozumiem frustrację, zdemotywowanie i poczucie niesprawiedliwości. Staramy się z moim M. od grudnia a więc leci już 8 miesiąc. Co prawda nasze starania zaczęły być poważne dopiero w maju (wcześniej czułości nachodziły nas kiedy mieliśmy ochotę nie bacząc na dni płodne - i jak się okazało często gęsto omijaliśmy te dni) ale powiem szczerze, że myślałam, że już dawno będę w ciąży i każdy następny okres mnie wyprowadzał z równowagi. Zwłaszcza, że na razie wszystkie badania (USG, cytologia a teraz hormony) wychodzą w normie.

    Daję sobie jeszcze czas, nie chcę też stresować męża ale jak do grudnia nic się nie uda to będzie trzeba zbadać z kolei mojego M (a niestety z obserwacji wiem, że mężczyznę nie tak łatwo namówić na badania).

    Natka30 lubi tę wiadomość

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Rudzialka Przyjaciółka
    Postów: 94 44

    Wysłany: 14 lipca 2015, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, nie ma co zalamywac rak. Trzeba wyciagac wnioski z obserwacji, jak nici ze wspolzycia w dzien owulki to sprobowac dwa dni przed. Moim zdaniem to kwestia wlasnie obserwacji wlasnego organizmu.
    Nie ma sensu sie kochac a jednoczesnie zastanawiac sie podczas przytulania czy "to ten raz".
    Moze latwo mi tak mowic bo pietwszy miesiac po slubie juz byl owocny... O nas z mezem moge napisac tak: nie denerwowac sie, nie pic alkoholu, nie palic, i w miare zdrowo sie odzywiac a przede wszystkim Kochac Sie:-)
    Kazda z was na pewno ma swoj przepis:)
    Trzymam kciuki:) nieba bym przychylila dobrym kobietom, ktore pragna byc w stanie blogoslawionym a maja problemy.

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 14 lipca 2015, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do zwolnienia tak jak napisała A-nisia :)
    Chociaż ja mam kadrach bardzo zaufane osoby i wiem, że dla nich tajemnica jest tajemnicą.

    Jeśli zaś chodzi o mierzenie temp. to chyba zacznę od jutrzejszego poranka, żeby zobaczyć jaką temp. mam podczas okresu - ten cykl i tak jest chyba trochę stracony bo nie mierzę temp. od pierwszego dnia @ ale przynajmniej w przyszłym miesiącu będę miała z czym porównywać :)

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 14 lipca 2015, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzialka wrote:
    Moze latwo mi tak mowic bo pietwszy miesiac po slubie juz byl owocny... O nas z mezem moge napisac tak: nie denerwowac sie, nie pic alkoholu, nie palic, i w miare zdrowo sie odzywiac a przede wszystkim Kochac Sie:-)
    .

    o to to :) Super, że udało się wam od razu! Przynajmniej ominęły was stresy :)

    My nie palimy, alko pijemy mało, odżywiamy się bardzo zdrowo + dużo ćwiczymy na siłowni (podkreślam na siłowni a nie fitness). Już wiem, że w dni płodne i owulację muszę trochę odpuścić treningi i nie przeciążać organizmu - ale to dopiero wiem od niedawna :)

    Rudzialka lubi tę wiadomość

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
  • Rudzialka Przyjaciółka
    Postów: 94 44

    Wysłany: 14 lipca 2015, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta wrote:
    o to to :) Super, że udało się wam od razu! Przynajmniej ominęły was stresy :):)

    No niewiem czy ominely... Ja sie stresuje ze l4 nie dostane od zaraz, bo do pracy nie mam zamiaru wrocic. Juz ponad rok temu w pracy dzwigalam, stresowalam sie, poszlam do wc a potem do szpitala.
    Boje sie, po prostu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzialka wrote:
    No niewiem czy ominely... Ja sie stresuje ze l4 nie dostane od zaraz, bo do pracy nie mam zamiaru wrocic. Juz ponad rok temu w pracy dzwigalam, stresowalam sie, poszlam do wc a potem do szpitala.
    Boje sie, po prostu.


    Rudzialka dokładnie to samo powiedz lekarzowi, że to początek i ostatnim razem wylądowałaś w szpitalu i nie chcesz żeby się to powtórzyło, na pewno da ci zwolnienie jak nie na ciąże to coś wymyśli, zobaczysz.

  • Majetta Autorytet
    Postów: 929 523

    Wysłany: 14 lipca 2015, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie, od razu lekarzowi powiedz wszystko i powinno być dobrze :) nie ma co sie martwić na zapas a jak ńiebten lekarz to inny!

    07/2017 💕 Misia
    07/2021 💔7tc Aniołek
    04/2022💕Gaja 🌈
‹‹ 32 33 34 35 36 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ