X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • Natka30 Przyjaciółka
    Postów: 81 38

    Wysłany: 14 lipca 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta wrote:
    Dziewczyny głowy do góry! Nie ma na tym świecie żadnej sprawiedliwości nie tylko jeśli chodzi o dzieci ale tak w ogóle :(

    Rozumiem frustrację, zdemotywowanie i poczucie niesprawiedliwości. Staramy się z moim M. od grudnia a więc leci już 8 miesiąc. Co prawda nasze starania zaczęły być poważne dopiero w maju (wcześniej czułości nachodziły nas kiedy mieliśmy ochotę nie bacząc na dni płodne - i jak się okazało często gęsto omijaliśmy te dni) ale powiem szczerze, że myślałam, że już dawno będę w ciąży i każdy następny okres mnie wyprowadzał z równowagi. Zwłaszcza, że na razie wszystkie badania (USG, cytologia a teraz hormony) wychodzą w normie.

    Daję sobie jeszcze czas, nie chcę też stresować męża ale jak do grudnia nic się nie uda to będzie trzeba zbadać z kolei mojego M (a niestety z obserwacji wiem, że mężczyznę nie tak łatwo namówić na badania).

    Majetta mam podobna historie starań. I tak samo myslalam ze juz dawno bede w ciaży. A ja poki co nie wspominam o tym, zeby maz sie zbadal. On wierzy, ze wszystko bedzie dobrze, ze juz niedlugo się uda... Może tak... Majetta jaki jestes rocznik?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2015, 17:10

    05a5dc343a95c3abdf4420765179411e.png
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 14 lipca 2015, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzialka jak teraz byłam w ciąży to ginekolog dała mi od razu zwolnienie 5tydz. Ciąży bez żadnego ale. Powiedziałam gdzie pracuje i powiedziała, że mam rację. Na szczęście mi dała bo cały czas bym myślała że przez pracę straciłam fasolke.

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • Rudzialka Przyjaciółka
    Postów: 94 44

    Wysłany: 14 lipca 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Extra:) bede mogla teraz w spokoju dac sie rozwijac fasolce.
    Oby teraz bylo wszystko w porzadku. Usg za 2 tyg ale gin nie stwierdzil czy to ciaza maciczna czy pozamaciczna.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bratek dawaj zdjęcie koszulki, bo czuję, że to coś superowego :) Ja też właśnie po urlopie na badania się wybieram...

    Co do czarnej krechy to nie bardzo wiem o co chodzi, ale wiem, że jak przerywana to według ovuF PRAWDOPODOBNIE w tym czasie wystąpiła owulacja.

    Dziewczyny, nawet jak nie dostaniecie L4 to zgłoście od razu, że jesteście w ciąży i wtedy pracodawca nie ma prawa zmuszać Was do ciężkiej pracy. Z drugiej strony rozumiem, że nie chcecie jeszcze nikogo informować tak na wszelki wypadek...

    Wiecie co... co do używek w czasie starań... wiem, że mnie zabijecie, ale nie potrafię odpuścić sobie palenia... Baaaardzo dużo ograniczyłam, ale te 3, 4 dziennie zawsze muszę zapalić. Cały czas sobie powtarzam, że jak już się uda to na pewno rzucę i nigdy nie będę do tego wracać. Teraz brak mi motywacji. Bo i tak się nie udaje więc mam w głowie myśl, że skoro i tak nic nie wychodzi to nie mam po co rzucać. Wiem, brak logicznych argumentów, ale nałóg to nałóg. Pali ktoś jeszcze?

  • Rudzialka Przyjaciółka
    Postów: 94 44

    Wysłany: 14 lipca 2015, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja palilam, dodatkowo zaczynalam brac tabletki anty od cery gdy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. Poronilam. Ta przykra sytuacja byla dla mnie mega motywacja zeby sie wziac za siebie i rzucic to swinstwo. Teraz jestem nawet uprzedzona do dymu tytoniowego.

  • renate Przyjaciółka
    Postów: 82 39

    Wysłany: 14 lipca 2015, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majetta wrote:
    o to to :) Super, że udało się wam od razu! Przynajmniej ominęły was stresy :)

    My nie palimy, alko pijemy mało, odżywiamy się bardzo zdrowo + dużo ćwiczymy na siłowni (podkreślam na siłowni a nie fitness). Już wiem, że w dni płodne i owulację muszę trochę odpuścić treningi i nie przeciążać organizmu - ale to dopiero wiem od niedawna :)
    A czemu trzeba odpuścić? To może i ja znowu dowaliłam bo też ćwiczę różne programy, bardziej cardio ale czasem dodaję obciążenie lekkie nie przyszło mi do głowy by odpuszczać już podczas płodnych....

    mybvl0p.png
  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 14 lipca 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też szczerze mówiąc odpuszczam lekko z ćwiczeniami tylko podczas okresu :)

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • tapir19 Koleżanka
    Postów: 63 9

    Wysłany: 14 lipca 2015, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Moge do was dolaczyc?
    Staramy sie jakos od poczatku roku. Dwa cycle mialam zmarnowane bo lekarz-konowal, chcial mnie naciagnac na usuniecie nadzerki. Teraz w tym cyklu mam znowu zakaz bo jest podejrzenie polipa endometrialnego.

    ganndqk3s0oeyp3v.png
  • tapir19 Koleżanka
    Postów: 63 9

    Wysłany: 14 lipca 2015, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nusia. wrote:
    Bratek dawaj zdjęcie koszulki, bo czuję, że to coś superowego :) Ja też właśnie po urlopie na badania się wybieram...

    Co do czarnej krechy to nie bardzo wiem o co chodzi, ale wiem, że jak przerywana to według ovuF PRAWDOPODOBNIE w tym czasie wystąpiła owulacja.

    Dziewczyny, nawet jak nie dostaniecie L4 to zgłoście od razu, że jesteście w ciąży i wtedy pracodawca nie ma prawa zmuszać Was do ciężkiej pracy. Z drugiej strony rozumiem, że nie chcecie jeszcze nikogo informować tak na wszelki wypadek...

    Wiecie co... co do używek w czasie starań... wiem, że mnie zabijecie, ale nie potrafię odpuścić sobie palenia... Baaaardzo dużo ograniczyłam, ale te 3, 4 dziennie zawsze muszę zapalić. Cały czas sobie powtarzam, że jak już się uda to na pewno rzucę i nigdy nie będę do tego wracać. Teraz brak mi motywacji. Bo i tak się nie udaje więc mam w głowie myśl, że skoro i tak nic nie wychodzi to nie mam po co rzucać. Wiem, brak logicznych argumentów, ale nałóg to nałóg. Pali ktoś jeszcze?

    Wiesz, ja nie pale.Ale tyle zlego sie o tym slyszy, I jaki to ma duzy wplyw na plodnosc...Ja bym od razu rzucila.
    Ale to tylko moje zdanie

    ganndqk3s0oeyp3v.png
  • tapir19 Koleżanka
    Postów: 63 9

    Wysłany: 14 lipca 2015, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szynszyl wrote:
    Ja też szczerze mówiąc odpuszczam lekko z ćwiczeniami tylko podczas okresu :)
    Ja odpuszczam po owulacji. Jakos siedzi mi w glowie ze jak zaszlam w ciaze to przec cwiczenia zarodek sie nie zagniezdzi. Ot takie glupie myslenie ale wole nie....

    ganndqk3s0oeyp3v.png
  • oczekujaca88 Przyjaciółka
    Postów: 198 47

    Wysłany: 14 lipca 2015, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny :) jestem tutaj nowa, a staramy się z mężem drugi miesiąc o fasolkę :) Najśmieszniejsze jest to, że gdy nie planowaliśmy dziecka, to bardzo uważaliśmy, aby "nie wpaść", a teraz okazuje się, że zrobiliśmy to bez zabezpieczenia i fasolki nie ma :(
    Choruję na niedoczynność tarczycy i Hashimoto - ale z wyniku ponad 6, ustabilizowałam tsh na poziomie ok. 2. Czy ktoś z takim wynikiem zaciążył??

    4.12.2015 6tc (5 t, 4 dz) [*]

    3.12.2016 - Bartuś <3 4,030g 57cm godz. 18:14

    dqprj44jz3vmfgd1.png
  • Kjopa3 Autorytet
    Postów: 2759 2776

    Wysłany: 14 lipca 2015, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia ją w pierwszej ciąży paliłam. Ubzdurałam sobie że gorsze bédzie nagłe rzucenie papierosów i organizm oczyszcza się wtedy z toksyn przez nawet kilka lat. Brałam się bardziej tego oczyszczania z toksyn, że zaszkodzi dziecku niż samo palenie. Rzuciłam po porodzie. Jak zobaczylam synka i karmiłam go piersią to niewyobrażałam sobie żeby przyjść do niego śmierdząca papierosami.

    f2wlx1hpc3bq5aq6.png
    19 cykl starań-od 10.2014r.-14 cpp <3
    06.07.2009r - synuś
    04.2015r- 10tc [*]
  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 14 lipca 2015, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie dla spokoju ducha wyczytałam, że :
    " Uprawiajac sport dotleniamy organizm, a w tym wszystkie komorki ciala (takze komorki jajowe). Bardziej dotleniona komorka to wieksza szansa na zdrowa komorke i lepszy podzial zarodka w pozniejszej fazie
    Sport poprawia krazenie krwi. A lepsze krazenie krwi jest wazne, zwlaszcza, ze poprawia sie ukrwienie macicy, w ktorej zachodzi proces implantacji zarodka
    - Uwaza sie, ze szybkie wachniecia insuliny we krwi sa niekorzystne dla rozwijajacych sie komorek jajowych. Poprzez cwiczenia regulujemy/stabilizujemy poziom insulin i eliminujemy jej negatywny wplyw na rozwijajace sie komorki
    - Cwiczenia moge pomoc w poprawie twoich funkcji endokrynologicznych i wyrownac balans hormonalny"
    więc chyba nie jest zle z tymi ćwiczeniami :) ale ważne, żeby być w zgodzie z samym soba i nie robić rzeczy, które wydają się nam niesłuszne, bofaktycznie mogą zaszkodzić :)

    izizizi, renate lubią tę wiadomość

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny u mnie @ się rozkręca... Tak krótkiego cyklu jeszcze nie miałam :) więc szybciej nowe starania :)

    Bratek lubi tę wiadomość

  • szynszyl Autorytet
    Postów: 1163 1386

    Wysłany: 14 lipca 2015, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj oczekująca, mi endokrynolog powiedział, że trzeba zejść do wartości tsh przynajmniej 2,5 i ten czynnik nie powinien już być problemem w zajściu w ciążę. Twój wynik już wygląda dobrze moim zdaniem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2015, 18:33

    3jgx3e3kscbj73hd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lipca 2015, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nusia. wrote:
    Dziewczyny u mnie @ się rozkręca... Tak krótkiego cyklu jeszcze nie miałam :) więc szybciej nowe starania :)

    źle, że jest ale jak już miała przyjść to im szybciej tym lepiej, lada chwila owulka będzie ;)

    Ja wcinałam dzisiaj ananasa, za chwilę pakuję sie do domu, aż mnie język i wargi szczypią od tego ananasu:/ ale podobno to dobrze...
    Najgorsze są w domu leżące allegrowe testy, dla hecy zrobiło by się już :D

    Witam nowe koleżanki

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2015, 18:42

  • oczekujaca88 Przyjaciółka
    Postów: 198 47

    Wysłany: 14 lipca 2015, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szynszyl wrote:
    Witaj oczekująca, mi endokrynolog powiedział, że trzeba zejść do wartości tsh przynajmniej 2,5 i ten czynnik nie powinien już być problemem w zajściu w ciążę. Twój wynik już wygląda dobrze moim zdaniem

    Dzięki :)

    4.12.2015 6tc (5 t, 4 dz) [*]

    3.12.2016 - Bartuś <3 4,030g 57cm godz. 18:14

    dqprj44jz3vmfgd1.png
  • tapir19 Koleżanka
    Postów: 63 9

    Wysłany: 14 lipca 2015, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nusia nowy cykl nowa nadzieja :)

    ganndqk3s0oeyp3v.png
  • tapir19 Koleżanka
    Postów: 63 9

    Wysłany: 14 lipca 2015, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez lekarka powiedziala ze do 2,5 tsh jest ok

    ganndqk3s0oeyp3v.png
  • tapir19 Koleżanka
    Postów: 63 9

    Wysłany: 14 lipca 2015, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co z tym ananasem? Czy on ma jakis wplyw na plodnosc?

    ganndqk3s0oeyp3v.png
‹‹ 33 34 35 36 37 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ