X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać
Odpowiedz

Starania, wykresy i inne bolączki od nowa, NOWA grupa żeby się poznać od początku i wspierać

Oceń ten wątek:
  • Sunday Autorytet
    Postów: 304 406

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ledwo przezylam ta noc, tak mnie wszystko bolalo, nie dobrze mi bylo, potem w brzuchu burczalo, nie moglam spac, chyba dopiero nad ranem zasnelam.. Zimno, cieplo, teraz znowu zimno i wszystko stoi w gardle.. No dzis kupie test i jutro rano dam znac o ile dzis mnie morze czerwone nie zaleje..
    Milego dnia, bez stresowego!! Buziaki

    "Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać - a nie otrzymywać."

    4z4sijb.png
  • Marietta Autorytet
    Postów: 1134 1210

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czekająca- ja też zaczynam miesiąc w pracy od stresu... dużo zmian, nerwów, oby dzisiaj było w miarę spokojnie- Tobie też życzę :)Za 10 godzin będę spowrotem w domu ;) potem wtorek, środa, środa minie- tydzień zginie- czwartek, czyli mały piątek i piąteczek= osiem godzin do weekendu ;) Zleci szybko ;)

    Izizizi- znasz problem :) Piwo do kolacji, whisky po kolacji, a jak nie daj Boże znajomi wpadną to się już panowie rozkręcają. Mój też reaguje na uwagi w podobny sposób. Obraża się, chociaż w trakcie picia, jeśli powiem, że koniec- posłucha. Tylko jak powstrzymać codzienny rytuał drinka/ piwa? :/

    Najgorsze w tym wszystkim jest to, że wczoraj jak wypił kilka piw, zaproponował przeczekanie ze staraniami. Rzucił hasło 2017 rok- jak odbierzemy i urządzimy mieszkanie. Nie ma świadomości jednego- nie jesteśmy młodsi tylko starsi, a wydatki będą tylko większe... No nic. Jak przrwiemy starania i tak będę tu wpadać, ze smutkiem, ale będę.

    A tymczasem w upalny poniedziałek- bezstresowych zmian w pracy, owocnego testowania testującym i dobrych relacji z małżonkami w tym tygodniu- w końcu to oni mają nam zrobić dzieci :P buziaki

    f2wli09k4hbyh30y.png
    p19uhqvkeefrbofp.png
  • Sunday Autorytet
    Postów: 304 406

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marietta, a szukalas jakiejs grupy wsparcia dla kobiet, ktorych mezowie naduzywaja alko? Moze kobitki cos radza, mysle, ze powinno cos byc online.

    A ile macie lat, ze malz chce 2 lata czekac?? Bo tak jak mowisz, jestesmy coraz starsi, a co jak pozniej bedzie gorzej..? Hmmm.. Powodzenia Kochana, nie poddawaj sie!

    "Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać - a nie otrzymywać."

    4z4sijb.png
  • Bratek Autorytet
    Postów: 1744 2331

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Błękitna - uffff, dobrze, że wszystko skończyło się pozytywnie :) Trzymam kciuki, by dolegliwości pierwszo-trymestrowych było jak najmniej!

    Smerfelinka - super torcik!

    Marietta - tzrymam kciuki, by udało się temat ogarnąć. A może jest szansa na spotkanie z psychologiem? A jak nie, to chociaż jakiś karnet na basen/siłownię etc? U mężczyzn często jest problemem rozładowywanie napięcia. Wg mnie nawet jedno piwo, ale dzień w dzień, np.przez 2 tygodnie, to już jest problem. Mam takie coś wdrukowane - jak przychodziły upały, zdarzało się, że człowiek wracając umęczony z roboty zachodził po browarek. Potem się siadało z nogami na fotelu ;) i rozmawiało, jak minął dzień. Dodam, że przez ostatnie półtora roku mieliśmy z Mężem tyle stresu w robocie, że obdzieliłoby się nieraz parę osób ;) Ale nauczyłam się kontrolować to i jeśli widzę, że to zaczyna wchodzić w nawyk i tak jest np.przez kilka dni, mówię: "STOP". I nieraz okazuje się, że równie dobrze siedzi się ze zmrożonym sokiem etc. Ot, nawyk. Przyznam, że dla mnie wypijanie kilku piw każdego dnia to JEST problem. Bez dwóch zdań. Trzymam kciuki, zwłaszcza, że w najbliższym otoczeniu miałam kilka osób dotkniętych w ich najbliższych rodzinach problemem % .

    nusia, nie da się zrobić sensownych badań diagnozujących problemy z zajściem bez kłucia ;) Bo zwykle problemy są z jakimiś hormonami, a ich inaczej nie oznaczysz ;) Z NFZ-u trochę ciężko się takie rzeczy leczy, jeśli nie masz za sobą ponad roku starań - no chyba, że masz farta do lekarza, albo potrafisz ściemnić, że staracie się już długo ;)
    Ja na dzień dobry zrobiłam profil ogólny krwi+bad.ogólne moczu, a z hormonów: https://parenting.pl/portal/badanie-hormonow-plciowych W międzyczasie dorobiłam vit.D. No i USG.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2015, 12:52

    nusia. lubi tę wiadomość

    W 12 cs... <3 :) SYN <3 :-D
    3jvz2n0asudxzqnn.png
  • Mundek Autorytet
    Postów: 341 307

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny wracam do was po tygodniowej przerwie :) steskniłam sie za Wami u mnie niestety skończyło się okresem ale już się konczy i mam nadzieje ze w tym cyklu bedzie lepiej od jutra staruje z mierzeniem temperatury... akumulatory naładowałam na pielgrzymce :) tak się ciesze że mój mąż mnie namówił, było ciężko jeszcze ten okres ale naprawde warto. udanego dnia i powodzenia dla wszystkich które zaczeły niedawno nowy cykl :)

    Bratek lubi tę wiadomość

    Mundek 26 lat z endometriozą
    cykl 8
    termin @ okolo 11.01.2016
    długość cyklu ok 28dni
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mundek a ta pielgrzymka z potrzeby serca czy w jakiejś intencji? Nie wiedziałam, że idziesz, bo w przeciwnym razie poprosiłabym o intencje za mnie i moją przyszłą fasolkę :)

    Bratek, wspominałam wcześniej, że już będzie ok 1,5 roku więc raczej nie powinno być problemu, ale i tak zdecydowałam się na prywatne badania. Dziękuję bardzo za link :)

    Sunday- czekam z niecierpliwością na jutrzejszy wynik :)

    Marietta, sama wczoraj mojemu zapowiedziałam, że na czas starań hamujemy mocno z alkoholem. Co usłyszałam? - Ale jakieś winko od czasu do czasu będzie można? :)
    W sumie spodziewałam się gorszej reakcji. Ale sprytnie to rozegrałam. Przez pół dnia byłam smutna, przygnębiona a jak zapytał co się dzieje, to mu powiedziałam, że się dowiadywałam, czytałam itd. że nasze starania mogą nie przynosić efektu ze względu na alkohol (co u nas nie jest problemem, ale też sobie czasem nie odmawiamy ) no i trochę złagodniał, zrozumiał.
    Tobie też Marietta tego życzę :)

    Dziewczyny dzisiaj rzucam definitywnie palenie! :) nie ukrywam, że będę potrzebowała wsparcia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2015, 15:17

    Bratek lubi tę wiadomość

  • renate Przyjaciółka
    Postów: 82 39

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka, nie wiem jak dodać tutaj zdjęcie a wpadłam się pochwalić pięknymi, grubymi dwoma kreskami ;) Termin na 03.04 obliczyłam

    zizi, kamisia88, katiuszaa, Rybaaaa, Bratek lubią tę wiadomość

    mybvl0p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renate wrote:
    Hejka, nie wiem jak dodać tutaj zdjęcie a wpadłam się pochwalić pięknymi, grubymi dwoma kreskami ;) Termin na 03.04 obliczyłam

    Gratulacje!!! :) właśnie widziałam na lipcowych słoneczkach :)
    Trzymajcie się ciepło i dbajcie o siebie!
    Dzwoniłaś już do gina umówić się na wizytę?

  • renate Przyjaciółka
    Postów: 82 39

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję ;* Teraz będę dzwonić bo o 13 dzwoniłam i trafiłam na przerwę :D Od 15 są z powrotem

    Renia32 lubi tę wiadomość

    mybvl0p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super :) daj znać co i jak i kiedy kazał Ci przyjść. Mam nadzieję, że z nami zostaniesz :)

  • renate Przyjaciółka
    Postów: 82 39

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    12 dopiero mam wizytę wrócił z urlopu i oblegany

    mybvl0p.png
  • izizizi Ekspertka
    Postów: 223 213

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renate wiedzialam! :-) gratulacje!! pierwszy groszek w tym miesiacu:-) czekamy na kolejne.

    zizi lubi tę wiadomość

    7u22ikgnnaj6hr7y.png
    nasza dziewczynusia :-)
  • Sunday Autorytet
    Postów: 304 406

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Renate gratulacje!!! Zarazaj nas wirusami! ;-)

    renate lubi tę wiadomość

    "Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać - a nie otrzymywać."

    4z4sijb.png
  • Sunday Autorytet
    Postów: 304 406

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mundek, odnosnie pielgrzymki i reszta dziewczyn tez :-P slyszalyscie o modlitwie do Sw Dominika? Podobno siostry Dominikanki wysylaja modlitwe i specjalny pasek, wiecej info tu: http://www.dominikanki.republika.pl/pasek_sw_dominika.html

    Dziewczyny tez odmawiaja modlitwe Pompejanska, ja sie tak do wszystkiego przymierzam i cos nie realizuje.. Ale moze warto sie zastanowic nad modlitwa i mysle, ze jak sie wierzy to na pewno pomoze!! :-)

    Mundek lubi tę wiadomość

    "Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać - a nie otrzymywać."

    4z4sijb.png
  • renate Przyjaciółka
    Postów: 82 39

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny ;) No pewnie że przesyłam... ;) Pozarażam was wszystkie!

    zizi, kamisia88 lubią tę wiadomość

    mybvl0p.png
  • kamisia88 Autorytet
    Postów: 601 754

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renate wrote:
    Dzięki dziewczyny ;) No pewnie że przesyłam... ;) Pozarażam was wszystkie!
    Oby, oby takim czymś to chcę się zarazić od dawna :)

    f2w3flw19tw30ku4.png
    Kazik :*
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy mogę i ja podłączyć się pod wątek? :)

    mmarzenak lubi tę wiadomość

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Sunday Autorytet
    Postów: 304 406

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasza, pewnie, ze tak! :-)

    "Miłość jest pragnieniem, by komuś coś dawać - a nie otrzymywać."

    4z4sijb.png
  • kamisia88 Autorytet
    Postów: 601 754

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasza wrote:
    Hej, czy mogę i ja podłączyć się pod wątek? :)
    Zapraszmy :)

    f2w3flw19tw30ku4.png
    Kazik :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 sierpnia 2015, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    renate - gratulacje :)

    A my remontujemy :) tzn. mieszkanko mamy wyremontowane bo w zeszlym roku kupilismy i remontowalismy, ale nie zdazylismy i finanse nas zablokowaly z biokominkiem i kamieniem na scianie w salonie tak wiec rach ciach zakupy i gotowe, projekt w trakcie relizacji :)
    Zabudowa juz stoi teraz tylko kamien, zbudowanie kominka i ready :)

    Internet mialam odlaczony prawie caly dzien dlatego sie nie odzywalam, jutro jeszcze w domu ale sr,czw i pt dniowki, za to pozniej 2 tyg urlopu :)

    Jutro zapisalam sie do kosmetyczki bo na pikniku w przedszkolu u Ninki wygralam zabieg u kosmetyczki za 50 zl wiec termin sie konczy i musze wykorzystac:)

    MILEGO!

    renate lubi tę wiadomość

‹‹ 93 94 95 96 97 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ