X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staranka z Clostilbegyt
Odpowiedz

Staranka z Clostilbegyt

Oceń ten wątek:
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 31 marca 2014, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    Miśka, ja zanim zaczelam brac clo, myslalam ze po tym leku owulacja bedzie gwarantowana, a tu 2 cykl i niepowodzenie... zastanawiam sie nad dong quai w kolejnym cyklu... sama juz nie wiem co mam o tym wszystkim myslec... bo tak skoro poprzednie cykle byly co 2 miesiace, a tylko ostatni mial 29 dni, bo byl duphaston, to w takim razie nie wiem jak mam ten cykl potraktowac... czy w 18 dc wziazc znow duphaston i nastawiac sie na kolejny cykl, czy moze dlatego ze moj organizm wczesniej byl przyzwyczajony do 2 miesiecznej przerwy, moze jednak ta owulacja by wystapila pozniej... mam mieszane uczucia... w kolejnym planuje brac inofolic, wit B6 + magnez, niepokalanek, wiesiolek, cynk, dong quai - mam nadzieje, ze wszystko bedzie ze soba dobrze wspolgrac, i ze nie bedzie zadnych nieprzyjemnych skutkow ubocznych...


    Aniu a jaką dawkę CLO brałaś w trakcie tych dwóch cykli? Być może za mała dawka i dlatego nie masz owulacji. Pęcherzyki nie rosną, bo dawka za mała, może tak być.
    Inofolic na pewno Ci nie zaszkodzi, piję od trzech miesięcy. Do tego jeszcze biorę metforminę, magnez+B6, wapń i wiesiołka. Jeszcze myślę nad żelazem i witaminą E, ale nie chcę przesadzić z tymi suplementami. A powiem Ci, że to chyba zasługa wiesiołka, bo nigdy u siebie tyle śluzu nie widziałam co w tym cyklu :) Mam nadzieję, że wszystko razem zadziała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2014, 15:29

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    Aniu a jaką dawkę CLO brałaś w trakcie tych dwóch cykli? Być może za mała dawka i dlatego nie masz owulacji. Pęcherzyki nie rosną, bo dawka za mała, może tak być.
    Inofolic na pewno Ci nie zaszkodzi, piję od trzech miesięcy. Do tego jeszcze biorę metforminę, magnez+B6, wapń i wiesiołka. Jeszcze myślę nad żelazem i witaminą E, ale nie chcę przesadzić z tymi suplementami. A powiem Ci, że to chyba zasługa wiesiołka, bo nigdy u siebie tyle śluzu nie widziałam co w tym cyklu :) Mam nadzieję, że wszystko razem zadziała.

    z tego co pamiętam to Ania brała teraz 2 tabletki dziennie

  • lemurek Ekspertka
    Postów: 244 113

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka :)
    tak to z tym clo jest jednym rosną innym nic nie rusza...... ja teraz będę jadła jedną od 2-6 a poprzednio miałam pół tablety w tych samych dniach. czułam szarpania jajnika raz jednego raz drugiego śluz idealny jak nigdy a na usg NIC :/

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lemurek wrote:
    hejka :)
    tak to z tym clo jest jednym rosną innym nic nie rusza...... ja teraz będę jadła jedną od 2-6 a poprzednio miałam pół tablety w tych samych dniach. czułam szarpania jajnika raz jednego raz drugiego śluz idealny jak nigdy a na usg NIC :/

    no właśnie tego się obawiam. czuję jajniki, mam śluz jak nigdy wcześniej, a boję się, że na usg będzie dupa... biorę po 1 tabletce a monitoring mam na 12 dc dopiero, czyli pojutrze. Powiem Wam, że czytając te Wasze wpisy szlag mnie trafia i chciałabym już wiedzieć czy coś tam urosło czy nie!

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, w pierwszym cyklu bralam po jednej przez 5 dni a w drugim 2 dni po 1 tabletce, a potem 3 dni po 2 tabletki (zwiekszylam dawke, bo zmienilam gina i kazal brac wiecej) moze faktycznie za malo wzielam, a przy okazji srednio mnie rusza to clo. Teraz zaczelam pic inofolic - moze on cos mi ruszy, popoludniu ide na monitoring, to zobacze, czy cos uroslo...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lemurek wrote:
    hejka :)
    tak to z tym clo jest jednym rosną innym nic nie rusza...... ja teraz będę jadła jedną od 2-6 a poprzednio miałam pół tablety w tych samych dniach. czułam szarpania jajnika raz jednego raz drugiego śluz idealny jak nigdy a na usg NIC :/

    no dokladnie, mnie tez cos tam zakul raz jednen, a raz drugi jajnik, a tu na usg zupelnie cos innego, niz sie czlowiek spodziewa... a niby jak sie obserwuje swoj organizm, mozna duzo wyczytac - ok zgodze sie z tym, ale duzo tez moze wydawac sie pozornie, a okazuje sie potem cos innego...

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna255 wrote:
    hej dziewczyny, w pierwszym cyklu bralam po jednej przez 5 dni a w drugim 2 dni po 1 tabletce, a potem 3 dni po 2 tabletki (zwiekszylam dawke, bo zmienilam gina i kazal brac wiecej) moze faktycznie za malo wzielam, a przy okazji srednio mnie rusza to clo. Teraz zaczelam pic inofolic - moze on cos mi ruszy, popoludniu ide na monitoring, to zobacze, czy cos uroslo...


    daj znać później jak tam u Ciebie, czy coś rośnie. Trzymam kciuki :)

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • lemurek Ekspertka
    Postów: 244 113

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i najgorsze, że jak się wychodzi od giny z taką wiadomością to ryczeć się chce, że tak organizm wysyła błędne sygnały :/

    Anna255 lubi tę wiadomość

  • lemurek Ekspertka
    Postów: 244 113

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a i testów owulacyjnych nie mam robić, szkoda kasy a i tak błędnie pokazują a człowiek się tylko nakręca .......

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szlag mnie trafia z tym czekaniem, poważnie. Czekam na ovu jak na zbawienie i naprawdę mam nadzieję, że coś jednak rośnie w tym jajniku bo kłuje dość mocno ten prawy...

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja też nie moge się doczekać monitoringu...

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lemurek wrote:
    a i testów owulacyjnych nie mam robić, szkoda kasy a i tak błędnie pokazują a człowiek się tylko nakręca .......

    zgadzam się. ja w poprzednim cyklu robiłam test ovu i wyszedł pozytywny, a ovu nie było wcale i na @ czekałam do 41dc, myśląc, że może jednak się udało. tak do 35dc miałam jeszcze nadzieję, a potem byłam już tylko zła!!!

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka a teraz masz pregnyl w pakiecie z clo?

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 31 marca 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśkaa wrote:
    Chmurka a teraz masz pregnyl w pakiecie z clo?

    nic nie mówiła o Pregnylu jak zapisywała CLO. Będę w środę to się dowiem, może chciała zobaczyć na razie czy będzie działać, a w sprawie pregnylu podejmie decyzję na monitoringu. zapytam jak będę u niej.

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 31 marca 2014, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja CLO brałam od 5 do 9dc 2x1tab i w 13dc miałam dominujący 19mm ale w 16dc w prawym tam gdzie był dominujący było coś o wielkości 26mm czyli prawdopodobnie pęcherzyk nie pękł choć był od gory dziwnie spłaszczony i lekarz nie chciał robić nadziei, to wszystko zależy od organizmu jak szybko rosną pęcherzyki i też od dawki leku, ogólnie pęcherzyki rosna od 1 do 3mm na dobę..w końcu każdej z Nas się uda:)

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 31 marca 2014, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    laski co do suplementów dostałam właśnie maila od mojej gin bo zadałam jej pytanie czy nie przesadzę.

    "Stosowanie suplementów poza kwasem foliowym (inofolik) nie ma żadnego
    uzasadnienia medycznego, a ich nadużywanie jest szkodliwe. Należy
    zwrócić uwagę na prawidłowe żywienie, bowiem wszystkie witaminy i
    minerały, które Pani wymienia, znajdują się w wystarczającej ilości w
    prawidłowej diecie."

    tak więc pasuję, wiesiołek i magnez z B6 zostawiam, a resztę mam w nosie :)

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • Anutka Autorytet
    Postów: 7531 3723

    Wysłany: 31 marca 2014, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    myślę, że pomału mogę sie juz szykowac na następny cykl z CLO :) od 3 do 7 dc 1x1 :)

    1usavcqg3fbgb4ge.png
    3jgx3e3kec0agggp.png
    f2w3rjjgjb0z63zo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny troche podroslo :) endo z 3 na 5 mm, a pecherzyk w prawym jajniku z 8 mm na 15 mm... dzis jest 14dc, kazala przyjsc za 2 dni (czyli to bedzie sroda) jak nie bedzie owulki, bede znow monitorowac kolejny cykl, ale moze od 13 lub 14 dnia, bo widocznie u mnie pozniej to sie wszystko odbywa... ale, bynajmniej ciesze, sie ze nic nie stanelo w miejscu tylko rosnie...! Ciekawa jestem, czy gdyby moj nowy gin nie zalecil zwiekszenia dawki clo, to czy w ogole wylonil by sie tu jakis pecherzyk dominujacy, o to jest pytanie? No nic, czekamy... <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2014, 19:29

    chmurreczkaa lubi tę wiadomość

  • chmurreczkaa Autorytet
    Postów: 1431 1083

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no widzisz, dobrze, że coś Ci tam rośnie :) niech sobie endo też ładnie przyrośnie i zobaczymy :) pewnie miała na to wpływ większa dawka CLO, jeśli w tym cyklu nic się nie wykluje, to w następnym od początku po 2 tabletki i powinno być dobrze ;)

    Anna255 lubi tę wiadomość

    Rozpoczęliśmy już 4 rok starań... Nadal czekamy na nasz mały Cud!
    Laparoskopia 31.08.16 - usunięta przegroda macicy 2cm i ogniska endometriozy I stopnia.
    Histeroskopia 6.12.16. - reszta przegrody docięta, macica jest gotowa na przyjęcie lokatora.
    1 IUI- 10.01.17 - ????? (@ 25.01)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2014, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chmurreczkaa wrote:
    no widzisz, dobrze, że coś Ci tam rośnie :) niech sobie endo też ładnie przyrośnie i zobaczymy :) pewnie miała na to wpływ większa dawka CLO, jeśli w tym cyklu nic się nie wykluje, to w następnym od początku po 2 tabletki i powinno być dobrze ;)

    ale wiesz, gin powiedzial, ze sam inofolic wystarczy, to teraz juz sama nie wiem czy stosowac clo - jak sadzisz?

‹‹ 12 13 14 15 16 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ